Jump to content
Laravel Framework 5.7.6 güncellemesi tıklayın lütfen Devamını oku... ×
Dp Haberler
ledzep

Playstation 4

Tavsiye Edilen İletiler

Nayi    204
Nayi
gönderildi (düzenlendi)

Bu gece itibariyle nihayet PS4 5.05 de kırılmış. Uzun zamandır 5.05'te bekliyordum, birazdan deneme yapacağım.

Not: Denemeyi yaptım. Kırılma haberi çıktığı anda denemek için hazırda bulunsun diye daha önceden indirdiğim Rime adlı oyunu yükledim ve oynadım. Gayet stabil şekilde, sorunsuz oynanıyor.

5.05'in kırılmasının önemi şurada. Daha yüksek sürüme ihtiyaç olduğu için GOW, Fifa 18 gibi oyunlar 4.55'te oynanamıyordu. Muhtemelen artık oynanabilecek. 

tarihinde Nayi tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84    550
alpalp84

Ps4 patladı herhalde. 15-20 gün önceden kıracağız sakın güncellemeyin diyorlardı, gerçekleşti.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Uzunserdar    525
Uzunserdar

Ps4 sahipleri yukarda paylaşıldığı gibi PS4 5.05  versiyonu olan varsa güncellemesin.  God.of.War.III.Remastered.PS4-Playable türkçe altyazıda mevcut ve God.of.War.PS4-DUPLEX kırılmış bulunmakta torrent'de mevcut.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84    550
alpalp84

Yeni versiyonun kırılmasıyla son oyunlarda anında düşmüş.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
jackosman    0
jackosman
Nayi, 28.05.2018 - 01:46 tarihinde yazdı:

Bu gece itibariyle nihayet PS4 5.05 de kırılmış. Uzun zamandır 5.05'te bekliyordum, birazdan deneme yapacağım.

Not: Denemeyi yaptım. Kırılma haberi çıktığı anda denemek için hazırda bulunsun diye daha önceden indirdiğim Rime adlı oyunu yükledim ve oynadım. Gayet stabil şekilde, sorunsuz oynanıyor.

5.05'in kırılmasının önemi şurada. Daha yüksek sürüme ihtiyaç olduğu için GOW, Fifa 18 gibi oyunlar 4.55'te oynanamıyordu. Muhtemelen artık oynanabilecek. 

Herhangi bir çip ile değil PS3 'teki gibi yazılımla kırıyoruz değil mi ? 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nayi    204
Nayi
jackosman, 20.09.2018 - 18:17 tarihinde yazdı:

Herhangi bir çip ile değil PS3 'teki gibi yazılımla kırıyoruz değil mi ? 

Evet, yazılımsal kırılıyor. PS4'ün kendi internet tarayıcısı üzerinden yapılıyor. PS4'ü her açışta yapmak gerekiyor ama işlem bir dakika bile sürmüyor. Zaman zaman PS4 elektrik kesilmiş gibi kapanıyor ama bu sorunun haricinde 5.05 ve geriye dönük bütün oyunlar sorunsuz oynanıyor. Şimdilik 5.05'ten sonra çıkan oyunlar oynanamıyor. Detroit Become Human, Fifa19, Spider Man gibi...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hirako shinji    81
hirako shinji

Keşke güncellemeseydim ya 6.0 a. Pişman oldum oyun fiyatları fırladı zaten. Spiderman dün 340 bugün 500 küsür lira olmuş ya.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
jackosman    0
jackosman
Nayi, 12 saat önce tarihinde yazdı:

Evet, yazılımsal kırılıyor. PS4'ün kendi internet tarayıcısı üzerinden yapılıyor. PS4'ü her açışta yapmak gerekiyor ama işlem bir dakika bile sürmüyor. Zaman zaman PS4 elektrik kesilmiş gibi kapanıyor ama bu sorunun haricinde 5.05 ve geriye dönük bütün oyunlar sorunsuz oynanıyor. Şimdilik 5.05'ten sonra çıkan oyunlar oynanamıyor. Detroit Become Human, Fifa19, Spider Man gibi...

Anladım , bu iphone'daki tetheret jailbreak gibi ... O kapanma için bir süre playstation'u açık bırakmak gerekiyor imiş . PS3 jailbreakli idi benim . Ondan çok uzak sayılmam ... 

Kur da çok arttı , ikinci el bin TL gibi PS4 bulabilir isem uygun versiyonlu girişeceğim bu işe .

Açıklama için teşekkürler.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84    550
alpalp84
jackosman, 6 saat önce tarihinde yazdı:

Anladım , bu iphone'daki tetheret jailbreak gibi ... O kapanma için bir süre playstation'u açık bırakmak gerekiyor imiş . PS3 jailbreakli idi benim . Ondan çok uzak sayılmam ... 

Kur da çok arttı , ikinci el bin TL gibi PS4 bulabilir isem uygun versiyonlu girişeceğim bu işe .

Açıklama için teşekkürler.

Bin liraya bulman imkansız, en aşağı 1500 den başlıyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
jackosman    0
jackosman
alpalp84, 14 saat önce tarihinde yazdı:

Bin liraya bulman imkansız, en aşağı 1500 den başlıyor.

Var hocam , sahibinden.com 'da ... He sorunu vardır yoktur bilemem .

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nayi    204
Nayi

Kapanma sorunu hakkında net bir çözüm yok.

Tarayıcıdan yapılan işleme hen deniyor galiba. Şu an offline hen yapma seçenekleri de mevcut. Offline olunca PS4'ün internetini tamamen kapatmış oluyoruz. Yine tarayıcı üzerinden UpdateBlocker diye bir şey yüklüyoruz. İnternet açık olsa bile blocker sistemin üst sürüme güncellemesine izin vermiyor. Ancak yüklenemese de internet açıksa oyun güncellemeleri indiriliyor, sistem kendini update etmeye de çalışıyor. Özellikle bu durumlarda PS4'ün kapanma sorunu daha çok baş gösteriyor. Ama ortada hiçbir şey yokken de PS4 kapanabiliyor. Tam nedeni bilinmiyor. Kesin bir çözümü de yok.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
planetayfun    0
planetayfun

PS 4 kırdırıp kullanan var mı acaba :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nayi    204
Nayi
planetayfun, 11.10.2018 - 16:21 tarihinde yazdı:

PS 4 kırdırıp kullanan var mı acaba

PS4'ü kırdığımı yukarıda zaten yazmıştım, dikkat etmediniz herhalde. 

Bir düzeltme yapalım, PS4 yazılım üzerinden kırıldığı için herhangi bir yere götürüp kırdırmaya gerek yok. Kendiniz birkaç dakikada halledebilirsiniz. Bununla ilgili internette bol bol rehber mevcut.

Kırılması için PS4'ün 5.05 veya daha alt bir sürümde olması gerekiyor. Daha üst sürüme güncelleme yapılmışsa şimdilik kırmak mümkün değil. AAA tabir edilen GOW, Witcher, Uncharted gibi oyunlar 30-40 gb boyutlarında olduğu için ihtiyacınıza yetecek büyüklükte Harici HDD'ye ihtiyaç var. HDD'nin USB 3.0 olması hız açısından daha iyi olacaktır. HDD'nin exfat biçimiyle formatlanması gerekiyor. PS4'ü kırdıktan sonra internetten indirilen oyunlar HDD'ye yüklenecek ve daha sonra HDD, PS4'ün USB girişinden takılarak oyunlar kurulacak.

PS4'ün her açılışında kırma işleminin yapılması gerekiyor ama işlem bir dakika bile sürmüyor. Kırdıktan sonra internete bağlanılmazsa iyi olur. Çünkü internete bağlanılırsa PS4 oyun güncellemelerini falan indirmeye çalışıyor. Bu da cihazın kapanmasına yol açabiliyor. Zaman zaman cihaz elektrik kesilmiş gibi kapanabiliyor ama bu normal bir durum. Bunu tam anlamıyla henüz düzeltemediler. Online oyun kesinlikle oynanmayacak. Yoksa cihaz banlanabilir. Detroit Become Human, Spider Man, Fifa 19 gibi 5.05 sürümden sonra çıkan oyunlar oynanamıyor. Yakın zamanda çıkacak oyunlar da oynanamayacak. Eski oyunlarla yetinmek zorundayız ama daha önce düzenli olarak güncel oyunları satın alıp oynanamışsak onlarca oyun mevcut. GOW, Last of Us, Uncharted, Witcher3, Fifa18, Pes18 vs.

Düzeltme: PS4'ü kırmak için gereken sürümün 5.05 olması gerekiyor. Sehven 5.55 yazmışım. Düzelttim.

tarihinde Nayi tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    212
mnth

Ben halen ps4 'ü netflix seyretmek için kullanıyorum :oleyo2:

bu fiyatlarla zaten ancak GTA5 oynamaya devam ederim :olee10:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
freeseatr    107
freeseatr

God of War 4 deki Sigrun'ı yenemedim ondan beri ps4 ü açmıyorum. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84    550
alpalp84

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.