Jump to content
Sign in to follow this  
Pulsar

Giriş şifresinin kendi kendine geçersize dönüşmesi?

Recommended Posts

Pulsar    22
Pulsar

Merhaba, dünden beri böyle garip bir durum yaşıyorum. Dün akşam giriş yapmaya çalıştığımda aşağıdaki ekranla karşılaştım.

Şifre sıfırlama yapıp gelen e-posta üzerinden tekrar giriş yaptım. Bugün yine aynı şekilde bu ekran çıktı. Birisi şifre sıfırlama yapsa e-posta gelir ancak öyle bir ileti hiç gelmedi.

Şimdi yine şifre sıfırlama yapıp girdim. Bu problem neden kaynaklanıyor acaba?

8MjmMr.png

Pulsar    22
Pulsar

Şifre günlüğüme yeni görseller ekledim :)

Biraz önce hem otomatik hemde elle girerek şifremi denedim. Sonuç yine aynı. 1 gün sonra tekrar geçersiz hale geldi.

Acaba kullandığım şifreden mi kaynaklanıyor diye düşünüp farklı bir şifre yazdım eğer tekrar etmezse @ işaretinden kaynaklı bir hata olabilir.

GBj447.png

69jvpW.png

SunGod    281
SunGod

DP'de eskiden beri olan bir durum. Özel karakterler kullanmayın denilirdi. :)

mnfc    717
mnfc

Envai çeşit özel karakter var benim şifremde ama bir sorunla karşılaşmadım, ilginç bir durum söz konusu gibi, inceleyeceğim

Ecthelion    532
Ecthelion

Pulsar kardeşimle aynı gün aynı sorunu ben de yaşadım. 3 yanlış deneme girince 15 dakikalık geçici giriş banı yediğimizi de böylece öğrenmiş oldum. Sonuç itibarıyla sıfırlama olayına girip 13 senedir kullandığım DP şifremi değiştirmek durumunda kaldım. Bana asıl koyan buydu işte. (Özel karakter falan yok.) Bu arada bu sorunla ilk kez karşılaştığımı da belirteyim. Soruşturmayı yürütecek arkadaşlara şimdiden başarılar dilerim.

Edited by Ecthelion

Putte    1,578
Putte

Ben bu problemle hiç karşılaşmadım. Ancak gerçekten 3 kez yanlış girildiğinde geçici banlama yapıyorsa bu kullanıcıyı koruyan güzel bir şey.

Ecthelion    532
Ecthelion

Ama şöyle bir şey de var. Ben her 15 dakikada bir vpn kullanarak Putte'yi bombardıman etsem, o da prime timelarda siteye hiç giremese, onu n'apacaz? :05:(Kendi bilgisayarında log in durumdayken, bu geçici olay siteden atmıyorsa bir tatavası kalmıyor tabii bu hareketin. :cry:)

Pulsar    22
Pulsar

Şifrem 3 aydır otomatikte, anında giriyordum. Özel karakter sorunu olsa çoktan hata vermesi gerekirdi.

Birde birkaç kez elle de giriş yaptım. Yine geçersiz şifre yazısı çıktı.

Şimdi @Ecthelion'un dediği gibi birileri kullanıcı adı girerek şifreyi kırmaya ya da sıfırlamaya uğraşıyor olabilir.

VPN falan kullanıyorsa zaten denemeleri görülür.

Hayır benim anlamadığım eğer öyleyse benim hesabımda bir yetki falanda yok yani ne diye uğraşılır onu da anlamadım.

DP'de e-posta ile giriş özelliği daha güvenliydi. Belki o yönteme geçilmesi daha iyi olur.

Bu durum akşam saatlerinde oluyor. Bakalım şifre yine geçersize düşecek mi :)

Ecthelion    532
Ecthelion

Ben o manada demedim canım, 3lü koruma kodunda yeteri kadar "if" yoksa; birileri suistimal ve trollük amaçlı zevk orgazmı yaşayabilir manasında demiştim. Yoksa kim n'apsın seni beni, Pulsar? "Skalar ölçekte 2 gram bile etmiyoruz" kısmını geçtim, DP'de takılan herkes bizi çok seviyor, bizsiz yapamıyorlar. Dolayısıyla ne seni ne de beni baltalayacak birileri bulabiliriz bu ortamda. Kodda bir virgül falan fazla yazılmıştır, sorunu kaynakta ara derim.

mnfc    717
mnfc
Ecthelion, 30 dakika önce tarihinde yazdı:

Ben o manada demedim canım, 3lü koruma kodunda yeteri kadar "if" yoksa; birileri suistimal ve trollük amaçlı zevk orgazmı yaşayabilir manasında demiştim. Yoksa kim n'apsın seni beni, Pulsar? "Skalar ölçekte 2 gram bile etmiyoruz" kısmını geçtim, DP'de takılan herkes bizi çok seviyor, bizsiz yapamıyorlar. Dolayısıyla ne seni ne de beni baltalayacak birileri bulabiliriz bu ortamda. Kodda bir virgül falan fazla yazılmıştır, sorunu kaynakta ara derim.

Ecthelion ve Pulsar sizsiz DP'yi düşünemem :)

Bu hatayı aldığınızda bir de mail adresiniz ile dener misiniz.

• Like 2

Pulsar    22
Pulsar
mnfc, 39 dakika önce tarihinde yazdı:

Ecthelion ve Pulsar sizsiz DP'yi düşünemem :)

Bu hatayı aldığınızda bir de mail adresiniz ile dener misiniz.

İnternet en ufak bir iletiye kafayı takıp saldırabilecek ergenlerle dolu :)

Geçen tekrar ettiğinde e-posta ile denedim. Şimdi yine tekrar ederse denerim.

Thracian82    153
Thracian82

Aynı sorundan ben de muzdaribim. Sırf bu yüzden mecbur kalmadıkça siteye giriş yapmıyorum.

Pulsar    22
Pulsar

@mnfc Şimdi şifre geçirsiz hale geldi. E-posta üzerinden sıfırlama yapıp giriş yaptım.

@Thracian82 Sizde de her gün şifre sıfırlanıyor mu?

Thracian82    153
Thracian82

İki defa başıma geldi. Bugün sıkıntı olmadı. Yarın göreceğiz.

mnfc    717
mnfc

Forum güncellemesi yapıldı sanıyorum problem olmayacak artık. 

Pulsar    22
Pulsar

Malesef şifre sıfırlanmaya devam ediyor. Az önce yeni şifre almak zorunda kaldım.

Başka bir hesapla devam edicem. Yardımlarınız için teşekkürler. Selamlar.

Trust No 1    461
Trust No 1

2 gündür ben de aynı sorunu yaşıyorum. Şifre sıfırlayıp giriş yapabildim.

Thracian82    153
Thracian82

Sorun devam ediyor maalesef.

mnfc    717
mnfc

Forumun giriş metodu sanıyorum değişime uğramış, konu ile ilgileniyorum çözüm olduğunda bilgilendireceğim, bu problemi yaşayan arkadaşlar geçici süreliğine site üzerinden giriş yapmayın lütfen.

Putte    1,578
Putte

Login Handler dışında bir değişim yok. da çok eskiden beri var. Bunun dışında ipb nin sürüm yükseltmeleri var. Kendimizin yaptığı bir değişiklik yok. Sorunu yaşayan arkadaşlar, nasıl bir şekilde kaydoldunuz. Hangi yolla siteye ve foruma giriş yaptınız bunu belirlemek lazım. Mesela benim ve kullanıcıların genelinin böyle bir problemi yok.