Jump to content
Sign in to follow this  
bonafide

Kargo teslim girişimi Bukoli kapanıyor

Recommended Posts

bonafide    134
bonafide

Bukoli-borusan-Holding.jpg

İnternetten alışveriş yapmak hem kolay hem de fiyatlar mağazadakilere göre çoğu zaman daha ucuz. Ama e-ticaretin en sancılı süreci, verilen siparişin eve gelmesini beklemek. Ne zaman geleceğini asla öğrenemediğimiz kargo şirketleri sebebiyle kimi zaman bütün günü evde geçirip sonra gidip kargoyu ofisten teslim almamız gerekebiliyor.

 

Borusan Lojistik’in kargo girişimi Bukoli, tüm bu sorunlara çözüm üretmek amacıyla kurulmuştu. Kargo şirketlerine adres olarak mahallenizdeki anlaşmalı esnafların dükkanlarını ya da Bukoli’nin özel teslimat kutularını gösterebiliyordunuz. Böylece kargonuzu bu noktalardan dilediğiniz zaman teslim alabiliyor, evde kargo beklemek zorunda kalmıyordunuz.

 

Ancak bu çözüm yeterince rağbet görmemiş olacak ki Bukoli müşterilerine gönderdiği bir e-posta ile bu ayın sonunda hizmetlerini durdurma kararı aldığını açıkladı. İstanbul genelinde hizmet veren şirket bir çok internet sitesi ile anlaşmalı olarak çalışıyordu. Bukoli’nin iş ortaklarından Markafoni’nin geçtiğimiz hafta kapanmasının ardından bu hafta da Bukoli’nin kapanma kararı alması, ülkede e-ticaret sektöründe hizmet veren bazı şirketlerin çok da iyi durumda olmadığını gösteriyor.

 

30 Haziran’a kadar, anlaşmalı sitelerden verilen siparişleri teslim etmeye devam edeceğini belirten Bukoli’nin yaptığı resmi açıklama şu şekilde:

Spoiler
Quote

Değerli müşterimiz,

Şirketimizin inovatif iş modellerinden biri olarak 2014 yılında faaliyete geçen ve geliştirmek için hepimizin canla başla çalıştığı Bukoli operasyonunu bugün itibarı ile sonlandırıyoruz.

Bukoli’yi tüm taraflar için en fazla değer yaratacak şekilde sürdürmemiz mevcut pazar koşullarında maalesef mümkün olmadı.

Bugüne kadar büyük bir mutluluk ve heyecanla sürdürdüğümüz iş birliği için size teşekkür ederiz. Bu süre zarfında, sizin işiniz için değer yaratmış ve büyümenize katkıda bulunabilmiş olmayı ümit ediyoruz. Bunu başarabildiysek ne mutlu bize!

Sitenizdeki teslimat seçim opsiyonları arasından Bukoli’yi ivedilikle kaldırmanızı rica ediyoruz.

Bukoli operasyonuna son verme kararımızın işiniz üzerinde herhangi olumsuz bir etkisi olmaması için gerekli tüm önlemler tarafımızdan alındı. 30 Haziran 2017 tarihine kadar siteniz üzerinden verilen Bukoli opsiyonlu tüm siparişleri teslim etmeye devam edeceğiz.

Borusan Lojistik olarak inovasyona yatırım yapmaktan, katma değeri yüksek yenilikçi hizmet ve iş modellerini hayata geçirmekten vazgeçmeyeceğimizi özellikle bilmenizi isteriz.

Dijital teknolojileri en etkin şekilde kullanan yeni hizmetlerimiz ve iş modellerimizle yollarımızın bir gün tekrar kesişeceğine içtenlikle inanıyoruz.

Bize olan güveniniz için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Saygılarımızla

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...