Jump to content
Laravel Framework 5.7.6 güncellemesi tıklayın lütfen Devamını oku... ×
  • 1
mangdasire

Star Wars vs Star Trek

Star Wars vs Star Trek  

61 oy

Ankete oy verme veya sonuçları görme yetkiniz yok. Please sign in or register to vote in this poll.

Soru

mangdasire    85
mangdasire

Her ikisi de efsaneleşmiş seriler. Her ikisininde dünya çapında hayranları var. Peki sizce hangi konsept daha iyi? Hagisi size daha fazla heyecan veriyor? Star Wars serisi mi yoksa Star Trek serisi mi?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Bu soruya 11 cevap geldi

Tavsiye Edilen İletiler

• 2
elbais    1.690
elbais

starwars-vs-startrek.jpg

tarihinde elbais tarafından düzenlendi
  • Beğeni 6

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 1
Aegon    13
Aegon

İçinde ışın kılıcı olan kazanır.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 1
RyK    426
RyK

Işın kılıçlarının olmadığı bir Star Wars evreni beni pek cezb etmiyor. Star Trek e bakarsak tam manasıyla bir uzay macerası. Karakterler; fantastik yaratıklar yada güç sahibi kişiler değil ondan dolayı fazla bizden duruyor. Spoock mesela bir numarası olmayan "Kaptan, tanımlanamayan bir cisim yaklaşıyor" diyen bir adam ama kim sevmez o adamı. :pembeoleyo: Star Wars evreninde durmadan jedilerin karanlık tarafa kayıp büyük tehtit ve kötülük yaratmasına fena ayar olmaya başladım. Oyunlarda da bu böyle. Karanlık taraftan yok mu iyi tarafa geçen? Fİlmimlerde ve çizgi dizilerinde ben görmedim. Zaten tüm evrendeki en zeki varlığın bir robot olduğu evrenden ne beklenir. Kim mi: R2D2.:afro: O olmasa evren ayvayı yemişti söylemek gibi olmasın. Güçte hissediyorum bir dengesizlik. Taaa hörekesinde ebesinin sezdim bir öfke. Sen önce önünde duran imparatoru sez.:superman: Lego Star Wars bununla çok dalga geçer. Geçilmeyecek gibi de değil hani.:butwhy:

Star Trek dizisiyle büyüdüm ben. Kaptan Kirk bizimle çay içen adamdı. Uzayı, uzay macerasını bize tanıtan diziydi. Fİlmlerine gidebildiğim oranda sinemada gittim. Rogue One'ı izlemedim ama güzel olduğunu düşünüyorum. Çİzgi dizilerde ışın kılıçsız olanları pek tat vermiyor, yine iyi; ama bir ışın kılıçı değil. İkisini de severim ama gönlümde yatan aslan Star Trek.

tarihinde RyK tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
HomerAbi    8
HomerAbi

İkisi de yeni nesilde JJ Abrams bey tarafından katledilmiştir. :D  İki serinin tek ortak yönü uzay operası olmasıdır onun haricinde kıyas bence yapılmamalı. ST bilim kurgu filmi iken SW daha çok fantastik türe yakındır (Üstatlar varken bize yorum yapmak düşmez aslında). İlla ki kıyas yapılmak istenirse de ben SW serisini her zaman daha çok sevmişimdir. ST serisinde Kaptan Picard haricinde sevdiğim pek karakter yoktur. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
MidNighT    45
MidNighT

Güç sizinle olsun. :starwars:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
zarat    1.043
zarat
RyK, 7 saat önce tarihinde yazdı:

Işın kılıçlarının olmadığı bir Star Wars evreni beni pek cezb etmiyor. Star Trek e bakarsak tam manasıyla bir uzay macerası. Karakterler; fantastik yaratıklar yada güç sahibi kişiler değil ondan dolayı fazla bizden duruyor. Spoock mesela bir numarası olmayan "Kaptan, tanımlanamayan bir cisim yaklaşıyor" diyen bir adam ama kim sevmez o adamı. :pembeoleyo: Star Wars evreninde durmadan jedilerin karanlık tarafa kayıp büyük tehtit ve kötülük yaratmasına fena ayar olmaya başladım. Oyunlarda da bu böyle. Karanlık taraftan yok mu iyi tarafa geçen? Fİlmimlerde ve çizgi dizilerinde ben görmedim. Zaten tüm evrendeki en zeki varlığın bir robot olduğu evrenden ne beklenir. Kim mi: R2D2.:afro: O olmasa evren ayvayı yemişti söylemek gibi olmasın. Güçte hissediyorum bir dengesizlik. Taaa hörekesinde ebesinin sezdim bir öfke. Sen önce önünde duran imparatoru sez.:superman: Lego Star Wars bununla çok dalga geçer. Geçilmeyecek gibi de değil hani.:butwhy:

Star Trek dizisiyle büyüdüm ben. Kaptan Kirk bizimle çay içen adamdı. Uzayı, uzay macerasını bize tanıtan diziydi. Fİlmlerine gidebildiğim oranda sinemada gittim. Rogue One'ı izlemedim ama güzel olduğunu düşünüyorum. Çİzgi dizilerde ışın kılıçsız olanları pek tat vermiyor, yine iyi; ama bir ışın kılıçı değil. İkisini de severim ama gönlümde yatan aslan Star Trek.

Metne baktım baktım neresini kızartam dedim katılmadığım bir ifade bulamadım. Ne diyim alayına kırmızı alayına bold alayına 16 punto  yürü @RyK  kim tutar seni . Arkanda ben varım :thumbsup::friends:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
Mr.BIYIK    71
Mr.BIYIK

:starwars:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
Cane®    51
Cane®

Kavgaya gitmeden önce The Imperial March dinleyen adamlarız tabii ki Star Wars.

tarihinde Cane® tarafından düzenlendi
  • Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
Erkan    197
Erkan

Star Wars efsanenin kendisidir, yeri bellidir değişmez. Bir kültür haline gelmiştir. (Fanatik görüşüdür tartışılır)

Star Trek farklı bir yerde bence. 

Oyumu Star Wars'a verdim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
akar1m    18
akar1m

ikisi arasında kalırsam Star Wars derim ama StargateSG1'den iyi diyemem. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
TheWall    8
TheWall

Star Wars tabii ki.İkisini karşılaştırmak biraz tuhaf. Star Trek ile Stargate 'i karşılaştırmak daha doğru olur.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.