Jump to content
Üye Kaydolma hatası giderildi. Tüm 3.parti eklentiler devreye alındı. Yeni bir ilave sorun görürseniz lütfen bize rapor edin. ×

Covid Aşısı Olanlar ve Bekleyenler

ayguno

Recommended Posts

• Admin

Evet, dünya 1,5 yıldır bu hastalıkla mücadele etmekte. Resmi kayıtlara göre, 160 milyon civarı vaka ve 3 milyon 3 yüz bin civarı da ölüm var. Sosyal ve ekonomik sonuçlarıysa kolay kolay ölçülemeyecek bir vaziyette.

Hastalığa maruz kalınmaması için, ilk günden itibaren maske kullanılması ve minimum düzeyde temas önerildi. Tedavi için de pek çok aşı (Biontech, Moderna, Astrazeneca, Sputnik V, Sinovac ve Sinopharm) kullanıldı. Her birinin farklı başarı oranı ve olası yan etkilerinin olduğu söylendi. Dünya genelinde 1,28 milyar doz aşı verilmiş, 311 milyon (% 4) kişininse tüm aşıları tamamlanmış. Ülkemizdeyse, 24,9 milyon doz aşı verilmiş ve 10,3 milyon (% 12,6) kişinin tüm aşıları tamamlanmış. Türkiye, Sinovac'la anlaştı ve bugüne kadar yaptığı aşıların büyük çoğunluğu Sinovac. Sonradan Biontech de tedarik edildi.

Şimdi, benim merak ettiğim; forumdaşlarımızdan kimler, hangi aşıyı yaptı? Yaptırdıktan sonra hastalığa yakalandınız mı, herhangi bir yan etkiyle karşılaştınız mı? Tecrübelerinizi bizlerle de paylaşırsanız çok faydalı olacağı kanaatindeyim. Ben mesela, mevcut şartlarda herhangi bir aşıyı yaptırmayı düşünmüyorum. Tabii bu düşüncem, sizlerin paylaşımlarınız sonucu değişebilir. Ve benim gibi tereddütleri olan birçok kişiye de faydası olacaktır.

Şimdiden herkese geçmiş olsun deyip şifalar diliyorum.

• ayguno featured and pinned this topic
  • *Admin

Benim aşı randevum 15 mayısta. Sinovac aşısını seçtim. nedenlerini bilahare açıklarım. Aşıyı olduktan sonra da yan etkileri hususunu da yazarım. Henüz tecrübe etmedim.

PCR gibi guvenilirligi tartisilir, uretim amaci tamamen farkli bir test ile tespit edildigi soylenen, devamli farkli turevleri cikan bir hastaliga karsi asilanmak ne kadar ise yarar tartisilmasi gerekir. Ben kesinlikle yaptirmiyorum. Simdiye kadar da hicbir grip asisi yaptirmadim. Bagisikligi guclu tutun.

alpalp84

Almanların malınıda sevdiğimden direkt Biontech yaptırdım. Kolumda ilk gün biraz ağrı oldu. 2. aşıyı yaptırmadım daha. Aşı olanların bile hastalığa tekrar yakalandığına şahit oldum fakat daha hafif atlattıklarına ve ölümcül riske girmediklerinede şahit oldum.

Bingür Sönmez'in 2 ay önce çok tepki çeken açıklamaları olmuştu. Bazı düşünceleri şimdiden gerçek oldu.

• Like 2

PCR testleriyle ilgili:

Fuellmich and his team present the faulty PCR test and the order for doctors to label any comorbidity death as a Covid death as fraud. The PCR test was never designed to detect pathogens and is 100% faulty at 35 cycles. All the PCR tests overseen by the CDC are set at 37 to 45 cycles. The CDC admits that any tests over 28 cycles are not admissible for a positive reliable result. This alone invalidates over 90% of the alleged covid cases / ”infections” tracked by the use of this faulty test.

Asilarla ilgili

The “vaccine” fails to meet the following five requirements to be considered a vaccine and is by definition a medical “experiment” and trial:

Provides immunity to the virus
This is a “leaky” gene therapy that does not provide immunity to Covid and claims to reduce symptoms yet double-vaccinated are now 60% of the patients requiring ER or ICU with covid infections.

Protects recipients from getting the virus
This gene-therapy does not provide immunity and double-vaccinated can still catch and spread the virus.

Reduces deaths from the virus infection
This gene-therapy does not reduce deaths from the infection. Double-Vaccinated infected with Covid have also died.

Reduces circulation of the virus
This gene-therapy still permits the spread of the virus as it offers zero immunity to the virus.

Reduces transmission of the virus
This gene-therapy still permits the transmission of the virus as it offers zero immunity to the virus.

Gerisini linkten okuyabilirsiniz. Butun hepsini kopyalamayayim buraya.

https://dailyexpose.co.uk/2021/05/07/covid-fraud-lawyers-medical-experts-start-legal-proceedings-against-w-h-o-and-world-leaders-for-crimes-against-humanity/?fbclid=IwAR168jMQbNVEEjdKf-4SWEz8S9IGc8jIiYfxrFmmCdYn-gU2beHAEUXwD44

• *Admin
alpalp84, şöyle yazmıştı: (Bir saat önce)

Almanların malınıda sevdiğimden direkt Biontech yaptırdım. Kolumda ilk gün biraz ağrı oldu. 2. aşıyı yaptırmadım daha. Aşı olanların bile hastalığa tekrar yakalandığına şahit oldum fakat daha hafif atlattıklarına ve ölümcül riske girmediklerinede şahit oldum.

Bingür Sönmez'in 2 ay önce çok tepki çeken açıklamaları olmuştu. Bazı düşünceleri şimdiden gerçek oldu.

Bu bir virus @alpalp84 , Aşının tam koruma sağlaması asla mümkün değil zaten. Sürekli mutasyona uğruyor ve yeni varyantlar üretiyor. 1.ci yaptırmışsan eğer 2.yi de yaptırmalısın. İçerdiği varyantlara bağışıklık sağlaması için tabi. 

By alpalp84,

Gün bekliyorum abi, yeni yaptırdım zaten.

By Putte,

Yarasın sana inşallah

• Admin
Putte, şöyle yazmıştı: (7 saat önce)

Benim aşı randevum 15 mayısta. Sinovac aşısını seçtim. nedenlerini bilahare açıklarım. Aşıyı olduktan sonra da yan etkileri hususunu da yazarım. Henüz tecrübe etmedim.

Merak ediyorum nedenini. :)

malko, şöyle yazmıştı: (1 saat önce)

PCR gibi guvenilirligi tartisilir, uretim amaci tamamen farkli bir test ile tespit edildigi soylenen, devamli farkli turevleri cikan bir hastaliga karsi asilanmak ne kadar ise yarar tartisilmasi gerekir. Ben kesinlikle yaptirmiyorum. Simdiye kadar da hicbir grip asisi yaptirmadim. Bagisikligi guclu tutun.

PCR'a katılıyorum tabi ama aşı geliştirilmesinde çok da etkin olduğunu düşünmüyorum. Benim kaygılarım daha çok komplo teorilerinden etkilenmem. :P  Test sonuçlarına güvenmiyorum deyip gelen paylaşımlar sonrası daha geniş yazarım inşallah.

alpalp84, şöyle yazmıştı: (Bir saat önce)

Şahit oldukların Sinovac kullananlar sanırım?

By alpalp84,

Evet, ekip arkadaşlarım komple çin aşısı oldular. Fakat aşı olup tekrar covid olanların hepsi hafif atlattılar. Açıkcası ben evin direğiyim, bana bir şey olursa arkamdakileri düşünerek aşı oldum.

• *Admin
Alıntı

PROF. DR. BİNGÜR SÖNMEZ “6 AY İÇİNDE TOPLUMUN YÜZDE 70-80’I AŞILANMALI”

“Yaşamını yitiren sağlık çalışanları hatırına aşı olun”
2020 yılında tüm insanlığı etkileyen koronavirüse karşı bilim insanlarının geliştirdiği aşılar hakkındaki tartışmaları gereksiz bulduğunu söyleyen Prof. Dr. Bingür Sönmez, pandeminin kontrol altına alınması için 6 ay içinde toplumun yüzde 80’nın aşılanması gerektiğini söyledi. Türkiye’nin en başarılı kalp cerrahlarından Prof. Dr. Sönmez, “Sıra bana geldiğinde geliştirilen Çin aşısını gönül rahatlığıyla olacağım. Pandeminin bitmesi için aşı olunması bir vatandaşlık görevidir. Hayatını kaybeden sağlık çalışanları hatırına aşı olunmalıdır” dedi.

Sinovac için olumsuz bir şey söylemedi Prof Dr. Bingür SÖNMEZ. Herkes corona nın zatürre ile öldürmesine takıktı. Ani kalp durmalarına da sebep oluyor. Kalp romatizması yapıp kalbe hasar veriyor ve hatırı sayılır miktarda insanı iyileştikten bir kaç ay sonra öldürüyor diye bir çıkış yapmıştı. Haklı olduğu da görüldü.

Ikinci dozunu Şubat ayinin başında olmak uzere Sinovac aşisini yaptirdim. Tabii ki o zamanlar ülkede Pfizer/BionTech asisi yoktu. Olsaydi ne tercih ederdim bilmiyorum. Asidan sonra hastalığa yakalanmadım ve oldugum günlerde hafif kol agrisi disinda yan etkisi yaşamadım. Aileme asi sırası geldi Pzifer/BioNTech asisini istediler ilk dozlarını oldular. Ama tercihin ne oldugundan ziyade asiyi yaptırmanın onemli oldugunu dusunuyorum. Kendi cevremdeki tecrübeden Sinovac asisi olan 500 kisi civari bir gruptan birkaç vaka oldu ancak hafif atlattılar ve bu durum her gun hastanede olmalarına bağlı olarak gelisti. Asilarin etkinlik yüzdelerini degerlendirirken Faz 3 calismalarini yaptıkları ülkedeki ve donemdeki günlük vaka sayilarinin çok büyük etkisi oluyor. Calismalarini erken tamamlayan BioNTech firmasının Faz 3 calismasinda vaka sayilarinin az olması etkinlik yüzdesinde de avantajlı olmasina neden oluyor. Bu konuda çok bilgilendirici bir video var izlemenizi tavsiye ederim. Linkini bırakıyorum. Son olarak yakinda 12-15 yas araligini da aşılayacak olan Amerika'da normalleşme planlarını görerek ya da nüfusun yarısına ilk dozunu yapmış Ingiltere'de dun Covid-19'dan ölum sayisinin ''0'' olarak kaydedilmesini görerek aşıdan umudumuzu kesmememiz gerektiğini anlayabiliriz. Tarih boyunca viral hastalıklarla asılarla basa çıkmaya calismisiz çalısmaya devam ediyoruz. Aşılanalım hayata tutunalım.

https://www.youtube.com/watch?v=K3odScka55A

Edited by KaT
  • Like 4
By Putte,

Tıp Sektöründen sin anlaşılan. Teşekkürler güzel öneriydi.

• *Admin

Ben BionTech i seçmedim. Sinovac ı seçtim. Eğer Sputnik V ülkede olsa onu seçerdim. Tabi bu diğer 2 aşının kötü olduğu anlamına gelmiyor.  Hepsi iyiler. BionTech i seçmedim çünkü teknolojisi yeni. Hatta oldukça gelecek vaadeden teknoloji. İleride bu yöntemle sadece virütik hastalıklar değil belki kanser, genetik hastalıkların bazıları için de kullanılabilir. Bunu seçmememin sebei yeni teknoloji olmasaydı. Uzun dönemli etkileri belli değil. Ne kadar faz 3 ü de olsa diğerlerine göre daha müphem. Ben şahsen yeni model uçaklarla da seyahat etmem. Çünkü havacılığın gelişmesine ölerek katkıda bulunmak istemem. Bkz Aircrash İnvestigation :D Ayrıca BionTech in saklama koşulları çok extremum değerler içeriyor. -70 filan gibi aşırı soğukluklar. Bu saklama koşullarında fire verebileceğini düşündüğüm için aşı oldum sanıp bayat bir aşı olmak ihtimalini de yüksek buldum diğerlerine göre. Gelelim Sinovac a: Tamamen klasik bir virüs aşısı. Yeni bir şey değil. Bilindik tarz ve teknolojilerle hazırlanmış virüs aşısı. Standart buzdolabında saklanabilir. Saklaması da kolay. Herşeyi bilindik. Peki neden en beğendiğim Sputnik V ? Çünkü çin mallarına güvenmediğim gibi Çin aşısına da çok güvenmiyorum. Benim için tek handikapı buydu ama yine de Biontech e tercih ettim.

Sputnik V ise çok yeni bir fikir. Hatta Şeytani kurnazca bir fikir. kabaca söylemek gerekirse Corona materyalini çıkartıp bir Adeno virüse gömüyorlar ve aşıya çevirip bize zerkediyorlar. Bağışıklık sistemimiz bu virüsleri tanıdığı için derhal icabına bakıyor ve akabinde coronayı öğreniyor. Çok basit. Çok pratik çok hızlı bir yöntem. Buna her türlü mutasyon sonucu oluşan yeni varyantlar da kolaya aşı olarak hazırlanabilir. Rus milletini de iyi tanıdığım için bunlara da güvenirim. Ortalama çok zeki yaratıcı ve işlerini iyi bilenler insanlardır. Batu Hegemonyasına karşı ayakta kalabilmiş tek güç olmasına şaşırmamalı.

15 Mayıs da Sinovac aşısını olacağım ama sonrasında ulaşılabilir hale geldiğinde Sputnik V aşısı olmayıda düşünüyorum.

Özetle benim analizim ve karar verme şeklimin özeti bu.

• Like 1
  • Putte changed the title to Covid Aşısı Olanlar ve Bekleyenler
  • *Admin

Bugün saat 11:00 de aşıyı oldum arkadaşlar.

Sinovac aşısı. An itibarıyla hiç bir yan etki yok. Herşey çok normal.

By ayguno,

Çok sevindim, geçmişler olsun.

Oldspider

Umarım sağlıkla ve corona'ya yakalanmadan bu süreci atlatırsınız..

Sizin gibi çok araştırdım ama kararım BionTech oldu. 2. dozu 1 Mayıs'da oldum.

By ayguno,

Geçmiş olsun. Herhangi bir yan etki olmadı anladığım?

By Oldspider,

Teşekkürler. Herhangi bir yan etki olmadı. Sadece 1. ve 2. dozdan sonra aşı yapılan adele bölgesinde 1-2 gün süren kas ağrısı oldu.  

• *Admin
Oldspider, şöyle yazmıştı: (58 dk önce)

Umarım sağlıkla ve corona'ya yakalanmadan bu süreci atlatırsınız..

Sizin gibi çok araştırdım ama kararım BionTech oldu. 2. dozu 1 Mayıs'da oldum.

Geçmiş olsun!

Aşıların hepsi iyi. Tercih ise kişisel bir şey. 

12 Haziran da 2.ciyi olduktan sonra. Bundan da bir kaç ay sonra Sputnik V yaptıracağım. allah izin verirse. Biontech düşünmüyorum. Avrupa da seyahat için Sertifika şartını sağlıyor Biontech. Ben zaten AB vatandaşıyım o nedenle bana lazım da değil. Yeni teknoloji olduğu için bundan en az 5 yıl uzak durmayı düşünüyorum. 

• 4 weeks later...

Benim hakkın yok daha ama eşim öğretmen olduğu için onun var. Fakat ikimizde hastalığı geçirdiğimizden dolayı bizi aşılamıyorlar.

Saçma olan şey şu bende antikor olup olmadığı bunlara vahiy yoluyla mı geliyor da beni aşılamıyorlar...

Ne saçma bir sağlık sistemidir bu ?

pitiko

Biontech oldum. Hatta 2. dozu dün oldum. İlk doz pamuk gibiydi. 2. doz ilk günü uyku yaptı, 2. günü (bugün) ağır spor yapmışım gibi her tarafım ağrıyor. Kolumda ise üstüne baskı yaparsam hafif bir ağrı var. Bugün Parol aldım. Şimdi daha iyiyim. Onun dışında başka araz yok şimdilik.

• Sad 1
By ayguno,

Geçmiş olsun. İnşallah başka da bir yan etkisi olmaz.

RagnarLothbrok

Büyük geçmiş olsun @pitiko allah acil şifalar versin inşallah doğrusu benim aşıya karşı önyargım çok fazla olmayı da düşünmüyorum aşının genel olarak 35 yaş altı için vurulmasını gerekli bulmuyorum aşının ne olduğunu tam olarak çözemedim yeterli derece de tatmin edici hiçbir cevap veren bir bilgi yok yapan kişilerden de pek olumlu cevap alamadım (%70) doğrusu bu yüzden de ne olursa olsun vurmamayı tercih ediyorum zorla da yaptırılırsa belli bir direnmeden sonra mecbur kalacağım gibi her ne kadar gönüllük esasına bağlı olsa da :)

• Thanks 1
  • *Admin
Putte, şöyle yazmıştı: (11.05.2021 - 16:37)

Ben BionTech i seçmedim. Sinovac ı seçtim. Eğer Sputnik V ülkede olsa onu seçerdim. Tabi bu diğer 2 aşının kötü olduğu anlamına gelmiyor.  Hepsi iyiler. BionTech i seçmedim çünkü teknolojisi yeni. Hatta oldukça gelecek vaadeden teknoloji. İleride bu yöntemle sadece virütik hastalıklar değil belki kanser, genetik hastalıkların bazıları için de kullanılabilir. Bunu seçmememin sebei yeni teknoloji olmasaydı. Uzun dönemli etkileri belli değil. Ne kadar faz 3 ü de olsa diğerlerine göre daha müphem. Ben şahsen yeni model uçaklarla da seyahat etmem. Çünkü havacılığın gelişmesine ölerek katkıda bulunmak istemem. Bkz Aircrash İnvestigation . Ayrıca BionTech in saklama koşulları çok extremum değerler içeriyor. -70 filan gibi aşırı soğukluklar. Bu saklama koşullarında fire verebileceğini düşündüğüm için aşı oldum sanıp bayat bir aşı olmak ihtimalini de yüksek buldum diğerlerine göre. Gelelim Sinovac a: Tamamen klasik bir virüs aşısı. Yeni bir şey değil. Bilindik tarz ve teknolojilerle hazırlanmış virüs aşısı. Standart buzdolabında saklanabilir. Saklaması da kolay. Herşeyi bilindik. Peki neden en beğendiğim Sputnik V ? Çünkü çin mallarına güvenmediğim gibi Çin aşısına da çok güvenmiyorum. Benim için tek handikapı buydu ama yine de Biontech e tercih ettim.

Sputnik V ise çok yeni bir fikir. Hatta Şeytani kurnazca bir fikir. kabaca söylemek gerekirse Corona materyalini çıkartıp bir Adeno virüse gömüyorlar ve aşıya çevirip bize zerkediyorlar. Bağışıklık sistemimiz bu virüsleri tanıdığı için derhal icabına bakıyor ve akabinde coronayı öğreniyor. Çok basit. Çok pratik çok hızlı bir yöntem. Buna her türlü mutasyon sonucu oluşan yeni varyantlar da kolaya aşı olarak hazırlanabilir. Rus milletini de iyi tanıdığım için bunlara da güvenirim. Ortalama çok zeki yaratıcı ve işlerini iyi bilenler insanlardır. Batu Hegemonyasına karşı ayakta kalabilmiş tek güç olmasına şaşırmamalı.

15 Mayıs da Sinovac aşısını olacağım ama sonrasında ulaşılabilir hale geldiğinde Sputnik V aşısı olmayıda düşünüyorum.

Özetle benim analizim ve karar verme şeklimin özeti bu.

@RagnarLothbrok yukarıdaki iletiyi gözden kaçırmışsın anlaşılan. Gayet tatminkar bir açıklama aşı konusunda.  35 yaşın altında da sağlam ölümler var. Sadece görece azlar. Özellikle Sitokin Fırtınasına sebep olursa virüs isterse 15 yaşında olsun bir kaç gün içinde ölümle sonuçlanıyor. Şakası olan bir hastalık değil tuttuğunda. Bunu insanların %2.5-4 üne yapıyor. İstatiksel olarak küçüğk ama mevzu can olduğunda pek de kolaylıkla alınabilecek bir risk değil...

pitiko

Aslında ben de @Putte gibi Biontech hakkında aynı kaygılara sahiptim. Okuduğum her şey mRNA aşıların (canlı virüs) çok daha uzun test edilmesi gerektiği üzerineydi. Ve aşının doğru koşullarda saklanması kaygım vardı. Yurda gelişi, transferi ve saklanması. Ama sıram geldiğinde Sinovac yurtta azdı, sıra kuyrukları çok uzundu.  Aşının yurda gelişi vaat edilen tarihleri aştığı için tırstım ve oldum. Şimdi sıra antikor testinde. 2. dozdan ne kadar süre sonra olmalıyım?

• *Admin
pitiko, şöyle yazmıştı: (3 saat önce)

Aslında ben de @Putte gibi Biontech hakkında aynı kaygılara sahiptim. Okuduğum her şey mRNA aşıların (canlı virüs) çok daha uzun test edilmesi gerektiği üzerineydi. Ve aşının doğru koşullarda saklanması kaygım vardı. Yurda gelişi, transferi ve saklanması. Ama sıram geldiğinde Sinovac yurtta azdı, sıra kuyrukları çok uzundu.  Aşının yurda gelişi vaat edilen tarihleri aştığı için tırstım ve oldum. Şimdi sıra antikor testinde. 2. dozdan ne kadar süre sonra olmalıyım?

Bunu öğrenip yazacağım sana. Diğer yandan bana da lazım. Bildiğim şey önemli insanlara bu kontrolün yapıldığı. Nasıl? ve nerelerde? henüz bilmiyorum.