Jump to content

EURO 2020 Finalleri (Pandemi Sebebiyle 2021)

samet_419
 Share

Recommended Posts

Açsanıza başlığını yahu. :oleyo: 
Neyse, maçtan önce gruptan çıkamayacağımızı düşünüyordum, hâlâ aynı düşünüyorum. 4'ün 3'ü çıkacak biz çıkamayacağız. Euro 2020 elemelerindeki futbol yok 2,5 senedir. Oynayanlar da aynı, oynatanlar da. :butwhy:

Madem konu olsa daha iyi olur konumuzu açalım :D

Millilerimizin bulunduğu A grubumuzdaki rakiplerimiz İtalya, İsviçre, Galler.

Başarılar dileriz.

İlk maç İtalya'ya 3-0 yenildik ve çok etkisiz bir oyun oynadık. Kalemize gelen 8'i isabetli 24 şuta karşılık, 3 şut çekebildik ve isabet bulamadık.

Edited by ismail0100
By samet_419,

İlgili iletileri başlığa aldım. He he, ilgili eski iletileri de taşıyınca başlığı çalmış oldum. Ben açtım sanıyor sistem. :oleyo: 

Edited

• ismail0100 changed the title to EUFA EURO 2020 Kupası Finalleri (Pandemi sebebiyle 2021 yılında)
  • samet_419 changed the title to UEFA EURO 2020 Kupası Finalleri (Pandemi sebebiyle 2021 yılında)
  • Milli Takımımızın, büyük turnuvalardaki açılış maçı sendromu bitmiyor. Hem Dünya Kupası hem de Avrupa Futbol Şampiyonası’nda ilk maçların hepsini kaybetti. 1954 Dünya Kupası, EURO 96, EURO 2000, 2002 Dünya Kupası, EURO 2008, EURO 2016 ve EURO 2020’de Türkiye gruplardaki ilk maçların 7’sinde mağlup oldu. EURO 2000 ve EURO 2020’de de açılış maçlarına çıkıp kaybetti. Siniri bozuluyor insanın.

• Destek Marşı olayına girmiyorum bile. Tarkan -  Arar Buluruz hala efsane. Bu arada Christian Eriksen için (Danimarka) adam Hakk'a kavuştu dedim ama bilinci açılmış, iyiye gidiyormuş.
Edited by puskulata

1.5 yıldır doğru düzgün top oynamıyor milli takım. Kimse görmek istemiyor ya da her konuda olduğu gibi burada da körleştik sanırım. Çok net kale, orta saha ve forvet sorunu var takımın. Dün maçı izlerken sinirlenmedim, beklediğim bir sonuçtu. Ama anlamadığım noktalar var; Uğurcan'ın pas oyununda zayıf olduğunu, ayağının düzgün olmadığını cümle alem biliyor. Biz neden ısrarla topu Uğurcan üzerinden oynadık? Pasla çıkma oyununu gerçekten bilen oyuncular varsa deneyin yahu. Elinde Ozan var, koy. Merih'le, Uğurcan'la nasıl pasla çıkmayı düşünüyorsun cidden? Okay madem orada, neden bir kez olsun sorumluluk almadı, stoperlerin arasına gelip oyun kurmaya çalışmadı? Ön alan presi içinse, şaka olsun lütfen. Bu takımın çok net bir 6 numara dediğimiz, rakip takımda Jorginho'nun görevindeki adam eksiğimiz var. Okay işin daha çok savunma yönünde ekstra işler yapabilen, çok net bir küçük takım topçusu. Bunu küçümsemek için değil, olayı anlatmak için yazıyorum. Alanları kapatıp, doğru yerleşen bir takımda müthiş iş yapar ama o kadar. Ozan'ı konuşmaya bile değmez, maç boyu en yakın arkadaşına 5 metreden pozisyon aldı. Bütün savunma yerleşimlerinde pozisyon hataları yaptı. Yediğimiz ataklarda ceza yayında bir tane oyuncumuz yoktu. Bu adamlar milyonlar kazanıyor. 

Hakan, Seria A'da 10 numara pozisyonunda harikalar yaratmış adam. Biz kendisini ısrarla kanat rolünde kullanıyoruz, hem de savunma planı ile çıktığımız bir maçta. Yapmayın gerçekten. Yusuf bu takımda forma alabilecek bir oyuncu değil. Pozisyonsuz oyuncugillerden, hiç sevmem. Emre Akbaba stili, kaleye ne kadar yakın o kadar iş yapar. Onun dışında 6-10 arası hiçbir pozisyonda randımanlı değil. Niye bu kadar ısrar ediliyor anlam veremiyorum. 

Burak konusunda ne desem gg olacak. Tek forvet oynamak isteyen bir takımın akıllı bir hocası varsa 35 yaşındaki bir Burak Yılmaz ilk tercihi olmaz. İtalya'nın iki stoperi de ağır ve yaşlı, bekler desen orta sahaya yakın oynuyor. Sen bu takıma karşı tek bir tehdit unsuru bile oluşturmazsan gelirler senin burnunun dibinde oynarlar. Sen de adamlar 15 kişi gibi dersin, kalırsın öyle. Solda Hakan var, ağır. Sağda Kenan var, adama resmen sen sağ beksin ileri çıkma denmiş. İleride Burak, 35 yaşında. Koşabilse bile ofsayta yakalanıyor. Hocanın hızlı kanat oyuncu nefreti olduğundan, fazla seçenek de yok. Elde bir yıldır top oynamayan Cengiz ile geçen yıl 3. ligde oynamış Kerem var. Hoş, Kerem girse en azından bir iki tehlike yaratırdı. O kadar rezil bir takım vardı dün. Utanç vericiydi gerçekten. İşin en kötü yanı da, İtalya'nın zorlanmadan kazanması oldu. 

Gruptan puan alamayacağımızı düşünüyorum. Akan oyunda en son ne zaman gol bulduk, ne zaman baskı kurup rakip kalede gol aradık hatırlayamıyorum. 1.5 yıldır savunma takımı olduk, işin kötüsü ne savunma yapabiliyoruz ne de kontra buluyoruz. Ayrıca aşırı kırılgan bir takımız, bir gol sonrası çok çabuk dağılıyor takım. 3 yıldır hiçbir ilerleme kaydedilmemesi Şenol hocaya yazar. Bu takım dün toplanmadı ki.

Rakiplerimizden Galler zayıf gibi görünebilir fakat etkili oyuncuları var. Ve bizim en zayıf olduğumuz duran top savunması konusunda sıkıntı yaratabilir. Bir de bugün İsviçre'yi izledikten sonra, aman. İtalya falan hafif kalır yanında, benden demesi. Bize en ters gelecek takımlardan birisi, ileride müthiş çoğalıyorlar ve hızlı çıkıyorlar. Bizim takım gibi yerleşim sorunları olan, savunmayı çok adamla savunmaktan ibaret gören 50 yılın öncesinde kalmış takımları ağlatır açıkçası. Çift forvet oynayan Seferovic ve Embolo müthiş etkili ileride, bizim defansı düşünüyorum da kalbim sıkışıyor. 

Kalp derken, Eriksen çok korkuttun be oğlum. Sapasağlam dön en kısa sürede :friends:

• Like 1

Enes_Biga, şöyle yazmıştı: (9 saat önce)

Kalp derken, Eriksen çok korkuttun be oğlum. Sapasağlam dön en kısa sürede :friends:

Dün izlerken şok geçirdim gerçekten, ailesi ne durumda düşünemiyorum bile. Umarım kısa zamanda toparlar. Epey korkuttu.

Enes_Biga, şöyle yazmıştı: (11 saat önce)

1.5 yıldır doğru düzgün top oynamıyor milli takım. Kimse görmek istemiyor ya da her konuda olduğu gibi burada da körleştik sanırım. Çok net kale, orta saha ve forvet sorunu var takımın. Dün maçı izlerken sinirlenmedim, beklediğim bir sonuçtu. Ama anlamadığım noktalar var; Uğurcan'ın pas oyununda zayıf olduğunu, ayağının düzgün olmadığını cümle alem biliyor. Biz neden ısrarla topu Uğurcan üzerinden oynadık? Pasla çıkma oyununu gerçekten bilen oyuncular varsa deneyin yahu. Elinde Ozan var, koy. Merih'le, Uğurcan'la nasıl pasla çıkmayı düşünüyorsun cidden? Okay madem orada, neden bir kez olsun sorumluluk almadı, stoperlerin arasına gelip oyun kurmaya çalışmadı? Ön alan presi içinse, şaka olsun lütfen. Bu takımın çok net bir 6 numara dediğimiz, rakip takımda Jorginho'nun görevindeki adam eksiğimiz var. Okay işin daha çok savunma yönünde ekstra işler yapabilen, çok net bir küçük takım topçusu. Bunu küçümsemek için değil, olayı anlatmak için yazıyorum. Alanları kapatıp, doğru yerleşen bir takımda müthiş iş yapar ama o kadar. Ozan'ı konuşmaya bile değmez, maç boyu en yakın arkadaşına 5 metreden pozisyon aldı. Bütün savunma yerleşimlerinde pozisyon hataları yaptı. Yediğimiz ataklarda ceza yayında bir tane oyuncumuz yoktu. Bu adamlar milyonlar kazanıyor. 

Hakan, Seria A'da 10 numara pozisyonunda harikalar yaratmış adam. Biz kendisini ısrarla kanat rolünde kullanıyoruz, hem de savunma planı ile çıktığımız bir maçta. Yapmayın gerçekten. Yusuf bu takımda forma alabilecek bir oyuncu değil. Pozisyonsuz oyuncugillerden, hiç sevmem. Emre Akbaba stili, kaleye ne kadar yakın o kadar iş yapar. Onun dışında 6-10 arası hiçbir pozisyonda randımanlı değil. Niye bu kadar ısrar ediliyor anlam veremiyorum. 

Burak konusunda ne desem gg olacak. Tek forvet oynamak isteyen bir takımın akıllı bir hocası varsa 35 yaşındaki bir Burak Yılmaz ilk tercihi olmaz. İtalya'nın iki stoperi de ağır ve yaşlı, bekler desen orta sahaya yakın oynuyor. Sen bu takıma karşı tek bir tehdit unsuru bile oluşturmazsan gelirler senin burnunun dibinde oynarlar. Sen de adamlar 15 kişi gibi dersin, kalırsın öyle. Solda Hakan var, ağır. Sağda Kenan var, adama resmen sen sağ beksin ileri çıkma denmiş. İleride Burak, 35 yaşında. Koşabilse bile ofsayta yakalanıyor. Hocanın hızlı kanat oyuncu nefreti olduğundan, fazla seçenek de yok. Elde bir yıldır top oynamayan Cengiz ile geçen yıl 3. ligde oynamış Kerem var. Hoş, Kerem girse en azından bir iki tehlike yaratırdı. O kadar rezil bir takım vardı dün. Utanç vericiydi gerçekten. İşin en kötü yanı da, İtalya'nın zorlanmadan kazanması oldu. 

Gruptan puan alamayacağımızı düşünüyorum. Akan oyunda en son ne zaman gol bulduk, ne zaman baskı kurup rakip kalede gol aradık hatırlayamıyorum. 1.5 yıldır savunma takımı olduk, işin kötüsü ne savunma yapabiliyoruz ne de kontra buluyoruz. Ayrıca aşırı kırılgan bir takımız, bir gol sonrası çok çabuk dağılıyor takım. 3 yıldır hiçbir ilerleme kaydedilmemesi Şenol hocaya yazar. Bu takım dün toplanmadı ki.

Rakiplerimizden Galler zayıf gibi görünebilir fakat etkili oyuncuları var. Ve bizim en zayıf olduğumuz duran top savunması konusunda sıkıntı yaratabilir. Bir de bugün İsviçre'yi izledikten sonra, aman. İtalya falan hafif kalır yanında, benden demesi. Bize en ters gelecek takımlardan birisi, ileride müthiş çoğalıyorlar ve hızlı çıkıyorlar. Bizim takım gibi yerleşim sorunları olan, savunmayı çok adamla savunmaktan ibaret gören 50 yılın öncesinde kalmış takımları ağlatır açıkçası. Çift forvet oynayan Seferovic ve Embolo müthiş etkili ileride, bizim defansı düşünüyorum da kalbim sıkışıyor. 

Epeydir bu kadar subjektif bir yazı okumamıştım sanırım. 

• Like 1

@samet_419 Konuyu da dızlamazsın ya hahahah

@Enes_Biga Katılmasak daha iyiymiş ya hahahah

Uğurcan çok başarılı bir kaleci ve uzun pasları dün ne kadar kötü olsa da(İlerde pası alabilecek adam yoktu zaten) uzun pasta da iyi ama yakın mesafe paslarda çok iyi değil buna katılıyorum. Uzun pastan kastım gerçekten uzun mesafe pasları :)

Bizim İtalya'ya karşı pas oyunu oynayamayacağımız belliydi zaten, ondan dediğiniz gibi pas oyununa ısrar edilmeyip tam kontra takımı olabilirdi ama hocanın bildiği vardır.

Umut Meraş kendince bir şeyler vermeye çalıştı ama sadece çalıştı işte.

Ozan, Okay ikilisine katılıyorum ne yaptılar belli değildi.

Yusuf için herhalde şutör özelliğinden ötürü oynattı sanırım yoksa Hakan ve Yusuf aynı anda ben tam yakıştıramıyorum milli takıma. Birde Yusuf için şunu söylemem gerek 2 kere Covid olmamış olsa belki daha diri durabilirdi.

Burak için açıkçası biraz alternatif sıkıntısı var bence ve ne olursa olsun oynayacak çünkü bir ara koşu ile fark yaratabilir. Bunu diyebileceğimiz çok adam yok takımda ne yazık ki.

Bizim bu tarz oyun oynama zorunluluğumuz var ne yazık ki, kendi sistemimiz olmadığı için rakip takıma göre sistem yapacağız.  Mesela İtalya maçında ne kadar kötü olsakta kendimiz golü atmamış olsak maçı alabilirdik bile, öyle de bir takım var yada şans ne derseniz artık. :)

Ama umarım diğer maçlarımızı kaybetsek bile böyle sıkıcı maç olmaz. Birde taraftarlarımızda milli duygu biraz zayıf sanırım, Twitter'a ne zaman girsem onun torpilisi oynuyor, x takımlı diye oynatmıyor gibi yorumlar var ve bu gibi yorumları yapan kişilerin bazıları spor yazarlığı yapan insanlar. Burada bazı algı sistemleri var sanırım ama oyuncularımız bunlardan etkilenmiyordur bu seviyede, umarım.

Son olarak o gurularla izlediğimiz takımdaki direktörde bu direktör, oyuncular da bu oyuncular hemen hemen. Ondan ben gene ümidimi kesmiyorum. :)

Edited by ismail0100

Macaristan (0) - Portekiz (3)

Belirli bir kalitenin üzerinde iseniz fark edilirsiniz. Maçı yöneten Cüneyt ÇAKIR da bunun en güzel örneklerinden. Bence güzel iş çıkarttı. Ligimizde ise adamı eleştirmeyen kalmadı. Elle oynama sonrası penaltı beklentisinde olan Portekiz, kalesinde bir gol gördü fakat ofsayt nedeniyle geçersiz sayıldı.

Son UEFA şampiyonu Portekiz tutuk bir oyun sergiliyor derken dakikalar 85'i gösterdiğinde, gol seanslarının habercisi gibiydi. :oleyo:

36 yaşında olmasına rağmen azmin bir örneği olan Christiano RONALDO;  biri penaltıdan olmak üzere 2 gol attı ve Platini'ye ait rekoru da kırmış oldu.

Almanya (0) - Fransa (1)

Tek cümleyle özetlemek gerekirse: Almanya’nın oynadığı futbol tam bir hayal kırıklığıydı.

Edited by puskulata

• puskulata pinned this topic

İyi kötü katılmış olduk, son maç rekor fark gelmezse elendik demektir.

By hickimse,

Uzun zamandır futbol takip etmiyorum baya gerilerde kaldım ama gruplardan ilk 3 çıkmıyormu italya isviçreyi yenip son maçta galibiyet alırsak tek galibiyetlede olsa gruptan çıkmış olmayacakmıyız? Gerçi katıldığımız her turnuva böyle ama :D 

By ismail0100,

6 grup var ve ilk 2 takım direkt çıkıyor. Bu 6 grubun 3.leri kendi arasında puan ve averaja göre sıralanıyor ve en yüksek puana sahip 4 takım da çıkıyor. Yani 3. olan 2 takım elenecek.

By hickimse,

Anladım geçmiş olsun o zaman :) 

Geçmiş maçları izlememiş olanlar veya kupa sonuna kadar bazı maçları kaçıracak olanlar; ''Maç özetleri için Youtube'ta boşuna arama yapmasın. Bilmeyen, haberi olmayan vardır. Alttaki linkte TRT-Spor Resmi sayfasından tüm özetleri izleyebilirler. Üstelik özetler Türkçe dublajlı :fool:

https://www.trtspor.com.tr/videolar/mac-ozetleri/euro-2020-mac-ozetleri/

• puskulata changed the title to EURO 2020 Finalleri (Pandemi Sebebiyle 2021)
  • puskulata unpinned this topic