Jump to content
Laravel Framework 5.7.6 güncellemesi tıklayın lütfen Devamını oku... ×
elbais

Ekonomi Haberleri

Tavsiye Edilen İletiler

cpx    104
cpx

http://www.dunya.com/ekonomi/ekonomi-bakanligindan-ithalat-yasagi-aciklamasi-haberi-354289

ekonomi bakanlığı durumu yalanladı.

ama gemiler limanlarda bekletiliyor şu an.Fiyatlarda artış olacak.

http://www.dunya.com/finans/haberler/forekste-yurt-disi-yasagi-yolda-haberi-354194

forekste yurtdışı sitelere yasak getiirlmeye hazırlanılıyor.

Sizi korumak için size öldürürsek siz şehitsiniz.O_o

tarihinde cpx tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aex1    67
aex1

Tüm bunlar bittikten sonra Putin öpecek bence....yen ibir kehanette daha bulunuyorum : 3. Dünya savaşı Türkiyede geçecek....ve çok da uzak bir zamanda değil....en fazla 10 yıl diyorum....ayrıca Türkiye'nin kazanıp kaybetmesinden bahsetmiyorum..o Suriye , Iraktan daha kolay....çünkü zaten kucak dansı yapmakta şu an....üzgünüm ama durum bu....Halkın tercihi bu oldu 21. yüzyıla girerken......

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.690
elbais

Günün sürprizi Moody's...

Moody's, Türkiye'nin kredi notu görünümünü düşürdü

Derecelendirme kuruluşu Moody's Türkiye'nin not görünümünü durağan'dan negatif'e indirdi.

Derecelendirme kuruluşu Moody's Türkiye'nin not görünümünü durağan'dan negatif'e indirdi; notunu ise Ba1 seviyesinde tuttu.

Kurumdan yapılan açıklamaya göre kararda dört unsur etkili oldu:

-Türkiye'nin kurumsal gücünde yaşanan erozyonun devamı

-Zayıflayan büyüme görünümü

-Kamu ve dış ödeme dengeleri üzerinde artan baskılar

-Ve sonuç olarak artan kredi şoku riski

Moody's Türkiye'nin yatırım yapılabilir seviyedeki notunu 24 Eylül'de yatırım yapılabilir seviyenin altına çekmişti.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
cpx    104
cpx

http://www.ahaber.com.tr/ekonomi/2017/03/02/faizsiz-kredide-esnafa-sok

Hükümetin 461 bin KOBİ’ye vereceği 50 bin TL’lik krediyi KOSGEB bürokrasisi ve bankalar engelliyor. Kredi için bankada ek şartlar öne sürülürken, KOSGEB de firmaların birçoğunun limitini düşürdü

9 mart haberi yukarısı

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/bankalar-kosgeb-mudurluklerine-geliyor-1742534/

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü bankaların KOSGEB kredilerini vatandaşlara kullandırmakta zorluk çıkarması üzerine çözüm masaları kurulacağını söyledi. Özlü, "İl müdürlüklerinde bankalar masa kuracak. Bir sorun çıkarsa KOSGEB müdürümüz orada, banka yetkilisi orada anında konuyu çözeceğiz" diye konuştu.

bankalar kara listedekilere kesinlikle kredi vermez.Zararı devlet üstlenirse o zaman verir.

tarihinde cpx tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.690
elbais

Ya bir tek bana mı saçma geliyor bu fonlama komposizyonu... İşin cılkını çıkardılar...

C7csi2s_W4_AAPv_LZ.jpg

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nedural    26
Nedural

TCMB Fonlama Kompozisyonu = Likidite Politikasi = Para Politikasi denilebilir.

TCMB son 7 yildir Genis faiz koridoru ve aktif likidite politikasi uygulamaktadir. Bunun ilk ve en onemli etkisi kisa vadeli faizlerde kendisini gostermektedir ve temelini BIST bankalararası gecelik faizi ve TCMB ortalama fonlama faizi olusturur. Bunlar da bankalarin fonlama maliyetini, kredi ve mevduat faizlerini etkiler.

Asinda cezai bir faiz olarak bilinen geç likidite penceresi (GLP) bankalarin kontrol mekanizmasi olarak kullaniliyordu.

Bankaların kredi ve mevduat faizi (Fiili Faiz), BIST bankalar arası piyasa faizi ve TCMB ortalama politika faizi tarafından belirlenmektedir.

TCMB, gecici nitelikteki GLP'yi iki aydir aktif kullaniyor ve 26 Nisan'a kadar (toplam 3 ay) kullanacagini acikladi.
Soru; madem gecici ve artirilmis bir GLP var ancak politika faizi neden artirilmiyor? Gercek oran (% 11.5) neden ilan edilmiyor?
Sonuc: TCMB ile yaratilan belirsizlik ortaminda, enflasyon ve uzun vadeli faizlerin akibeti konusunda (ozellikle siyasilerin) dusme beklentileri karsilanmamaktadir.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
cpx    104
cpx

Siyasi Korku

yapabilecek babayiğitin bunu yapıp masaya istafısını koyup,ceketini alması lazım.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.690
elbais

Hazine Müsteşarlığı, 28 Şubat 2017 tarihi itibarıyla merkezi yönetim brüt borç stoğunu ve Hazine alacak stoğunu açıkladı.

Açıklanan rakamlara göre, merkezi yönetim brüt borç stoğu 28 Şubat 2017 tarihi itibariyle 783,1 milyar TL olarak gerçekleşti. Borç stoğunun 478,6 milyar TL tutarındaki kısmı Türk Lirası cinsi, 304,5 milyar TL tutarındaki kısmı döviz cinsi borçlardan oluştu.

Hazine alacak stoğu ise aynı dönemde 17,6 milyar TL olarak gerçekleşti. Hazine alacak stoğu içerisinde en yüksek pay 12,3 milyar TL ile Mahalli İdareler’e ait oldu. 2017 Şubat ayı sonu itibariyle Hazine alacaklarından toplam 200 milyon TL tahsilat gerçekleştirildi...

:oleyogulmedim:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
cpx    104
cpx

http://www.milliyet.com.tr/turkiye-asfalttan-vazgeciyor--ekonomi-2418223/

Asfalta göre %35 ucuz,2 kat daha uzun ömürlü olduğu söylenen beton yolların Türkiye de kullanımı artmaya başlayacak.

Elbais şakamız gerçek oldu olum.Adamlar asfalttan vaz geçti.Beton olacakmış+Beton yollar lastiklerin daha fazla aşınmasına yol açar.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aex1    67
aex1

Bence binalar depremde yıkılırsa betonların üstünden silindir geçrsinler daha ucuz olur.....O.o  ne kadar acınası fikirler var....

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.690
elbais
cpx, 6 saat önce tarihinde yazdı:

http://www.milliyet.com.tr/turkiye-asfalttan-vazgeciyor--ekonomi-2418223/

Asfalta göre %35 ucuz,2 kat daha uzun ömürlü olduğu söylenen beton yolların Türkiye de kullanımı artmaya başlayacak.

Elbais şakamız gerçek oldu olum.Adamlar asfalttan vaz geçti.Beton olacakmış+Beton yollar lastiklerin daha fazla aşınmasına yol açar.

kaç santim döküyoduk o betonu? ohaa paraya bak :dansoleyo:

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
cpx    104
cpx

ben 4 dedim sen çorba parası için 6 cm demiştin

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.690
elbais
aex1, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Bence binalar depremde yıkılırsa betonların üstünden silindir geçrsinler daha ucuz olur.....O.o  ne kadar acınası fikirler var....

Asfalt nedir abi? Bitüm, yani petrol ürünü. Cep delik, cepken delik olunca alamazsın. Beton desen gani bizde, müteahhit desen o daha da bol.. 3-5 kamuda işi olan müteahhite şu yolu yapacaksın derler olur biter. Ama merak etmeyin bizim ülkede hiçbir inşaat işi ucuza bitmez, illaki ona da bir yol yordam üretilir ;) 

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.690
elbais
cpx, 5 dakika önce tarihinde yazdı:

ben 4 dedim sen çorba parası için 6 cm demiştin

Tamam çok güzel, yol işi olunca duble beton olur o, sağlam 15-20 cm. dökülür :floleyo: Côte d'Azur'da mütevazi bir evim vardı, bu sayede hayalim olan olimpik küveti yaptırabilirim artık, yaşasın! :ohyeah:

Şakası bir tarafa ülke neverlande dönmek üzere... Yakında buralar çok alevlenir ;) 

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aex1    67
aex1

Hababam sınıfından mezunlar herhalde bu kişiler...Beton esnemez ve zemine uyum sağlamaz...bir süre sonra kırılıp yolda idüğü belirsiz çukur ve yükseltiler oluşur teorik olarak....ayrıca kazı ve onarım zordur herhalde...belki de yer altında şehir planlıyorlardır çünkü memleket yüzkarası halde ..millet yerin dibine giriyor...metro filan yapmaları da bu yüzdendir büyük ihtimal....:foleyo:

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
cpx    104
cpx

http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1997394-kasaplar-icin-ete-tavan-fiyat-geldi-karar-marketleri-kapsamiyor

kasaplar için ete tavan fiyatı geldi.Karar marketleri kapsamıyor.

ekonomide buna tavan fiyat denilerek fiyat kontrolü denir.Mallara fiyat açısından müdahele edilirse kapitalizm olmaz.

ayrıca et balık kurumuna ne satılıyor ve ne dağıtılıyor o görüntülerden sonra kesinlikle almam.Benim sağlığımla devlet oynuyor derim.

http://odatv.com/iste-sofraniza-gelen-olu-hayvanlarin-goruntusu-2502171200.html

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.690
elbais

Geçen yılda yapmışlardı et'te tavan fiyat uygulamasını. Ben destekliyorum işin açıkcası, bu üretim/dağıtım kanalı yapısıyla fiyatlar fiktif olarak yükseltiliyor. Tabii piyasayı regüle edecek kurumun yönetimi ve işleyişi çok önemli burada, EBK yeterli midir? burası tartışılır tabii ;) Hal yasasının üzerine çalışılmalı ve özellikle gıda piyasası dikkatle takip edilerek, sert kurallarla işletilmeli ;) 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.690
elbais

GLP patlayınca ters tornistan geri döndüler... Swap'ın dağılmasına da 5 var :54:

Alıntı

1177069.jpg?v=1490449862

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), giderek azalttığı gecelik repo fonlamasını 10 Mart Cuma günü sonlandırmıştı.

Merkez Bankası, 16 Mart Perşembe günkü para politikası kararları ardından, 24 Mart Cuma günü gecelik repo ile yüzde 9.25 faizle 5 milyar TL fonladı.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
MustafaALKAN    52
MustafaALKAN

Et fiyatları düşecekmiş, yersen

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.