Jump to content
Sign in to follow this  
Pulsar

Giriş şifresinin kendi kendine geçersize dönüşmesi?

Recommended Posts

Rapator    0
Rapator

Aynı şekilde dün akşamdan beri şifre hatası uyarısı veriyor...

kayra    3
kayra

https://www.planetdp.org'den log in olmaya çalışınca bana da bu hatayı verdi, fakat forum.planetdp.org'dan sorunsuz giriş yapabiliyorum. Daha sonra www.planetdp.org'da sayfa yenileyince giriş yapılmış görünüyor.

• Like 3

monser    0
monser

Aynı sorun bende de var. forum.planetdp.org sayfasına giriş yapabiliyorum. Fakat sayfayı yenilesem de www.planetdp.org sayfasına giriş yapamıyorum.

Putte    1,577
Putte

Forum ciddi bir güncelleme aldı IPB 4.3.1 e yükseldi. Portal login olarak IPB yi kullanıyor. Bundan dolayı olabilir diyeceğim ama genelde sorguladığım herkes de düzgün çalışıyor. Bazen IPB login olma kodunu cache yapısını değiştirebiliyor. Ancak şimdilik genel bir sorun gözlemlemiyorum. Tüm çerezleri ve cache yi silip önce forum sonra portala bağlanın düzelmesi ve bir daha olmaması gerekir. 

monser    0
monser

Şifremi değiştirdim. Önce foruma sonra portala bağlanmayı tekrar denedim ve bu sefer bağlandım. Fakat ana sayfaya hâlâ doğrudan bağlanamıyorum.

Putte    1,577
Putte

Tüm çerezleri sildiğinize emin misiniz? Tüm cacheyi de sildiğinize. Şifre değiştirmenize gerek yoktu. Bu konuda tam olarak ne yapmanız gerektiğine dair yönetici arkadaşlardan biri yardımcı olsun sizlere. Resimli bir howto ile.

ismail0100    293
ismail0100

Tapatalkın bunla alakası olabilir mş farklı durum mu mevcut acaba

BLackL    9
BLackL
monser, 7 saat önce tarihinde yazdı:

Aynı sorun bende de var. forum.planetdp.org sayfasına giriş yapabiliyorum. Fakat sayfayı yenilesem de www.planetdp.org sayfasına giriş yapamıyorum.

Aynı problem bende de var. Laptoptan giriyorum 4-5 gün öncesinde böyle bir problem yoktu.

ugur140    0
ugur140

Sorun devam ediyor dostlar, haberiniz olsun.

hunattila1    15
hunattila1

Aynı sorun bende de var. Foruma girebiliyorum lakin ana sayfaya giremiyorum.Putte'nin önerisiyle çerez vs. tüm verileri temizledim olmadı. Yeni bir tarayıcıyla denedim yine olmadı. Düzeltilmesi dileğiyle.

Sayounara    199
Sayounara
hunattila1, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Aynı sorun bende de var. Foruma girebiliyorum lakin ana sayfaya giremiyorum.Putte'nin önerisiyle çerez vs. tüm verileri temizledim olmadı. Yeni bir tarayıcıyla denedim yine olmadı. Düzeltilmesi dileğiyle.

Aynı sorunu ben de yaşamıştım. Chrome'un ayarlarından tüm verileri ve çerezleri silmek bir işime yaramasa da aşağıda gösterdiğim metot yaradı :butwhy:Yine Putte'nin önerisiyle şu şekilde çözdüm;

1) F12'ye basıp aşağıda okla gösterilen pencereyi açın.

2) Aşağıda yuvarlak içinde gösterilen yenile butonuna sağ tıklayın.

3) Açılan menüde "Önbelleği Boşalt ve Tam Yeniden Yükle" seçeneğine tıklayın.

Tabii bunları planetdp sekmesinde yapın.

ec0cfa554f.jpeg

Edited by Sayounara
Resim

hunattila1    15
hunattila1

Sayounara öncelikle teşekkür ederim. Yazdığın çözümü daha önce denemiştim chrome da tekrar denedim bir şey değişmedi. Ancak ben zaten, yeni daha hiç kullanmadığım ve verileri içe aktarmadığım bir tarayıcıyla da aynı sorunu yaşıyorum. Yani en azından benim için mesele çerez vs. gibi bir depolanmış veri meselesi değil. Başka sorun yaşayan veya çözüm bulan arkadaşlar da yazarsa sorun daha çabuk hallolabilir.   

skypet    68
skypet

Firefox'un "Geçmişi asla hatırlamasın" seçeneğiyle kullanıyorum. Kapatıp açınca tüm çerezler otomatik temizleniyor. Giriş yapmak istediğimde aşağıdaki uyarı çıkıyor.

p6Zqjz.png

Edited by skypet

BLackL    9
BLackL
Sayounara, 20 saat önce tarihinde yazdı:

Aynı sorunu ben de yaşamıştım. Chrome'un ayarlarından tüm verileri ve çerezleri silmek bir işime yaramasa da aşağıda gösterdiğim metot yaradı :butwhy:Yine Putte'nin önerisiyle şu şekilde çözdüm;

1) F12'ye basıp aşağıda okla gösterilen pencereyi açın.

Öneri için teşekkürler bu yöntemi de denedim fakat yine olmadı. Mozilladan da deniyorum tüm çerez vs. siliyorum yine girmiyor.

ercu.tr    7
ercu.tr

3- 4 gün aynı şekilde giremedim. forum -  oradan altyazıya girinci beni tanıyordu çok uğraştım en sonunda bir kaç gün hiç bir şey yapmadım bugün denedim oldu. ne oluyor acaba.. bir seneden fazla bu sorun var gözüküyor bir şeyler yapılıyor mu acaba.. ?

Putte    1,577
Putte

Bu sorun 1 senden fazla yok. Sadece 1 sen öncede vardı diyelim. Forum IPB 4.3 güncellemesi aldı ve tapatalk dahil hiçbir dış oluşum login olamıyor. Çünkü ipb login olma mantığını değiştirmiş. Zamanla düzelecek. 

ercu.tr    7
ercu.tr
Putte, 45 dk önce tarihinde yazdı:

Bu sorun 1 senden fazla yok. Sadece 1 sen öncede vardı diyelim. Forum IPB 4.3 güncellemesi aldı ve tapatalk dahil hiçbir dış oluşum login olamıyor. Çünkü ipb login olma mantığını değiştirmiş. Zamanla düzelecek. 

Şu an sorun yok düzeldi. Bu sayfa ya baktığımda 2017 görünce öyle yazdım daha öncesini bilemem.. ama ilginize teşekkürler.

kokanche    0
kokanche

29 Nisan 2018 saat 21:51 itibariyle sorun hala devam ediyor. Forum sayfasına login olunuyor fakat anasayfa da "Hatalı şifre ya da kullanıcı tanımı" şeklinde uyarı veriyor.

deiure    9
deiure

Henüz böyle bir sorun yaşamadım ama faydalı olabilir diye oturumu kapatıp bir deneme yaptım. Forumdan çıkış yaptığımda, anasayfada oturum açık kalıyor. Anasayfadan çıkış yaptığımda ise forumdan da çıkış yapmış oluyorum. Tabi bu bir hata mı yoksa böyle mi tasarlandı bilemiyorum. Diğer yandan anasayfadan giriş yapmak istediğimde yukarıda bahsedilen hatayı veriyor. Forumdan ise sorunsuz giriş yapılabiliyor. Ardından sayfayı yenilediğimde anasayfada otomatik olarak oturum açılmış oluyor.

Edited by deiure

zeropoint    0
zeropoint

Günaydın

Ben de foruma yukarıdaki giriş yap butonu ile girdim mail adresi+şifre ile.

Fakat siteye kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapamadım.