Jump to content
selcuk1709

SeedBox

Tavsiye Edilen İletiler

selcuk1709    65
selcuk1709

Seedbox ile ilgili bilgi alisverislerinde bulunabilecegimiz bir basligin gerekli oldugunu dusunuyorum. :good:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
KmE    53
KmE

Siteleri çöktüğü için şu an yeni hizmet vermiyorlar, ama feralhosting'i öneririm. Her şeyi rayına oturtturduktan sonra tekrar satışa başlarlar.

Eskiden kullandığım seedboxta 1gbps hız, 1TB HDD, sınırsız trafik ve SSH access vardı. Aylık 10 pound ödüyordum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
better    181
better

Dedicated seedbox verdiği için (hem dedicated IP edinmiş oluyorsun, hem de VPS veya server gibi, kurulumları için, ek bilgi bilmene gerek yok), aynı zamanda kredi kartı ile ödeme imkanı sağladığı için, şuan tercihim SeedHost.eu.

Bytesized'da çok iyi, özellikle destek konusunda bir numara, ne istersen yapıyorlar, en basit isteklere bile sen yap filan demiyor (örneğin SeedHost da ilk ticketde adam şu dökümana bakın, bilgi edinmeye çalışın gibi birşey yazdı hemen, baktım içinden çıkamadım, kendi yapmak durumunda kaldı doğal olarak ama canım sıkılmadı değil, böyle birşey BS'de asla olmazdı çünkü, hemen yapıyorlar) BS'de Dedicated Appbox'lar mevcut (tek tıklama ile torrent istemicisi kurabiliyorsun ve diğer istediğin programları kurabiliyorsun ) yalnız kredi kartı seçeneği mevcut değil ve dedicated IP olan paketleri 80 euro olduğu için vazgeçmek durumunda kaldım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
KmE    53
KmE

@better

Açıkçası Seedhost.eu'nun fiyatları verdikleri hizmete göre epey fazla geldi.

Dedicated seedboxlarına baktım. 100mbit, 4GB RAM, 1TB HDD ayda 26 euro. Bunun yerine direkt kimsufi'den benzeri özelliklerde 10-15 euro'ya dedicated server da kiralayabilirsiniz. Üstelik 1 değil 2 TB HDD almış olursunuz. :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
awalanche    323
awalanche

SeedHost.eu'nun kalitesini mi tartışıyorsunuz şimdi? :butwhy:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
mnth    227
mnth

kimsufi den sunucu kiralanır. Seedbox olarak kullanılır :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
thepirate    34
thepirate
mnth, Bir saat önce tarihinde yazdı:

kimsufi den sunucu kiralanır. Seedbox olarak kullanılır :oleyo:

1gbps hızlarda en uygun fiyat nedir?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
mnth    227
mnth
thepirate, Şimdi tarihinde yazdı:

1gbps hızlarda en uygun fiyat nedir?

kimsufi 100mbit veriyor. 1gbps için müracaat OVH yada online.net :alien:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
better    181
better

@KmE

Server'ları nasıl seedbox'a dönüştüreceğimi bilsem denerdim server kiralamayı, yalnız bu ayarlardan hiç anlamam ve seedbox kiralayan yerlerin, fiyat farkı almalarının bir sebebi de, daha önce hiç Linux kullanmamış kişilerin sürekli destek istemeleri. Fakat fazladan 10 euro verince, adamlar en kısa sürede ticket'e cevap verip işi kendileri hallediyorlar. Geçenlerde dl ve ul hızlarını 100 mb/sn yi geçmeyecek şekilde sınırlamak için ticket açtım, adam döküman gönderdi seedhost.eu da,  SSH'den bağlan ile başlıyor birsürü karmaşık işlemle devam ediyor, bi yerde tıkandım, adama ikinci mesajı yazınca kendi yapmak durumunda kaldı, hem de hemen 2 dk'da yapıverdi. Şimdi böyle hızlı bir hizmeti aynı kalitede olacak şekilde, daha düşük ödeyeceğimiz firmaların, sunmayacaklarını düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
KmE    53
KmE

@thepirate

Feralhosting'le ilgili yazdığım mesajı okuyabilirsin. 10GBit veriyorlar, ama bağlantı paylaşıldığı için garanti hız değil. En yüksek 3-4Gbit görmüştüm.

@awalanche

Kalitesini tartışmıyorum, ama hizmetlerine göre pahalı bana sorarsan. Dediğim gibi bir server alıp torrent/HTTP/FTP kurmak kolay bir şey. Çok daha ucuz bir miktara kapatabiliyorsun. Üstüne elindeki server olduğundan bambaşka şeyler bile yapabilirsin. :D

@better

Biraz araştırmayla öğrenilebilecek şeyler. O kadar da zor değil. :D

@mnth

Hetzner de olur.

Şu an aylık ücreti 28 euro olan bir dedicated server var elimde. Özellikleri i7 işlemci, 16GB RAM, 6TB HDD, 1GBit bağlantı. Aynı miktara seedhost.eu'dan anca bunun yarısı bile olmayan bir seedbox alabiliyorum. :D

tarihinde KmE tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
better    181
better

Benim isteğim daha çok 100 mbps hızlarında, 8-10 tb alan ve dedicated IP sağlayan oluşumlar ve bunun 50 euroyu geçmemesi ama ne hikmetse, büyük alanlar hep 1-10 gbps hızları ile birlikte sunuluyor, 100 mbps hızlara verdikleri alan 3-4 TB'yi geçmiyor çoğu yerde. Feralhosting'in aynı ücrete, diğer firmalara göre daha büyük alan verdiğini duymuştum, onun seçeneklerini merakla bekliyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
KmE    53
KmE

Dedicated IP konusunda ısrarcıysanız Feralhosting bunu sunmuyor maalesef. 50 euro gibi bir bütçeyle epey sağlam bir server bulabilirsiniz. Söylediğiniz miktarda alanlar bulmak da sorun olmaz, ama 1gbit hız neden istemediğinize pek anlam veremedim. :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
better    181
better

İstemiyorum değil de, seedbox yada app box istiyorum (server/VPS aramıyorum çünkü), 1 gbit hız, dedicated IP, en az 7-8 tb alanlı planlar için, benim denk geldiğim tüm sitelerde, 50 eurodan fazlasını istiyorlar, hal böyle olunca da, alan yerine hızdan feragat etmek gerekiyor, 50 euro üzerine çıkmamak için.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
KmE    53
KmE

Server konusunu kesinlikle düşünmenizi öneririm, ama umarım aradığınız gibi bir seedbox bulursunuz. Maalesef seedbox servisi veren yerleri fazla bilmiyorum. :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
mnth    227
mnth

@KmE

evet olur hatta aynı sunucuyu alıp plex sunucu kursam diye düşünüyorum :)

yıllardır kullandığım kimsufi sunucuma bir şekilde :oleyo: windows kurdum.

sağolsunlar 100mbit olan hızımı 1000mbit yapmışlar :oleyo: hemde sınırsız :dansoleyo:

i5 - 16 gb ram - 2 tb hdd - 1000mbit up/down sınırsız

15 € :smurf: 

daha ucuza veren varsa 1 kamyon alayım :oleyoel:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
ismail0100    271
ismail0100

Ben feralhosting kullanıyorum memnunum şimdilik.

Adamların sistemi çöktü ama seedboxları kapatmadılar ve 3-4 aydır parada istemediler.

Yeniden satış yapmıyorlarmış; şimdilik toparlanmaya çalışıyorlar sanırım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Emir    10
Emir

feralhosting'e nasıl kayıt olunuyo stok sorunu vardı en son mail bıraktım ama dönüş olayı yok?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
shaqs    2
shaqs

Feralhosting den seedbox kiraladım fakat ben memnun kalmadım, hız çok dalgalanıyor ve 10 gbps in hakkını vermiyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet