Jump to content
Sign in to follow this  
Putte

Anime için BBcode (IMDB Tag gibi)

Anime BBcode Uygulama Çalışması   

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

CloudT    64
CloudT
Putte, 17 dakika önce tarihinde yazdı:

Animeciler neredesiniz? Biraz feedback lütfen

Foruma ne zamandır yazmıyordum, bu yüzden fark etmedim.

Herhangi bir sorun yok gibi görünüyor, sadece ekleme yapılabilir. Şarkı kısmı uygun olur ama olsa da olur olmasa da olur çünkü bizde şarkılarla ilgilenen bir kesim yok denecek kadar az, bu yüzden karar sizin ama bir şeyler daha ekleyebilirim falan diyorsanız eğer açılış, kapanış şarkısı gibi şarkılar eklenebilir.

Ek olarak seslendirme ve yapım kısmı sanki birbirine karışıyor gibi, öyle bir his yarattı. Font ya da renk tonunda hafif bir oynama yaparak seçiciliği arttırabiliriz. Tabii eğer sırıtacaksa kalsın. Zaten bu bilgilerin çoğunu okumazlar bile. Okuyan kesim de sınırlı.

Elinize sağlık, gayet iyi bir iş çıkartmışsınız.

Edited by CloudT

Baryshx    97
Baryshx

Bu kadarıda yeterli bence, yeni yeni kısımlar ekledikçe iyice çorbaya dönecek, sade ve anlaşılır olsun kafi:fl:

Ecthelion    533
Ecthelion

Bence de başarılı, cılkını çıkarmayalım derim. Bu arada Berkan (@Magnum357), kompakt versiyonu yapmayı düşünüyordun hani, onu buraya da almamız mümkün mü? Bir de, MAL gibi MDL'yi de acaba aynı/benzer formatta koymamızın olabilitesi var mı?

nht.ctn    566
nht.ctn

Bance de gayet güzel olmuş. Ellerinize sağlık.

Belki planlar arasında vardır da ben gene söyleyeyim.

Daha önce Myanimelist üzerinden Anidb ve Ann gibi linkleri de otomatik çekmesi için teklifte bulunmuştum ama teknik olarak mümkün olmadığını söylemişti @Magnum357. Hazırlık aşamasında bu linkleri elle girebilsek de yeter bence. Amt'deki tagdan gördüğüm kadarıyla başlık ve tanıtım için manuellik sağlanmış. Aynı şekilde PlanetDP, MAL, AniDB ve ANN linklerini de isteğe bağlı bir şekilde eklememiz mümkün olur herhalde. Bu büyük versiyon tag, çeviri ve genel başlıkların ilk mesajını teşkil edecek herhalde. Çoğu arkadaş halihazırda bahsettiğim linkleri ekliyor ilk mesaja. Tag üzerinde yer alması hem onların işini kolaylaştırır hem de estetik açıdan mevcuttan daha hoş durur.

Edited by nht.ctn
  • Like 1

darkness_age    202
darkness_age

Abi elinize sağlık gayet güzel olmuş :fl: 

Ecthelion    533
Ecthelion

Yanlız, seslendirenlere tıklanabiliyorken karakterlere tıklanamaması bence bir sorun. Ben mesela seiyuulara dikkat eden biriyim. Ama tıklama olayında genel popülasyonun (ve ben dâhil) ilk önceliği hep karakter olmuştur yani. Çünkü izleyicilerin çoğu sallamaz seslendirenleri. Ben bile birkaçının ismini ezbere biliyorum, o derece. Bu yüzden, karakterlere tıklanma olayı olursa, bence on numara bir hareket olur.

Dantes    224
Dantes

@Ecthelion, Kesinlikle katılıyorum. Ses sanatçılarına tıklanabildiği gibi karakterlere de tıklanabilse tam olur. Bir tıkla tak diye karakter sayfasına gitmeyi bir çok kişi de ister diye düşünüyorum. Bu dediğim anime stüdyoları için de geçerli elbette. Çoğu izleyici, bir animeye başlamadan önce onu hangi stüdyonun yaptığına bakarak kalitesi hakkında şöyle böyle bir fikir edinir. Ayrıca tasarım, Myanimelist'in mavi renklerine sahip olsa göze daha hoş gelir. Şu anki hâliyle fazla soluk. Bunun dışında font da biraz elden geçirilirse cillop gibi tag olur diye düşünüyorum.

• Like 1

Dazed    219
Dazed

@Dantes renk mevzusu tema çeşitliliğinden kaynaklı. Her temaya uygun olması babında yapıldığını zannediyorum.

Ecthelion    533
Ecthelion

Stüdyo olayını çok iyi hatırlattın. Haklısın, insanlar stüdyo olayına çok dikkat ediyor. Japon isimler pek akıllarda kalmadığı için kolay olanı, yani stüdyo ismini belleklere kazıyoruz. Dolayısıyla, stüdyo kısmı da tıklanabilir olması yapıcı olur kanımca.