Jump to content
Sign in to follow this  
ledzep

TV Tavsiyesi, Hangisini Almalı

Recommended Posts

better    182
better

Mkv uzantılı filmlerin içinde, film ile birlikte gelen PGS uzantılı altyazıları okuyan bir TV tavsiyesi alabilirim, bendeki Samsung Smart görmüyor bunları malesef. Bu softsub olduğu için, bazı işlemler (burn) ile okunabiliyor plex gibi programlar ile veya video player bunu yapıyor ama bu teknoloji halen TV sektörüne ulaşmadı mı?

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

otoban    15
otoban
d3d3, 17 saat önce tarihinde yazdı:

3 yıl önce aynı özelliklere sahip Philips ve Samsung iki tv almıştık. Maalesef, Philips çok geride kalıyor. Görüntü kalitesi, menüler, kanal aramada bile Samsung daha iyiydi.

LG için bir şey diyemiyorum ama muhtemelen daha iyidir.

Satın almadan önce mutlaka mağazalarda inceleyin.

Edited by otoban
  • Like 1

d3d3    391
d3d3
ismuta, 1 saat önce tarihinde yazdı:

@d3d3 Fiyat aralığı 2000-2500 arasında ise şunu tavsiye ediyorum.

http://www.epey.com/televizyon/samsung-43mu7000.html

İkisi arasında kaldıysanız da LG almanızı tavsiye ederim.

LG o fiyatlarda,sanırsam LG alıcam

Kill Master    1,770
Kill Master

1000-1200 arası bütçe var. Çözünürlük 1080p olursa daha iyi, olmasa da olur ama. 32 inç veya üstü düşünüyorum. Eve televizyon lazımmış. Ben de bakıyorum bir yandan. Tavsiye iyi olur.

JKramer    6
JKramer

Tavsiyem yok ama adında "led ekran" olanlarda dahili uydu alıcı ya da tuner olmuyor, dikkat edin.

Kill Master    1,770
Kill Master
JKramer, 3 sa önce tarihinde yazdı:

Tavsiyem yok ama adında "led ekran" olanlarda dahili uydu alıcı ya da tuner olmuyor, dikkat edin.

O çok da önemli bir mesele değil. Teşekkürler. 

Kill Master    1,770
Kill Master

@d3d3 güzelmiş ama bana gelmiyor maalesef. Hem ayın 30'u son, hem de 1080p'lerin fiyatları uçuk. Sadece Axen var alabileceğil: https://www.carrefoursa.com/tr/axen-ilgaz-43-fhd-uydu-alicili-led-sunny--p-30150409 Axen de Sunny'ninmiş. Yani... ¯\_(ツ)_/¯

d3d3    391
d3d3
Kill Master, 25 dk önce tarihinde yazdı:

@d3d3 güzelmiş ama bana gelmiyor maalesef. Hem ayın 30'u son, hem de 1080p'lerin fiyatları uçuk. Sadece Axen var alabileceğil: https://www.carrefoursa.com/tr/axen-ilgaz-43-fhd-uydu-alicili-led-sunny--p-30150409 Axen de Sunny'ninmiş. Yani... ¯\_(ツ)_/¯

a101 ve bim de bu hafta hi-livel ve regal tv ler geliyor ,kalite olarak nasıl bilmiyorum sitelerine bir bakın isterseniz...

• Like 1

byesiler    456
byesiler
Kill Master    1,770
Kill Master

Teşekkürler @byesiler ama o da çok geliyor bana. :D 1000'i görmesem daha iyi. :D 

byesiler    456
byesiler

Kill Master    1,770
Kill Master

@byesiler Hepsiburada harici satıcılarda yorumlara bakmakta fayda var. Sahibinden'e yakın bir site artık. Gerekirse hepsini okuyun. Soru işareti kalmasın.

• Thanks 1

Coilbone    606
Coilbone

2000 TL üst sınır olmak üzere bir TV arayışındayım. TV'de bir şeyler izlemeyeli uzun yıllar oluyor, her şeyi bilgisayar başında monitörden izlediğimden pek oralı olmuyordum ve nedir, ne değildir, nelere dikkat edilmelidir hiç bir fikrim yok.

Hazır almışken hani diziler olmasa bile arada oturup ailecek film izleriz diyorum. Filmleri laptop ile bağlayıp altyazı ile nasıl izlerim, harici bir şey gerekir mi yoksa HDMI ile bağlayıp direkt olarak izleyebilir miyim onu da bilmiyorum :oleyo: 

Uzun lafın kısası 1500-2000 TL civarında, 40" boyutlarında fiyat/performans ürünü bir TV aramaktayım ve bu konuda oldukça cahil olduğumdan her türlü tavsiyeye açığım :D

alihsans    354
alihsans

HDMI ile bağlayıp direkt olarak izleyebilirsiniz.

TV seçimi konusunda teknolojiyi güncel takip eden arkadaşlar yorum yapabilir, zira ben dokuz senedir modelini tam hatırlamadığım (LE40A552 olsa gerek) Samsung TV kullanmaktayım.

Televizyon %95 monitör, %5 TV amaçlı kullanılıyor. :)

Ek: Modeli LE40B653T5WXXC imiş. 

Edited by alihsans
  • Like 1

alpalp84    920
alpalp84

Ben rahat 8-9 senelik samsung'un bir modelini kullanıyorum. USB ye film atıp izliyorum. Mubarek ne atsam açıyor. Sadece x265 leri açmıyor. HDMI desen ne bağlasam tanıyor.

• Like 1

Coilbone    606
Coilbone

http://www.hepsiburada.com/samsung-40j5270-40-102-ekran-full-hd-smart-uydu-alicili-led-tv-p-EVTVSAM40J5270?magaza=ucuzsepetnet

Böyle bir ürünle karşılaştım, nasıldır acaba? 200hz, Full HD, 2 adet HDMI, 1 adet USB 2.0 girişi var.

Edited by Coilbone