Jump to content
Sign in to follow this  
Mr.Hate

Bir Türlü İyileşmeyen Mide Sorunu

Recommended Posts

Mr.Hate    269
Mr.Hate

Öncelikle şunu belirteyim, hiç bir sağlık sigortam yok ve işsiz olduğum için maddi sorunlardan dolayı doktora gitmek gibi bir durumum da söz konusu değil, yani bana doktora görünmem gerektiğini önermezseniz sevinirim. :fool:

Arkadaşlar son 1 haftadır ciddi mide sorunu yaşıyorum, önceleri mide üşütmesi sanıyordum ve o yönde tedaviler deniyordum ama hiç bir işe yaramadı. Nane limon, yoğurt, tavuk çorbası vs. ne varsa denedim ve sonuç değişmedi. Ne yersem yiyeyim midem kabul etmiyor ve geri gönderiyor yukarıya doğru, yemek borumda birikiyor yediklerim ve en son zorlayarak da olsa kusmak zorunda kalıyorum. 

Geçen sene midemde reflü başlangıcı bardı ve ilaç tedavisi ile o sorunu gidermiştim, zaten Reflü normalde midede ağır yanma yapar ama yine de yediklerimi öyle yukarı doğru göndermezdi. Şuan ki sorunumda herhangi bir mide yanması söz konusu değil, yani hiç bir mide rahatsızlığı yaşamıyorum, kendimi gayet normal hissediyorum ama midem bahsettiğim şeyi yapıyor. Antibiyotik almamı öneriyorlar ama benim bir sıkıntım var o da şu; belli başlı haplara ciddi alerjim var ve hangi haplar olduğunu bilmiyorum, bildiklerim arasında Aspirin, Panalgin, Novalgin, markasını hatırlamadığım bir Antibiyotik, bunlar bende ciddi alerji yapıyor ve bu alerji öyle normal bir alerji gibi değil, ölüme götürecek derecede ağır, ciğerlerim alerjiden dolayı şişmeye başlıyor ve nefes alışım ağırlaşıyor, tüm cildim kanayana kadar kaşınıyor vs. 

Bu sorun özellikle soğuk aldıktan sonra başlıyor o yüzden mide üşütmesi gibi görünüyor ama hiç bir mide üşütmesi tedavisine cevap vermiyor. Sizce ne olabilir bu sorun? Daha önce başına böyle bir şey gelen ve tedavisinin ne olduğunu hatırlayanınız var mı? Fikir ve önerileriniz bekliyorum çünkü gerçekten de çaresizim. İnternette bu soruna cevap bulamadım ve son çare buraya yazıyorum. Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. :fl:  

bonafide    134
bonafide

Rahatsızlığınız hakkında bir deneyimim yok. Belki faydalı olur diye belirteyim dedim. Doktorsuz çözüm konusunda İbrahim Saraçoğlu'nun tavsiyeleri faydalı olabilir. Nette 'İbrahim Saraçoğlu reflü' gibi veya durumu anlatan başka bir arama yaparsanız muhtemelen sonuç çıkacaktır. Ben bir kaç konuda kendisinden dinlediklerimi uyguladım faydalı olmuştu.

better    182
better

Mide çıkışında veya ince barsakta herhangi bir obstruksiyon (tıkanıklık) bunu rahatlıkla yapabilir, özefagus (yemek borusu) darlığı yine benzer bir durum yapabilir, ilerlemiş reflü yine yemekleri yukarıya gönderebilir ve midede yanma yapmayabilir çünkü her Reflü gastrit sonrası gelişmez bezen mide ile yemek borusu açısı yanlış olduğu için Reflüye yol açabilir, yemek hiç mi mideden aşağıya gitmiyor yoksa bir miktar gidiyor mu bu önemli, bu süreç boyunca kilo verip vermediğiniz veya büyük abdest miktarında düzeninde değişiklik olup olmadığı sorgulanmalı, malesef bahsettiğiniz semptomlar ciddi cerrahi problemlerde de görülebileceği için, dahiliye ve cerrahi tarafından değerlendirme gerekiyor, herhangi bir tavsiye vermek yanlış olur ama katı gıda yerine bir süre sadece çorba, bebelac tarzı sıvı şeyler tüketmeyi deneyin, onların midenizden geçip geçmediğini veya diğer yemekler gibi tamamen çıkarıp çıkarmadığınıza bakın.

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

• Like 2

ehl-i karye    32
ehl-i karye

Doktorsuz olmaz.

H5N1    256
H5N1

Ne desek tehlikeli olabilir, basit bir şeye benzemiyor sanki bir uzman görüşü şart.

Yatmadan önce yemek yiyorsanız bundan da olabilir.

Dolu mide yatay konuma geçince mide asitleri mide girişinde sorun çıkarabiliyor diye duymuştum tabi akabinde reflü azıyor.