Jump to content
Sign in to follow this  
Prequel

En Son Hangi Oyunu Oynadınız?

Recommended Posts

alpalp84    885
alpalp84

https://www.gamespot.com/ride/

Eskiden ninja250 motorum vardı. Evlendikten sonra sattım. Baktım bu oyundada varmış. gerçek hayatta yapamadığımı oyunda yaparım. Her virajda motor düştü. Simulasyondan biraz daha arcade ayarlara geçtim, onuda beceremedim. GTA daki motor kullanımı bana fazlasıyla yettiğini anladım. Başka bir motorsiklet oyunu oynamadığım için birşey diyemiyorum. Oyun full türkçe, konuşmalar, yazılar tamamı ile türkçe. Çok hoşuma gitti. Konuşmalar fazla yok ama seslendiren vatandaş çok başarılı.

alpalp84    885
alpalp84

https://www.gamespot.com/raiden-iv/

İnsan oyunu değil bu. Bir noktadan sonra göremiyorsunuz, nereden ne geliyor anlamıyorsunuz. Silahlarınızda sürekli gelişiyor, düşmanlarda. Eski ateri salonlarında oynadığımız oyunlardan farkı yok gibi. Bu oyunu very hard da bitirenin elini öperim. Kendine hardcore oyuncuyum diyenlere bu oyunu oynatmak lazım. Kaç bölüm bilmiyorum ama 3. boss u geçtim bıraktım. Aşırı zor.

alpalp84    885
alpalp84

https://www.gamespot.com/just-cause-3/

Oyunun eksikleri yok değil ama tam anlamıyla bir eğlence oyunu. Geniş dünyası ile yapabileceklerinizin sınırı yok. Patlama efekleri biraz abartılmış, en ufak patlamada yer gök inliyor. PS4 e bedava diye oynadım, çok sevdim. Ama serinin diğer oyunlarına nazaran pek yenilik sunmuyor.

alpalp84    885
alpalp84

https://store.playstation.com/#!/en-us/games/knack-2/cid=UP9000-CUSA08014_00-KNACK20000000000

İlk oyunu unutun, üstüne çok şey katmışlar, yapmak isteyipte beceremedikleri herşeyi çok güzel becermişler. PS4 ün en güzel platform oyunu olmuş. Coop oynanışıda var-ki çok hoşuma gitti. Kesinlikle oynanması gereken bir oyun.

alpalp84    885
alpalp84

Üst üste Assassin's Creed 1-2-Brotherhood-Reveletions oynadım. Hepsini ard arda oynadım. Hikayesini anlamak için oynadım sadece. Hiçbir yan görev vs yapmadım gerekmedikçe. Son güncel versiyonlarda türkçe yama destekli olmadığı için varez sitelerinden yamasına uygun korsan versiyon indirdim. Oyunları bilen zaten biliyor, yılların oyunları. 1 de Altair, 2 ve 2 paketinde efsanevi ezio ile oynuyoruz. 2. oyun serinin mekaniğinin oluştuğu oyun, sonrasındaki oyunlarda ufak tefek yeniliklerden başka birşey yapılmamış. Bence bu 4 oyun birbirleriyle direk bağlantılı. Hem  desmond olarak devam niteliğindeler hemde ezio sürekli altair in lafını ediyor ve rev. de altair in başından geçenleri hem tekrar- hemde devamını görüyoruz. Zaten ezio nun hikayesi çok iyi. Film gibi oldu bitti. Ayrıca rev. de istanbul ve kapadokyada geçiyor. Ortam ve karakterler gayet iyi yansıtılmış. Ciddi ciddi o tarih araştırılmış. Tek eleştireceğim nokta ezio hakkında 3 oyun yapıyorsun bi ölümünü görmek hakkımızdı...

İçim daraldı biraz boş boş durayom serinin geri kalanınıda eğer beğenirsem türkçe olarak oynayacağım.

• Like 1

Redgrave    154
Redgrave

İki efsanenin hikayesini gördükten sonra insanın içinden "keşke Ubisoft hep bu çizgide kalsaydı" demek geçiyor.

Bonus: Floransalı Ezio Auditore'ye Saygı Duruşu

Edited by BuDu
  • Like 1

alpalp84    885
alpalp84

Crysis 1 e bir bakayım dedim. Zamanında zar zor çalıştırdığımız oyun yağ gibi akıyor mubarek. Halbuki açarken korkmuştum. Eskidiği için grafikleride artık pek iyi değil. Ama aşırı bir emek olduğu ortada. Yeşil dokunun en iyi kullanıldığı oyun bence hala. Herşeyi iyi, türkçe olması + bir avantaj. Zamanında korsan sitelerde bu oyunu indirenler vatan haini ilan ediliyordu. Konusu beni hiç çekmedi, tamam herşeyi iyi olabilir ama bir çekicilik yok. Ayrıca oyun anlamsız bir zorlukta olmuş. FPS lerde iyiyimdir. Attığımı vuruyorum ama düşman aşırı fazla. Saklanarak gitmeyide iyi beceririm (farcry da ciddi miktarda saklanarak öldürme rakamım vardır) Adamlar ne yaparsam yapayım görüyor. Zorladım kendimi ilerledikçe alışırım, konusu ilgi çeker diye ama olmadı...

RyK    426
RyK

Aslında konu olarak 1 en iyisiydi 2 3 derken saçmaladıkça saçmaladılar. Hele 3 tam bir saçmalık. Konusu bu olamaz dedim.Sadece maksimum armor nidası için oynadım, bitirdim.

Birde son zamanlarda ps3 ü tozlu raflardan indirdim. Crysis 3 de vardımış içinde bir oynayayım dedim, konsolda headshot masterdım şimdi adamın gövdesinden bile vuramadım. İlk ps'de fps oynadığım döneme geri dönmüşüm. Kill Zone 2 oynayayım dedim, yok keklik gibi avlıyorlar. İstatistiklere baktım dünyanın headshot ını yapmışım. Şimdi 3 adamı öldüremiyorum. Resistance 2 3 istatistiklerine baktım öldürmelerin yarısı headshot. Adamı denk getiremiyorum. Bu iş bisiklet sürmek gibi değil miydi, ne oldu şimdi? :butwhy:

qwert    18
qwert
IMDb Error: The page with this imdb id is not supported and added to the black list.

Yeni bitirdim oyunu. Eski GoW serilerine kıyasla oyun mekanikleri inanılmaz değişmiş. Eski seriye göre bazı kişileri memnun etmese de beni inanılmaz memnun etti. Hikaye bazında eski öfke kusan Kratos yerine yaşlanmış olgunlaşmış dingin bir Kratos var artık karşımızda. Atreus karakteri ve diğer eklenen karakterler inanılmaz güzel entegre edilmiş. Dövüşler gerek combolar olsun gerek balta hareketleri olsun hem tatmin edici hem de gerçekçi. Oyun kısmen olsa da açık dünya oynanış sunuyor ama belli kısıtlamalar dahilinde. Serbestçe dolaştığınız zamanlarda oyunun dünyası ile ilgili bilgilere erişebiliyorsunuz. Ana görevler haricinde yan görevlerde hikayeyi destekleyen türde görevler olmuş. Genel olarak oyunda sizi zorlayabilecek görev yok denecek kadar az. Oynanış süresi inanılmaz derece de tatmin edici. Yan görevlerle beraber yaklaşık olarak 30 saat civarı bir sürede bitirdim. 

Oyunun sonunda Kratos ve Atreus'un birbirleriyle bağı ve karakter gelişimi mükemmel yansıtılmış. Ne kadar dingin bir Kratos olsa da yeri geldiğinde eski öfke kusan Kratos'u görebiliyoruz yer yer. Bu durumlar genelde Atreus'un başı dertteyken oluyor. 

Christopher Judge Kratos'u seslendirmesi muazzam olmuş. Her ne kadar bazı tepkiler de Teal'c gözümün önüne gelse de inanılmaz yakışmış sesi. Genel olarak diğer seslendirmeler de çok güzel olmuş. 

Oyun kesinlikle 10/10 puan almayı hakediyor. AAA kalitede günümüz oyunlarına kıyasla oynanış süresi, oynanış kalitesi, hikaye anlatımı çok çok iyi olmuş. Parasının hakkını sonuna kadar veren bir yapım olmuş. 

• Like 2

akar1m    18
akar1m

geçen ay eski xbox'ı yenileyip tekrar gears of war serisine dalış yaptım.

sırasıyla gears of war 1-2-3 bitirdim şimdi sıra serinin son oyununda.  :)

filmlerde ve oyunlarda takıntım var seriyi baştan sona kadar bitirmek zorundayım ahhahah 🤪

Nayi    212
Nayi
IMDb Error: The page with this imdb id is not supported and added to the black list.

Muazzam, muhteşem, fevkalade!

Çok iyi bir oyuncu değilimdir ama yaklaşık 20 yıldır, video oyunları takip eden fırsat buldukça oynayan biriyim. Kesinlikle hayatımın en iyi oyun tecrübesiydi.

Hikayesi, hikayenin anlatımı, sürprizleri, görselliği, müzikleri, sınırlı da olsa sunduğu açık dünya deneyimi... Açıkçası anlatmakta zorlanıyorum. Oynayıp tecrübe etmek lazım.

30-35 saat oynanış süresi vaat edilmiş ama ben bu süreyi uzatabilmek için her deliği, her köşeyi karış karış gezdim. Ana görevi bırakıp sırf vakit geçirmek için Dokuzlar Gölü'nde her iki evrede de saatlerce keşif yaptım, açılmış yan görevleri tamamladım, hazineleri toparladım, deliler gibi loot (nesne toplama) yaptım. Oyunu bitirmemek için ne gerekiyorsa yaptım. Saat tutmadım (kim tutar ki) ama muhtemelen biraz da kötü oyuncu olmam nedeniyle 100 saati bulmuştur oynama sürem. Hatta oyun bitmiş olmasına rağmen tamamlamadığım birkaç görev için hâlâ günde bir-iki saat oynuyorum.

Her güzel şeyin sonu gibi oyunun da sonu geldi ama sonu da müthişti.  Çok tatminkardı. Yani genelde oyunlarda en son karşımıza acayip ucube bir boss çıkar, onu yeneriz ve oyun biter. O ucube nereden gelmiştir ne alakadır bilinmez. Tek amacı oyunun bittiğine işaret eden son büyük savaş/dövüş olmaktan öte bir şey değildir. Çoğunlukla da tatmin etmez. Ancak bu oyundaki son boss dövüşü, hikayenin akışına çok güzel uydurulmuş. Neden orada olduğunu bildiğiniz, anlamlandırabildiğiniz ve az çok beklediğiniz bir boss'tur.

Oyunun eleştirilebilecek ufak tefek özellikle oynanışa yönelik kusurları/kısıtlamaları var belki ama bunlara hiç takılmaya gerek yok, görmezden gelip oyunun verdiği keyfe odaklanmak daha iyi olur.

Son olarak şunu söyleyebilirim: God of War'un yaptığı çok büyük bir kötülük var. Çıtayı o kadar yükseltmiş ki galiba uzun süre hiçbir oyundan zevk alamayacağım.

Edited by Nayi
  • Like 1

alpalp84    885
alpalp84

3 ana oyun efsaneydi, 3 ara oyun bence hikaye olarak komple vasattı. Yunan mitolojisini mahvetmiştik, öldürmediğimiz adam kalmamıştı....

Neyse, esasında uzun bir yazıyı hak ediyor ama "konsol sattıran oyun" tabirine uyuyor bu oyun. Yıllar önce 3. oyun ilk çıktığında belki ömründe hiç oyun oynamamış 40 lı yaşlarında bir adam Bakırköy'deki oyun satan dükkana girip kendine has şivesi ile god of war yok mu dediğinde baya gülmüştük. Bu oyunuda çok iyi yapmışlar. Ben direk beğenmediğim yönleri söyleyeyim:

>karlı sahnelerde altyazıyı okumakta zorlandım

>Mirmir ve Atreus un çok konuşmasından sıkıldım. Kratos eskiden tek kişiydi, yanına neden adam verirsinizki ?

Ayrıca bu oyunun senaryosu çok çok iyi yazılmış. Bir sürü açıklanmayan hikaye boşlukları, ileride olabilecek şeylere zemin hazırlanmış. 

• Like 1

Nayi    212
Nayi

Ben de 40'lı yaşlardayım. Geçen hafta 42'yi doldurdum. Ama ruhum genç elbette. :P Muhtemelen devam oyununu 45 yaşımdan önce göremem ama Allah ömür verir de 50'li 60'lı yaşları görürsem, sağlığım elverdiği ölçüde oyun oynamaya devam ederim herhalde. Bu arada önceki oyunları hiç oynamadığımı da belirteyim. Oynanış tarzıyla pek ilgimi çekmedi bu zamana kadar. Ama PS4 için GOW 3 Remastered var. Belki bir ara denerim.

* Evet, altyazı konusu biraz sıkıntılıydı. Hem küçüktü hem de dediğin gibi bazen okunamıyordu ama daha sonra güncellemeyle siyah bant çekerek en azından okunamama sorununu ortadan kaldırdılar. Sen de benim gibi ilaçlı oynadın sanırım, bu nedenle güncellemeleri alamadık. :D

* Mimir-Atreus konuşmalarını ben sevdim. Yukarıda 100 saate yakın oynamışımdır diye yazdım ya, bu süre biraz da bu yüzden artmıştır. Anlattıkları hikayeleri dikkatle dinledim, Atreus'un günlüklerini satır satır okudum. Gezindiğim dünyada neler olduğunu anlatan hikayeleri öğrenmek zevk aldığım başka bir ayrıntıydı.

* Bende sadece bazı doğrusal kısıtlamalar eksiklik uyandırdı. Mesela önümüzde 2-3 metre yüksekliğinde bir yapı/set var. Buraya sadece işaretli yerden çıkabiliyoruz, sadece işaretli yerden inebiliyoruz. İşaretli yerden 2-3 metre yükseğe çıkabiliyoruz ama mesela önümüzdeki 50 santim yüksekliğindeki kayayı atlayıp geçemiyoruz. Ayrıca Kratos düşman ve tuzaklar haricinde ölmüyor. Mesela bir uçurumun kenarından düşüp ölmek diye bir şey yok. Oyun yapısı buna izin vermiyor. Aslında bunun faydalı olduğu da düşünülebilir. Zırp pırt oradan buradan düşüp, tekrar tekrar kayıt noktasından başlamak sıkıcı olabilirdi. 

Edited by Nayi

Sayounara    199
Sayounara

Şimdilik sadece Arena modunu oynuyorum. Baya sarıyor :D Aphrodite ve Poseidon arasında gidip geliyorum :) Adc olarak Artemis fena değil.

jacksparrow602    50
jacksparrow602

" Lego Marvel Super Heroes " Yeğenime almıştım :D geldi şu karakteri açalım bu karakteri açalım dedi baya sardı :blushsmiley: zaman geçirmek isteyip değişik birşeyler oynayım diyen varsa tam o şekil bir oyun :fool:

https://www.lego.com/en-us/themes/marvel-superheroes

Hatta şuan da oyunun 2. serisini almayı düşünüyorum :D küçük çocuk gibi hissediyorum kendimi :$

Edited by jacksparrow602

alpalp84    885
alpalp84

Bugün çizgi roman okurken God Of War 2018 de olan bir olay vardı. Herkes tarafından sevilen Baldur rüyasında öldüğünü görür, annesi Frigga tüm canlılardan o'na zarar vermemesini ister (Frigga çok güçlüdür rica dediği emirdir).  Sadece ökse otunu unutur veya aldırış etmez. Loki'de bu fırsatı değerlendirir tabi...

planetayfun    0
planetayfun

Sims 4 -_-

bettikli    158
bettikli

GoW 4 ay önce bitirmiştim sadece 2 zırh ve bir Baba ve Oğul kupası kalmıştı 4 ay sonra eve adım atar atmaz ilk işim 4 aydır aklımda olan kupaları almak oldu. Mükemmeldi devamı gelecek belli ama ne zaman gelir ve gelirde biz görürmüyüz bilmiyorum ama umarım çok uzun sürmez. Tek kelime ile mükemmeldi bitmesin diye yapmadığım şey kalmadı abartı gelebilir ama bazen dokuzlar gölünde öylesine kürek çekmişliğim var ( çocuk o sırada olmasaydı vallahi kafa dinlemelik bi süre olacaktı) 

tyfngkt    2
tyfngkt

Metin2. Ciddi. Baya baya oynadım.