Jump to content
byesiler

Adil Kullanım Kotasında yeni gelişmeler.

Tavsiye Edilen İletiler

The Black    128
The Black

@HakanGil TR69 desteği modeminizde var ise yapabilirler.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
HakanGil    201
HakanGil
The Black, Şimdi tarihinde yazdı:

@HakanGil TR69 desteği modeminizde var ise yapabilirler.

Teşekkür ederim. Biraz araştırdım, varmış. Pekiyi Turk.net kullanıyorum, yine de yapabilirler mi? Bir de bunu engellemenin bir yolu var mı? Modemin menüsünde göremedim. :(

tarihinde HakanGil tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black    128
The Black

@HakanGil TR69 özelliğinin engelmenin yolu olup olmadığını bilmiyorum ancak çağrı merkeziyle görüştüğünüzde eğer sistemlerinde modem makarları sizinkiyle uyumluysa görüştüğünüz müşteri temsilcisi modeminize kendi sisteminden erişerek sizin isteğiniz doğrultusunda düzenleme yapabiliyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
HakanGil    201
HakanGil

Turk.net'e geçtikten birkaç hafta  sonra birgün internet hızım bir anda 0.65 Mbit'e düştü. Ertesi sabah Telekom'dan arayıp dalga geçer gibi  "internet hızınızdan memnun musunuz Hakan Bey?" diye sordular. Aklısıra Turk.net'ten vaz geçirip bana kendi internetlerini satacaklar. "Çok memnunum, jet gibi maşallah!" dedim pisliğine. Bir sessizlik oldu bir süre. Teknik servis çağırdım, modeme kadar her şey normal gözüküyor. Bilmem anlatabildim mi neden bu soruyu sorduğumu. :) 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black    128
The Black

Şöyle bir şey olduğunu biliyorum çalıştığım sürede şahit olmuştum.

Müşteri eğer bizim interneti kullanmıyorsa TR69'una erişim yapamıyorduk hata veriyordu sistem. TT'nide erişeceğini zannetmiyorum o yüzden siz TÜRKNET'den hizmet alırken.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
HakanGil    201
HakanGil

Hmmm. Teşekkürler bilgilendirmeler için. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
vordach    79
vordach

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mapel    33
mapel

Yukardaki videoyu izledim iyi güzel hızlar yarı yarıya düşüyor 3Mbit tarih oluyor falanda. Sınırısız internet kullananlar ne olacak onların hızlarında artıs olacak mı? Ben mesela 10Mbit Kablo sınırsız kullanıyorum AKK li kullananlardan daha fazla para ödüyorum şimdi AKK 50Mbit kullananın hızı 25Mbit düşecek o kullanıcıların düşmüş hızı bile benim gibi sınırsız kullanıcıların hızından daha yüksek olacak. Merak ettiğim sınırsız kullanıcılar durumu ne olacak?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone    568
Coilbone

Fiyatlarda bir düzenleme olur kesin.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
maverick5    40
maverick5
mapel, 20 saat önce tarihinde yazdı:

Yukardaki videoyu izledim iyi güzel hızlar yarı yarıya düşüyor 3Mbit tarih oluyor falanda. Sınırısız internet kullananlar ne olacak onların hızlarında artıs olacak mı? Ben mesela 10Mbit Kablo sınırsız kullanıyorum AKK li kullananlardan daha fazla para ödüyorum şimdi AKK 50Mbit kullananın hızı 25Mbit düşecek o kullanıcıların düşmüş hızı bile benim gibi sınırsız kullanıcıların hızından daha yüksek olacak. Merak ettiğim sınırsız kullanıcılar durumu ne olacak?

Evet bu konu ne yazık ki muamma. Ama 50 MB olan hız 16 MB e düşüyor, 25 e değil. 100 Mb olan hız da 24 e düşüyor. Gerçi hala bu internet servis sağlayıcılarında ne bir açıklama ne bir hareketlilik söz konusu. Yeni AKK uygulmasına geçecekler mi hala şüpheliyim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler    451
byesiler

Yeni ayar çekmişler.

m3NpD2.jpg

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
samet_419    410
samet_419

Zamanlaması da manidar denebilir. Tam dikkatler başka yöne kayacakken...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
freeseatr    107
freeseatr

Kaynak versinler başka yerde böyle bir haber yok.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
PaRaNoYa7    281
PaRaNoYa7

Eski denilen kısımdakilerin daha önce bahsi bile geçmedi. Her zaman en sağ şekildeki gibiydi zaten. Bir değişiklik yok.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
heroson    528
heroson
PaRaNoYa7, 21 dakika önce tarihinde yazdı:

Eski denilen kısımdakilerin daha önce bahsi bile geçmedi. Her zaman en sağ şekildeki gibiydi zaten. Bir değişiklik yok.

Aynen hatta 16'da 5'i geçtim; 3,5, işte anca 3,9. 4 bile olmuyor O.o.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
PaRaNoYa7    281
PaRaNoYa7

Herhalde tabloyu yanlış hazırladılar. Eski denilen kısım büyük ihtimal güncellenen kısım olacak. Güncel denilen kısım da en başta açıklanan kısım. Yani 1 Mayıs'tan sonraki hız güncellemesinin ilk hali.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dinazor    37
Dinazor
HakanGil, 29.03.2017 - 22:54 tarihinde yazdı:

Turk.net'e geçtikten birkaç hafta  sonra birgün internet hızım bir anda 0.65 Mbit'e düştü. Ertesi sabah Telekom'dan arayıp dalga geçer gibi  "internet hızınızdan memnun musunuz Hakan Bey?" diye sordular. Aklısıra Turk.net'ten vaz geçirip bana kendi internetlerini satacaklar. "Çok memnunum, jet gibi maşallah!" dedim pisliğine. Bir sessizlik oldu bir süre. Teknik servis çağırdım, modeme kadar her şey normal gözüküyor. Bilmem anlatabildim mi neden bu soruyu sorduğumu. :) 

Bu bende de böyle...Modeme kadar her şey iyi....Sonrası düşük....:)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
HakanGil    201
HakanGil

Hızım 1-3mbps arasında sürekli. Arıza kaydı açıyorum, telefonla aramadan önce ne yapıyorlarsa artık, birkaç saatliğine 8-9mbps oluyor, sonra yine aynı.

İşin aslını bir başka servis sağlayıcıdan öğrendim: "Sizin hattınızın desteklediği maksimum hız 8mbps, 16mbps yapılırsa sürekli kopmalar ve aşırı hız kayıpları olması normal!"  İlk zamanlar herkese tavsiye ettim ama inşallah küfür yememişimdir kimseden. Turk.Net, Trakya tarafında ofisi olan, Telekom'dan aldığı interneti oradan ülkeye pazarlayan bir PAZARLAMA şirketi. Sorun yaşadığınızda yardım beklemeyin. Arıza kaydı açtığınızda Telekom'un servisi geliyor, apartmana kadar her şey normal, isterseniz bilgisayarınıza bakarım ama ücretimi de alırım diyor. Taahhütsüz olması, fiyatı ve kotası hariç söyledikleri her şey %100 yalan! Para verip rezil oldum, kendilerinden nefret ettim. Yalvarır gibi ikide bir arıza kaydı açmaktan utanır oldum. 

Ve HakanGil Kablonet'in yolunu tutar... Aynı fiyatlara taahhütsüz hizmetleri var gibi gözüküyor. Bir araştıralım bakalım orada durum neymiş...

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dr_Jekyll    6
Dr_Jekyll
HakanGil, 3 saat önce tarihinde yazdı:

Hızım 1-3mbps arasında sürekli. Arıza kaydı açıyorum, telefonla aramadan önce ne yapıyorlarsa artık, birkaç saatliğine 8-9mbps oluyor, sonra yine aynı.

İşin aslını bir başka servis sağlayıcıdan öğrendim: "Sizin hattınızın desteklediği maksimum hız 8mbps, 16mbps yapılırsa sürekli kopmalar ve aşırı hız kayıpları olması normal!"  İlk zamanlar herkese tavsiye ettim ama inşallah küfür yememişimdir kimseden. Turk.Net, Trakya tarafında ofisi olan, Telekom'dan aldığı interneti oradan ülkeye pazarlayan bir PAZARLAMA şirketi. Sorun yaşadığınızda yardım beklemeyin. Arıza kaydı açtığınızda Telekom'un servisi geliyor, apartmana kadar her şey normal, isterseniz bilgisayarınıza bakarım ama ücretimi de alırım diyor. Taahhütsüz olması, fiyatı ve kotası hariç söyledikleri her şey %100 yalan! Para verip rezil oldum, kendilerinden nefret ettim. Yalvarır gibi ikide bir arıza kaydı açmaktan utanır oldum. 

Ve HakanGil Kablonet'in yolunu tutar... Aynı fiyatlara taahhütsüz hizmetleri var gibi gözüküyor. Bir araştıralım bakalım orada durum neymiş...

Modeminizin marka modeli nedir?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    206
zapp brannigan

Bu ay son mu 3mb hız uygulaması? Bizim internet paketi 16mb. Yeni sistemde kaç olur kota dolunca acaba?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.