Jump to content
Laravel Framework 5.7.6 güncellemesi tıklayın lütfen Devamını oku... ×
rubens9999

İstanbul İçin En İyi Cinemaximum Sinema Salonu Hangisidir?

Tavsiye Edilen İletiler

rubens9999    0
rubens9999

Arkadaşlar merhaba uzun zamandır beklediğim efsane film; Terminator 2 filmi nihayet yarın gösterime başlayacak ve film Cinemaximum salonlarında gösterilecekmiş.

Acaba İstanbul için en iyi Cinemaximum sinema salonu hangisidir? (Avrupa yakası Anadolu yakası fark etmez)

Perde büyüklüğü benim için müthiş önemli ancak perdenin 21:9 olması da çok önemli. 

Görüntü kalitesi ses kalitesi çok önemli diğer önemli etmen.

uzun lafın kısası İstanbul`da filmi adam gibi bir sinema salonunda seyredebileceğim öneriler rica ediyorum.

Misal Cinemaximum Vialand`da filmi Hindistan sinema salonu gibi bir salonda, 4:3 perdede (geniş ekranı perdeye sığdırmak için görüntüyü ufaltmışlardı üstüne görüntünün bir kısmı dışarda kalmıştı) dışarıdan gelen ses rahatsız ediciydi. 

Son olarak arkadaşlar: 

Terminator 2`yi IMAX salonunda oynatacak bir kuruluş var mı? Ayrıca film ülkemizde sadece 3D olarak mı gösterilecek?

Eğer başka Cinemaximum dışında başka sinema salonlarında gösterilecekse, bu konuda bilgi verecek arkadaşlara minnettar olurum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AasgaarDvoLuNDagR    285
AasgaarDvoLuNDagR

Merhabalar @rubens9999 :)

Muhtemelen en son açılan Cinemaximum en iyi ya da en son teknolojiye ait ses sistemi ile kurulmuştur. En büyük salon (koltuk sayısı bakımından) için büyüklüğüne göre ekran olacağından yine büyük salonun boyutuna da göre büyüklükte de perdesi olur. Ayrıca salonun büyüklüğüne göre problemli bir ses sistemi yoksa akustiği ve ambiansı da daha güzel oluyor bence. En iyi projektör içinse iMAX salonlarda mevcut tabi ekranları da diğerlerine göre daha büyük oluyor. Konunun uzmanı değilim, elimde somut veriler de yok ve perde ölçülerini bilmiyorum ama salon tercihinde ben şu şekilde yapardım:

İstanbuldaki salonları göz önünde bulundurarak

Eğer iMAX olarak gelecekse :

1- Akasya

2- İstinye Park

3- Marmara Park

şeklinde tercih ederdim.

Ancak film 3D olarak görünüyor. Bunu göz önünde bulundurarak, yine en büyük salon sıralaması:

Maltepe Park 280

Forum İstanbul 230

Marmara Park 210

bu salonlara ek olarak Mall of İstanbul'daki Cinetech'in seçeceği salonu da beklerdim. Zira bu sinemada Dolby Atmos ses sistemi var. Akasya'daki salon Vip1 olarak görünüyor ama o salonun durumu hakkında bilgim yok, siteye girişte problem olduğu için fikir de yürütemiyorum. Diğer sinemalardaki gösterimleri hızlıca kontrol ettiğimde çoğunluğu cep sineması tarzında 50-60 kişilik ufak salonlarla karşılaştım. :)

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eyoruk    29
eyoruk

Imax olacaksa Akasya.

Düzenli tercih ettiğim 3 Cinemaximum var *Palladium / Akasya / Watergarden. Bence en iyi düzen koltuklar Watergarden salonlarında. Çok rahaf temiz .Sanırım yeni açılan / açılacak olan tüm salonlar oradaki gibi olacak.Ses görüntü olarak da salondan salona değişiyor aslında.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
NeC    174
NeC

Ben de IMAX için en iyi Akasya diyorum. Diğer filmler için sadece sinema değil salon da önemli. Aynı sinema içinde salonlar o kadar fark edebiliyor ki aklınız almaz. Para önemli değil diyorsanız VIP salonları tercih edebilirsiniz. Hatta Watergarden'da kalite ve konforun tavan yaptığı Gold Class salonlar açıldı. Onun dışında büyük salonlar "genelde" daha kaliteli oluyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rubens9999    0
rubens9999

Arkadaşlar hepinize merhaba :)

Şu sıralar meşgul olduğumdan cevap geç geldi bunun için sizlerden çok özür dilerim.

Cevabınız için sevgili NeC     eyoruk   ve  AasgaarDvoLuNDagR çok teşekkür ederim. Önerilerinize kulak vereceğim. 

Burada herkes Imax demiş ama film Imax için gelmedi galiba [ki bu çok büyük bir hata (halbuki James Cameron çok iyi bir satıcıdır bunu nasıl düşünememiş hayret!), çünkü bu efsane  film Imax`da izlenir. Neden öyle bilmiyorum 3D`de film daha bir küçülüyor, perde daha ufak geliyor]

sevgili  AasgaarDvoLuNDagR   Cinetech`in web sitesini inceledim,   dediğiniz gibi Mall of İstanbul'daki Cinetech'de gösterilmiyor, gösterilmediği gibi Anadolu`daki Cinetech salonlarında Terminator 2 gösterilirken koskoca İstanbul`da gösterilmemesi tuhaflığından bahsedemeden edemedim. Ve sevgili AasgaarDvoLuNDagR sinema salonu ne kadar büyükse o kadar iyi ses akustiği ve ambiansı da daha güzel oluyor yorumunuza aynen katılıyorum.

Sevgili eyoruk ve NeC film Watergarden gösterilmiyor (ama inceledim keşke gösterilseymiş).  ve sevgili NeC Aynı sinema içinde salonlar o kadar fark edebiliyor ki aklınız almaz tanımınıza kelimesine kelimesine katılıyorum.

Birde arkadaşlar Cinecity diye bir sinema salonu var, Etiler, Olivium`da salonları var ve Terminator 2`yi gösteriyor, bu sinema salonu hakkında bilgisi olan bir arkadaş var mı?

http://www.cinecity.com.tr/film/terminator-2-mahser-gunu-3d

Arkadaşlar benden size Terminator 2 hakkında bilinmeyen güzel bir bilgi:  Terminator 2 filmi aslında ülkemizde daha önce tekrar gösterim olarak sinemada gösterilmişti, bu 3. kez gösterim oluyor. Olayı bilmeyenler için; Terminator 2 filmi 4 Oskar ödülü ve Kuzuların Sessizliği filmi ise 5 Oskar ödülünü kapınca sinema salonları her iki filmi de oskar ödüllü film duyurusuyla 1992 yılında tekrar vizyona sokmuşlardı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismuta    258
ismuta

Akasya IMAX'e çok takılmıştım zamanında. Şimdi oralar bana çok uzak. :)

IMAX dışında Emaar sinemasının koltukları ve koltuklar arası genişliği hoşuma gitmişti. Herhalde yeni açılmasından dolayı o zamanlar bana çok hoş geliyordu. Şimdi ne haldedir bilemem. Akasya ve Emaar Cinemaximum olarak sevdiğim sinemalardı.

Ama genelde ben Rexx'e takılırdım. Başka sinema orada gösterirdi bir iki defa Etiler Akmerkez'deki CinemaPink'e gittim, sağ olsun Sinemia yoksa o kadar para verecek değilim. Bence en güzel sinema orasıydı. Koltuklar muhteşem. :foleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eyoruk    29
eyoruk

Geçen yine Water da idim.Cidden çok rahat koltukları.Bundan sonra başka yere gitmem kolay kolay .

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
nutellabrain    51
nutellabrain

Cinemaximum'u satın alan Kore şirketi CGV'de bir dönem çalışmış biri olarak şirket gözünde en iyi salonun Akasya olduğunu söyleyebilirim. Bir numaralı sinema salonumuz Akasya olduğundan her türlü yeniliği ilk orada, sonra ise ikinci en iyi salon olan İstinye'de deniyorduk. Benim deneyimlerime göre de biri Asya yakasının, diğeri Avrupa yakasının en iyisidir.

tarihinde nutellabrain tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
emperor    1
emperor

Bu başlık muazzam olmuş. Hafta sonu İstanbul'a gideceğim en iyi Imax salonunu soracaktım. Verilen yanıtlardan hareketle Akasya'yı tercih edeceğim. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.