Jump to content

Altyapısız Internet ve ISS Önerileriniz...

EricDraven
 Share

Recommended Posts

10 Yıla yakın VDSL internet kullandım son yılımda 2 kere kablom çalındı ikisinde de 6 ay olmak üzere bekledim yani 1 yılda taş çatlasa 1 ay net kullandım sonra da çıktım Turkcell Superbox kullandım 2 yıl sonra ona 165 TL öderken kullandığım paket 600 TL ye çıkınca kapattırdım aylarca net aradım 2 yıldır altyapı yok diyorlar en son Vodafone Redbox alayım dedim sitesinden benim adresimden redbox full çekiyor ama başvuru yapınca sizin bölgenizde altyapı bulunamadı diyor en son türk telekom magnet'i gördüm 30mbs'ler filan havada uçuyor sazan gibi gittim aldım alırken sinyal kontrolü yapalım dediler ohohooo dediler bir an aklıma kaan kural geldi nedense adam 36-40 çeker dedi tamam dedim otobüs te neredeyse halay çekecektim eve geldiler 1 hafta sonra orada da çile çektik resmen 1 aydır evde net var ama yok gibi de çünkü 1'i bile zor görüyor hava koşullarından bile etkileniyor yani ayıptır söylemesi biri bizim katın üstünden aşağı tükürse ondan bile etkileniyor var mı bu kardeşinize internet önerileriniz?

Edited by EricDraven

Altyapısız olarak Turkcell Superbox - Vodafone Redbox - Türk Telekom Evimde Mobil Wifi bunlar bulunmakta.  Bunları zaten denemişsiniz ve memnun kalmamışsınız. Birde Uydunet ve Dsmart'ın interneti vardı yanlış bilgi vermek istemem, değişmişte olabilir ama bu ikisi uydu üzerinden internet veriyorlardı.

jacksparrow602, şöyle yazmıştı: (58 dk önce)

Altyapısız olarak Turkcell Superbox - Vodafone Redbox - Türk Telekom Evimde Mobil Wifi bunlar bulunmakta.  Bunları zaten denemişsiniz ve memnun kalmamışsınız. Birde Uydunet ve Dsmart'ın interneti vardı yanlış bilgi vermek istemem, değişmişte olabilir ama bu ikisi uydu üzerinden internet veriyorlardı.

evet SuperBox ve Magnet dedim hatta hala magnetteyim superbox on numara ama fiyatı çok magnete yorum bile gerekmez redbox vermiyorlar zaten ama dsmart'a sormuştum yok demişlerdi uydu net'e bakayım simetrik internet filan var bakıyorum onlara da pek bildiğim şeyler değil umarım güzel bir sonuç çıkar da rahatlarım buraya da çözümü yazarım binlerce mağdur var benim gibi @jacksparrow602 önerilerin için teşekkür ederim...

edit : https://www.fiberkablonet.com/ den baktım da yok uydunette çare olamadı bana yıl 2021 yahu :)

Edited by EricDraven

şu an yazacaklarım 5 yıl öncesinden teknoloji ve paketler değişmişmidir bilemiyorum ama fikrimi paylaşmak istedim

şu anki ikametime ilk taşındığımda hiç telefon (bırakın interneti) altyapı yoktu

bir yıl Turcell WINN kullandım ondada verilen antene sim kart takıyorsunuz onu bilgisayara bağlıyorsunuz

bu uygulama hem düşük süratli hem kotalıydı üstelik bölgedeki Turkcell GSM yansıtıcılarının kapasiteleriyle alakalıydı

bir sene sonra sürem dolunca bıktım ve uydudan çanak antenle internet alabileceğim bir firma aradım adında UYDUNET yada uydudan internet diye kakalamaya çalıştıkları birçok firmanın aslında uydudan internet değil, telefon hattı üzerinden internet bağladığını öğrendim (laf cambazlığıyla kandırıyorlarmış) bir tane gerçek uydu internet buldum önce fiat vermediler ama ısrarcı olunca ve kesin alacağım deyince yıllık 2500 $ gibi astronomik bir fiyat söylediler ki buna şimdi fiatını hatırlamıyorum ama yine yüksek bir meblağ olan olmazsa olmaz bağlantı cihazının fiyatı dahil değildi bende vaz geçtim bir müddet sonra da telefon hattım geldi adsl ye geçtim

dediğim gibi bunları beş yıl önce yaşadım şimdi teknolojik gelişmeler ve rekabet nedeniyle ucuz fiata erişim açılmış olabilir ama uydu üzerinden olduğuna emin olmak lazım

@gdoyurur yazı için teşekkürler ben de dediklerine bakıyorum şuanda koskoca 5 yılda internet adına hiçbir gelişme olmamış hala senin bıraktığın yerde bizde internet bide diyorlar her hanede ev interneti var diye :)

• Like 1

jacksparrow602, şöyle yazmıştı: (18 saat önce)

@EricDraven Eğer Bursa'da iseniz uydudan internet için Superwi diye bir firma var. 

Izmir 'deyim uzaynet (Uydu Üzerinden Internet) diye bir şey var biraz pahalı ama bakıyorum beni idare etse yeter 10-15 ara download yapıp 2-3 arası da upload bana yeter de artar da zaten ps4 te oyunları gece indiriiyorum netflix ve amazon prime video kullanıyorum netflix de düşük internet bile yetiyor ama amazon 1080p adam akıllı en az 10 istiyor yoksa arada duruyor :) bakalım uzaynet 'i inceleyen doğru düzgün bir analiz de bulamadım alırsam buraya da yazarım avantajları, dezavantajları bu arada tavsiyelri halen bekliyorum :)

Edited by EricDraven

adresi Basın Sitesi ise benim dediğim yer

fiat olarak biraz ucuzlamış olabilir ama yinede pahalı olacağını düşünüyorum

ben sorduğumda dolar üzerinden fiyat ayarlaması yapıyorlardı

size tavsiyem anlaşacaksanız TL üzerinden anlaşın

birde modem benzeri bağlantı cihazı için  ayrı para istiyorlardı ve pahalıydı

o konuyuda sorabilirsiniz

firmayla anlaşmadığım için teknik detayları (bağlantı hızı ve kalitesi vb) veremiyorum maalesef

https://uzaynet.com.tr/

Taahhütsüz Limitsiz En Uygun Paket :

115 ₺/İlk 3 Ay Sonrasında 159 ₺ (Tüm Vergiler Dahil)

Download 20Mbps'e kadar

Upload      3Mbps'e kadar

Kurulum ve Cihaz Bedelleri

Kampanya kapsamında, uzaynet uydu sistemi montaj ve demontaj bedeli iki taksitte aboneden tahsil edilir. Birinci taksit bedeli 310,00 ₺ aboneliğin başlangıcında, ikinci taksiti olan 310,00 ₺ ise aboneliğin sonunda faturalandırılır.

Taahhütlü Limitsiz En Uygun Paket : 

299 ₺/İlk 3 Ay Sonrasında 3799 ₺ (Tüm Vergiler Dahil)

Download 20Mbps'e kadar

Upload      3Mbps'e kadar

ikisinin de altında cihaz bedeli yazıyor ama taahütlü de geçerli değildir diye tahmin ediyorum...

Edited by EricDraven

benim zamana göre fiatlar hayli düşmüş ama yinede yüksek

ne demişler "koyunun olmadığı yerde..."

mecbursanız yapacak başka bir şey yok

cihaz fiatından iyi emin olun bence son dakika kazık atmasınlar

• Thanks 1

gdoyurur, şöyle yazmıştı: (2 dk önce)

benim zamana göre fiatlar hayli düşmüş ama yinede yüksek

ne demişler "koyunun olmadığı yerde..."

mecbursanız yapacak başka bir şey yok

cihaz fiatından iyi emin olun bence son dakika kazık atmasınlar

doğru söylüyorsun bir arayıp sormak lazım :)

sürekli boş port yalanı, 4.5 ayda gelebeldiğim nokta bu altyapı var kablo var ama hizmet

spacer.png

Edited by EricDraven

bir torrent sitesinde @hakan1987 diye bir abimiz bana şunları önerdi :

Mail adresleri bunlar resmi şekilde değilde daha durumunu anlatan bir mail at
iletisim@turktelekom.com.tr,
akdag.eniz@turktelekom.com.tr,
ozelmusteriyonetimi@turktelekom.com.tr,
sosyalmedya@turktelekom.com.tr,
umit.onal@turktelekom.com.tr,
TTyardim@turktelekom.com.tr,
yusuf.kirac@turktelekom.com.tr,
ceoofis-1@turktelekom.com.tr,
gokhan.yalvac@turktelekom.com.tr,
vip_team@turktelekom.com.tr,
bilgitt@turktelekom.com.tr,
hkoray.emeksiz@turktelekom.com.tr

bide artı ben twitter dan destek istedim ümit önal ve yusuf beyden bugün 24 mbps vdsl altyapı gelicek dendi sabah çok iyi oldu bu haber bakalım altyapı hazırlanınca buraya da yazıcam

edit : 5 dk sonra yarın geleceğiz dediler...

Edited by EricDraven

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...