Jump to content
ismuta

Şifre Yönetim Programları

Tavsiye Edilen İletiler

ismuta    262
ismuta

Merhaba arkadaşlar. Bugünlerde şu programlara kafayı taktım. Kullanan arkadaşlar bize tavsiyede bulunabilirler.

• LastPass
  • 1password
  • KeePassX

Gibi programlara baktım. Ama hangisi daha iyi ya da klullanımı kolay, ucuz bilemedim.

İsteğim şöyle "şifre oluşturacak", tarayıcıya girdiğimde otomatik şifre dolduracak, sistemi kasmayacak vs vs.

Tavsiyelerinizi, yorumlarınızı varsa kullandığınız ayrı bir program ufak bir inceleme yaparsanız sevinirim. Genel bir başlık gibi düşünün bunu.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SunGod    279
SunGod

KeePassX ve KeePass programları girilen veriyi şifreleyen programlar. Sadece bunu yapıyor. Login kısmı otomatik değil. İlave bir pencere açmadan login veya şifre kısmınına çift tıklayarak kopyalıyor, kolaylıklık olarak bu kadar.

Lastpass'ın ücretli/ücretsiz farkı şu sayfanın aşağılarında yazılmış: https://www.lastpass.com/

Alıntı

Free $0

• Access on all devices Now Free
  • Save & fill passwords
  • Password generator
  • Secure notes
  • Share passwords & notes
  • Security challenge
  • Two-factor authentication (2FA)

Premium $1 /month*

Premium includes
Everything in Free, plus:

• Shared family folder - up to 5 users
  • YubiKey & Sesame 2FA options
  • Priority tech support
  • LastPass for applications
  • Desktop fingerprint identification
  • 1GB of encrypted file storage
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismuta    262
ismuta

LastPass ile alakalı birkaç şey okudum nedense içime sinmedi. KeePassX ile yola devam edeceğim, dediğiniz gibi şifreleri şifreleyen program. Password Generator olması da güzel olmuş. Şifrelerin otomatik doldurmasını da Firefox Sync ile halledebilirim sanırım. :fl::fl:

tarihinde ismuta tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
tyler78    11
tyler78

Lastpass'i birkaç yıldır premium olarak kullanıyorum. Onun rahatlığı başka bir programda yok. Tavsiye ederim.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
setcom_2000    1
setcom_2000

Lastpass'ı uzun zamandır kullanıyorum. Premium olarak Adroid - Firefox'ta da kullanabiliyorsunuz. Böylece mobilde de şifreler konusunda büyük bir rahatlığa kavuşuyorsunuz. Yılda bir kaç kez Lastpass ana şifrenizi değiştirdiğiniz sürece güvenlik bakımından bir sorun çıkacağını sanmıyorum.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SunGod    279
SunGod

Lastpass bir süredir Premium olmadan da tüm cihazlarda kullanılabiliyor. Değiştirdiler o durumu.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
better    180
better

AI Roboform Enterprise, ben şifrelerimi online olarak saklamayı sevmiyorum, kendi bilgisayarımda saklıyorum, otomatik doldurma özelliği var, fiyatını bilmiyorum, 11 yıldır ilaçlı olarak kullandığım için, temiz ilacı çok rahat bulunuyor :oleyo: master password girdikten sonra, sayfa yüklenince otomatik doldurur ayarlanırsa veya isteyenler toolbar üzerindeki site adı üzerine tıklama yoluyla anında da doldurabilir.

vajDY.png

vajCi.jpg

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aquazent    3
aquazent

Benim için bir programın açık kaynaklı olması birinci öncelik.
Hele hele tüm parolalarımı paylaşacağım bir program ise.
Uzun zamandır KeePass kullanıyorum beni üzmedi.

parola dosyamı yandex disk içinde tutuyorum.
Kullandığım üç cihaz var. Android telefon, Linux ve Windows bilgisayarlar.
Üçünde de yandex.disk ve keepass in ilgili sürümü kurulu.
Sorunsuz senkron bir şekilde gidiyorum.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
busillis    192
busillis

Bir süre Lastpass kullandıktan sonra, Dashlane kullanmaya başladım. Arayüzü ve giriş bilgilerini doldurma gibi işlevleri daha başarılı buldum. Ücretsiz sürümde cihazlar arası senkronizasyonu desteklememesi ise olumsuz bir yönü.

Şöyle de bir alternatif yöntem var. Kendinize bir ana parola belirliyorsunuz. Bu araç, yeni şifre belirlemek istediğiniz web sitesinin adresini ve ana parolanızı kullanarak md5 algoritmasına göre bir şifre üretiyor. Ana parolanızı unutmadığınız sürece, giriş yapmak istediğiniz site adresini de girerek şifrelerinize her zaman her yerden ulaşabilirsiniz.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.