Jump to content
Sign in to follow this  
ledzep

Telefon Tavsiyesi

Recommended Posts

alihsans    354
alihsans

Yukarıda yeni telefon alırsam LG'den başka markaya bakmayacağım demişim ama sözümü yiyorum. :oleyo:

Bugün Huawei P9 Lite sipariş ettim. Geldiğinde izlenimlerimi paylaşırım.

alihsans    354
alihsans

Huawei P9 Lite'ı iki haftadır kullanıyorum. Alet üzerinde Android 6 işletim sistemi ve EMUI 4 arayüzü ile geliyor. Üç gün önce Android 7 / EMUI 5 resmi güncellemesi de geldi ve güncelledim.

Bu fiyat aralığındaki en iyi tercihlerden biri sanırım. Isınma, donma, takılma, yavaşlama vb. hiçbir sıkıntı çekmedim. Kamerası da günlük kullanım için gayet yeterli. Parmak izi sensörü sayesinde aletin kullanımı da çok rahat. Şimdilik gayet memnunum.

İlk izlenimlerime göre iki tane olumsuz yönü var.

1- Alet tam üç saatte şarj oluyor. Bu süre bana uzun geldi.

2- 16 GB dahili hafıza ile geliyor. SD kart takılabiliyor ama uygulama yüklemelerini SD karta yapmanıza müsaade etmiyor. SD kartı sadece varsayılan depolama alanı olarak atayabiliyorsunuz.

Örneğin bir fotoğraf çekme uygulaması yükleyeceksiniz. Bu uygulamayı mecburen dahili hafızaya yüklüyorsunuz ama çektiğiniz fotoğraflar SD karta kaydediliyor.

Şu an bende aşırı hafıza isteyen uygulama veya oyun yüklü olmamasına rağmen dahili hafızamda sadece 4 GB boş alan kalmış. Bu da olumsuz yönü.

Clint    47
Clint

Hepsiburada'dan 2570 TL ye 8 gb ram ve 128 gb hd kapasiteli One Plus 5 aldım. Adını sanını pek duyduğum bir telefon değildi. Xiaomi almaya karar vermiştim ve onunla ilgili inceleme vidyolarına bakarken bunu gördüm biraz inceleyeyim dedim bir de baktım ki öve öve bitiremiyorlar. Velhasılkelam aldık cihazı, yaklaşık bir ay oldu. Görüntü ve melzeme kalitesi, müthiş hızlı parmak izi okuyucusu, ekran görüntü kalitesi ve son derece tatminkar olan hızı ile gayet memnunum cihazdan, en azından şu an için. Kamera performansı da fiyatına göre iyi diyorlar yorumlarda benim için çok önemli olmadığından çok kafa yormadım o işe. Zaman zaman indirimler ile 64 gb hafıza 6 gb ram olan modeli 1999 liraya satılıyor. Telefon alacaklara bir bakın derim.

• Thanks 1

Kill Master    1,879
Kill Master

Sony Xpreia C4 kullanıyorum. Uzun zamandır çok sorun çıkarmaya başladı. Huawei düşünüyorum. GR5 32 GB indirime girmiş. Huawei'yi veya modeli bilen, iyi ve kötü yanlarını söyleyebilecek var mı?

https://www.hepsiburada.com/huawei-gr5-2017-huawei-turkiye-garantili-p-HBV0000049F5E?magaza=Hepsiburada

Dean Winchester    1
Dean Winchester

Öncelikle herkese merhabalar. Yeni bir android telefon almak istiyorum. Aşağı yukarı 3 yıldır Note 5 kullanıyorum.
Bütçem 4000 civarı. Şimdiden herkese teşekkürler. (Konu yanlış yere açılmış ise doğru yere taşınırsa sevinirim.)

Lundbeck    0
Lundbeck

Ben OP6 alacaktım fakat biraz daha erteledim, OP6T bekliyorum. Kameralar artık bütün üst düzey telefonlarda birbirine çok yakın. Şarj konusunda tavsiye edecek olursam Huawei P20 Pro tavsiye ederim. 4000 mAh'a sahip.

Dean Winchester    1
Dean Winchester

Huawei ye pek sıcak bakmıyorum nedense bir turlu ısınamadım. Xiaomi falan dusunuyorum simdilik.

alpalp84    982
alpalp84
Dean Winchester, 7 saat önce tarihinde yazdı:

Huawei ye pek sıcak bakmıyorum nedense bir turlu ısınamadım. Xiaomi falan dusunuyorum simdilik.

Huawei P20 Lite aldım yakın zamanda. F/P oranı çok fazla. Önceden 6S kullanıyordum. Dış malzeme kalitesi 6S e göre bir miktar düşük ama en ufak kötü noktası yok bence. 1500 TL

hasangdr    2,565
hasangdr
alpalp84, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Huawei P20 Lite aldım yakın zamanda. F/P oranı çok fazla. Önceden 6S kullanıyordum. Dış malzeme kalitesi 6S e göre bir miktar düşük ama en ufak kötü noktası yok bence. 1500 TL

P20 Lite'a zam geldi ama, 3000 üstüne çıktı. Hepsiburada'da nispeten daha ucuz. Zamdan önce 4000 civarına P20 Pro çok güzel bir seçenek olabilirdi.

Dean Winchester, 10 saat önce tarihinde yazdı:

Türkiye garantili f/p telefonu olarak Huawei doğru bir seçenek olur.

darkness_age    200
darkness_age

Bana da telefon konusunda destek lazım. Bütçem en fazla 4000 tl olabilir.

telefon arasında kaldım.

iphone 7plus - poco f1 - meizu17th

Iphone almak istiyorum çünkü çok stabiller. Eşimde 6s var halen canavar gibi. Ancak biraz daha tuzlu.
Poco f1 düşündüm çünkü güncelleme sorunu yok. O konuda daima güncel kalacak. ,
Ve tabi meizu 16th. Android işletim sistemi olarak aklıma en yatan. Poco'dan her türlü daha iyi (sadece batarya soru işareti). ANCAKKKKK kafama takılan kısmı güncelleme. Meizu bu konuda çok pasif. 

Sizce ne yapmalı dostlar ???

Başka önerisi olan varsa alırım :D 

Kill Master    1,879
Kill Master

@darkness_age iPhone'a hiçbir zaman sıcak bakmadım. Bakamayacağım da. :D Ama Poco F1 ve Meizu 16TH arasından Poco'yu tavsiye ederim. Amoled ekran bence bir artı değil, eksi. Sorun çıkarma ihtimali normal ekrana göre çok fazla. Pil bakımından da Poco öne çıkıyor zaten. Ayırca Meuzi 16TH'de hafıza kartı desteği de yok. 64 gb da olsa bir yerden sonra bu hafıza yetmeyebiliyor.

Diyeceğim o ki, alacak olsam Poco F1 alırdım. :good: 

• Like 1

Kill Master    1,879
Kill Master

@darkness_age mi8 ve poco f1 birbirlerine çok yakın telefonlar. Ama yine amoled ekranı sebebiyle mi8 benim için eksi puan alıyor. :dansaleyo:

• Like 1

darkness_age    200
darkness_age
Kill Master, şöyle yazmıştı: (25.03.2019 - 21:18)

@darkness_age mi8 ve poco f1 birbirlerine çok yakın telefonlar. Ama yine amoled ekranı sebebiyle mi8 benim için eksi puan alıyor. :dansaleyo:

Abi şimdi ne alaka diyeceksin ama Oneplus 5t alıyorum :oleyo: Aklıma soktular. 6 biraz pahalı geldi 2800'e 5t var. Ne dersin ??

Kill Master    1,879
Kill Master
darkness_age, şöyle yazmıştı: (3 saat önce)

Abi şimdi ne alaka diyeceksin ama Oneplus 5t alıyorum :oleyo: Aklıma soktular. 6 biraz pahalı geldi 2800'e 5t var. Ne dersin ??

Ha illa amoled olacak yani :foleyo:

Oneplus 5t bir arkadaşımda vardı. İyi bir telefon. Sana sıkıntı çektirmez. Poco F1'e yakın özellikleri var. Pili biraz düşük sadece. Onun dışında iyi. Hayırlı olsun. :) :good: