Jump to content
Sign in to follow this  
SABRE

Us Open | 28 Ağustos | 10 Eylül

Recommended Posts

hashus    566
hashus

Wimbledon finalisti Cilic de elenmiş, artık finalistlerden birinin sürpriz olacağı kesinleşti. İlginç bir turnuva oluyor. Bakalım Nadal-Federer yarı final görebilecek mi

SABRE    1,008
SABRE

Roger çok sendeliyor. Youzhny maçı sonrası basın toplantısında da sırtında herhangi bir sorunu olmadığını, ilk maça göre daha iyi hissettiğini söyledi. Bakalım umarım giderek iyiye gidiyordur.

Shapolavov iyi gidiyor sanki, çocukta değişik bir stil var. Kazanırsa şaşırmam. (Aynı şeyi Zverev için de yazdım 1 tur sonra gitti gerçi bakalım bu sefer ne olacak? :oleyo:

hashus    566
hashus
SABRE, 1 sa önce tarihinde yazdı:

Aynı şeyi Zverev için de yazdım 1 tur sonra gitti gerçi bakalım bu sefer ne olacak? :oleyo:

Eğer Shapolavov'u da gönderirsen, aynı performansı Federer'in rakipleri için de bekliyoruz :fool:

Edited by hashus
  • Like 1

horatio    55
horatio

Federer turnuvadan çekilecek diye söylentiler var, belli olur bir iki saate.

SABRE    1,008
SABRE
horatio, 29 dk önce tarihinde yazdı:

Federer turnuvadan çekilecek diye söylentiler var, belli olur bir iki saate.

Nerede geçiyor bu söylentiler yahu??? Basın toplantısında iyiyim falan diyordu. Kötü olur çekilirse zaten kimse kalmadı. 

hashus    566
hashus

Nadal uzun süren ilk seti kaybetti ve Mayer hiç de fena oynamıyor

hashus    566
hashus

Nadal ve Federer turladı. Nadal'ın maçında 2. setin 5. oyunda birkaç sayı kırılma anıydı. Eğer Nadal kendini ateşleyecek o puanları alamasa maçtan kopabilirdi. Ama Mayer'i de takdir etmek lazım çok iyi direndi. Yanlış hatırlamıyorsam 5. oyun 13 dk falan sürdü.

Federer rahat kazandı. 5 setlik iki maçın ardından kendine güveni ve ona olan güveni tazeledi bir anlamda. Bir aksilik olmazsa müthiş bir yarı final maçına doğru gidiyoruz :)

SABRE    1,008
SABRE

Ekselansları yola devam ediyor. Rakip Kohlschreiber olacak. Asıl olay bundan sonra başlayacak zaten onu geçerse Thiem veya Del Potro gelecek rakip olarak. Nadal'ın yolu biraz daha kolay gözüküyor, Federer'e göre ama göreceğiz neler olacak. :) 

SABRE    1,008
SABRE
hashus, 02.09.2017 - 13:08 tarihinde yazdı:

Eğer Shapolavov'u da gönderirsen, aynı performansı Federer'in rakipleri için de bekliyoruz :fool:

Shapovalov 2-0 gerideydi en son setlerde. Bakalım salladım ama düşürecek miyim göreceğiz. :oleyo:

hashus    566
hashus
SABRE, 47 dk önce tarihinde yazdı:

Shapovalov 2-0 gerideydi en son setlerde. Bakalım salladım ama düşürecek miyim göreceğiz. :oleyo:

Hocam yolladın adamı 3-0'la :D Darısı Federer'in rakiplerine :fool:

Ama çocuk harbiden yetenekli, üç set de tie-break'e gitti, ve tie-breaklerde çok kötü oynadı. Ve en büyük zaafı çok fazla basit hata yapıyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde adını daha sık duymaya başlarız. 

SABRE    1,008
SABRE
hashus, 2 sa önce tarihinde yazdı:

Hocam yolladın adamı 3-0'la :D Darısı Federer'in rakiplerine :fool:

Ama çocuk harbiden yetenekli, üç set de tie-break'e gitti, ve tie-breaklerde çok kötü oynadı. Ve en büyük zaafı çok fazla basit hata yapıyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde adını daha sık duymaya başlarız. 

Aynen öyle olmuş. :D Hakikaten yetenekli ama yaşı itibariyle doğal olarak tecrübesiz. İlerleyen yıllarda eğer sakatlık vs. başka bir şey yaşamazsa renk katacağı kesin. :good:

Fikrimin ince gülü Sharapova da elendi az önce. :( Onun gidişi ile birlikte Roger ve rakiplerine odaklanabilirim. :D 

• Haha 1

hashus    566
hashus

Ekselansları kortta ama Eurosport 2'de del Potro-Thiem maçını izleyin bence. İnanılmaz bi maç oluyor :)

hashus    566
hashus

del Potro - Thiem maçını kaçırdıysanız bir şekilde izleyin. Çok enteresan bir maçtı. Tenisçiler kadar tribünler de maçın içindeydi. Maç sayısının da "challenge"la gelmesi de son nokta oldu zaten.

Federer çok rahat turlayacak gibi. Şu anda setlerde 2-0 önde. Ve muhtemelen çeyrek finalde 2009 finalinin rövanşını izleyeceğiz :94:

SABRE    1,008
SABRE

Aynen zaman rövanş zamanıdır! :) 

hashus    566
hashus

Bence bugün oynanacak iki maç da büyük maç olacak. Federer- del Potro rövanşı için zaten beklentiler yüksek ama bence Nadal - Rublev maçı da sürprizli geçebilir.

Çocuğun şans eseri nerdeyse bütün maçlarına denk geldim ve önce adına vurulduğum (Tarkovsky's) Andrei Rublev :D 19 yaşındaki bu delikanlı, maç esnasında yer yer kopmalar yaşasa da istediği zaman inanılmaz vites yükseltebiliyor. Nadal buna müsaade eder mi bilmiyorum ama Rublev kolay lokma değil onu söyleyebilirim :) 

Kısaca güzel bir tenis akşamı-sabahı bizleri bekliyor :P

maverick5    41
maverick5

Nadal turlar. Rublev tecrübesiz daha. Federer Del Potro mücadelesi için de pek yorum yapamıyorum. Ama bir önceki tur maçlarına bakarak Federer alır diyorum. İnşallah bi Federer Nadal yarı finali görürüz. Yalnız Federer' in ma.ı gece saatlerinde oynanacak. Ona canım sıkıldı izleyemeyeceğim. Sabah artık izlemeye çalışırım.

hashus    566
hashus

Ekselansları veda etti. 3. setin tie-breakinde kaçırdığı 4 set puanı kırılma anı oldu. Yine bir Nadal-Federer izleyemedik ona yanarım

maverick5    41
maverick5

Yazık oldu Federer'e. @hashus Evet katılıyorum 3. set tie break de çok fırsat kaçırdı. O seti verince morali bozuldu zaten. Toparlayamadı. Üzüldüm ben de. Nadal Federer maçı izlemek çok isterdim.

TheodoreDogg    75
TheodoreDogg

Gerçekten bravo Del Potro'ya. Çok büyük işler yapıyor. Nadal maçını 3-0 da alabilir 3-0 kaybedebilir de. Tam ortası yok gibi o maçın. Nadal'a da pek güvenemiyorum ama en baştan favorim Nadal'dı zaten. Kevin Anderson ve Carreno Busta'dan birinin finale çıkacak olması çok özel bir ayrıntı. İki tenisçi çocuklar gibi heyecanlıdır kesin.

SABRE    1,008
SABRE

Rogers Cup'a katılması Federer'i bir grand slamden etti belkide, tam anlamı ile hazır gelmemişti zaten buraya sakatlık izleri vardı. Nadal en büyük favori, bence kazanacaktır da. Del Potro direnemez Nadal'a.