Jump to content
Sign in to follow this  
SABRE

Us Open | 28 Ağustos | 10 Eylül

Recommended Posts

SABRE    1,008
SABRE

us_open_tennis_2017_main_header.png?itok

Sezonun son turnuvasının başlamasına az kaldı. Önümüzde bir Cincinnati var sonrasında ise Us Open başlayacak. Federer, Nadal ve Murray en güçlü adaylardan olacak. Djokovic ve Wawrinka sezonu kapattığı için yoklar. Gençlerden de Zverev ve Rogers Cup'ta patlama yaşayan Shapovalov, Kyrgios sürpriz peşinde olacak. 

Yayın her zaman olduğu gibi Eurosport ve internet üzerinden yayınlanacak. :) Turnuva yaklaştıkça detayları paylaşırız. 

• Thanks 1

TheodoreDogg    75
TheodoreDogg

Nadal, Federer, Murray dışında kimseden bir cacık olmaz. Biliyorum belki çok ağır ve gereksiz konuşmuş olabilirim ama diğer tenisçileri izleediğim için bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Nadal, Federer ve Murray'i geçip şampiyon olacak kimse yok. Cilic, Berdych filan demeyin ne olur. Benim kazanmasını istediğim kişi ise Nadal. Hayırlısı artık.

SABRE    1,008
SABRE

Grand Slam'ler elbet farklı olur ama üstte yazdığım Shapovalov, Kyrgios'un ikisi de Nadal'ı 1000'lik ATP maçında yendiler. :) Toprak olmadığı için Nadal favori değil US Open'da. Nishikori de sezonu kapatmış, Roger sağlıklı gelemezse farklı bir şampiyon görebiliriz. Nadal da favori tabii ki ama ne kadar güçlü gelecek göreceğiz. 

SABRE    1,008
SABRE

Raonic de turnuvadan çekilmiş.  

SABRE    1,008
SABRE

Oha Murray de çekilmiş turnuvadan kimse kalmadı. :D 

SABRE    1,008
SABRE

SABRE    1,008
SABRE

Federer ve Nadal aynı tabloda, devam ederlerse olası bir yarı final söz konusu olacak. Her ikisi de bugün ilk maçlarına çıkacaklar. 

maverick5    41
maverick5

Federer zor bela bir üst tura çıktı. Wimbledon da ki havası ne yazık ki yok. Bir önceki master da ki finali kaybetmişti etkisinden kurtulamadı herhalde. :) Şu anda meydan Nadal ve Federer' e kalmış gibi duruyor. Federer' in ilk maçına göre yorum yapacak olursam işi çok zor gibi. Ama toparlar diye umuyorum. En azından bir çeyrek görür inşallah. Nadal da çok umut vaadetmedi gibi. İlk seti zor aldı. Sonradan açıldı gerçi. Federer' in karşısındaki rakip bence daha dişliydi. Ben geleceğin tenisçilerinden olarak görüyorum bu elemanı. Kyrigios, Zverev, Cilic, Dimitrov, Thiem ve Goffin şampiyonluk adayları. Tabi Nadal ve Federer den sonra. Bunların performansı önemli. Gönlüm tabiki Federer den yana. Bu sene ve kariyerinin son şampiyonluğunu alırsa süper olur. Bundan sonra artık seneye falan grand slam kazanacağını sanmıyorum. Kariyeri için güzel bir kapanış olur bunu alırsa. Yeni nesillerden sevdiklerim Dimitrov ve Goffin. Kyrigios tam gıcık ve sopalık bir tip. Thim de efendi çocuk o da iyi yerlere gelecek.

SABRE    1,008
SABRE

Tiafoe güçlü bir rakip yalnız, Federer için zor bir ilk tur kurası olmuş. Tiafoe Cincinnati'de Zverev'i de yenmişti mesela, ileride iş yapacak gibi duruyor. Öyle kek bir rakip değil yani. Roger'ın buradan devam etmesi önemli gerçi ama daha ilk turdan 2 set vermesi pek iyi işaretler değil tabii ki rakip kim olursa olsun. 

Bu sene sürpriz bir şampiyon çıkabilir, ben öyle hissediyorum. Zverev alırsa hiç şaşırmam bu ara büyük oynuyor. :) 

maverick5    41
maverick5
SABRE, 1 sa önce tarihinde yazdı:

Tiafoe güçlü bir rakip yalnız, Federer için zor bir ilk tur kurası olmuş. Tiafoe Cincinnati'de Zverev'i de yenmişti mesela, ileride iş yapacak gibi duruyor. Öyle kek bir rakip değil yani. Roger'ın buradan devam etmesi önemli gerçi ama daha ilk turdan 2 set vermesi pek iyi işaretler değil tabii ki rakip kim olursa olsun. 

Bu sene sürpriz bir şampiyon çıkabilir, ben öyle hissediyorum. Zverev alırsa hiç şaşırmam bu ara büyük oynuyor. :) 

Doğru, geçen master turnuvasında ilk turda Zverev' i yenmişti bu Tiafoe. Ben de kimi yenmişti acaba diye düşünüyordum aklıma gelmemişti. Diyorum ya bu elemanın geleceği parlak bence. Güzel oynuyor.  Zverev konusunda tam emin değilim. Ne yapacağı belli olmaz gibime geliyor. Master şampiyonluğu aldı ama sonraki turnuva ilk turda elendi. O da çeyrek görür aksilik olmazsa.

maverick5    41
maverick5

Kyrigios da patladı. 😊 Sevmiyordum zaten bu elemanı. Havası sönsün biraz. 

hashus    566
hashus

Coric, Zverev'i eleyecek gibi. Setlerde 2-1 önde. Bakalım 5'e uzayacak mı

hashus    566
hashus

Coric müthiş oynadı ama Zverev de eline geçen şansları tepti. 4. sette 6-5 öndeyken 0-40'ı yakalamasına rağmen seti alamadı. Ama Coric'in vuruşları mermi gibi hızlı ve isabetli, ilginç bir oyun tarzı var :)

maverick5    41
maverick5

Zverev de gümlemiş. :) Federerin maçı gece 11 gibi başlar sanırım. Nadal da sabaha karşı 3-4 gibi. Bu iki veteran haricinde adam yok. 

hashus    566
hashus

Ekselansları kortta :94:

maverick5    41
maverick5

Federer çok rahat. 6-1 ilk seti aldı bile. Bu maç onun diyebiliriz.

Bir de yukarda ölüm listesi oluşturmuşum gibi yazdığım isimlerin çoğu elendi. :) cilic, thiem ve goffin kaldı geriye.

TheodoreDogg    75
TheodoreDogg

Yok Federer kendini iyi hissetmiyormuş, yok şuymuş yok buymuş vs vs. Bırakın bunları söylemeyi(buradaki birisine demiyorum sakın yanlış anlamayın) Spiker'in bunları söylemesini duymak sinir bozucu. Yenince iyi, yenilmeye yakın olunca çok sakat çok sakat. Oynamasın arkadaş o zaman. Bu tamamiyle karşısındaki rakibine saygısızlıktır. Kötü hissediyorsan başlamayacaksın maça.

Nadal'dan bir şampiyonluk görmek güzel olur.

hashus    566
hashus

Federer şu dakikalarda maçın ve turnuvanın kader anlarını oynuyor. Eğer buradan dönerse kupayı alır, yoksa zaten emeklilik şart ;)

hashus    566
hashus

Federer böyle kader anların adamı olduğunu yine gösteriyor. Zaten gösteremezse bunun sakatlıkla falan ilgisi olmaz genelde, maçın belli anlarında konsantrasyon sorunları yaşayabiliyor. Daha maç bitmedi ama Youzhny'de yorgunluk belirtileri de başladı, büyük ihtimal Federer maçı alacaktır.

steg    79
steg

Federer çok gel-git yaşıyor son iki maçtır. Olası Nadal yarı finali de düşünülürse kendisinden pek emin değilim bu performansıyla.