Jump to content
Laravel Framework 5.7.6 güncellemesi tıklayın lütfen Devamını oku... ×
superlative

Plex Media Server

Tavsiye Edilen İletiler

hocam    77
hocam

Açıkçası bana sıkıntılı gibi geldi.

Doktorum sıkıntıdan uzak dur dedi. Huzur çok önemli benim için.

@superlative; emeğine sağlık.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nautilus    290
Nautilus
gönderildi (düzenlendi)

@superlative ayarları aynen dediğiniz gibi yaptım ama bulmuyor. Hevesim kaçtı. :D USB ile devam... :) Teşekkür ederim ilginize.

tarihinde Nautilus tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Emir    10
Emir
gönderildi (düzenlendi)

Plex'i Roku Streaming Stick ile HDMI portundan TV'ye yansıtınca tam verim alabiliyorum. PC'ye indirdiğim 15-20 GB arası BluRay filmleri kablosuz yerel ağdan oynatabiliyorum. Altyazı dosyalarında Türkçe'de sorun yaşamamak için UTF-8 karakter kodlamasında kaydetmek gerekiyor. Philips 4K Android SmartTV'de kendi Plex yazılımı var ama nedense AC3 ses codeğini çözemiyor. Roku daha başarılı codec konusunda.

tarihinde Emir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
superlative    49
superlative

@Emir PLEX'e SRT2UTF-8.bundle pluginini eklersen altyazı dosyası UTF-8 olmasa bile otomatik olarak yedeğini alıp aynı dizine UTF-8'e çevirir. Roku konusunda bilgim yok ne yazık ki, Bende 4K LG Smart TV var. 4K filmleride sorunsuz PLEX üzerinden izliyorum. Ancak televizyonun kendi Wi-Fi kartı çok iyi değil. Kablo ile router'a bağladım TV'yi. 4K donma filan olmadan Direct Play izliyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hocam    77
hocam
gönderildi (düzenlendi)

Plex Altyazı sorunu kesin ve kolay çözümü

Bize gereken program Replace Pioneer.

21 Günlük deneme süresi olduğundan herhangi bir ilaç vs. gerekmiyor. Çünkü bizim işimiz 21 gün sürmeyecek.

p0oNyz.png

Tools Menüsü altından Batch Runner!a tıklıyoruz.

7qb1Or.png

Srt uzantılı altyazı dosyaları üzerinde işlem yapacağımızı belirtiyoruz.

Qal8XA.png

Eğer alt klasörlerde de arama yapılacaksa Search Subdirectory işaretlemeyi unutmuyoruz. Böylece sadece sabit diski seçip tümünü taratabilirsiniz.

M0y89a.png

Yedeğe gerek yok, dosyaların ismine de .tur eklenmesin diyorsanız Set output filename kısmına dokunmayın.

Ama resimdeki gibi olursa daha sorunsuz olur.

nRg9A0.png

Son olarak herşey tamamsa Encode Convert'e tıklayıp Output Encoding kısmında UTF8-BOM seçerek start'a tıklıyoruz.

Qal8Ak.png

İşlem çok kısa sürüyor. Herhangi bir dizine baktığımızda hem orjinal ANSI hem de yeni oluşturduğumuz plexle hem ismiyle hem de UTF8 haliyle uyumlu altyazımızı görüyoruz.

Bu işlem sonucu eğer varsa arşivinizdeki UTF8 dosyalar üzerinde tekrar convert yaptığından bu dosyalar bozulabiliyor.
Bundan dolayı dosya ismine .tur uzantısı ekleyip orjinal dosya üzerinde işlem yapılmaması ısrarla öneriliyor.

Not: Alıntıdır.

tarihinde hocam tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
better    180
better
gönderildi (düzenlendi)

Plex'i denedim birkaç ay önce, sistem eski ise cpu'yu zorlayabilir, %70'e dayanıyordu ben filmi başlatınca, özellikle altyazı transcoding işlemi yapıyorsa oluyor bu. Alternatifleri arasında en iyisi halen Plex bence, aynen Dropbox'un alternatifleri arasında halen en iyisi olduğu gibi. Alternatifleri arasındaki emby'nin cpu kullanımı çok düşük ama. Emby ayarlarında ''cpu throttling'' seçeneği mevcuttu, işaretleyince cpu kullanımı bayağı düşüyor. Plex'in kullanımı, bağlantıların çok iyi ve sorunsuz olmaması nedeniyle halen çok iyi sayılmaz bence. İzlerken veya filmi başlatırken bağlantı sorunu oluyordu ara sıra fiber olmasına rağmen. Fakat, en önemli artısı, yeni çıkan yada popüler olan mı desem bazı altyazı çeşitleri mevcut, filmin içine gömülü geliyorlar, örneğin; pgs, tx3g. Samsung smart TV'nin algılayamadığı bu dosyaları, transcoding işlemi ile hepsini okumayı başarıyordu. İngilizce altyazılı olarak izlediğim için benim için büyük kolaylık oluyordu bu, denersem bu nedenden dolayı yeniden denerim yüklemeyi. Yine de basit bir kopyalama işlemi ve usb den izlemek kadar net ve sorunsuz değil benim için. Alternatifleri aşağıdaki linkte;

http://www.video-solution-central.com/best-alternative-to-plex/

tarihinde better tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
KmE    53
KmE
gönderildi (düzenlendi)

@The Black

Anime için rahatlıkla kullanabilirsin. Bilgileri çekmekte sıkıntı yaşıyorsan anime serisini şu adreste arat ve oradaki ismi neyse klasörünü öyle isimlendir. http://thetvdb.com/

Plex anime ve dizilerde bu sitenin veritabanını kullanıyor.

Ayrıca anime için de ekstra güzel bir sistem Plex. .ass altyazıları libass'le çalıştırdığından olması gerektiği gibi görüntüleyebiliyorsun, işlemcin yeterince güçlüyse bölümü izlerken aynı anda altyazıları server tarafında hardsublayarak izleyebiliyorsun.

Plex'in kadrosunda tanıdığım animeci bir arkadaş var. Animeler için zamanında bütün desteği entegre ettirmiştik sayesinde. :oleyo:

Ayrıca birkaç ay boyunca Plex Pass de satın almıştım. Ayrıcalıkları epey işime yaramıştı. Almayı düşünen varsa öneririm. :D

tarihinde KmE tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
superlative    49
superlative
Emir, 2 saat önce tarihinde yazdı:

@Emir Benim laptop sürekli açık ve PMS üzerinde çalıştığı için gerek duymadım Cloud servisine ama ihtiyacı olanlar için güzel birşey. Benim sıkıntım artık filmleri yerleştirebileceğim disk alanının olmayışı. 7TB ın üzerinde bir arşive sahibim. 12TB lik HDD almayı düşünüyorum. Ayrıca sahip olduğum arşiv 7/24 crashplan ile buluta yedekleniyor. PLEX arşivimi imzamdan görebilirsin. Bu arada 4MBit uploadum olduğu için PLEX'ime dışardan bağlanıp evdeki videoyu rahatlıkla izleyebiliyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    211
mnth

@superlative

nasıl bir bağlantıymış o 4mbit upload veriyor :alien:

aslında dedicated alıp plex sunucu yapacaksın paşa paşa heryerden seyredeceksin

ama android ios için illa plex pass istiyor :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
superlative    49
superlative
mnth, 7 saat önce tarihinde yazdı:

@superlative

nasıl bir bağlantıymış o 4mbit upload veriyor :alien:

aslında dedicated alıp plex sunucu yapacaksın paşa paşa heryerden seyredeceksin

ama android ios için illa plex pass istiyor :oleyo:

@mnth Ben 27 ay taahüt verdim Teledünya üst paket + Vizioon Kanallar + 150GB Adil Kullanımlı 50Mbit download 4Mbit upload ayda 69TL'ye :ohyeah: Benim sıkıntım harddiskte artık indireceklerime yer kalmaması :) Bilgisayara Netlimiter kurdum. PMS'ye öncelik veriyor. Dışardan eve bağlanıp PLEX'te izliyorsam birşey, uploadları kısım PLEX'e öncelik veriyor donmadan izliyorum valla. Hayalimde 12GB lık Western Digital almak var. Ama çok para yahu. Valla ben iOS uygulamasını çok önce indirmiştim, benden PLEX Pass istemiyor çatır çatır izliyorum tablettende telefondan da. Arkadaşın teline kurduk PLEX'i benim servera bağlanıp izlesin diye dediğin gibi PASS istedi. Bende benim itunes hesabımla giriş yapıp indirdim sıkıntısız  o da izliyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    211
mnth

evet yeni projem :oleyoel:

Intel Core i7-2600

2x HDD 3,0 TB SATA Enterprise

2x RAM 8192 MB DDR3

1000 mbit hat

plex sunucu yapacağım

:dansoleyo:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Emir    10
Emir
mnth, 13.03.2017 - 12:01 tarihinde yazdı:

evet yeni projem :oleyoel:

Intel Core i7-2600

2x HDD 3,0 TB SATA Enterprise

2x RAM 8192 MB DDR3

1000 mbit hat

plex sunucu yapacağım

:dansoleyo:

Hocam seedhost'dan mi kiralican dedicated serveri?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    211
mnth

@Emir

yok farklı yerden hetzner den kiraladım.

tarihinde mnth tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
superlative    49
superlative
mnth, 5 dakika önce tarihinde yazdı:

@Emir

yok farklı yerden hetzner den kiraladım.

Benim anlamadığım bir konu var. Kiraladığın server'a PLEX Server kuracaksın sanırım. Peki o serverda torrent benzeri birşey olacakta o mu indirecek medyaları sen mi upload edeceksin? Yarın bir sıkıntı çıkarsa emeklerin boşa gitmesin hocam @mnth Medya dediğin elinin altında olmalı bence :) Birde sana maliyeti ne bunun?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    211
mnth

torrent olacak tabii seedbox olarakta kullanacağım

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    211
mnth

https://github.com/ukdtom/SRT2UTF-8.bundle/wiki

buradaki eklenti Türkçe karakter problemini çözüyor. Hem opensubtitles dan otomatik indirilenleri hemde dahili olan (hardcore değil) altyazılarda ki Türkçe karakter sorunu çözülüyor.

Test edildi. Onaylandı :smurf:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
superlative    49
superlative
mnth, 24 dakika önce tarihinde yazdı:

buradaki eklenti Türkçe karakter problemini çözüyor. Hem opensubtitles dan otomatik indirilenleri hemde dahili olan (hardcore değil) altyazılarda ki Türkçe karakter sorunu çözülüyor.

@mnth Eklenti güzel uzun süredir kullanıyorum ama bazen refresh yapman gerekebiliyor birkaç kez. Hatta bazen dosyayı klasörden başka yere taşıyıp tekrar olması gereken yere atıyorum update library yapıyorum. Ne olursa olsun PLEX Can'dır :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    211
mnth

@superlative

evet şu anlık Türkçe karakter sorunumu çözdü...

Dün gece sunucum neredeyse bitti. Radarr istediğim filmleri indirmede,Sonarr takip ettiğim dizileri yayınlandığında bana yardımcı oluyor. Herhangi bir dizi yada istediğim film çıktığında, indirmeye başladığında notify my android aracılıyla cep telefonuma bildim gönderiyor. Plex ise yeni bir medya geldiğinde kütüphanemi güncelleyip altyazıları varsa indiriyor. Bana da turup seyretmek kalıyor :)

Plexpass almayı düşünüyorum şimdi yıllık...

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.