Jump to content
Sign in to follow this  
selcuk1709

SeedBox

Recommended Posts

SarRufa    93
SarRufa
awalanche, 44 dk önce tarihinde yazdı:

SSDli 10Gbps sunucu kiralaranız RSS feed ile neden olmasın. :)

Sanki dediklerinizi yapsam bile yine birşeyler eksik kalacak gibi :D gerçi ' Önemli olan aynı ligde yarışabilmek. ' sözüyle özetlediniz herşeyi.
TorrentLeech'ten banı yedim zaten elde kaldı IPT ve SCC onlardan da banı yiyince Public takılırız artık :cry:

• Like 1

KmE    54
KmE

IPT tutunması zor bir site değil açıkçası. Freeleech torrentler var sonuçta. Bunları yüklendikleri gibi seedbox'a atarsanız eninde sonunda adam akıllı bir buffera ulaşırsınız.

better    182
better

@SarRufa 1-2 ay gibi bir sürede IPT gibi bir sitede yüksek buffer yapman için, hem iyi bir bağlantın hem de zamanın olmalı ki büyük boyutlu FL sunumları hemen ekleyebilesin. Ben hiç Rss kullanmıyorum çünkü pek ihtiyaç duymuyorum ama hdd alanın çok dar değilse yani en az 1-2 tb ise ve SB'u kısa süreli yani 1-2 aylık kullanmayı düşünüyorsan veya sık sık siteye bakıp yeni FL sunumları ekleyecek zamanın yoksa bunu deneyebilirsin. Fakat ayarlarını iyi bilmek lazım, herhangi bir hata olursa, çok fazla DL yapabilir ve siteden atılabilirsin. Benim tavsiyem siteye günde en az 4-5 kez bakıp yeni FL sunumları manuel olarak eklemen. Fakat IPT'de ve diğer sitelerde buffer eskisi kadar kolay değil çünkü çok fazla SB kullanan kişi var. Ben uzun süreli kullandığım için buffer kaçınılmaz oluyor, genelde sunumu atıp unuturum ve tekrar baktığım zaman en az 2-3 katı göndermiş oluyor. CrossSeed ile uğraşmanı tavsiye etmem, bence zahmetli birşey. Firma ve shared box üzerinde kaç kişi olduğu önemli. Örneğin seedhost iyi bir firma. Bir de şunu farkettim, 10$'lık box'u 3 ay kiralamak ile 30$' lık box'u 1 ay kiralamak arasında büyük fark var, örneğin ucuz olan sana IPT'de 3 ayda toplam 3 tb kazandırırsa, pahalı olan 1 ayda 6 tb kazandırabiliyor.

• Thanks 1

SarRufa    93
SarRufa
better, 1 sa önce tarihinde yazdı:

@SarRufa 1-2 ay gibi bir sürede IPT gibi bir sitede yüksek buffer yapman için, hem iyi bir bağlantın hem de zamanın olmalı ki büyük boyutlu FL sunumları hemen ekleyebilesin. Ben hiç Rss kullanmıyorum çünkü pek ihtiyaç duymuyorum ama hdd alanın çok dar değilse yani en az 1-2 tb ise ve SB'u kısa süreli yani 1-2 aylık kullanmayı düşünüyorsan veya sık sık siteye bakıp yeni FL sunumları ekleyecek zamanın yoksa bunu deneyebilirsin. Fakat ayarlarını iyi bilmek lazım, herhangi bir hata olursa, çok fazla DL yapabilir ve siteden atılabilirsin. Benim tavsiyem siteye günde en az 4-5 kez bakıp yeni FL sunumları manuel olarak eklemen. Fakat IPT'de ve diğer sitelerde buffer eskisi kadar kolay değil çünkü çok fazla SB kullanan kişi var. Ben uzun süreli kullandığım için buffer kaçınılmaz oluyor, genelde sunumu atıp unuturum ve tekrar baktığım zaman en az 2-3 katı göndermiş oluyor. CrossSeed ile uğraşmanı tavsiye etmem, bence zahmetli birşey. Firma ve shared box üzerinde kaç kişi olduğu önemli. Örneğin seedhost iyi bir firma. Bir de şunu farkettim, 10$'lık box'u 3 ay kiralamak ile 30$' lık box'u 1 ay kiralamak arasında büyük fark var, örneğin ucuz olan sana IPT'de 3 ayda toplam 3 tb kazandırırsa, pahalı olan 1 ayda 6 tb kazandırabiliyor.

awalanche ve senin verdiğin bilgileri harmanlayınca seedbox konusunda bayağı aydınlandım.
Seedbox konusunun dışına çıkacağım ama yeri gelmişken sorayım. Aslında IPT de aradığım çoğu şeyi  bulabiliyorum ama film ve dizi bulamadığım zamanlar oldu.  Kolay ve orta düzeyli seed yapapileceğim arşivi geniş hangi tracker i tavsiye edersin?

better    182
better

Kolay buffer ve seed yapılan veya en azından freeleech dosya içeren, Filelist, TehConnection filmler için, MTV diziler için uygun seçenek olabilir, nispeten kolay ulaşılabilir siteler ve işe yarar siteler oldukları için.

• Thanks 1

Kobalamin    109
Kobalamin

ZON9KVNNT_m1dWxPgApAAg.png

Scaleway'den 50 GB alanlı bu sunucuyu satın aldım. Shitbox diye tabir edebilecek düzeyde olsa da IPT ve Filelist'te iki günde 200'er GB kasabildim. Bir haftaya bana yetecek ömürlük rakamlara ulaşacağım gibi gözüküyor. Tek sorun Karagarga. Sunucuya hazır torrent image kurduğum için yeni torrent oluşturamıyorum. Karagarga'da da yeni sunum yapmadan ratio'yu toplamam uzun zaman alacak gibi. Scaleway'de işletim sistemini nasıl değiştirebilirim bilen var mı?

busillis    222
busillis

https://www.kimsufi.com/en/servers.xml

Kimsufi KS-3 kullanan oldu mu ? Performansı nasıldır ? Atom işlemci olunca biraz çekinceli yaklaşıyorum. 25 dolar altı ortalama bir performansta sunucu arıyorum. Bu konuda öneriler olursa çok sevinirim. Teşekkürler.

Edited by busillis

ismuta    282
ismuta

KG freeleech için bir adet arıyorum fakat kafam allak bullak oldu. Amacım 1 hafta kullanıp ratio kasmak. Var mı tavsiyeniz?

Edited by ismuta

JAYMZ    0
JAYMZ
ismuta, 29.01.2019 - 08:18 tarihinde yazdı:

KG freeleech için bir adet arıyorum fakat kafam allak bullak oldu. Amacım 1 hafta kullanıp ratio kasmak. Var mı tavsiyeniz?

KG daki freeleech sona erdi ama yinede aklında olsun diye linki veriyorum seedbox.io