Jump to content
Üye Kaydolma hatası giderildi. Tüm 3.parti eklentiler devreye alındı. Yeni bir ilave sorun görürseniz lütfen bize rapor edin. ×

"Twin Peaks" (1990–1991) - 1 & 2. Sezon

pckolog

Recommended Posts

nCqdsq.jpg

Welcome Twin Peaks

Population 51.201

IMDb
8.8/172K

Twin Peaks (1990-1991)

1. 2 seasons
  2. 30 episodes
  3. 47 minutes
  4. TV Series

1. Rating
    8.8/18
  2. Creator
  3. Release Date
    Apr 8, 1990
  4. Country
      • United States
  5. Language
      • English
      • Icelandic
      • Afrikaans
      • Norwegian
  6. Genres
  7. Cast
    1. Kyle MacLachlan
        (
      • Special Agent Dale Cooper
      • )
      30
    2. Michael Ontkean
        (
      • Sheriff Harry S. Truman
      • )
      30
    3. Mädchen Amick
        (
      • Shelly Johnson
      • )
      30
    4. Dana Ashbrook
        (
      • Bobby Briggs
      • )
      30
    5. Richard Beymer
        (
      • Benjamin Horne
      • )
      30
    6. Lara Flynn Boyle
        (
      • Donna Hayward
      • )
      30

The body of a young girl (Laura Palmer) is washed up on a beach near the small Washington state town of Twin Peaks. FBI Special Agent Dale Cooper is called in to investigate her strange demise only to uncover a web of mystery that ultimately leads him deep into the heart of the surrounding woodland and his very own soul. written by Douglas Baptie

1. tt0098936
  2. 3 golden globes
  3. 13 awards
  4. 45 nominations
Updated

Twin Peaks, 25 yıl aradan sonra 3. sezonuyla geri döndü, ancak ilk 2 sezonunun portaldaki altyazıları -en azından ilk sezonu- çok yetersiz. Kontrol etmeye kalkarsanız daha ilk birkaç satırdan durumu fark edersiniz. 3. sezonu, sağ olsunlar @nazo82 ve @eşekherif gibi deneyimli çevirmenlerimiz üstlendiler, ancak ne var ki ilk iki sezonu izleyemeden üçüncü sezonu izleyemiyor kimse. Dizi başlığında bugünlerde sürekli altyazı yorumları atılıyor.

İşte bu sebeple bu efsane diziyi aktivite yaparak el birliğiyle kaliteli Türkçe altyazılara kavuşturabiliriz diye düşünüyorum.

İlk sezonu 8, ikinci sezonu 22, toplamda 30 bölümden oluşuyor.

İlk sezonu 7, ikinci sezonu 18, toplamda 25 saatten oluşuyor.

İlk sezonu yaklaşık 5.200, ikinci sezonu yaklaşık 12.800, toplamda 18.000 satırdan oluşuyor.

Çevirmen masklı tüm arkadaşlarımızı konuya çağırdım. (İlgisini çekmeyen arkadaşlara rahatsızlık verdiğim için peşinen özür dilerim.)

@AkrieL @alihsans @Aybike @black_lola @Cem İltir @Cemocem @Ceyyhun @Clauseover @congman @Darkopal @Emre Bekman @eray.gns @eşekherif @eyldz @ferio @fjallraven @Fransergio @ghost_rider_96 @gothique @Günebakan @hiraru @Irmak @Jennifer @JnRMnT @Kojiro @leper @Lostris @Lvnt.gns @Metin Dökmen @Misery @Musty94 @natabec @nazo82 @neco_z @Oktay Hanhan @Özgün Kasap @pitiko @Pınar @REDO1 @rexothek @rhineceros @Sacit @Setsuna @soulianis @Taşkano @thiefpliskin @Timeless @tufeno @Tukyu @unnamedfeeling @Utku Akar @Valda @volcano @x@nder @Ying Yang @Yusuf Kabadayı

Sitede çevirmen maskından farklı maskı bulunup çeviri yapan, herhangi bir maskı olmayıp daha önce çeviri yapmış İngilizce seviyesine güvenen her arkadaşı da aktivitelere bekleriz.

Öncelikle kimler katılmak ister, onu öğrenelim, eğer uygulamaya geçeceksek sonra nasıl bölümlendireceğimizi, nasıl ilerleyeceğimizi, genel stratejimizi belirleriz...

Edited by hasangdr
  • Like 16
  • pckolog changed the title to Twin Peaks (TV Series 1990–1991) 1 ve 2. Sezon [PlanetDP Çeviri Aktivitesi]
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• pckolog

23

• Trust No 1

6

• mnth

6

• alihsans

5

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Welcome Twin Peaks Population 51.201   IMDb 8.8/172K 54

Çok güzel bir etkinlik olmuş, herkesin ellerine sağlık şimdiden. Maalesef zerre kadar vaktim yok, yoksa ben de yardımcı olmak isterdim.   Minnacık bir şey söylemek istiyorum yalnız. Mümkünse

@ismail0100 ve @okansolmaz Ufak tefek eksiklikler var. Yakın zamanda ilk sezonu paylaşacağız inşallah. Tarih verip bir hayal kırıklığı ve bir mahcubiyet yaratmak istemiyorum. Ancak bu aktivite de

Geçen D-smarttaki dizi kanallarından birinde bir bölümüne rast geldim bu dizinin. Çok hoşuma gitti dizi. Umarım çevirecek bir kadro oluşur. Kolay gelsin.

• Like 3

Elimde Buffy var, Angel var, The Wire var. Fraiser'dan 10 bölüme talip oldum daha başlamadım bile.

Ama şu anda King Arthur'u dinleyerek çevirmeye çalışmakla geçiriyorum gecelerimi. Bu aktiviteden beni affedin. :$

• Like 5

Ben şartlar elverdiği sürece destek çıkarım.

• Like 5

Kalbim sizinle. :) Yoğun bir iş temposundayım. Öyle ki normalde hafta sonu tatil olduğum bir işim var ancak sadece Pazar günleri tatil yapıyorum son zamanlarda. Üstüne bir de yeni evlenince... Yine de fırsat bulursam çalarım kapınızı. Kolay gelsin katılan herkese.

• Like 3

@YukiKaze

Muhtemelen FX'te gördünüz. D-Smart, Tivibu, Teledünya kullanıcıları 3. sezonu güncel olarak FX'ten izleyebilir. Dizinin ilk iki sezonunu Nisan ayında verdiler ama kaçırdık. Kayıt edebilseydik TVRip'leri şimdiye kadar yapıştırdıydık portala ama ne diyelim, sağlık olsun. :) 

@pitiko

Ne affetmesi yahu. Bu inceliğiniz yeter. :) Bu arada The Wire'ın ilk sezonunda harikalar yaratmışsınız. Çok ciddiyim, teknik anlamda da aşırı itina göstermişsiniz. Bayıldım altyazılarınıza, ellerinize sağlık. :fl:Devam ettiğinizi bilmiyordum ama. Neyse, devamını bekliyorum o halde. O da mühim bir yapım. ;)

@alihsans

Teşekkürler üstat. Adını başa yazıyorum. Bakalım daha katılım olacak mı?.. :) 

@gothique

Evlilere dokunmuyoruz, özellikle de yenilere. :P Fırsat bulursanız 50-100 satır çevirip stres atmak isterseniz bekleriz. ;) 

Gönüllü katılımcılarımız:

Alıntı

1. alihsans

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

Bekliyoruz...

• Like 4
hasangdr

Bölüm sayısı çok azmış. O yüzden birinci sezon, ikinci bölümü alabilirim diyorum. Uygunsa haftaya sınavlarım bittikten sonra başlarım. :) 

• Like 4
Trust No 1

1.sezon 3 ve 4'ü alabilirim.

Edited by Trust No 1
  • Like 3

@hasangdr @Trust No 1 @ismuta

Bir bölümü tek başınıza almak istediğinize emin misiniz, dostlar? Her bölümü parçalayıp imece usulü bir şeyler yaparız diye düşünüyordum ben. Malum, kimi arkadaşlarımıza bir bölüm fazla gelebilir ama atıyorum 150-200 satıra bölünse daha fazla katılım olur diye düşünüyorum. Tabii siz son olarak nasıl derseniz... Orta yol buluruz her türlü. :friends:

Müsaadenizle adınızı katılımcılar listemize ekliyorum. Nasıl paylaşacağımızı yine konuşuruz sanırım. ;)

Gönüllü katılımcılarımız:

Alıntı

1. alihsans
2. hasangdr
3. Trust No 1
4. ismuta
5. 
6. 
7. 
8. 
9. 
10. 

Bu arada redaktörlüğü ben devralıyorum müsaadeniz olursa. Altyazılarla ilgili teknik her şeyi bana paslayın lütfen. Çeviri konusunda yardımcı olamasam da diğer konularda yardımcı olmak istiyorum. İlginiz için hepinize teşekkür ederim şimdiden. :43:

Edited by pckolog
  • Like 2

Madem bölümlere talep var, sistemi değiştirelim o vakit. :)

@alihsans Üstat hangi bölümü almak istersin? İlk sezonun ilk bölümü 94 dakika, diğerleri 46-47 dakika.

Alıntı

Sezon 01 Bölüm XX

01. 

02. @hasangdr

03. @Trust No 1

04. @Trust No 1

05. @ismuta

06. 

07. 

08. 

Sezon 02 Bölüm XX

01. 

02. 

03. 

04. 

05. 

06. 

07. 

08. 

09. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

İlk sezonun tamamlanması için sadece 3 koltuk kaldı. Gönüllü katılımcılar bekleniyor. :) 

• Like 2

Çok mutlu oldum.:yahoo: @pckolog harikasın. Tüm arkadaşlara çok teşekkürler.

• Like 2

@ritel

Harika olan ben değilim, PlanetDP üyeleri. Baksana anında ilk sezonu paylaştılar. Bana kalsa satır satır paylaştıracaktım. Canavar bunlar. İnsan değiller. :oleyo:

• Like 4
DeanJames

Eğer kimse çıkmaz da açık kalırsa ben de elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Ama gereken çoğunluk sağlanırsa işi uzmanlarına bırakmayı tercih ederim. 

• Like 3

@DeanJames

Teşekkürler dostum, aklımdasın. Dizi başlığında kimse altyazıları konuşmak zorunda kalmayacak bu gidişle. ;) 

Edited by pckolog
  • Like 3
Yağızhan Helvacı

Ben de tam diziye başlamıştım. :oleyo: Ben de 01x06'yı alayım o vakit. Alan olmazsa 2. Sezon'dan da bir bölüm alabilirim. Hem diziyi izlemiş olurum. :fl:

• Like 4

@Yağızhan Helvacı

Hoş geldiniz. Güzel denk geldi o vakit. :) 6. bölümü de size tahsis ettik o halde. Kolay gelsin şimdiden. :fl: 

Alıntı

Sezon 01 Bölüm XX

01. 

02. @hasangdr

03. @Trust No 1

04. @Trust No 1

05. @ismuta

06. @Yağızhan Helvacı

07. 

08. 

Bölümü belirsiz @alihsans üstat var bir de.

İlk sezon için 2 boş koltuk kaldı... :whistle:

Edited by pckolog
  • Like 3
Trust No 1

8.bölümü de alabilirim uygunsa :)

• Like 4
  • nht.ctn changed the title to "Twin Peaks" (1990–1991) - 1 & 2. Sezon