Jump to content
Sign in to follow this  
alpalp84

Metro Exodus

Recommended Posts

alpalp84    896
alpalp84

Deep Silver, Microsoft, E3 2017 basın konferansı esnasında yeni Metro oyunu Metro: Exodus'u resmi olarak duyurdu.

4A Games tarafından geliştirilen hikaye anlatımlı first person shooter oyunu Metro Exodus 2018'de çıkış yapacak. Dmitry Glukhovsky'nin romanlarından esin kaynağı olan Metro Exodus'ta Rus vahşi doğasını çizgisel olmayan seviyelerde keşfedeceksiniz. Ayrıca oyun açık dünya olarak sunulacak.

Metro: Exodus PS4, Xbox One ve PC için geliştiriliyor. (BSC)

Prequel    67
Prequel

Hayatımda izlediğim en iyi fragmanlardan biri sanırım.

Kanpuu    233
Kanpuu

Hayatımda izlediğim en iyi fragmanlardan biri sanki.

ledzep    129
ledzep

Enfes olmuş, hem korkutucu hem de çok güzel ama sistemlerin anasını ağlatacağı kesin, bir de açık dünya yapmışlar, kaç kişinin ekran kartını yakacak acep...

Mickey    939
Mickey

Downgrade yiyen oyunlar kumpanyasına aday sanki! E3'te gösterilen hiç bir şeye inanasım yok! 

Yok vaat edildiği gibi çıkarsa, enfes olur! O başka! :D

RyK    426
RyK

O ilk sahnede sadece ben mi sıçradım yoksa benim klübe katılanlar var mı?:olemaganda:Özellikle buna başlık açmaya geliyordum Alp önce davranmış.:butwhy:2. oyunu oynamadım ne olduda dünya üstünde nefes alınabilir oldu bilmiyorum. Şuan için oyun inanılmaz duruyor. Diyebilecek çok birşey yok. Mickey'inin kehanetleri tutmazsa iyi olur diyorum okadar.:foleyo:

alpalp84    896
alpalp84
Mickey, 12.06.2017 - 22:53 tarihinde yazdı:

Downgrade yiyen oyunlar kumpanyasına aday sanki! E3'te gösterilen hiç bir şeye inanasım yok! 

Yok vaat edildiği gibi çıkarsa, enfes olur! O başka! :D

Metro oyunları döneminin en iyi grafikleri ile çıkmıştır sürekli. Hele hele 2. oyun çok sağlamdı. Kitaplarından haberim yok ama 2. oyunda nefes almak için herhangibir olay olmadı. Üstüne üstlük 2 sonu vardı. Herhalde iyi sonla oyuna devam ediyorlar.

alpalp84    896
alpalp84
Alıntı

Metro Exodus, yayınlanan ilk tanıtım videosuyla bir açık dünya oyunu olacağı izlenimini vermişti ancak gelen yeni bilgilere göre, Metro Exodus önceki oyunlara oranla daha fazla özgürlük sunacak olsa da tam anlamıyla bir açık dünya oyunu olmayacak.

RyK    426
RyK

Neden açık dünya izlenimine kapıldılar ki! Açık dünyaya dair en ufak emare yoktu halbuki. Ben yarı açık dünya bile beklemiyorum. 1 ve 2 nin ne olduğu beli liner bir oynanışa sahip gideceğin yol tek biraz geniş yerlere gelirsin ama yine gidilecek yer tekdir. Şu videoda aynı şeyi yapıyor. Bir alanda biraz geziyor yine girmen gereken yola giriyorsun eski sistemle aynı yani.:butwhy:

alpalp84    896
alpalp84

alpalp84    896
alpalp84

alpalp84    896
alpalp84

Coilbone    602
Coilbone

2 gündür aralıklı olarak oynuyorum, Fallout 76'nın olması gerektiği oyun olmuş resmen. Hafif bi open world tadı çok güzel şeyler katmış oyuna. Fallout 76'nın hayal kırıklığını bu oyun giderdi adeta.

Bu open world ve yüzeyde geçen hikaye kısmı Metro'nun konu bütünlüğüne ne kadar uygun kitapları okumadığım için bilemiyorum ama en azından önceki oyunları baz alarak konuşursam bir miktar endişeliyim diyebilirim. Çok fazla ilerlemedim ama "Yamantahu" görevine giderken neredeyse olacak her şeyi tahmin ederek gittim. Bundan sonraki görevde geldiğimiz bölge de Metro'nun havasına pek uygun bir yer değil zaten, hikaye nasıl ilerleyecek emin değilim ama bu konuda olumsuz düşünceleri olan vardır kesin.

Hikaye kısmındaki endişeleri bir kenara bırakırsak her yönüyle mükemmel gözüküyor şu an. Craft sistemi, silahlar, sürekli elindekileri dikkatli kullanmaya iten oyun temposu vs. önceki oyunları aratmıyor.