Jump to content
Pirpir

4K UltraHD BluRay

Tavsiye Edilen İletiler

Pirpir    222
Pirpir

Merhaba

https://zooqle.com/crouching-tiger-hidden-dragon-2000-4k-ultrahd-bluray-2160p-x264-vp3gt.html#mediainfo

Şu ripi indirmeyi düşünüyorum ama emin değilim. Bilgisayarda 4K film oynatılabiliyor mu? Ekranla ilgili bir şey olduğu kesin ama 3D den farklı bir şey mi anlayamadım. Mac ile alakalı aramalarımda ekran görüntü ayarları ile oynarsam falan izleyebileceğimi düşünüyorum ama hdmi bağlantı falan diye bir şeyler okudum kafam karıştı.

Sorumun basit hali şu. Bu filmi bilgisayarıma indirsem bilg.ekranından normal 1080p gibi izleyebilir miyim? Yoksa 5 gb elimde patlar mı bu işe hiç mi girmesem :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eros    64
eros

5 gb nedir ki, millet 40 gb lık filmler indirip izliyor. :) eğer 1080p bir monitörde izleyecekseniz 4K indirmenin bir anlamı yok. Yakın zamanda 4K bir monitör veya tv alma niyetiniz varsa şimdiden 4K film arşivi oluşturabilirsiniz. Çoğu tv 4K filmleri bilgisayara ihtiyaç duymadan direk usb den açıyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kill Master    1.467
Kill Master

4K TV'de bir film izleyeceğim. 5 gb'lık bir 4k brrip buldum. Ne kadar gerekli? 1080p ya da 720p indirsem görüntüde sıkıntı belli olur mu?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kanpuu    231
Kanpuu
Kill Master, 8 dk önce tarihinde yazdı:

4K TV'de bir film izleyeceğim. 5 gb'lık bir 4k brrip buldum. Ne kadar gerekli? 1080p ya da 720p indirsem görüntüde sıkıntı belli olur mu?

Blurayt kaynaktan en az kayıpla rip yapmayı hedefleyen anime encode gruplarından 1080p sunumlar indiririm. Onlar 2 saatlik filmi 1080p'de  8-10 gb gibi boyutlarda kodluyorlar. Hem de x265 codek gibi düşük boyutda yüksek kalte sunmayı hedefleyen bir codec ile.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kill Master    1.467
Kill Master

Teşekkürler @Kanpuu Dosyayı indirmeye bıtskmıştım, tamamlanmış. 5 gb az tabii.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş