Jump to content
Üye Kaydolma hatası giderildi. Tüm 3.parti eklentiler devreye alındı. Yeni bir ilave sorun görürseniz lütfen bize rapor edin. ×

KPSS Hakkında Bilgi

DaldanSarkanElma

Recommended Posts

DaldanSarkanElma

Selamlar,
Özel sektörde çalışan biri olarak KPSS'yi denemek istiyorum ama en ufak bir bilgim bile yok bu konuda.
Lisans mezunuyum ve sanırım birkaç sınav türü varmış. 

Ben hangi sınava girmeliyim? O sınavın meslekleri neler? Girmem gereken sınavda olacak dersler hangileri vs.vs.

Düzgün bir kaynak bulamadım bu konuda bilgisi olan var mı?

Teşekkürler.

Edited by DaldanSarkanElma
zapp brannigan

2010 dan beri kpss'ye giren bir işsiz olarak söylüyorum; hali hazırda bir işiniz varsa hiç bulaşmayın. Yüksek puan da alsanız atanmak için siyasi torpilinizin olması lazım. 

İlk günkü sınava gireceksiniz, pazar günü ise isteğinize bağlı. İster girmezsiniz, ister iki oturuma da girebilirsiniz. Mezun olduğunuz bölüme göre puan türleri var. Ösym sitesine bakın derim.

Kill Master

Lisans mezunu olduğunuz için sınav, bölümünüzle alakalı olacak. Yani üniversite notlarınıza bakmanız gerek. :)

İşinizi seviyorsanız, maddi olarak da ihtiyaç karşılıyorsa, bence de devam edin. Çünkü yasa geliyor. "Memurluğa kapak attım" devri bitecek. Ha, bilgi durumunuza bakmak isterseniz yine girin. Tercih yapıp yapmamak da size kalmış.

Bir de zapp'ın dediği gibi ÖSYM'nin sitesinde detaylı bilgiler var. Başka sitelerde aramanıza gerek yok yani.

• Like 1