Jump to content
Akuma_Blade

"Bounty Dog: Getsumen no Ibu" (1994)

Tavsiye Edilen İletiler

Akuma_Blade    33
Akuma_Blade

b90af27430066f857ae2dc677bc53d6b.jpg

Bounty Dog, Masamune Shirow'un karakter ve konsept dizaynını yaptığı, öte yandan 80'ler sonlarında eserlerinden uyarlanmaya başlayan yapımlarının çoğu gibi kendisinin diğer Manga'ları olan Appleseed ve Ghost in the Shell'in gölgesinde kalmış çalışmalardan birisi. Kanımca keşfedilmeyi beklediğini düşündüğüm yapımın konusu şöyle: Gelecekte Ay, Constans şirketi tarafından kolonileştirilmiştir fakat şirketin amacının iyi niyeti konusunda soru işaretleri vardır. Bunun üzerine gizli bir tür sanayi casusu/paralı asker grubu olan "Bounty Dog", koloninin silah projeleri yürütüldüğüne inanılan iç bölgesine sızmakla görevlendirilir. Bu timin üyelerinden Yoshiyuki Otomo, bir yıl önce yaşadığı bir trajedi sonucu halen görsel ve anısal şoklar geçirmekte olan, sağ kolunda tuhaf bir dövme taşıyan ve geçmişi olmayan bir gençtir. Görevi sırasında geçmişinden geriye kalan tek anı ile ile yeniden karşılaşan Yoshiyuki, çok geçmeden tüm insanlığın sonunu getirebilecek bir yıkımın gelişinden, kendi geçmişinden ve insanlığın anlatılmamış tarihinden haberdar olur. Öte yandan peşlerine düşen bir ordu dolusu asker bile karşı karşıya oldukları asıl tehlike karşısında önemsiz kalmaktadır!

Yapımı aslında ilkin arkadaşım Yamato çevirmeye yeltenmişti ama ikinci bölümü çevirmeden vazgeçince iznini alıp projeyi ben tamamlayayım dedim. İlk bölüme çeşitli redakteler yapıp bir kısmını ise baştan çevirmek durumunda kaldım. İkinci bölüm ise benim çevirirmdir.

Bounty Dog: Getsumen no Ibu (1994)
ANN | MAL | AniDB
Durum: Tamamlandı

İyi seyirler.

tarihinde Akuma_Blade tarafından düzenlendi
  • Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
esdemirei    30
esdemirei

Elerine sağlık :good:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ruotam    1
Ruotam

Çok teşekkür ederim. Ne zamandır 2. bölüm altyazısı yoktu tamamlanmasına sevindim :))

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.