Jump to content
Sign in to follow this  
SABRE

Formula 1 2017 Sezonu

Recommended Posts

AasgaarDvoLuNDagR    285
AasgaarDvoLuNDagR
SABRE, 2 saat önce tarihinde yazdı:

F1 2018'de Türkiye'ye dönüyor söylentisi var, aslı var mıdır acep? o.O

F1'in yeni sahibi Liberty Media'dan Chase, Cumhurbaşkanı, Spor Bakanı, Tosfed Başkanı ve İstanbul Park'ın işletmecisi görüşme yapmışlar. Daha sonrada Başbakan ile de görüşülmüş. Yapılan toplantıya dair bir açıklama yapılmazken, İstanbul Park'ın işletmecisi 2018'de F1 Türkiye'ye geliyor diye açıklama yapmış. Söylediğine göre anlaşılmış ama imza atılmamış. Bu işletmeci her sene ortaya çıkıp F1 geri geliyor diye açıklama yaptığından ben şahsen tam tatmin olmadım. Ama F1'in yeni sahibi boş yere buraya gelmesi de pek mümkün gibi görünmüyor. Masada pazarlık edilmiştir ve belki de refarandum sonrasında imzalar atılıp 1. ağızdan açıklama yapılacak.. Sonuçta devlet garantisi ile gelecekse gelecek F1.

Son yıllarda kaybedilen turist sayısını ve gelirini buradan çıkarma gibi bir düşünceye de sahip olabilirler. Geçmişte yeterli ilgiyi ve seyirciyi çekemese de pist olarak F1 için beğenilen bir yer İstanbul Park... Amerikalı şirket'de hem dünya genelinde kaybedilen ilgiyi artırmak hem de F1'den maksimum kar etmek için kendine para kazandıracak pistleri toplamaya çalıştıkları, Chase'nin yaptığı gezilerden de anlaşılıyor. İstanbul Park'ın tekrar F1'e dönmesi beni de mutlu eder ancak çalışmamız gereken pek çok alan var. Ayrıca para basan pistler için F1'in yapı taşları niteliğindeki efsanevi pistleri de Liberty Media umarım kızağa çekmez...

Edited by AasgaarDvoLuNDagR
  • Like 2

SABRE    1,008
SABRE

Ferrari, Bahreyn GP'ye büyük güncellemelerle geldi.

Detaylı, güzel bir inceleme olmuş. 2. antrenmanlarda da Vettel liderdi bugün. Sıralamalardaki 0.2 sn bu hafta kapanabilir. Ferrari saldırıya geçmiş. :D

• Like 1

AasgaarDvoLuNDagR    285
AasgaarDvoLuNDagR

Bahreyn GP öncesi sıralama sonuçları:

Poz Pilot Takım Motor Derece Fark
1 finland Valtteri Bottas  Mercedes Mercedes 1'28.769  
2 united_kingdom Lewis Hamilton  Mercedes Mercedes 1'28.792 0.023
3 germany Sebastian Vettel  Ferrari Ferrari 1'29.247 0.478
4 australia Daniel Ricciardo  Red Bull TAG 1'29.545 0.776
5 finland Kimi Raikkonen  Ferrari Ferrari 1'29.567 0.798
6 netherlands Max Verstappen  Red Bull TAG 1'29.687 0.918
7 germany Nico Hulkenberg  Renault Renault 1'29.842 1.073
8 brazil Felipe Massa  Williams Mercedes 1'30.074 1.305
9 france Romain Grosjean  Haas Ferrari 1'30.763 1.994
10 united_kingdom Jolyon Palmer  Renault Renault 1'31.074 2.305
11 russia Daniil Kvyat  Toro Rosso Renault 1'30.923 2.154
12 canada Lance Stroll  Williams Mercedes 1'31.168 2.399
13 germany Pascal Wehrlein  Sauber Ferrari 1'31.414 2.645
14 france Esteban Ocon  Force India Mercedes 1'31.684 2.915
15 spain Fernando Alonso  McLaren Honda    
16 spain Carlos Sainz Jr.  Toro Rosso Renault 1'32.118 3.349
17 belgium Stoffel Vandoorne  McLaren Honda 1'32.313 3.544
18 mexico Sergio Perez  Force India Mercedes 1'32.318 3.549
19 sweden Marcus Ericsson  Sauber Ferrari 1'32.543 3.774
20 denmark Kevin Magnussen  Haas Ferrari 1'32.900 4.131
  • Like 2

AasgaarDvoLuNDagR    285
AasgaarDvoLuNDagR

Antremanlar sonrası Ferrariden beklenen atağı Redbull yaptı.. Ferrari buraya güncellemeler ile geldiği halde yukarıdaki tabloda Mercedes'e yakınlaşması beklenirken fark açılmış oldu. Kimi çevrelerde Ferrarinin yarışa odaklandığını ve ayarları buna göre yaptığı söylense de geçişin daha zor hale geldiği F1'de önündekileri nasıl geçip podyum savaşı verecekler merak konusu.. Umarım yanılırım ancak önceki sezonlarda olduğu gibi hızlı aracı geliştirelim derken yine zirveden uzaklaşmazlar. Redbull'un bu kadar kısa sürede yukarıya doğru atak yapabilmesi de bu sezona ekstra bir heyecan katıyor bence.. Bottas takımda ilk kez pole pozisyonunu aldı. Yarışta Hamilton'a ne kadar zorluk çıkarabilecek bunu da görmüş olucaz.

Son olarak Saran Holding'e de tebrikler.. Adamlar F1 yayın haklarını aldığından beri her seferinde başka bir durumla rezil etme başarısını elde ediyorlar. Bu sene bir kanal açtılar, bunu paralı platformlarda yayınlarak para kazanma amacıyla ama sıralama turlarını banttan, yarışı da kendi kanalından değil de bu paralı platformların kendi spor kanallarından yayınlayacaklarmış. Bu F1'in yayın hakları boşa çıkana kadar firma iflas etsin veya en kötü bir daha bu adamlara değil F1 yayınları tüm motorsporlarından ihraç etsinler diye beddua ederken bulmayalım kendimizi..

SABRE    1,008
SABRE

Astra 1 uydusundaki RTL üzerinden para vermeden izliyorum ben, beter olsunlar. :) Normalde bu tarz sporların, yani genele göre fazla sevilmeyen veya ülkenin geri kaldığı tenis, motor sporları gibi sporları ücretsiz izlememiz gerekiyor ama her şey para olduğu için maalesef. 

Pistler öyle bir hale geldi ki geçiş artık zor. O yüzden yarışa odaklanma olayı pek inandırıcı gelmedi bana. 0.4 sn büyük bir fark üstelik. Öbür paketle devam edilseydi keşke. :D Bakalım yarış başka türlü geçer belki, göreceğiz. 

• Like 1

AasgaarDvoLuNDagR    285
AasgaarDvoLuNDagR

Ben de çoğu zaman ücretsiz izlemiştim. Sadece geçen sezon Dsmart sezon sonuna kadar yayınlar bizde diye ortaya çıktıklarında üye olmuştum, birkaç yarış sonra patlayınca ben de siz F1 yayınlamıyorsanız üyeliğimi kapatıyorum demiştim. Aynısını tivibu için yaptım sanırım. Kimse para vermek istemez ancak bu ülkede de bu sporu takip eden, değer veren bir kitle olduğunu görebilsinler diye para ile üyelik alıyorum. Ancak görünen o ki bunlar için futboldan daha değerli hiçbirşey yok. Adamlar ülkedeki maç için olsa tamam derim ancak İngilteredeki maç için F1'i harcadılar. Beterin beteri olsunlar..

Son senelerde yaşananların üzerinden Ferrariden herbirşey bekler oldum. Sonuncu da olabilirler birinci de ancak bilinçli bir takım görüntüsü vermiyorlar malesef. Dünkü sıralama turunda Rai bir soru sordu (kaçırdım soruyu, tekrarını izleme şansım olmadı) takımın verdiği cevap "bilmiyorum bla bla.." bunun üzerine tamamdır özferrari aynen sahnede dedim kendi kendime... Bugün yarış başladığında Ferrari pilotları öne geçemezse bana da zor geliyor diğer araçları pist üstünde geçebilmeleri... Bahreyn GP geçişe zorluk çıkarmayan bir pist ancak dünkü araç performanslarına bakılırsa Ferrariyi zor bir yarış bekliyor. Vers veledinden de bir süpriz bekliyorum. Ortalık şenlenecek ilk viraja kadar... Tabi bir de Mercedes ile Redbull'un pitstop strajesinde hata yapmaları lazım zira Ferrariden çok dahiyane bir strateji göremiyoruz.. Güzel ve çekişmeli bir yarışı geride bırakırız umarım. :)

Yarış'a 2 saatten az bir zaman kaldı. Yarış Türkiye saatiyle saat 18:00'da.

Edited by AasgaarDvoLuNDagR

SABRE    1,008
SABRE

İşte bunlar hep paket! :oleyo: Yeni paket iş gördü, rahat bir yarış oldu Vettel için. Güvenlik aracı girip öne geçtikten sonra net bir şekilde açtı arayı +5 sn farkı korudu hep. Bakalım Mercedes nasıl cevap verecek önümüzdeki yarışta. 

AasgaarDvoLuNDagR    285
AasgaarDvoLuNDagR

Hamilton biraz da kendi ayağına sıktı sanki.. Hinlik yapıp çok yavaşlamasa yarışın sonlarına doğru yırtınmayıp çok daha önce galibiyet mücadelesi verebilecekti bence.. Vettel bugün gerçekten hızlıydı, yarışın sonlarına doğru kontrollü sürüşü ile rahat bir galibiyet aldı. Bottas bugün altındaki araçla yavaş kaldı. Rai, sorunlu aracıyla muhtemel bir podyumu kaçırdı. Özellikle yarışın sonlarında Bottas'a tur başına 1-1,5 sn arasında yaklaştı fakat zaman yetmedi. Tabi bir de SC'ın ortaya çıkması yarışındaki potalsiyeli biraz daha öldürdü( Ham'in grubu yavaşlatması Rai'nin pitten sonraki turuna olumsuz mu etkiledi orasını göremedim) Rai'nin problemsiz bir yarışı olsaydı Ferrari'nin Mercedes'i sandivç yapmasını da isterdim açıkçası... Redbull pilotları sıralamadaki kadar rekabetçi olamadılar. Vers veledi frenlerden dolayı yolda kalmasına ayrıca sevindim. Alonso bugün yine altındaki araçla yırtınsa da malesef yarışı bitirememesi çok üzücüydü. Adam kanser olsa kimse şaşırmaz heralde.. Sene sonunda ne yapacak şimdiden merak ediyorum, tabi sene sonuna kadar dayanabilirse.. Özetle Ferrarinin takım olarak kazandığı bir yarışı geride bıraktık, sene sonuna kadar en azından 2 takımın çekişebildiği bir sezon olarak kalır. Ayrıca geçişleri özleyeceğimiz bir sene olacağı da artık bir gerçek.. Vettel açık bir şekilde üstün olduğu Bottas'ı pitstop ile geçebilmesi bunun en büyük örneği... Saran'a da tiz zamanda iflas bayrağını çekmesini diliyorum. :)

• Like 1

hocam    79
hocam

Bahreyn'de zafer Vettel'in...

bahreyn-de-zafer-vettel-in-2812720.Jpeg

Formula 1'de sezonun 3. ayağı Bahreyn Grand Prix'sini kazanan Ferrari sürücüsü Vettel, 7 puan farkla şampiyona liderliğine yerleşti.

Formula 1'de sezonun 3. mücadelesi, Bahreyn'in Kuzey Valiliğindeki Sakhir Çölü'nde bulunan 5 bin 412 metrelik Bahreyn Uluslararası Pisti'nde, 57 tur üzerinden yapıldı.

"Pole" pozisyonundaki Mercedes sürücüsü Valtteri Bottas, startta yerini korurken, 3. sıradan kalkan Ferrari'nden Sebastian Vettel 2'nciliğe, 6. cepten başlayan Red Bull pilotu Max Verstappen ise 4'üncülüğe yükseldi.

Vettel, lastik değişimi için 11. turda pite girdi. Mücadeleye çok iyi başlayan Verstappen, "pit stop"unu gerçekleştirdikten sonra fren arızası yüzünden 12. turda yarış dışı kaldı. 13. turda Williams'tan Lance Stroll ile Toro Rosso'dan Carlos Sainz arasındaki temas sonrası iki isim de yarışa veda etti.

Güvenlik aracının piste girmesiyle pilotlar, "pit stop" yapmayı tercih etti. Böylece yarışın yeni lideri Vettel oldu. Bu arada Mercedes'ten Lewis Hamilton, pit yolunda gereğinden fazla yavaşlayarak Red Bull'dan Daniel Ricciardo'yu engellediği için 5 saniye cezası aldı.

33. turda 2'nci "pit stop"unu gerçekleştiren Vettel, 1:33:53.374'lük derecesiyle sezonun 2'nci, kariyerinin 44'üncü yarış birinciliğini elde etti. Vettel'in 6.6 saniye arkasında bitiş çizgisine gelen Hamilton 2'nci, liderin 20.3 saniye uzağındaki Bottas ise 3'üncü oldu.

Bu sonuçla Vettel, puanını 68'e çıkararak pilotlar klasmanında liderliği tek başına ele geçirdi. Alman sürücüyü, 61 puanla Hamilton, 38 puanla da Bottas izledi.

Sezonun 4. yarışı Rusya Grand Prix'si, 30 Nisan'da yapılacak.

İlk 10

1. Sebastian Vettel (Ferrari)

2. Lewis Hamilton (Mercedes)

3. Valtteri Bottas (Mercedes)

4. Kimi Raikkonen (Ferrari)

5. Daniel Ricciardo (Red Bull-TAG Heuer)

6. Felipe Massa (Williams-Mercedes)

7. Sergio Perez (Force India-Mercedes)

8. Romain Grosjean (Haas-Ferrari)

9. Nico Hulkenberg (Renault)

10. Esteban Ocon (Force India-Mercedes)

Pilotlar ve takımlar klasmanı 

Bahreyn Grand Prix'sinin ardından pilotlar ve takımlar klasmanının ilk 5 sırası da şöyle oluştu:

Pilotlar klasmanı:

1. Sebastian Vettel (Almanya) - 68 puan

2. Lewis Hamilton (Büyük Britanya) - 61

3. Valtteri Bottas (Finlandiya) - 38

4. Kimi Raikkonen (Finlandiya) - 34

5. Max Verstappen (Hollanda) - 25

Takımlar klasmanı:

1. Ferrari - 102

2. Mercedes - 99

3. Red Bull - 47

4. Force India - 17

5. Williams - 16 

Edited by hocam
  • Like 3

MidNighT    45
MidNighT

İdman tv hafta içi canlı gösterdiği halde hafta sonuna doğru program değiştirdi ve yine alternatiflerle idare ettim ama canları sağolsun; bir kaç senedir sezonun nerdeyse tamamını ve reklamsiz olarak bana ücretsiz izlettirdi. Ayrıca kendi adıma Serhan Acar'ı hiç sevmediğim için RTL'de sürekli reklam verdiği için en iyisi Azeri kardeşlerimiz :friends:

Neyse, konuyu çok uzatmiyim biraz da reklam yapar gibi oldum bu arada:Daffola. Siralamalar hiç sürpriz olmazken aynen bu şekilde yakın bir yarış bekliyordum, öyle de oldu. Ham yine üstün karakterini gösterdi ve bence 5sn az bile. Redbull bence bugünün kaybedeniydi. Ferrari'de neden bütün aksilik ve strateji hataları Rai'ye denk geliyor çözemedim ama bekleyip göreceğiz. Yarışın ilk bölümünde arka arkaya gelen DNF'ler ilginç ve bir o kadar da sonuca etkili oldu. Güzel yarıştı, tebrikler Vettel ve Ferrari. Daha önce de söylediğim gibi: umarım sezonun geri kalanı da bu şekilde yakın ve çekişmeli geçer. 

• Like 3

SABRE    1,008
SABRE

@MidNighT idman tv'yi net üzerinden izliyorsun değil mi? Türksat'tan çıktılar diye biliyorum ben. RTL çok reklam veriyor gerçekten ama farklı görüntüler de oluyor, seviyorum ben. :) 

Geçiş olmasına olur da pistler çok düz yahu. Tam yaklaşacaklar viraj geliyor. Zaten arabalar arasında öyle devasa farklar yok, öyle olunca geçiş olmuyor. Olay dönüyor dolaşıyor lastik stratejisine falan kalıyor, lastiği korumak çok önemli. Bir de SC şansı olacak işte yoksa başka bir aksiyon yok F1'de. 

AasgaarDvoLuNDagR    285
AasgaarDvoLuNDagR

Aslında ben de SC çıksın ortalık şenlensin diye beklerim ama bugün SC olası bir Vet-Ham ile Bot-Rai savaşına engel oldu. Henüz daha kartlar tam olarak açılmamışken SC, Mercedes'i pite zorladı. Ham yaptığı hata ile ceza aldı sonlarda Vet'e yetişemedi, Rai'de henüz yeni pit yapmışken SC ile zaman kaybedip sonlarda Bot'u yakalayamadı. Önümüzdeki yarış Rusya'da ve pistin yapısı gereği sönük bir yarış ile Ferrari-Mercedes savaşının 2. raunduna izin vermeyecek sanırım.

MidNighT    45
MidNighT

@SABRE Tv'den izliyorum. Uzun zaman önce çıktılar ancak kendi uyduları olan Azerspace ile Türksat arası sadece 1-2 derece. Türksat lnb'sine nerdeyse yapışık bi lnb takarak rahatlıkla izleye bilirsin.

Gönül isterdi ki bizde de onlar gibi ücretsiz olsa ve hatta Skyaport gibi sadece sıralama ve yarışı değil, antreman ve padok aktiviteleri ile yarış içinde, öncesinde ve sonrasında yapılan röportajları da verse.

Captain Hook    62
Captain Hook

Favori ismim konuşmuş, dün kazanmasını istedim lakin sadece podyum gördü.

m3gpBY.jpg

İtalyan La Stampa gazetesine bir söyleşi veren Lewis Hamilton, "Formula 1'in yeni patronları, Grand Prix'i yeniden İstanbul'a taşımak için görüşmeler yürütüyor. Bunu destekliyor musunuz?" sorusuna, "Son yarışlarda orada çok fazla izleyici yoktu. Problemlerden biri de bilet fiyatları. Biletlerin pahalı olmasından dolayı izleyici sayısı çok düşük oluyor" yanıtını verdi.

İstanbul'da en iyi yarışlarından birini yaptığı hatırlatılan Mercedes'in 32 yaşındaki Büyük Britanyalı pilotu, "En iyi 10 yarışımdan biriydi, en iyisi değil. Bence F1, seyircinin geldiği bir yerde yapılmalı. Bu, ilk kuraldır" dedi.

Öte yandan başarılı yarışçı, Ferrari ekibinden rakibi Sebastian Vettel'le ilgili de değerlendirme yaparak, "Ben ondan daha iyiyim" dedi.

F1'İN İSTANBUL'DA TEKRAR YAPILMASI İÇİN GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Formula 1'in yeni direktörü Chase Carey, TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı ve Intercity İstanbul Park işletmecisi Vural Ak'la bir toplantı gerçekleştirdiği belirtilmişti.

Toplantının içeriğiyle ilgili önceki gün bir açıklama yapan Vural Ak, Formula 1'in Türkiye'ye dönmesi yönünde anlaştıklarını söylemiş, ancak henüz sözleşme yapılmadığını eklemişti.
İstanbul 2005'ten itibaren 7 yıl boyunca Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapmıştı.

Esma ÇAKIR - ROMA / DHA
Kaynak

SABRE    1,008
SABRE
MidNighT, 9 saat önce tarihinde yazdı:

@SABRE Tv'den izliyorum. Uzun zaman önce çıktılar ancak kendi uyduları olan Azerspace ile Türksat arası sadece 1-2 derece. Türksat lnb'sine nerdeyse yapışık bi lnb takarak rahatlıkla izleye bilirsin.

Gönül isterdi ki bizde de onlar gibi ücretsiz olsa ve hatta Skyaport gibi sadece sıralama ve yarışı değil, antreman ve padok aktiviteleri ile yarış içinde, öncesinde ve sonrasında yapılan röportajları da verse.

Uydu alıcısı için yazılım gerekmeyecek mi? Ben baktım mesela HD kutu var ama Azerspace olarak bir uydu ismi yok. LNB olayı çözülür de, kutu içerisinde azarspace yazılımı olmadan daha doğrusu frekans bilgileri olmadan kanal taraması yapılabilir mi? 

MidNighT    45
MidNighT
SABRE, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Uydu alıcısı için yazılım gerekmeyecek mi? Ben baktım mesela HD kutu var ama Azerspace olarak bir uydu ismi yok. LNB olayı çözülür de, kutu içerisinde azarspace yazılımı olmadan daha doğrusu frekans bilgileri olmadan kanal taraması yapılabilir mi? 

Ben mevcut kullandığım uydumda yeni uydu ekle diyerek Azer yazıp referans frekansı (Idman tv) girdim, lnb yeri o kadar kolay ki ufak bir lnb ayarı ile sinyal aldım hemen. Ancak tabii ki sizin uydu alıcınızın modeline göre farklı bir işlem gerekebilir. Uydu ayarlarına bir bakın, tahmin ediyorum ki yeni uydu ekle seçeneği olacaktır. Uyduya F1 ismini bile verseniz farketmez yeter ki sinyal alsın:D. Ve yanlış hatırlamıyorsam RTL'de olduğu gibi b ile başlayan malum işlemi yapmanız gerekecek. Bu şekilde hem taşınma, cihaz değişimi vs sebebiyle hem de 1-2 eşe dosta kurulum yaptım, ihtiyaç olursa daha detaylı da yardımcı olabilirm hem size hem de dileyene:good:

Bu arada gelen haberlere ithafen F1'in Türkiye'ye ben de dönmesini isterim ancak maalesef Hamilton'a katılıyorum; ilgi-alaka hiçbir zaman bekleneni karşılayamadı İstanbul park. Ayrıca fiyat olarakta izlenebilecek yerlerin bilet fiyatları pahalıydı. Millet çimlerde mangal yakıyordu ucuz veya bedava diye :D

Edited by MidNighT
  • Like 1

SABRE    1,008
SABRE
MidNighT, 3 saat önce tarihinde yazdı:

Ben mevcut kullandığım uydumda yeni uydu ekle diyerek Azer yazıp referans frekansı (Idman tv) girdim, lnb yeri o kadar kolay ki ufak bir lnb ayarı ile sinyal aldım hemen. Ancak tabii ki sizin uydu alıcınızın modeline göre farklı bir işlem gerekebilir. Uydu ayarlarına bir bakın, tahmin ediyorum ki yeni uydu ekle seçeneği olacaktır. Uyduya F1 ismini bile verseniz farketmez yeter ki sinyal alsın:D. Ve yanlış hatırlamıyorsam RTL'de olduğu gibi b ile başlayan malum işlemi yapmanız gerekecek. Bu şekilde hem taşınma, cihaz değişimi vs sebebiyle hem de 1-2 eşe dosta kurulum yaptım, ihtiyaç olursa daha detaylı da yardımcı olabilirm hem size hem de dileyene:good:

Bu arada gelen haberlere ithafen F1'in Türkiye'ye ben de dönmesini isterim ancak maalesef Hamilton'a katılıyorum; ilgi-alaka hiçbir zaman bekleneni karşılayamadı İstanbul park. Ayrıca fiyat olarakta izlenebilecek yerlerin bilet fiyatları pahalıydı. Millet çimlerde mangal yakıyordu ucuz veya bedava diye :D

Teşekkür ettim şimdi anladım olayı. :) Bir tane de video buldum, türksat çanağı üzerine çubuklarla lnbleri monte ediyor eleman güzel taktik. :D Keşke daha önce aklıma geleydi 3 senedir izlemiyoruz. 

Ek olarak F1 Türkiye'ye dönecekse o fiyatlarla dönmesin abi rezillik olur yine seyirci falan olmaz. F1 seyirci ile güzel bir spor ama bilet fiyatları normalin üstünde olur. Uygun şartlarda dönmesi lazım yoksa yine fiyasko olur. 

• Like 1

MidNighT    45
MidNighT
SABRE, 16 saat önce tarihinde yazdı:

Teşekkür ettim şimdi anladım olayı. :) Bir tane de video buldum, türksat çanağı üzerine çubuklarla lnbleri monte ediyor eleman güzel taktik. :D Keşke daha önce aklıma geleydi 3 senedir izlemiyoruz. 

Ne demek, faydamız olduysa ne mutlu. Ben, kendi uydularına geçtikleri zaman multifeed alana kadar 1-2 yarışı bantla tutturulmuş bir şekilde izlemiştim, gayet rahat bir şekilde halledeceğinize eminim :D. Bu arada naçizhane tavsiyem; eğer imkanınız varsa Astra uydusunu iptal etmeyin çünkü, İdman tv biraz keyfe keder bir kanal. Senede 2-3 defa yarışı canlı vermemezlik yapabiliyorlar ve bir kaç defa da farklı spor yayınları için yarışı yarıda kesitkleri oldu.:16:

SABRE    1,008
SABRE
MidNighT, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Ne demek, faydamız olduysa ne mutlu. Ben, kendi uydularına geçtikleri zaman multifeed alana kadar 1-2 yarışı bantla tutturulmuş bir şekilde izlemiştim, gayet rahat bir şekilde halledeceğinize eminim :D. Bu arada naçizhane tavsiyem; eğer imkanınız varsa Astra uydusunu iptal etmeyin çünkü, İdman tv biraz keyfe keder bir kanal. Senede 2-3 defa yarışı canlı vermemezlik yapabiliyorlar ve bir kaç defa da farklı spor yayınları için yarışı yarıda kesitkleri oldu.:16:

Yok zaten Astra'dan vazgeçmem mümkün değil Eurosport var orada. :)  Benim gibi tenis sever için lazım, Wimbledon hariç bütün Grand Slamleri veriyor. Azerspace'i Türksat çanağı üzerinden yapacağım zaten Astra için kullandığımız çanaktan olmaz muhtemelen. 42-46 doğu yakın olduğu için frekansta sıkıntı olmuyor ama astra 19 doğu aynı yöntem işe yaramaz yüksek ihtimal. :) 

• Like 1

kerberos    51
kerberos

türkiye'deki tüm yarışları canlı izleme şansı bulmuştum,bmw fanı olarak bmw yarışlardan çekilince tam bir hüsran yaşadım ve bunun üzerinede yarışlar güzel ülkemizden çekilince nerede ise isyan etmiştim.yeni haberlerin gelmesi ile biraz keyiflendik bu sıkıntılı günlerde.

sıkıldıkça oynadığım tek oyundur F1 simülasyonu :) .yarışları sabırsızlıkla bekliyorum,hatta sakladığım bmw williams orjinal şapkamı sakladığım yerden çıkardım ilk Türkiye yarışında kafamda bmw williams şapkası ile yarışlara gitmeyi planlıyorum.

aslında geçmişte yayınlanan çoğu yarışları arşivime aldım,arada izleyip keyifleniyorum.umarım f1 fanları olarak güzel günler ve yarışlar görebiliriz.

sezona dair çok fazla fikrim yok,şimdilik.türkiyede trt yarışları yayınlandığı günlerde okay karacanın istanbul park dan canlı yaptığı programda seyirciler ile yaptığı konuşmalarda bende konuşup vetteli bmw'nin alması gerek gibi bir yorum yapmıştım o günlerden bu günlere doğru bir yorum yaptığımı şimdi görüyorum.yarışları izleme konusunda ben hotbird uydusundan almanca ingilizce ve fransızca 2 yada 3 kanaldan yarışları izleyebiliyorum.türkçe yayınları paylaşma konusunda el atan biri olursa dahada mutlu oluruz.

iyi bir sezon olsun ve bir an önce yarışlar ülkemize gelsin.selamlar tüm dp dostalarına ve F1 fanlarına. :) 

• Like 1