Jump to content
Sign in to follow this  
byesiler

Adil Kullanım Kotasında yeni gelişmeler.

Recommended Posts

ozgun14    412
ozgun14
zapp brannigan, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Ne kadar ödüyorsunuz buna? Bizdeki 16 hız, akn 50gb. Sizinkinin pakete geçmeyi düşünüyorum haziranda fiyatı uygunsa.

60 tl ödüyorum. ama kendileri arayıp teklif ettiler. bu standart fiyat mı bilmiyorum.

blackshark    24
blackshark

3 yazıyordu 5 olmuş, :)

Screenshot_1.jpg

zapp brannigan    231
zapp brannigan
ozgun14, 21 dakika önce tarihinde yazdı:

60 tl ödüyorum. ama kendileri arayıp teklif ettiler. bu standart fiyat mı bilmiyorum.

50-55 civarına bağlayabilir miyim diye düşünüyordum. Ama o hızı verebilirler mi o kesin değil, konuşmak lazım. Olmadı akk'yi 75 yaptırmak lazım. 100'ü geçiyorum çoğunlukla.

RyK    426
RyK
TamerÇ., Bir saat önce tarihinde yazdı:

Devamını göster  

Kablonet müşteri temsilcisinin dediği doğruysa ortalık daha çok kızışacak.

Kadın diyor ki: Bunu sadece biz devlet kurumu olduğumuz için biz uyguluyoruz diğerleri zaman istediler haziranda onlarda uygulayacak diyor. Herkes uydunetin uygulamasının inanılmaz saçma olduğunda hemfikirken, devlet kurumunun; diğerleri bu müthiş uygulamaya daha geçmediler demesi nasıl bir savunma. Adamlar bizi nasıl soyacaklarının yolunu gösteriyor, sizde böyle yapın eskiden kazandığınızın çok daha fazlasını kazanırsınız diyor. Yasa bize değil onlara çıkmış hepimize geçmiş olsun derim.:butwhy:

Edited by RyK

ozgun14    412
ozgun14
zapp brannigan, 45 dakika önce tarihinde yazdı:

50-55 civarına bağlayabilir miyim diye düşünüyordum. Ama o hızı verebilirler mi o kesin değil, konuşmak lazım. Olmadı akk'yi 75 yaptırmak lazım. 100'ü geçiyorum çoğunlukla.

inş halledebilirsin. benim 65ti yeni kontrat sonrası 60a düşürdü kendileri, ben pazarlık yapmadan. belki pazarlık yapabilme yeteneğim olsa o kafandaki fiyatları elde edebilirdim. :fool:

• Like 1

Coilbone    606
Coilbone

En başından belliydi böyle olacağı zaten, sevindiğimizle kaldık resmen :oleyo: Taahhütler bitince fırıl fırıl kampanya aramaya başlayacağız yine, hangisi kötünün iyisi diye...

The Black    128
The Black

Ne diyeceğimi bilmiyorum gülsem mi ağlasam mı sövsem mi, beynimin çalışmayı bırakıp eror verdiği anlardan birisi. Ne yapmaya çalışıyorlarki altyapı için paranız bittide 2yıl içeriside ne kadar çok para kopartırsak o kadar kardır mantığıyla mı hareket ediyorsunuz anlamıyorum ki ? senelerce yediniz doymanızmı *********************************** hala mı yenemenin derdidesiniz. 2019-01Ocakta ne olacak kotasız paket için 1500 tlmi ödemmeizi isteyeceksiniz ? BTK desen ayrı bi lale kotaları düzenledik diye haber yaplarlar nasıl düzenleme yaptıklarının farkındalar mı acaba ?

Kalidas    0
Kalidas

25Mb 75GB AKN Ekosınırsız tarifesi kullanıyorum ve taahhüdüm 9 ayda bitiyor. Ben de merak edip Kablonet'in müşteri hizmetlerini aradım. Operatörün söylediği tahhüdüm bittiğinde mevcut hizmetim devam etmeyecek aynı tarifede 75 GB kotalı tarifeye geçebilecekmişim. Amaç müşteri memnuniyetsizliği yaratık Türksat'ı satmak galiba çünkü aklıma başka bir açıklama gelmiyor.

Pulsar    22
Pulsar

Kablonet'in dediği gibi 1 ay sonra hepsi kotalı sisteme dönerse felaket olur. O çıkan belge, gelen tepkiler üzerine yalanlandı gibime geliyor.

Ülkede zaten adalet, hukuk işlemiyor. Tarife değiştiricem bir türlü güvenemiyorum.

http://www.webtekno.com/yalan-yok-erteleme-var-tum-internet-saglayicilari-akk-yi-kaldirip-yerine-kota-getirecek-h28558.html

Jack Bauer    108
Jack Bauer

Taahhütlü abonelerimiz, taahhüt bitimlerinde dilerse kampanyasız tarife ücreti ile tarifelerini 31.12.2018 tarihine kadar kullanmaya devam edebilirler. Kampanyasız tarife ücretleri ile ilgili Süresi Biten Tarifeler sayfasından bilgi alınabilecektir.

25MBPS 75gb AKN'li internet + Teledünya üst paket + Vizion sinema kanalları şu anda toplam 51tl gibi bir rakam ödüyorum. Bir yıl daha taahhütüm var. Kablonet'in sayfasındaki açıklamadan anladığım kadarıyla bizim taahhütümüz bitince aynı tarifeleri kullanabileceğiz fakat kampanyasız fiyata.

25 Mbps'e kadar   2 Mbps'e kadar   75 GB    16 Mbps'e kadar         59,99 (TL/Ay)

PaRaNoYa7    281
PaRaNoYa7

O zaman bir an önce vdsl modem alıp 24lük pakete geçip 2 yıl taahhüt yapıp kendimi garantiye almam lazım. Kontrat bitene kadar Akk çoktan bitmiş olur diye umuyorum bile diyemiyorum. Bunlar varken akk kalkar başka birşey gelir yerine. Kafam çok karışık.

master44tr    11
master44tr

Gece 02-08 arası 1 Mayıs'tan itibaren  kotaya yansımıyor diye basbas bağırıyorlar. Ben de denemek için 11 gb lık bir dosyayı gece 02.05'te torrente attım. Sabal 8.00'de kalktım. Dosya indirme bitmişti. Gece 2 gb olan kotam sabah kontrol ettiğimde 13 gb olmuş. 

Şimdi ben kime söveyim.  16 megabite kadar TTnet kullanıyorum.

Edited by master44tr

VUR4L    75
VUR4L

Bence kotadan sayılmaması için ay sonunda yaptığımız gibi modeme reset atmamız lazım. Bi' de öyle deneyin bence.

eyoruk    37
eyoruk

Ben hiç anlamadım olaylar çok karışık paket Apple tv superonline kampanyası 50 Mbps 125 gb akk paketi..Bilmiyorum artık neler olacak.

samet_419    783
samet_419
master44tr, 18 dakika önce tarihinde yazdı:

Gece 02-08 arası 1 Mayıs'tan itibaren  kotaya yansımıyor diye basbas bağırıyorlar. Ben de denemek için 11 gb lık bir dosyayı gece 02.05'te torrente attım. Sabal 8.00'de kalktım. Dosya indirme bitmişti. Gece 2 gb olan kotam sabah kontrol ettiğimde 13 gb olmuş. 

Şimdi ben kime söveyim.  16 megabite kadar TTnet kullanıyorum.

Aynı durumu bende yaşadım, müşteri hizmetleri halen eski kota sistemi kullanıldığı için tüm internet kullanımının göründüğünü, yeni sistemin yapım aşamasında olduğunu ve birkaç güne hazır olacağını söyledi. Yeni sistem hazır olduktan sonra 2-8 arası hariç olarak görüntüleme yapılabilecekmiş. Sistem hazır olana kadar yapılan kullanımlar için sorun yaşanmayacakmış, gereken ayrım yapılacakmış.

• Like 1

VUR4L    75
VUR4L

Bir de şunu sorayım. Turknet'te 16Mbit hız alıyorum. Ama desteklemediğinden paketi 12'ye sabitlediler. Kota aşımında  5Mbit'e inecek. Ben hızımı 24Mbit'e çıkartsam sonra gene desteklemediğinden 12'ye sabitletsem kota aşımında 8Mbit alabilir miyim? Yoksa çok mu çakalca bir eylem :oleyo:

yeappa    1
yeappa

Turksat uzerinde 2-8 arasi kota atmiyor arkadaslar. Sistem aktif ve calismakta.

Kalidas    0
Kalidas

Bir tuhaflıktır gidiyor. Kablonet'in web sitesinde https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Tarifeler 1 Mayıs 2017 Tarife Değişikliği Hakkında Bilgilendirme diye bir metin koyulmuş ve orada "3- Tarife değişimi zorunluluğu yok… Taahhütlü abonelerimiz, taahhüt bitimlerinde dilerse kampanyasız tarife ücreti ile tarifelerini 31.12.2018 tarihine kadar kullanmaya devam edebilirler. Kampanyasız tarife ücretleri ile ilgili Süresi Biten Tarifeler sayfasından bilgi alınabilecektir." demişler. Durum hâlâ net değil sanki müşteri hizmetleri bu konuda bilgilendirilmemiş gibi.

Coilbone    606
Coilbone

Taahhütlü abonelerin tarifeleri her ne kadar masadan kaldırılmışsa da bildiğim kadarıyla kendiniz başka bir tarifeye geçmediğiniz ya da size aynı ücrette, aynı ya da daha iyi bir tarife önerilmediği sürece sizi zorla istemediğiniz bir tarifeye geçiremiyorlar. Yıllar önce 256 mbps ile başlayan internetimi kademe kademe önce 512, sonra 1 mbps sınırsıza yükseltmişti TTnet, fiyatı aynı kalmıştı. Daha sonra bu tarife de eskiyip kalktığında günde 5 kez telefonla taciz edip tarife değiştirmemi istemişler, en sonunda aynı fiyata 8 mbps netlimitsiz tarifesine geçirmişler, hızınız düştüğünde bile daha yüksek hızda kullanacaksınız demişlerdi hatta :oleyo:

Bu konuda zaten varolan düzenlemeyi bir "fırsatmış" gibi sunuyor olabilirler, yoksa bu rezil tarifeleriyle milleti adeta soyup soğana çevirmeyi amaçlayan bir şirket şu saatten sonra kimseye iyilik yapmaz...

• Like 1

Jack Bauer    108
Jack Bauer

@Coilbone fırsatmış gibi sunmaktır diyemesem de panik yapmamak gerek. Yıllarca (1999'dan beri)dialup, ttnet ve kablonet kullanmış tecrübeli bir kullanıcı olarak söylüyorum ki akıllı davrandığınız sürece sizin ödediğiniz rakamları kimse bir anda 30-40tl bandından 80-100tl bandına çıkaramaz. Operatörlerin asıl yoğunluğa sahip müşteri kitlesi cazip fiyatlı taahhütü olanlar. Belki de %75 civarındadır. Ayrıca bu kullanıcıların çoğusu aylık 100-150gb bandını bile aşmayanlar. Dolayısıyla kar marjlarının etkilenmeyeceği kesin.

Bu arada saygıdeğer kablonet bugün gene aradı ''Akn'nizi aylık 10tl'ye ikiye katlayalım.'' diyor, sağ olsun....