Jump to content
Sign in to follow this  
KAL-EL

MacOS için Film izleme ve düzenleme - altyazı programları.

Recommended Posts

KAL-EL    4
KAL-EL

Arkadaşlar. Daha önceki sitede böyle bir başlık açmıştım. yada ekleme yapmıştım.  Yeni sitede bunu devam ettirmek istiyorum.

ilk 2 mesajım sürekli güncellenecek , sizlerden gelen güncellemelerle . ( tabi vakit bulduğumda ) şimdi hızlıca başlıyorum. sonra açıklama ve resim vs eklemeye çalışacağım. Hatalarım ve eksikliklerim için şimdiden kusura bakmayın.

Sizden de destek bekliyorum.    programlar üzerine de konuşup + ve - lerini tartışıp birbirimize tavsiyelerde bulunabiliriz.

ilk program Film izlemek için önerebileceğim programlar. ben bu iki programı kullanıyorum diğerlerini sevmedim.  gözüm bsplayer i arıyor.

VLC

http://www.videolan.org

Bu program ücretsiz ve kaliteli programdır. Deneyin pişman olmazsınız.

MPLAYERX 

http://mplayerx.org

Bu programda ücretsiz ve kaliteli bi program.  şu an bende 1.1.4 versiyonu var yalnız sitede 1.1.3 var. niye neden bilmiyorum.

ldZ4Qg.png

Bu mesajları sonda tekrar düzenleyeceğim dağınıklık için kusura bakmayın. 

Subtitles App diye bir program.  windows bsplayer da  en çok sevdiğim aradağım şey bu onuda bu program yapıyor.  artı ve eksileri var ama 100 tane filmi tutup atın kendi istediğiniz dillerde indirip ismi değiştirir.

yalnız 30 gün süresi var bitiyor sonra. bende bitti ((

https://subtitlesapp.com

screenshot_1_mac_mid@2x.jpg?v=d9c077

mapel    34
mapel

Ben MPlayerX kullanıyorum. Programı açıp update edince 1.1.4 oluyor program. Bence VLC den çok daha iyi bir program. Kesinlikle tavsiye ederim. Neredeyse açmadığı hiçbir format yok. Subtitle programları maalesef çok yetersiz. Hangisini denediysem hiçbiri Subtitle Workshop kadar iyi değil maalesef. VMWare Fusion ile virtual windows üzerinden senkron yapmam gerekince Subtitle Workshop'ı kullanıyorum.

MPlayerX'i sakın Appstoredan indirmeyin. Kesinlikle sitesinden indirin.

• Like 1

JeRxclusive    28
JeRxclusive

VLC her şeyi açıyor ama o liste görünümü ve tam ekran sıkıntısı (belki çözmüşlerdir kontrol etmedim) yüzünden hiç ısınamadım, kullanmıyorum. MPlayerX'in güncellemeleri çok gecikmeli çıkıyor en son bir mozaiklenme sıkıntısını bir seneye çözememişlerdi bende kullanmayı bırakmıştım ayrıca güvenli olmadığı üzerine bir kaç makale okumuşluğum da var. Bir kaç senedir Movist kullanıyorum media keylerinin kullanımını apple kısıtladığından dolayı uygulama bu tuşları kullanamıyor ama çok büyük bir eksiklik de değil.

Altyazı senkron falan için Jubler yeterli bence en azından ben onu kullanıyorum bir eksikliğini görmedim. SW'siz olmaz diyenler WinOnX ile deneyebilir sorunsuz çalıştırıyordu son kullandığımda.  

• Like 1