Jump to content
Sign in to follow this  
elbais

Soslasak da mı yesek, soslamadan mı yesek? Yani Sos tarifleri :)

Recommended Posts

elbais    1,705
elbais

sauce_recipe_italian_tomato_sauce_340790

Sos, hiç yenmeyecek bir yemeği kurtarabilir yada muhteşem bir yemeği çöpe gönderebilir...

Bir şef bana sosları Şeytanın icat ettiğini söylemişti, çok gülmüştük. 

Burada aradığımız şu olacak, öyle cafcaflı soslar değil; Annelerin, Ninelerin gizli tariflerinin peşindeyiz :D

İki diş sarımsak, zeytinyağı ve mis kokulu tarla domatesiyle yapılan sosa meftunuz B| 

Anne içine ne kadar şeker atıyor onu çıtlatın bize :good:

• Like 1

zarat    1,256
zarat

Bence sossuz makarna düşünülemez.  Gerçi bir süredir malûm sebepten ekmekle selamı sabahı kestiğimden beri ona bağlı olarak  makarna, pilav ve börek ile de görüşemiyoruz  :)

Bu arada sos enfes görünüyor  :good:

Edited by zarat
  • Like 2

elbais    1,705
elbais
zarat, 15 saat önce tarihinde yazdı:

Bence sossuz makarna düşünülemez.  Gerçi bir süredir malûm sebepten ekmekle selamı sabahı kestiğimden beri ona bağlı olarak  makarna, pilav ve börek ile de görüşemiyoruz  :)

Bu arada sos enfes görünüyor  :good:

Makarnayı eğer doğru kıvamı olan al dente yani "dişe gelecek sertlikte" pişirirsen ve normal porsiyon da tüketirsen sorun yaşamazsın ;) bizim millet sevmez diri makarnayı, çok pişirir ve hamura çevirirler, işte o hamur diyabet açısından risk doğurur... 

zarat    1,256
zarat
elbais, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Makarnayı eğer doğru kıvamı olan al dente yani "dişe gelecek sertlikte" pişirirsen ve normal porsiyon da tüketirsen sorun yaşamazsın ;) bizim millet sevmez diri makarnayı, çok pişirir ve hamura çevirirler, işte o hamur diyabet açısından risk doğurur... 

Ben sosu ile felan yaptım mı durmak biraz zor o tencereyi tek başına tüketmem lazım.O yüzden evde yemek yapma zahmetine katlandım mı yemeğin ziyan olmaması adına bitirmem gerek. Yemekle uğraşmayı seviyorum ama baya zaman alıyor ve yorucu oluyor. Şimdilerde iştahımı kabartan ve fazla uğraştırmayan bir tavuk tarifi var ben de fusion yaptım aslından biraz değiştirdim. Kendim denedim ufak tefek düzeltmeler ile iyi oldu ve nasipse bu cumartesi bir arkadaşıma yapacağım ve ailecek yiyeceğiz. Bir de sucuk sorunsalına yazacaktım ama buradan da sorsam olur sanırım. Kral Sucuk diye bir sucuk markası var hiç bir fikrin var mı bu konuda. :friends:

elbais    1,705
elbais
zarat, 7 dakika önce tarihinde yazdı:

Ben sosu ile felan yaptım mı durmak biraz zor o tencereyi tek başına tüketmem lazım.O yüzden evde yemek yapma zahmetine katlandım mı yemeğin ziyan olmaması adına bitirmem gerek. Yemekle uğraşmayı seviyorum ama baya zaman alıyor ve yorucu oluyor. Şimdilerde iştahımı kabartan ve fazla uğraştırmayan bir tavuk tarifi var ben de fusion yaptım aslından biraz değiştirdim. Kendim denedim ufak tefek düzeltmeler ile iyi oldu ve nasipse bu cumartesi bir arkadaşıma yapacağım ve ailecek yiyeceğiz. Bir de sucuk sorunsalına yazacaktım ama buradan da sorsam olur sanırım. Kral Sucuk diye bir sucuk markası var hiç bir fikrin var mı bu konuda. :friends:

Bende çok seviyorum makarnayı :D tencereye az koymak işe yarıyor ;) 

Beyaz et başlığını açacağım, senin tarif ile yapalım girizgahı? Bir kaç foto çekersen süper olur..

Kral Sucuğu ise hiç duymadım, link falan varsa bakalım ;)

zarat    1,256
zarat
elbais, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Bende çok seviyorum makarnayı :D tencereye az koymak işe yarıyor ;) 

Beyaz et başlığını açacağım, senin tarif ile yapalım girizgahı? Bir kaç foto çekersen süper olur..

Kral Sucuğu ise hiç duymadım, link falan varsa bakalım ;)

Fotograf işini arkadaşın evinde fırına vermeden önce hallederim, tabi unutmazsam. Ama tarifi başlığı açtığında dedğin gibi yazarım :)

Kral Sucuk bulabildiğim adresi bu ;

http://kralsucuk.com.tr/

Edited by zarat
  • Like 1

GuGuuuK    17
GuGuuuK

Kendi uydurduğum çok beğenilen ve istek alan tavuklu, kremalı, mantarlı makarna sosum var, şu an hiç tarif yazacak modda değilim ama en kısa zamanda yazarım :)