Jump to content
Mileydi

Anime ve Mangalardaki Güçlü Kadın Karakterler

Tavsiye Edilen İletiler

Mileydi    5
Mileydi

Bildiğiniz üzere Anime ve Mangalar da güçlü, tuttuğunu koparan, aklı başında vs.vs. özellikler de kadın karakter bulmak zor, o zaman bildiklerimizi paylaşalım, bilmediklerimizi öğrenelim diye buyurunuz konuya relax2 soğan kafa

Benim favorilerimden başlarsak ;

1- Full Metal Alchemist - Winry Rockbell

Spoiler

15ca4e1a-db8f-4f81-88b3-10fb57752763.jpg

Özel not : Bu serini bana kalsa tüm kadın katakterlerini paylaşırım ama şimdilik ana karakter yeterli olur sanırım.

Arakawa Sensei nin neredeyse tüm kadın karakterlerine hastayım, bu seriye ayrı bir hastayım, neredeyse tüm kadın karakterleri ayrı seviyorum... Bir serinin tüm karakterleri dört dörtlük olur mu yaa admire2 soğan kafaBir karakteri hariç, bak aklıma geldi dellendim yine bsod soğan kafa

2- Bleach - Yoruichi Shihouin

Spoiler

YoruichiShihouin.png

Bir üst yorumum Bleach için de geçerli Kubo Senseiiii harcadılar dağ gibi adamı kötü atmosfer soğan kafa

3- Cowboy Bebop - Faye Valentine

Spoiler

Faye_Valentine.jpg

4- Spice and Wolf - Holo

Spoiler

Holo-333333333-spice-and-wolf-33338229-5

5- Nana - Osaki Nana

Spoiler

163590919_small.jpg

Seriden nefret etmeme rağmen Nana gönlümün sultanları arasında ki yerini çoktan almıştır sessizlik baş soğan  Senin gibi güzelim bir karakteri böyle bir seri de harcadılar yaa whaaat1 soğan kafa   Pehh ben bu Japonların kafasına tüküreyim kötü atmosfer soğan kafa

Birazda sizlere bırakayım dimi serin baş soğan Şöyle bir bakınca aslında yazacak ne çok karakterim varmış karışık soğan kafaDaha sonra yine devam ederim ahaaah soğan kafa

tarihinde Mileydi tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    419
Ecthelion

Yani, Tümgeneral Amstrong desen anlarım da, Winry'i bu klasmana sokmak ne kadar doğru olur bilemiyorum. Sırf Edward'ı sopalıyor diye, dyke muamelesine tutmak bence abartı olmuş. Bildiğin ağlak kız. Listedeki diğerlerine lafım yok ama. Faye'nin seiyuusuna hastayım zaten.

Benim kıstasımda güçlü kadın karakterler genelde milf klasmanında oluyor. Malum, olgun, ne yaptığını bilen tarzda tipler. Şu an çeviriyle uğraştığım için liste yapmak angarya gibi geliyor ama, son zamanlarda gözüme giren ve listenin tepelerine çıkan bir hatunizade oldu. O da ACCA'nın Mauve'u zaten. Ama asıl sorun, gerçek hayatta böylelerin esamesini bile okuyamayıp; kaprisi kökleyerek gelen ve beyin bırakmayan tiplerin spamına uğramakta. Biz anca ekrana bakarız işte.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hibarikasuya    62
hibarikasuya

@Ecthelion Faye'nin seiyuusuna hasta olmayan mı var aga? :45: Ben asıl Gintama'daki Sa-chan'ın seiyuusuna hastayım o ayrı. Bide arkadaş güçlü kadın duruşu olarak düşünüyor ama sen İngilizce tabirle biraz badass tarafından bakıyorsun olaya sanırım :D

Aklıma gelenleri yazayım ben de :)

Tae "Otae, Anego" Shimura badass tabirine uyar. Zaten Gintama'da her karakterin bir kaç tahtası eksiktir :butwhy:

Sir Integra Wingates Hellsing mazi gözümde canlandı.

Revy Rebecca bana göre içi boş aksiyon olsa da bu hatunun güçlü olduğu gerçeğini değiştirmez :40:

Erza "Titania" Scarlet

Kushina Uzumaki yazdıklarımdan en hoşu bu sevimli hatun. Evlenilesi :wub:

Tsunade saygı duyup önünde eğildiğim en beğendiğim güçlü kadın karakter :21:

Hitagi Senjougahara serinin tamamını izlemedim ama hatırladığım kadarıyla güçlü bir karakterdi :32:

Akane Tsunemori Psycho-Pass izlemedim ama gözüme güçlü gözüktü. Yok alakası diyen olursa görmezden gelin :piccolo:

Bu arada ben başlığa göre güçlü gördüğüm karakterleri yazdım. Çok öyle karakter beğenmem o yüzden kısıtlı bir favori karakter listem vardır. Ama favori güçlü karakterim kesinlikle Tsunade-sama'dır :25: Bu arada ben de biraz badasslere kaydım örneklerken :cirpi:

Ekleme: Unuttuğum ve aklıma sonradan mangadan gelen bir karakter var. Genelde anime düşündüm.

Esdeath

Garami

tarihinde hibarikasuya tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    419
Ecthelion

Sen de bi' yandere damarı varmış hani. Polyanna femdomunun fantezisi iyi de, realitede aşırı can sıkabiliyor. Gel-gitlere tahammül etmek sıkıntı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dantes    202
Dantes

Kusanagi Motoko

315804.jpg   82159.jpg   314931.jpg   326567.jpg

Balsa

203307.jpg   129781.jpg   67822.jpg   203309.jpg 

Balalaika

308173.jpg 79580.jpg 44309.jpg 87947.jpg 

Lisa Lisa

196509.jpg 196391.jpg 275120.jpg 192091.jpg 

Tamura Reiko

263735.jpg  266363.jpg  278745.jpg 

Mauve            

314238.jpg   321751.jpg   329703.jpg 

Spoiler

tumblr_okcllg7Url1vx8mzlo4_500.gif          tumblr_olqriuEsiU1v1hotuo1_1280.gif 

tumblr_ojoy2ruYCD1qcuwqmo2_500.gif

Touko Aozaki

109929.jpg   109928.jpg   313482.jpg   118704.jpg

Roberta

80302.jpg   80303.jpg   93693.jpg   44312.jpg   

Kino

303658.jpg  303659.jpg  78985.jpg  316285.jpg

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    419
Ecthelion

Zevklerimiz bir brolet, biliyon. Jojo'ya bulaşmadığım için Lisa'yı bilmiyorum da, gideri varmış hatunun. Büyük bir kayıp, benim için. Mauve kısmını süslediğin için ekstradan bir şuku hak ettin. Yarın ilk işim Koşuyolu'na bir paket Eti Brownie Intense yollamak. 

Yalnız, Kino'yu bu kulvarda koşturmazdım şahsen, ama animesi diğer %99.91'lik kesime taktığı gerçeğini değiştirmiyor bu. 2. sezonu için gün sayıyorum gün.

tarihinde Ecthelion tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Mileydi    5
Mileydi
Ecthelion, 9 saat önce tarihinde yazdı:

Yani, Tümgeneral Amstrong desen anlarım da, Winry'i bu klasmana sokmak ne kadar doğru olur bilemiyorum. Sırf Edward'ı sopalıyor diye, dyke muamelesine tutmak bence abartı olmuş. Bildiğin ağlak kız. Listedeki diğerlerine lafım yok ama. Faye'nin seiyuusuna hastayım zaten.

Benim kıstasımda güçlü kadın karakterler genelde milf klasmanında oluyor. Malum, olgun, ne yaptığını bilen tarzda tipler. Şu an çeviriyle uğraştığım için liste yapmak angarya gibi geliyor ama, son zamanlarda gözüme giren ve listenin tepelerine çıkan bir hatunizade oldu. O da ACCA'nın Mauve'u zaten. Ama asıl sorun, gerçek hayatta böylelerin esamesini bile okuyamayıp; kaprisi kökleyerek gelen ve beyin bırakmayan tiplerin spamına uğramakta. Biz anca ekrana bakarız işte.

@hibarikasuya Benim demek istediklerimi çok güzel özetlemiş badass kısmı evet önemli ama duruşu, tarzı ile de güçlü karakterlerden bahsediyorum zaten diğerleri her türlü güçlü beaten onion head Acca izleyip de Mauve karakterine hayran kalmayacak erkek pek yok sanıyorum, bir bayan olarak bende kendisinin hayranlarından biriyim tabi cool onion headGerçek hayata hiç gelmeyelim bence kadının eline orantısız güç verince bir ne oldum ben delisine dönüşmesi yakındır, elbette aralarında istisnalar var ama kısaca hem cinslerime bu konuda olumlu bakamıyorum sigh onion head

Bana göre en badasslardan biri, Jormungand - Koko Hekmatyar

Spoiler

jormungand107.jpg

Seride ki çoğu hatun öyle ama Koko izlediğim serilerde karşılaştığım en orijinal kadın karakter olarak da gönlümün sultanı serenade onion head

Kara no Kyoukai - Ryougi Shiki 

Spoiler

ryougi_shiki.jpg

Gokusen - Yamaguchi Kumiko

Spoiler

10091020043178095.gif

Last Exile - Sophia "XO" Forrester

Spoiler

57879.jpg

Şimdilik bu kadar yeter sanırım sonra yine eklemeler yaparım (iş yerindeki bilgisayardan anca bu kadar oluyor)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
nht.ctn    433
nht.ctn

Teresa - Claymore

M0npjQ.jpg

Animenin her tarafından güçlü kadın karakter fışkırsa da Teresa bambaşkaydı :wub:

Spoiler

z3P5b6.png

2rX1bj.jpg

Ek: 

Nausicaä - Kaze no Tani no Nausicaä

8M4ZV7.jpg

Favori karakterlerimde başı çeken hanımefendiyi de eklemeden duramayacağım. Bence bu konunun hakkını verebilecek güçlü bir kişiliğe sahip. Animede o denli olmasa da mangasında cidden hayran bırakmıştı beni.

Spoiler

aLO3VQ.jpg

ojb1Rk.jpg

tarihinde nht.ctn tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hibarikasuya    62
hibarikasuya

@Mileydi hem badass hem de güçlü olarak düşünmeye çalıştım ben ^_^

@Ecthelion Abi Tsunade ve Kushina sevdik yandereci mi olduk? Ki waifu başlığı değil bu. Potansiyel waifulaım Shingeki no Kyojin - Historia, Nisekoi - Marika :wub: waifu kulesinin tepesinde Marika var :65:

Bu arada ilk mesajı yazarken karakterin biri akıma gelip biri gidiyordu. Kimse de yazmadı, Shingeki no Kyojin'den 3 tane yok mu? Annie, Mikasa ve Hanji :57:

Nihat da tarzını konuşturmuş. Ama Motoko'yu gelip senin yazmanı beklerdim 

Spoiler

Again :(

z3PBy7.jpg

Motoko'yu ben ekleyecektim ama insan olmadığı için eklemedim :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    419
Ecthelion

İlk koyduğun hatun ne iş yapar, onu söyle sen bana. :baggal: Hadi hadi, kandırma bizi. Gizli yanderecilerden kimler kaldı? :dansoleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hibarikasuya    62
hibarikasuya

Gizli yanderecisin dediğinde ben (temsili) :viking:

Spoiler

ZZb9Og.jpg

Shinpachi'nin deyimiyle aneueden mi bahsediyon abi ya? 119'a kadar izledim ben Gintamayı da kime aşık ki bu hatun. Yandere olması için aşk meşk gerekmiyor mu? Erkeklerin gönül eğlendirdiği mekanda gönülleri eğlendiren hatun. Mesleğin ismi aklıma gelmedi şimdi :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    419
Ecthelion

Yanderelik için aşka gerek yok. İçten sadist dışarıdan cicili bicili olanlara deniyor kısaca. (Ayrıca Gintoki'ye yandan yandan yazıyor yani.) Benim gözümde hatefucktan öteye gidemiyor böyle tipler. Konsomatrislerin alayını da yanderelikle damgalama lütfen. Aplaların kalplerini kırarsın şimdi. :(

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    206
zapp brannigan

Kimsede Dragon Ball'un manyağı Launch ablamızı yazmamış. Haşin bir hatun. 

5496c975a9b37af28e590de8ad12b74d.jpglatest?cb=20111205221953

Hapşırmazsa tabii...

150?cb=20100616133902 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
nht.ctn    433
nht.ctn

@hibarikasuya Aslında benim yollayacağım mesajın baş tacı olacaktı Motoko Kusonagi ama gece üşenip sabah yazarım demiştim. Ama sabah olduğunda zevkli arkadaşımız @Dantes yazmayı planladıklarımdan hem onu hem de Balsa'yı yazmıştı bile :good: Tekrar etme gereği duymadım. Teresayı da kaptırmadan yazmaya koyuldum hemen :D Lafı açıldı madem ben de şu sevdiğim sahneyi ekleyecektim:

Spoiler

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Redgrave    153
Redgrave

Aklıma ilk gelen Bayonetta oldu. Bir oyun karakteri olsa da, animeye uyarlandığı için onu da bu kategoriye dahil edebiliriz. Peki Bayonetta ne kadar güçlü?

qboQ9B.jpg

- Yakın dövüş uzmanı ve emsalsiz bir silahşör. 
- Olağanüstü bir hıza, güce ve çevikliğe sahip.
- Diğer Umbra cadıları gibi doğaüstü yetenekleri var.

Bonus: :guclu:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kornsky    336
Kornsky

Maşşallah @Dantes favorilerimden seçmiş, bana fazla seçenek kalmamış. :D 

Integra Fairbrook Wingates Hellsing

98495.jpg

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Akuma_Blade    33
Akuma_Blade

Motoko Kusanagi (Ghost in the Shell), Haman Karn (Zeta Gundam/ZZ Gundam), Emeraldas (Leijiverse), Madoka Ayukawa (Orange Road) ve Noriko/Kazumi (Gunbuster) bu kategoride aklıma gelen ilk örnekler açıkçası.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Cru    4
Cru

Güzel karakterler eklemişsiniz. Birkaç tanede benden gelsin. 

Yona (Akatsuki no Yona)

Spoiler

CusrUqP.png

Lucy (Elfen Lied)

Spoiler

1452788935-anime-manga-onerileri-lucy-el

Nel Tu (Bleach)

Spoiler

5b2e298e44189f6d98f21d831bff8390.jpg

Juvia Lockser (Fairy Tail)

Spoiler

juvia_lockser__fairy_tail__chapter_444__

Saber (Fate/Stay Night)

Spoiler

saber__fate_stay_night__full_1044734_by_

Rias Gremory (High School DxD) Bonus: Akeno Himejima, Xenovia

Spoiler

c5e1c8b339384bb411435cfc95167693ac7957d4

Yoko Ritona (Gurren Lagann) 

Morgiana (Magi)

Kagura (Gintama)

Tatsumaki (One Punch Man)

Nanika (Hunter x Hunter) Bence en güçlü koltuğunada aday kendisi :superman:

Daha fazlası aklıma gelmiyor. Çoğunu yazmışsınız zaten :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.