Jump to content
Sign in to follow this  
Stratosfer

Resmi Tatillerde Foreks İşlemi Yapılabilir mi?

Recommended Posts

Stratosfer    0
Stratosfer

Foreks şu an dünya çapında en büyük işlem hacmine sahip piyasa olarak nitelenmektedir. Foreks piyasası borsa gibi tek merkezden değil tüm dünya piyasalarından yönetilir. Borsa'dan farklı olarak hafta içi 24 saat açık olan ve işlem yapan foreks piyasalarının ortalama işlem hacmi 6 trilyon doları bulmaktadır.

 

Forekste işlem yapmak istediğinizde hafta içi günün herhangi bir saatinde işlemlerini yapmanız mümkün olmaktadır. Bu durum foreksin borsadan farklı olarak tüm dünya piyasalarında işlem yapıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Foreks piyasaları pazar günü akşama Avustralya piyasalarında işlem yaparak başlar ve sırayla diğer piyasalarda işlemler açılır.

 

Her piyasa kapanma saatinde mutlaka dünya üzerinde bir başka piyasa açılacağı için işlemler hafta içi kesintisiz olarak devam eder. Cuma gününe kadar 24 saat boyunca aralıksız işlem kabul eden foreks piyasaları New York piyasası ile cuma günü kapanışını yapar. Tekrar pazar akşamı Sidney piyasasıyla açılır ve bu döngü bu şekilde devam eder.

 

Foreks piyasaları hafta sonu işlem yapmaz çünkü hafta sonu dünya üzerinde açık olan bir piyasa bulunmaktadır. Pazar akşamı Sidney piyasasıyla açılan foreks piyasası daha sonra Asya Hong Kong, Singapur, Tokyo piyasalarıyla işleme devam eder. Bu piyasaların ardından Avrupa piyasaları işlem yapmaya başlar. Foreks piyasaları en hazla hareketi New York piyasası açıldığında yaşar.

 

Foreks bu şekilde işleyen bir sistem üzerinden işlem yaptığı için kendi ülkenizdeki resmi tatillerde, hafta sonuna denk gelmediği sürece, foreks işlemi yapmanız mümkün olabilmektedir. 

 

Edited by elbais
Linkleri temizledim, reklam kokan hareketler bunlar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...