Jump to content
dracarys

DX ve Aliexpress

Tavsiye Edilen İletiler

dracarys    13
dracarys

Arkadaşlar eski forumda dealextreme ve alibaba ile ilgili bir çok paylaşım vardı.Baktım bu tarz bir başlık açılmamış.

Bir kaç sorunum var benim.

Paypal kapandı kapanalı ilk kez dealextremeden birşeyler alayım dedim ancak sanal kart ile alıma izin vermiyor sanki.

Bir kaç denemem başarısız oldu.Webmoney diye bir seçenek var bu nedir bilen kullanan varmı acaba.

Bir de gümrük limiti 30 euro oldu sanırsam.DX e alışveriş sonrası fiyatı kutu üzerinde düşük gösterin dersem

yaparlar mı.Yoksa kutu üstüne hiç fiyat yazmıyorlar mı.

Yardımcı olacaklara teşekkürler ...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dede korkut    13
dede korkut

Aliexpress'ten sanal kart ile alıyorum ben, kabul ediyor, sıkıntı yok. Dx kullanmadım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Cru    4
Cru

Ödeme yapmak için webmoney'e mecbur kaldıysan biraz uğraşman gerekecek, karmaşık bir sistem var ama güvenilir bir site. Paypal gibi alıcı korumasıda var diye duydum ama hiç kullanmadım. Kayıt olduktan sonra kimliğini gönderip onay alman gerekiyor. Öyle kredi kartını ekleyipte kullanayım diye bir şeyde yok. Önce hesaba para yüklüyorsun, sonra o parayı kullanıyorsun. Direk site üzerinden para yüklersen komisyonu biraz yüksek. Türkiye'de webmoney iş ortağı webmoneyalsat.com diye bir site var. Ben onu kullanıyorum işim düştüğünde. Komisyonu 5 lira falandı yanlış hatırlamıyorsam. Hatta kayıt olmadan önce onlarla skype üzerinden veya telefonla vs iletişime geçersen üyelik konusunda yardımcı olurlar. Gümrük limiti geldiğinden beridir de yurtdışından alışveriş yapmadım o yüzden o konuda yardımcı olamayacağım. Her gün yeni bir şeyler çıkıyor. Bilmeden konuşmamak lazım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Baryshx    82
Baryshx

Aliexpress engellenmiş sanırsam Türkiye'de, girilmiyor

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dede korkut    13
dede korkut

Sitede bir gariplik var, bazen fotolar yüklenmiyor ama giriliyor. (ttnet) :91:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
HakanGil    202
HakanGil
gönderildi (düzenlendi)

Aliexpress'ten alışveriş yapanlara küçük bir uyarı: Site ürünlerin Dolar cinsinden fiyatının altına TL karşılığını yazıyor ya hani... O gördüğünüz TL kuru güncel olmuyor(muş) her zaman. Dün sitede 29$/160 TL gözüken bir ürün aldım, kartımdan 220 TL çekildi. Yani site eski kurdan göstemeye devam ediyor ama banka o anki kurdan parayı çekiyor hesabınızdan. Haberiniz olsun.

Not: Küsüratları attım.

tarihinde HakanGil tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
birkante    185
birkante

@HakanGil Gerçekten yazık olmuş 30$ için 220 TL vermek. Yaklaşık 5.5 olarak okumuşsunuz kuru ama dün 7 lere kadar yükselmişti. Yp cinsinden alışveriş yapacaklara tavsiyem, geliriniz döviz ise devam edin tl ise biraz bekleyin derim ama yine de karar sizin :32:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
HakanGil    202
HakanGil
birkante, 2 saat önce tarihinde yazdı:

@HakanGil Gerçekten yazık olmuş 30$ için 220 TL vermek. Yaklaşık 5.5 olarak okumuşsunuz kuru ama dün 7 lere kadar yükselmişti. Yp cinsinden alışveriş yapacaklara tavsiyem, geliriniz döviz ise devam edin tl ise biraz bekleyin derim ama yine de karar sizin 

Teşekkürler ama hata bende. Sözde uyanıklık yaptım. :) Aliexpress'teki 29$/160TL fiyatı görünce hemen internette bir sitede hesap yaptım, bir de baktım 190 lira çıkıyor. Sitedeki kur güncellenmeden hemen alayım da 30 TL kar edeyim dedim. En son alım ekranına kadar hala 29$/160 TL yazıyordu. Alışveriş bitince Garanti Cep üzerinden kontrol ettim ve hesabımdan 29$ karşılığı 220TL çekildiğini gördüm. 30 TL kar edeyim derken 60 TL içeri girdim. :) Banka tam anasının gözü çıktı anlayacağınız. :D Neyse ki hemen satışı iptal ettim. Bundan sonra dikkatli olacağım, sizleri de uyarayım dedim. 

Bu arada aldığım ürünün Türkiye fiyatı şu anda 500 TL'yi geçti. Sanırım 220'ye razı olup alcağım yine.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler    452
byesiler

Bir ürün almıştım fakat adresimi yanlış girdim. Keçiören/Ankara yazacağıma sadece Ankara yazmışım. Kapı numarası hatta posta koduna kadar herşeyde doğru. Kargo Türkiye'ye geldi, 1-2 gün daha bekleyip, gelmezse yönlendirme yapabilirmiyim, yaparsamda nasıl olacak.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler    452
byesiler
Bir ürün almıştım fakat adresimi yanlış girdim. Keçiören/Ankara yazacağıma sadece Ankara yazmışım. Kapı numarası hatta posta koduna kadar herşeyde doğru. Kargo Türkiye'ye geldi, 1-2 gün daha bekleyip, gelmezse yönlendirme yapabilirmiyim, yaparsamda nasıl olacak.
Geldi.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.