Jump to content
mnth

Yeşil Pasaport

Tavsiye Edilen İletiler

mnth    223
mnth

Eşim öğretmen. Kadro derecesi 4/1 'e yükselmiş ve okuldaki öğretmenler Yeşil pasaporta başvurup alabileceğiniz söylemişler..

Benim bilgilerime göre yeşil pasaport sahibi olmak için kadro derecesinin 1-2-3 olması yada bu kadrolardan emekli olunması gerekiyor.

Bu konuda bilgisi olan birileri var mı acaba ?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
sarkis    19
sarkis

Eşinizi yanlış bilgilendirmişler, sizin bildiğiniz şekli doğrudur. :good:

Eşiniz okul idaresine ya da bağlı bulunduğu ilçe milli eğitim müdürlüğünün atama-özlük birimine de danışabilir. Gülerler ve 3 sene daha beklemesini söylerler. :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    223
mnth

@sarkis

adamı boşu boşuna heyecanlandırıyorlar :smurf:

teşekkür ederim cevap için...

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
suivant    2
suivant

3 yıl sonra alabilirsiniz.

Ha bizim var da ne oluyor. Paris'te akşam yemeği, Yunan adalarında sabah kahvaltısı mı yapıyoruz?! Koyduğum yeri bile unuttum. Hazır aklıma gelmişken akşam sağlam bir yere alayım. Ne olur ne olmaz belki gidiş dönüş uçak bileti kazanırız bir yerden. Şu kargaşada nereye gidebileceksek...:22:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Avant-Garde    127
Avant-Garde

5682 Sayılı Pasaport Kanunu'na göre devlet memurları içerisinde Yeşil Pasaport alabilecek personelin kadro derecesinin (Derece/Kademe değil) 1,2 veya 3 olması gerek. Bu 3. Kademeyi genelde 3. derece ile karıştırırlar. Devlet memurları her yıl 1 kademe, her 3 yılda bir de 1 derece alırlar. Yeşil pasaportun onunla bir ilgisi yok.

Ayrıca, yeşil pasaport hamili kişilerin eşleri ve çocukları (25 yaşın altındakiler) da yeşil pasaport hakkına sahiptir.

Kamuda çalıştığım için konuyu az biraz biliyorum..

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.