Jump to content
cigtanesi

seedbox bağlantı sorunu

Tavsiye Edilen İletiler

cigtanesi    4
cigtanesi

Selam arkadaşlar,

Tal0ne.co.uk üzerinde bir seedbox satın aldım.Bana verilen rutorrent webui linki üzerinden boxa bağlanmak istediğimde güvenlik sertifikası hatası sebebi ile bir türlü boxa bağlanamıyorum.Box çalışıyor.Kendi bilgisayarım dışında, başka bir bilgisayardan giriş yapmayı denediğimde sorunsuz giriyorum.Browser olarak "firefox,crome" kullanıyorum.İkisinde de denedim giriş yapmama izin vermiyor.Daha önce kesinlikle böyle bir sorunla karşılaşmadım.Şimdi böyle bir sorunla karşılaşınca tüm neti araştırdım güvenlik sertifika hataları konusunda..Getirilen önerilerin hiçbiri çözüm olmadı bu sorunu çözmeme.Kimisi saat ayarları diyor,kimisi farklı bir şey öneriyor.Ama çözüm oluşturamadım şu illet derde.Bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa çok makbule geçer."Firefox" üzerinde güvenlik sertifikası sorunu sebebiyle girilemeyen site veya servera nasıl giriş yapabilirim?Saygılarımla.

tarihinde cigtanesi tarafından düzenlendi
eksik

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
cigtanesi    4
cigtanesi

Seedbox bağlantı linkim ve bağlantı hatasını gösteren resmi koyuyorum arkadaşlar.Umarım çözüm buluruz.4g6urp.jpg

tarihinde cigtanesi tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
KmE    53
KmE

@cigtanesi

Seedboxınızın bulunduğu server çalışmıyor. Sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Nereden aldıysanız onlarla konuşmanız gerek.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
cigtanesi    4
cigtanesi

Kardeşim farklı bir bilgisayardan denedim.Server çalışıyor da ben bağlanamıyorum sertifika sorunu nedeniyle.Sorum da zaten bu noktada

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
TG-    19
TG-

Adres çubuğundan https yazan yeri http yapıp dene, öyle sertifika hatası almaman lazım. Ayrıca farklı tarayıcılar ile deneme yap ki sorunun nereden kaynaklandığını anlayalım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
KmE    53
KmE
cigtanesi, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Kardeşim farklı bir bilgisayardan denedim.Server çalışıyor da ben bağlanamıyorum sertifika sorunu nedeniyle.Sorum da zaten bu noktada

Adres çubuğundaki siteye kendim de ulaşamıyorum hiçbir türlü. Ekran görüntüsünde de görebilirsiniz. Bu yüzden server çalışmıyor dedim. Zaten bu sorunu bu forumda değil, servisi aldığınız yerde ticket açarak çözebilirsiniz anca. Onlar size yardımcı olabilir.

5V8z7.jpg

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
cigtanesi    4
cigtanesi

Öncelikle ilgin ve yardımın adına teşekkür ederim.Aldığım yere zaten açtım yardım başlığı,ama adamlar bana screen gösteriyor sorun yok diye.en son senin attığın ping resmini göstereceğim.Bakalım ne diyecekler.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
KmE    53
KmE

@cigtanesi

Şimdi aklıma bir şey geldi ve denedim. Server çalışıyor, ama Türk IPlerinden ulaşılamıyor sanırım. Almanya'da bulunan kendi serverım üzerinden bağlantı kurduğumda rahatlıkla ulaşabiliyorum. İsterseniz servis sağlayıcınıza bu durumu sorun veya herhangi bir VPN kullanarak bir seedboxınıza ulaşmayı deneyin.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
mnth    227
mnth

DNS  değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

ben sorunuz olarak erişebildim...

screenshot_17.png

tarihinde mnth tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
cigtanesi    4
cigtanesi

Sorun server şirketi tarafından tarafıma yeni bir server verilerek çözülmüştür.İlgili olup yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara gönülden teşekkür ederim.Ping değerlerini gösterince serverı değiştirdiler.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
keskyyyn    0
keskyyyn

Opera'nın vpn hizmetini de kullansanız işinizi görürdü diye düşünüyorum.

Sorununuzu halletmişsiniz ama yine de aklınızda bulunsun diye belirteyim dedim :good:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet