Jump to content
Sign in to follow this  
byesiler

Adil Kullanım Kotasında yeni gelişmeler.

Recommended Posts

maverick5    41
maverick5
WhiteJAWS, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Selam, pc download programları pc'yi kapatabiliyor tamam da.

PC'yi belli bir saatte nasıl açtırıyorsunuz??? Merak ettim.

Ona gerek yok hocam. Torrentte zaman ayarlaması yapın. 2 ile 8 arası download takvimi oluşturun. utorrent ayarlarında mevcut. Ayrıca yine ayarlardan indirmeler bitince bilgisayarı kapatın seçeneği de var. Ben uzun süredir böyle yapıyorum. 2-3 yıldır gece kuşu tarifesi kullanıyordum. 00-06 arası kota sayılmıyordu bende.

blackshark    24
blackshark

Bilgisayarı otomatik olarak  gece nasıl açıyorsunuz?

Edited by blackshark

awalanche    323
awalanche
blackshark, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

pcyi gece nasıl açıyorsunuz?

Ben zamanında biosdan ayarlamıştım açılış saatini. Şimdi daha da gelişmiştir. Google'da örnekler mevcut. 

• Like 1

blackshark    24
blackshark

Var mı şöyle tavsiye edeceğiniz bir deneyimlerinize dayanarak kullandığınız bir program ?

guilty57    364
guilty57

BIOS'ta bir ayar olması lazım. "Power Management" sekmesinde.

"Resume by alarm / Power up by alarm" şeklinde. O kısımdan ayarlanıyor. Her gün PC/Laptop o saatte açılır.

1. Login şifreniz varsa kaldırın.

2. İptal etmezseniz her gün aynı saatte işlem tekrarlanır.

Deneyimlerinizi buradan paylaşınız lütfen.

Edited by guilty57
  • Like 1

elbais    1,705
elbais

Geçtim kotasını sotasını :21: önce istikrarlı hıza ihtiyaç var ;)

Şirkette sabahtan beri sürünüyorum, bu sadece benim bağlandığım fiber (Züppeonlayn) aboneliği, hız 100 mbit olmalı. Yani sözleşme ve ödediğim para öyle söylüyor. 

Gerçekler?

2017-05-03_17-02-22.jpg

maverick5    41
maverick5

Bence uğraşmayın böyle açma programıyla falan. Otomatik açılacak ondan sonra torrentin otomatik açılması gerekiyor. Bunları da ayarlayacaksınız. Falan filan...

Gece 12 gibi yatmadan önce laptopu açık bırakın. Utorrentten zamanlamayı ayarlayın 2-8 arası. 2 de otomatik başlar zaten indirmeye. İndirmeler bitince bilgisayarı kapat seçeneğini işaretleyin. Olsun bitsin. Ya da seed etsin derseniz. Kapatma programı var pratik onu ayarlarsınız. En basit yöntem bu.

• Like 2

GuGuuuK    17
GuGuuuK

Bu gün superonline aradı, 26 Haziranda kontratımın dolacağını 5 Mayısta akk li tarifelerin değişeceğinin bilgisini verdiler. mevcut tarifem 50mgb 150gb'tı, 50mgb 100gb tarifeyi 80TL ye önerdiler, bir dünya söylenti karmaşa çok düşünmedim. zaten eski tarifem 72TL idi kötünün iyisi olarak düşünüp kabul ettim. TV izlemiyorum maç için digi abonesiyim Turkcell tv hediye ettiler az önce eve bağladılar, fazla mal göz çıkarmaz misali.. Ölümü gösterip sıtmaya mı razı ettiler bilemedim ama olan oldu iki sene kafam rahat en azından, yok öyleymiş yok böyle olacakmış düşünmeyeceğim :D

The Black    128
The Black

Anladım hocam. Nerden baksan güzel kafa.:beer:

• Like 2

Coilbone    606
Coilbone
DiNozzo, 3 saat önce tarihinde yazdı:

Her şey beklediğimiz gibi derken, olumlu anlamda söyledim. Açıklandığı gibi bir iyileştirme var şu anda.:good: 

alpalp84, 3 saat önce tarihinde yazdı:

Yok hocam sizin mesajınıza yönelik yazmadım, son günlerde öldük-bittik yorumları yapılıyorda, o yüzden yazdım.

Ben PC yi otomatik açılmaya alırım. 2 de açılır, indirince otomatik kapat derim. Gel keyfime:good:

BTK'nın AKK'de yaptığı düzenlemeler aynı şekilde uygulamaya geçti, şirketler şimdi bunları yayınlıyor şöyle uyguluyoruz böyle uyguluyoruz diye, zaten bunu yapmak zorundalar. Sorun burada değil, sorun önlerinde bu düzenlemeleri yok sayabilecek seçenekler olması. Turksat bunu çoktan yaptı, ilerleyen günlerde diğerlerinin de yapmayacağı ne malum? Kablo.net'in şu anda yaptığı gibi AKK'li tarifeleri komple kaldırır, yerine fahiş fiyattan sınırsız tarifeler ve kotalı(kota bittiğinde GB başı para ödenen zırvalar, AKK değil) tarifeler koyarlarsa ne olacak, asıl sorun bu. 

Aynı muhabbeti yüksek ihtimal Turk Telekom ve Superonline'da yapacaktı, "sahte" diye yalanlanan belgelerdeki tarifelerin benzerlerinin Kablo.net tarifelerinde çıkması tesadüf olamaz. Demekki ISS'lerin böyle bir planı vardı ama gelen tepkiler sonrasında geri attılar, Turksat ne yapmaya çalışıyor tamamen ayrı bir mevzu orası ayrı.

Edited by Coilbone
  • Like 2

DiNozzo    110
DiNozzo

Hepimizin endişesi o zaten @Coilbone. Önümüzdeki süreçte başımızı ağrıtmamalarını umuyoruz. Turksat karıştırdı ortalığı.

PaRaNoYa7    281
PaRaNoYa7

Diğer şirketlerin Haziran'da kotaya geçeceği söylentisi korkuttu beni açıkçası. Kontratım 2019 a 2 ay kala bitiyor. Ondan sonrasını riske edeceğime 35lik paketten alıp hem akk sonrası düşecek hızımı 2 ye katlayacağım hemde 2019 sonrası 4 ayımı garantiye almış olacağım. 2019da duruma göre mantıklı geleni o zaman düşünürüm bakalım. Şimdilik en mantıklısı bu geldi.

H5N1    256
H5N1

BTK dan değişik bir açıklama.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, Adil Kullanım Noktası (AKN) tarifelerden faydalanan bütün abonelerin, AKN ile belirlenen veri miktarına ulaştıklarında hiçbir ek ücret ödemeyeceklerini söyledi. Diğer bir deyişle internette kotasını aşanların GB başına ücret ödeyeceği yönündeki söylentileri yalanlayan Sayan, bu ücretin alınmayacağını vurguladı.

http://www.hurriyet.com.tr/btk-baskani-sayan-aknli-tarifelere-ek-ucret-uygulanmayacak-40446935

TamerÇ.    96
TamerÇ.
H5N1, 32 dakika önce tarihinde yazdı:

BTK dan değişik bir açıklama.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, Adil Kullanım Noktası (AKN) tarifelerden faydalanan bütün abonelerin, AKN ile belirlenen veri miktarına ulaştıklarında hiçbir ek ücret ödemeyeceklerini söyledi. Diğer bir deyişle internette kotasını aşanların GB başına ücret ödeyeceği yönündeki söylentileri yalanlayan Sayan, bu ücretin alınmayacağını vurguladı.

http://www.hurriyet.com.tr/btk-baskani-sayan-aknli-tarifelere-ek-ucret-uygulanmayacak-40446935

Bunda bir gariplik yok belirtilen buydu zaten. Mevcut (sözleşmesi devam eden) AKK li Kullanıcılar için zaten daha önceden de söylenen bir şey. Sorun Yeni Kullanıcılar için AKK olamayan kotalı tarifelerde.

Ek: Ayrıca BTK başkanı Bazı operatörlerin AKK kaldırdıklarını ve buna çok sevindiğini söylemiş. Tamam da fiyatlar 100 tl olduktan sonra ya da AKK kaldırdık yerine Kota uygulaması getirdik (İSS'ler için söylüyorum) dedikten sonra AKK kaldırmanın bir anlamı yok zaten.

Edited by TamerÇ.

eyoruk    37
eyoruk

Bu konu son açıklamalar ile beraber iyice çorba oldu.

Şimdi son durum nedir ? AKK kullanımı 2-8 arasında sayılmayacak ama diğer kullanımlar kotadan düşecek kota bitince de hız düşecek her zaman olduğu gibi ? Bu mudur ? 

Yaygara da 2 ile 8 arası kota düştüğünden ve ayrıca kota aşımı ücretli olacak dendiğinden koptu Ama bu olay gerçek olmayacağı söylendi ? Doğru mudur ? 

Edited by Kornsky

byesiler    456
byesiler

İnternet gidip gidip geliyor. İlk kez böyle oldu diyebilirim.

Edited by byesiler

Coilbone    606
Coilbone

@eyoruk AKK'li tarifelerde hızlar BTK'nın yaptığı düzenlemelere göre düşüyor artık. Gece 2-8 arası yapılan indirmeler kotaya yazılmamakla birlikte AKK'yi aştığınızda bile gece 2-8 arası hızınız düşmeden download yapabiliyorsunuz. AKK'yi doldurduktan sonra yapılan indirmeler için herhangi bir ücret ödenmiyor, bu başka bir konu. 1 mayıs öncesi Superonline'ın bir duyurusu sızmıştı, bu duyuruda AKK döneminin bittiği, yerine fi tarihinden kalma kotalı sisteme geçileceği söyleniyordu. Bu kotalı sistemde kotanız bittiğinde yaptığınız indirmeler için ekstra para ödüyorsunuz, AKK olan herhangi bir tarifede böyle bir ödeme yok. 

BTK'nın çıkıp bir çok operatörün AKK'yi kaldırıp sınırsız tarifelere geçti diye açıklama yapması da trajikomik, görende daha önce hiç sınırsız tarife yoktu sanacak.

Edited by Coilbone
  • Like 1

mapel    34
mapel

Turksat GB başına fiyatı 0,50 TL'ye düşürmüş. Ayrıca bir sürü yeni tarife eklemiş. 36 ay taahhütlü tarifeler eklemiş. Benim aldığım 25Mbps Akıllı Sınırsız kampanyası 36 ay taahhütlü olarak 65,98 TL olarak belirlenmiş.

Bu arada bu GB başına fiyat bence biraz firmaların insiyatifine bırakılmış gibi görünüyor. Turkcell hiçbir şekilde böyle bir ücret alınmayacağını söylüyor ama Turksat almakta kararlı gibi görünüyor. Tabi bu GB başına ücretler sadece yeni aboneleri etkilemekte. Eski AKN li ve taahhütlü kullanıcıları bu durum hiçbir şekilde etkilemeyecek. Çünkü sözleşmenizde bu tarz bir durum söz konusu değil. Hiçbir şekilde sizlerden bu ücreti almalarının imkanı yok.

Edited by mapel