Jump to content
Sign in to follow this  
ledzep

Playstation 4

Recommended Posts

rjxone    9
rjxone

4K ve HDR destekli televizyonunuz varsa pro almak daha iyi, fakat bazı oyunlar 4k yerine 1080p ama daha yüksek fps desteği sunabiliyor. Zaten Sony garantili almaya çalışınca aradaki fark 300-400 lira gibi bir şey. Ben şu anda alıyor olsam pro'yu tercih ederdim herhalde.

Söylediğiniz durum sıkıntı olmaz. PS4 kardeşliği böyle yapılıyor zaten. Siz kardeşinizin hesabını ekleyip ana makine yapacaksınız, kardeşiniz de sizin hesabınzıı ekleyip ana makine yapacak. Sonra herkes kendi hesabındna tüm oyunlara erişebilecek.

alpalp84    898
alpalp84

Bu satten sonra zaten düz ps4 almak mantıksız zaten. 4k-1080p olayı değil. Just Cause 3 de artık 500 gb lık ps4 de sürekli donma oluyorken PRO da oyun akıyor.

jubal    2
jubal

Cevaplarınız için teşekkürler @rjxone @alpalp84. Proya eğilimim vardı zaten ama insan yine de bir öneriye ihtiyaç duyuyor.

Kardeşlik olayını pek kavrayamadım. Ben kendi makinemde mi kardeşimi ana makine yapacağım? Kardeşliği biraz araştırayım.

rjxone    9
rjxone

Primary ve Secondary olarak ikiye ayrılıyor hesaplar. Primary hesap olunca, hesaptaki tüm oyunları indirebiliyor ve PS4'teki diğer hesaplardan bu oyunları oynayabiliyorsunuz. Secondary hesap ise sadece kendi hesabındaki oyunları oynayabiliyor.

Dolayısıyla kardeşiniz sizin hesabınızı primary olarak ekleyecek, siz de kardeşinizin hesabını primary olarak ekleyeceksiniz. Böylece, kardeşiniz kendi PS4'ünde, kendi hesabını secondary olarak açacak. Bu ne demek? Kardeşiniz hem kendi hesabındaki oyunlara erişebilecek, hem de sizin hesabınızdaki (çünkü primary olarak ekledi sizin hesabınızı). Siz de aynı şekilde hem secondary olarak eklediğiniz kendi hesabınızdaki tüm oyunlara erişebileceksiniz, hem de primary olarak eklediğiniz kardeşinizin hesabındaki tüm oyunlara.

• Thanks 1

jackosman    0
jackosman
rjxone, 26.08.2017 - 23:48 tarihinde yazdı:

Primary ve Secondary olarak ikiye ayrılıyor hesaplar. Primary hesap olunca, hesaptaki tüm oyunları indirebiliyor ve PS4'teki diğer hesaplardan bu oyunları oynayabiliyorsunuz. Secondary hesap ise sadece kendi hesabındaki oyunları oynayabiliyor.

Dolayısıyla kardeşiniz sizin hesabınızı primary olarak ekleyecek, siz de kardeşinizin hesabını primary olarak ekleyeceksiniz. Böylece, kardeşiniz kendi PS4'ünde, kendi hesabını secondary olarak açacak. Bu ne demek? Kardeşiniz hem kendi hesabındaki oyunlara erişebilecek, hem de sizin hesabınızdaki (çünkü primary olarak ekledi sizin hesabınızı). Siz de aynı şekilde hem secondary olarak eklediğiniz kendi hesabınızdaki tüm oyunlara erişebileceksiniz, hem de primary olarak eklediğiniz kardeşinizin hesabındaki tüm oyunlara.

Ps plus almak şart mıdır peki ? 

rjxone    9
rjxone

@jackosman oynayacağın oyunlara bağlı. Multiplayer oynamak istiyorsan Ps Plus gerekli oluyor. Ama onun dışında almaya gerek yok. Neverwinter, MMORPG olmasına rağmen Plus hesabı istemiyor. Diablo 3 de istememişti. Multiplayer olayı Sony sunucularından dönüyorsa isteniyor, dönmüyorsa istenmiyor sanırım. Tek oyunculu oyunlar oyanayacaksanız pek gerek yok. 2.5 yıldır PS4'üm var, enpara ile yurtdışı PSN'den çok ucuza denk gelmişti, 1 yıllık almıştım. Hediye oyunları dışında hiç faydalanmadım.

jackosman    0
jackosman
rjxone, 3 sa önce tarihinde yazdı:

@jackosman oynayacağın oyunlara bağlı. Multiplayer oynamak istiyorsan Ps Plus gerekli oluyor. Ama onun dışında almaya gerek yok. Neverwinter, MMORPG olmasına rağmen Plus hesabı istemiyor. Diablo 3 de istememişti. Multiplayer olayı Sony sunucularından dönüyorsa isteniyor, dönmüyorsa istenmiyor sanırım. Tek oyunculu oyunlar oyanayacaksanız pek gerek yok. 2.5 yıldır PS4'üm var, enpara ile yurtdışı PSN'den çok ucuza denk gelmişti, 1 yıllık almıştım. Hediye oyunları dışında hiç faydalanmadım.

Teşekkür ederim açıklamanız için.

alpalp84    898
alpalp84

alpalp84    898
alpalp84

Çıkış tarihi resmi olarak duyuruldu.

Redgrave    154
Redgrave

Shadow of Colossus, Devil May Cry HD Collection ve God of War, ilk 4 ay için gözüme kestirdiğim oyunlar. :beer:

alpalp84    898
alpalp84

Bilmeyenler, okumayanlar için yazayım. PS4 bir nevi kırıldı. Versiyonunuz 4,05 ise (tabi altı olup 4,05 yapılır)kopya oyun oynamaya müsait olabilir. Normal biçimde indirdiğiniz oyunları oynayabilirsiniz. Bir önceki kırılma işleminde olduğu gibi her oyun için konsolu dükkana götürüp ayrı ayrı oyuna para vermek zorunda değilsiniz. Tabi güncel oyunlar daha üst versiyonda çalıştığı için 4,05 e uyarlanması lazım. Yavaş yavaş çıkıyor güncel oyunlar. Tabi ben dahil bir çok kişinin PS4 ü daha güncel olduğu için ümide kapılmasın ama bazılarımız uzun süredir güncellemiyor olabilir. Konsolu tekrar açmak için iyi bir fırsat.

Far Cry Primal PS4 EUR CFW 405-MarvTM (gibi indirilebilir oyunlar var.)

Marvoldo Riddle    442
Marvoldo Riddle

Arkadaşlar merhaba ben de Ps4 almayı planlıyorum, buraya bakana kadar Plus olduğundan bile haberim yoktu biraz cahil kalmışım Ps konusunda şimdi almayı planlıyorum nereden almamı önerirsiniz Ps4/Plus hangisini almamı önerirsiniz beni bu konularda biraz aydınlatırsanız çok makbule geçer :)

alpalp84    898
alpalp84

Plus değilde PRO dur ismi. Çok fark var ama düz model ucuz oluyor. Pro biraz daha pahalı. n11-GG gibi sitelerden kredi kartı kampanyaları ile, kupon ile gayet uyguna alabilirsin.

Eski yeni bütün oyunlar PRO da daha iyi grafikte oluyor.

@Marvoldo Riddle

Edited by alpalp84
  • Thanks 1

Marvoldo Riddle    442
Marvoldo Riddle
alpalp84, 2 dk önce tarihinde yazdı:

Plus değilde PRO dur ismi. Çok fark var ama düz model ucuz oluyor. Pro biraz daha pahalı. n11-GG gibi sitelerden kredi kartı kampanyaları ile, kupon ile gayet uyguna alabilirsin.

Eski yeni bütün oyunlar PRO da daha iyi grafikte oluyor.

@Marvoldo Riddle

PRO alıyım o zaman, teşekkür ederim :)

byesiler    456
byesiler

Daha almadım ama araştırmaya başlamadan ne gerek var proya diyordum. 2-3 gündür proya yöneldim. Bakalım son kararım ne olacak :)

alpalp84    898
alpalp84
byesiler, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Daha almadım ama araştırmaya başlamadan ne gerek var proya diyordum. 2-3 gündür proya yöneldim. Bakalım son kararım ne olacak :)

Kesinlikle tercihiniz PRO olsun. Gittigidiyor'a bakın, çekle + %lik indirimlerle + puanlarla çok daha ucuza geliyor.

Redgrave    154
Redgrave

4K TV'niz varsa PS4 Pro alın, yoksa ve almayı da düşünmüyorsanız PS4 fazlasıyla yeterli. 4K TV almam deyip PS4 almıştım. Gittim 3 ay sonra karar değiştirip 4K TV aldım. Pro almadığıma pişmanım. Tabii cihaz bu haliyle de güçlü.

freeseatr    116
freeseatr

PS4 lerin özellikle Pro ların fiyatları acayip arttı. Okullar kapanıncaya kadar dolar artışıyla birlikte çok daha artacağa benziyor. Örnek vereyim kırık versiyon 4.55 versiyon cuh 7016b pro lar 1800 den 2300 e kadar çıktı.  Daha kırılamayan cuh 7116b seriside 2200 civarı dolanıyor alacak olanlara tavsiyem daha da artar gibi eğer  God of War  Sony Garanti Bundle 2300 -2400 arası bulursanız affetmeyin.

• Thanks 1

byesiler    456
byesiler
freeseatr, 6 saat önce tarihinde yazdı:

PS4 lerin özellikle Pro ların fiyatları acayip arttı. Okullar kapanıncaya kadar dolar artışıyla birlikte çok daha artacağa benziyor. Örnek vereyim kırık versiyon 4.55 versiyon cuh 7016b pro lar 1800 den 2300 e kadar çıktı.  Daha kırılamayan cuh 7116b seriside 2200 civarı dolanıyor alacak olanlara tavsiyem daha da artar gibi eğer  God of War  Sony Garanti Bundle 2300 -2400 arası bulursanız affetmeyin.

https://urun.n11.com/sony-playstation-4/sony-ps4-pro-1tb-eurasia-konsol-ps4-god-of-war-P251868612

En uygun bu gibi.

Redgrave    154
Redgrave

Geçen yıl şubat ayında 1400 liraya 1 TB PS4 + Uncharted 1-2-3/Driveclub'lı paketi almıştım. PS4 Pro (oyunsuz) da 1750 liraydı. Oyunsuz PS4 de 1200-1250 lira civarıydı. Kısacası oyunsuz cihazlar arasındaki fiyat farkı 500 tl idi. 15 ayda bu kadar pahalandığını bilmiyordum.

Edited by BuDu