Jump to content

Portalın Yeni Arayüzü Çalışması

Putte
 Share

Recommended Posts

• Member ID:  1,666
  • Followers:  15
  • Content Count:  1,176
  • Content Per Day:  0.55
  • Days Won:  12
  • With Us For:  2,126 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Başka bir başlıkta geçiyor mu bilemiyorum ama aramada bu başlığı verdi.
Portalda altyazı tasnifi: FİLM, DİZİ, ANİME, HEPSİ diye tasnif edilmiş ancak:
DİZİ => linki çalışmıyor
ANİME => Dizi kısmı açılıyor.
HEPSİ => Anime kısmı açılıyor.

Belki üzerinde çalışma devam ediyordur ama ben yine de belirteyim dedim. Yönetimdeki arkadaşların bilgisine...

• *Admin

• Member ID:  4
  • Followers:  42
  • Content Count:  4,992
  • Content Per Day:  2.35
  • Days Won:  96
  • With Us For:  2,128 Days
  • Last Seen:  
  • Device:  Windows

Bir zaman sonra düzelecek. Düzeldi bile. CTRL F5 yapın artık tamamdır.

• Like 1

• Last Seen:  

HEPSİ'nin başa gelmesi çok güzel olmuş. Harika bir tespit ve pratik bir çözüm. Teşekkürler. :planetdpok:

• Last Seen:  

@Putte harika bir uygulama olmakla beraber, o bölgede görüntülenen  yeni altyazıyı sayısını (en son) 15 altyazı (ya da imkan varsa daha çok ~ mesela 20 ) olarak değiştirmek mümkün mü?
Bir de bilhassa dizilerde peş peşe bölüm yüklendiğinde yaşanan bir durum vardı. Mesela, diyelim ki 10 bölüm Türkçe altyazı yüklendi. 10 altyazılık yer hep aynı dizinin posteriyle görünüyordu. Bunun tek gösterim olması için talebim vardı  (yani portal ön sayfasında aynı diziden ya da filmden birden fazla altyazı yüklendiğinde sadece en sonuncusunun gösterilmesi şeklinde), sanırım değerlendirme aşamasındaydı. Umarım "UYGUN" görülmüştür.

• *Admin

• Last Seen:  

Orası Anasayfa orayı uzatamayız daha. Çok çirkin olur. Görmek için o sadece. İnceleyeceksen eğer o bölümün altında devamını göster var. Tıklayıp oraya gideceksin. Orada liste hayli uzun.

Diğer talebine gelince. Orası altyazı listesi, yapım listesi değil. Bu manada bağlı olduğu çok yer var ve o nedenle yapıma dönüştürülemez. Yapım listesi için başka menü var. 

• Like 1

• Last Seen:  

Putte, 3 saat önce tarihinde yazdı:

Orası Anasayfa orayı uzatamayız daha. Çok çirkin olur. Görmek için o sadece. İnceleyeceksen eğer o bölümün altında devamını göster var. Tıklayıp oraya gideceksin. Orada liste hayli uzun.

Diğer talebine gelince. Orası altyazı listesi, yapım listesi değil. Bu manada bağlı olduğu çok yer var ve o nedenle yapıma dönüştürülemez. Yapım listesi için başka menü var. 

Genişletilmemesi makul, olabilir; ancak diğer konuda kendimi ifade edemediğimi düşünüyorum, örnekle açıklayayım.
Şu an ana sayfada 10 tane yeni yüklenen altyazı gösterliyor.
Yani şöyle görünüyor: (Örneklerin tamamını dizi üzerinden vereceğim, ama son duruma göre dizi/film karışık da olabilir farkındayım)

Alıntı

DİZİ10ALTYAZI               DİZİ9ALTYAZI            DİZİ8ALTYAZI           DİZİ7ALTYAZI            DİZİ6ALTYAZI

DİZİ5ALTYAZI                 DİZİ4ALTYAZI             DİZİ3ALTYAZI          DİZİ2ALTYAZI             DİZİ1ALTYAZI

Bu görüntüde 10 ayrı dizinin yeni altyazısı yüklendiğini gösteriyor.
Sonra da, (diyelim ki), bir arkadaş tuttu bir diziden (paket haline getirilmeyecek dağınıklıkta, sezonlar, senkronlar, fps'ler farklı olabilir,vs) mesela 8 bölüm (ya da film için 8 ayrı altyazı) yükledi, o da diyelim ki DİZİ11 olsun... Görünüm aşağıdaki gibi oluyor:

Alıntı

DİZİ11ALTYAZI(ğ)     DİZİ11ALTYAZI(g)     DİZİ11ALTYAZI(f)    DİZİ11ALTYAZI(e)      DİZİ11ALTYAZI(d)

DİZİ11ALTYAZI(c)     DİZİ11ALTYAZI(b)      DİZİ11ALTYAZI(a)    DİZİ10ALTYAZI          DİZİ9ALTYAZI 

Bu şekilde ise, ana sayfaya baktığımızda, aslında son yüklenen 10 altyazıyı göstermekle birlikte, sadece ana sayfadan en son yüklenmiş altyazıları takip edenler sadece 3 adet diziye yeni altyazı yüklendiği görecekler.
Dediğiniz gibi aslında devamına bakılabilir. Ancak, devamındaki sayfada görsel olmadığı için film/dizi  ismi aldatabiliyor.
Bazen sırf afiş ile bile bir film ya da dizi ilgimizi çekiyor. Çoğu üyenin devam sayfasının pek kontrol etmediğini, sadece afişli olan "en son 10 altyazıyı" takip ettiğini düşünüyorum.
Benim teklifim ise, ilk gösterdiğim şekil. Yani aynı film ya da diziden farklı bölüm ya da sürüm altyazı yüklense bile 1 kez afişli gösterilmesinin, o film ya da diziye bakacak kişilerin ilgili altyazı sayfasından diğer  sürüm ve bölüm bilgilerini görüp kontrol edebileceğini düşünüyorum.
Elbette ki takdir yönetimin. Saygılarımla...:planetdpok:

Edited by ssniper

• Last Seen:  

İstesem bu kadar denk gelmezdi. Şans bu ya, bir arkadaş  bir dizinin 7 ayrı altyazısını peş peşe yüklemiş, görüntüde sadece son altyazı yüklenen 4 diziyi görebiliyoruz. Zira 7 tane yeri tek bir dizi işgal etmiş durumda...

https://i.hizliresim.com/qdNBWR.jpg

• *Admin

• Last Seen:  

İsterse 10 u da aynı olsun. Onların her biri ayrı altyazılar. Resimlere bakıp yapım bazlı olduğu hissine kapılıyorsun. Altyazı bazlı onlar. 

• Like 1

• Last Seen:  

Putte, 19 dk önce tarihinde yazdı:

İsterse 10 u da aynı olsun. Onların her biri ayrı altyazılar. Resimlere bakıp yapım bazlı olduğu hissine kapılıyorsun. Altyazı bazlı onlar. 

Tam da söylemek istediğim şeye temas ettiniz. Kaldı ki benim örnek verdiğim diziye dönersek, dün (17 Şubat günü) bir ara peş peşe 6 altyazı yüklenmiş ve 3'ü S03E12, 3'ü S03E13'e ait. Hadi bölüm bazlı gitsek, iki yer işgal edecek, ancak her bir yüklenen altyazı ayrı ayrı yer işgal ettiği için 6 altyazılık yer işgal ediyor.
Daha sonra da aynı dizinin 5 altyazısı yüklenmiş: 2 adedi S03E07, 3 adedi ise S03E08'e ait. Bölüm bazlı dahi olsa iki yer işgal edecek altyazılar, her biri ayrı ayrı gösterildiği için 5 ayrı yer işgal ediyor. Halbuki, tek yer olsa, ilgilenen arkadaş tıklayıp film ya da dizinin ilgili sayfasına gidip, "YENİ" işaretli olanları inceleyebilir...
Şimdi, "Ne var bunda? Her yüklenen altyazının ayrı ayrı gösterilmesinde ne sakınca var?" da diyebilirsiniz.
Onu da şöyle ifade etmeye çalışayım.
Bilhassa o dizi ya da filme ait altyazıları takip etmek isteyenler için, zaten altyazı  takip sistemi var; çentik atıyorsunuz, takip ettiğiniz film/diziye ait bir altyazı yüklendiğinde hemen e-posta ile bildirimi düşüyor.
Sorun, bilerek isteyen takip edilenlerde değil, belki de takip etmek isteyip de bilmediğimiz, haberdar olmadığımız, bir şekilde gözümüzden kaçan film ya da dizileri veyahut tür olarak/isim olarak ya da afişiyle ilgimizi çekebilecek film ve dizileri kaçırma endişesi... Bunu da maalesef ki, "Devamını Göster" linki karşılamıyor. ("Devamını Göster"le açılacak müteakip sayfa ana sayfadaki gibi posterli olursa belki karşılayabilir. Ama server yükü açısından bir sıkıntı olur mu bilemem.)
Kendimden örnek vereyim:
Portalın ana sayfası her zaman açık ancak; sık sık portalın ana sayfasını F5 ile yenileyip, son yüklenen film ve dizilere bakıyorum. Bu işlem takip ettiklerim için değil, yukarıda da belirttiğim gibi, takip etmediğim, bir şekilde gözümden kaçmış ya da haberim olmamış ama şans bu ya o an altyazısı yüklenmiş bir film ya da diziyi yakalayabilmek için...
Her film ya da dizinin adı/künyesi illa ki İngilizce olmuyor. Dünyanın dört bir tarafından çok farklı dillerde ismi olan film ve dizilere ait altyazılar yükleniyor portalımıza... İnanın, belki adını sanını duymadığım birçok film ya da diziyi sırf afişini gördüğüm için yakalama şansım oldu.
Bizatihi KORKU film ve dizilerine düşkün olduğum için, adından hiçbir şey anlaşılmasa bile posterinde ne bileyim, bir vampir, bir kurt adam, bir katliam görüntüsü, maskeli ucubik bir tip falan oldu mu ismine bakmadan/aldırmadan doğrudan sayfasına gidip inceliyorum.
Ama diyelim ki, sizin dediğiniz gibi oldu: Bu altyazının hemen ardından birkaç arkadaşımız peş peşe bir film ya da diziye ait çok sayıda altyazıyı yükledi diyelim. O zaman birçok üyemizin ilgisini çekip takibe başlayabileceği, bir dizi ya da filmin "Devamını Göster" linkinin ardında tarihin gizemli sayfalarına karışması neredeyse kesin gibidir.
Umarım kendimi ifade edebilmişimdir. Burada kimseye baskı yapmak niyetinde değilim ve o hakkı da kendimde görmüyorum. Sadece naçizane fikrimi ifade etmek istedim. Ama nihai takdir doğal olarak YÖNETİM'indir. Uygulama sizin takdir buyurduğunuz şekilde olursa da boynumuz kıldan incedir.
Saygılarımı sunuyorum...

• *Admin

• Last Seen:  

Biliyorum korku filmlerine olan ilginizi. ben de sizden takip ediyorum zaten o türü. Devamını gösterden bakabilirsiniz büyük listelere. Ayrıca yine Menüden istediğiniz kadar filme ki ne derseniz deyin o bazlı bakıyorsunuz, bu amaca yönelik başka tool lar var. 

Misal,

image.png

Burada yeterince kombinasyon var. Yapalım bir örnek.

image.png

Filtrele butonu sonrası:

image.png

Bu filtreye uyan sadece 4 tane film varmış. 

Ki siz kendi ilgi alanınızı kapsayan bir filtreyi kolaylıkla burada yaratabilirsiniz.

Sonsöz:

Anasayfa bakınma yeridir. Bu amaçla yaptık.  İnceleme çalışma alanı değidlir. Bunun için başka yerler ve daha çok geniş imkanlar sunan başka menü ve sayfalar var sitede. Ben mesela asla altyazıya oradan bakmıyorum. Sadece gözüme çarpıyor bazen bunun çeviriside çıkmış diyorum. Ama gerçek anlamda aradığımda işlerimi başka sayfaalrdaki toollarda görüyorum. Tavsiyemdir.

Saygılar hususunda bilmukabele diyorum tabii ki. Değerli katmadeğeri yüksek arkadaşlarımızdansınız. Saygıyı zaten haketmiş olanalrdansınız. Nezaket icabı değil sadece. Herkesin taleplerini karşılayıp memnun etmek mümkün değil maalesef. Ki ortak bir beğeni ve fikir de yok bu hususta. Ama elimizden geleni yapmaya gayret etmeye devam edeceğiz.

Sağlıcakla

• Thanks 1

• 5 months later...

• Member ID:  12,951
  • Followers:  3
  • Content Count:  121
  • Content Per Day:  0.06
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2,001 Days
  • Last Seen:  

Ana sayfada işaretlediğim kelime yanlış yazılmış. Hayır kişiyi Parofili yapmak istiyorsak, o zaman tamam 😄

Şu an bunu doğru yere mi yazdım ki acaba?

dpresim.png

• Member ID:  739
  • Followers:  17
  • Content Count:  1,489
  • Content Per Day:  0.70
  • Days Won:  11
  • Last Seen:  

SmokeKnows, şöyle yazmıştı: (7 saat önce)

Ana sayfada işaretlediğim kelime yanlış yazılmış. Hayır kişiyi Parofili yapmak istiyorsak, o zaman tamam 😄

Şu an bunu doğru yere mi yazdım ki acaba?

Forumdaki yazım sorunlarını ya da İngilizce kalmış kısımları menüdeki Destek bölümünden IPB Çevirisi kısmına bilet açarak haber verebilirsiniz. Bunu ben çevirmiştim. Yanlışlıkla güzel kelime icat etmişim ama, fonetiği hoşmuş :D

Düzelttim şimdi. Parofili kalın :good:

• Like 1

• Kill Master unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...