Jump to content
hsrht

Askerlikteki Sağlık Muayenesi

Tavsiye Edilen İletiler

hsrht    1
hsrht

Arkadaşlar, 4 sene önce sağlık muayenesine girmiştim ve o zaman askerlik için elverişli demişlerdi. Diyelim ki bu 4 sene içerisinde hastalık ortaya çıktı. Örnek olarak psikolojik bir hastalık olan anksiyeti bozukluğu olduğunu diye bir şey çıktı.

Benim tekrardan sağlık muayenesine girmem için ne yapmam lazım?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.692
elbais
hsrht, 21 dakika önce tarihinde yazdı:

Arkadaşlar, 4 sene önce sağlık muayenesine girmiştim ve o zaman askerlik için elverişli demişlerdi. Diyelim ki bu 4 sene içerisinde hastalık ortaya çıktı. Örnek olarak psikolojik bir hastalık olan anksiyeti bozukluğu olduğunu diye bir şey çıktı.

Benim tekrardan sağlık muayenesine girmem için ne yapmam lazım?

Tecilli misin şu anda?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.466
Putte

4 senedir askere gitmediğine göre ya bir sebepten tecillisin ya da gitmedin. Buna bir açıklık getirirseniz ona göre bir değerlendirmede bulunabilirim. Ben askerliğimi Askerlik Şubesi Başkanı olarak yaptım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hsrht    1
hsrht

Tecilliyim. 2018 Nisan'da bitiyor. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.692
elbais
hsrht, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Tecilliyim. 2018 Nisan'da bitiyor. 

@Putte askere alım işlemleri bağlamında yorumunu yapacaktır. 

Ben kıta bağlamında yorum yapayım ve bir tecrübemi paylaşayım;

İki askerimde böyle bir rahatsızlık vardı,  F41 Anksiyete Bozukluğu tam olarak askerlik yapmaya engel teşkil etmiyor, hatırladığım kadarı ile 6 farklı türü var. Genelde Hastaneye sevk ettiğimiz askere, 10 günlük izin ve ilaç tedavisi veriyorlardı, bir tanesi, 45 gün hava değişimi aldı. Anksiyete bozukluğu, F43 Uyum Bozukluğu ile çok karıştırılabiliyor, dereceleri var ve belirli yerde Kıta Kanaat Formu isterler. Komutanlık, askerle ilgili gözlem ve görüşlerini belirtir ki burada kıta'nın görev bölgesi, teşkilat yapısı vs. önemli yer tutar. Bahsettiğim askerlerden biri daha sonra F43.2 Uyum Bozukluğundan Askerliğe Elverişli Değildir raporu aldı, evine döndü. Tedavi gördü ve şu anda çok iyi zaman zaman konuşuyoruz. Diğer askerin durumu daha hafifti, ilaç tedavisi ve "gayri müsellah" değerlendirmesi ile geri hizmette tamamladı askerliğini. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.