Jump to content
Sign in to follow this  
Nautilus

Xiaomi - MIUI Kullanıcıları Tanışma ve Yardımlaşma Başlığı

Recommended Posts

Nautilus    290
Nautilus
xreaLy+, 14 sa önce tarihinde yazdı:

MIUI 9 u nasıl kuruyoruz?

9 güncellemesi yakın zamanda yayınlanacaktır. Şu an beta aşamasında. Kararlı sürüm yayınlandığında Güncelleyici uygulamasından otomatik olarak MIUI 9'a yükseltme yapabileceksiniz.

Beta sürümünü yüklemek isterseniz beta romu indirip telefonunuza kopyaladıktan sonra Güncelleyici uygulamasının sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunup "Güncelleme paketini seçin" diyebilirsiniz. Bu işlem telefonunuzdaki bütün veriyi de silecektir.

• Like 1

alihsans    354
alihsans

Mi6 için ekran koruyucu ve kılıf öneriniz var mı? Alıp memnun kalmadığınız varsa onu da paylaşabilirsiniz.

mcake±    11
mcake±

miui ile motorola defy'dan beri uzuuun yıllara dayanan dostluğumuz var. Samsung Note8 benim için Redmi Note3 kadar değerli değil. O derece yani... :D

Dadaloglu    31
Dadaloglu
alihsans, 39 dk önce tarihinde yazdı:

Mi6 için ekran koruyucu ve kılıf öneriniz var mı? Alıp memnun kalmadığınız varsa onu da paylaşabilirsiniz.

Sana Sarı Lacivert bir kılıf bulmak şart oldu Ali telefonunla tam uyumlu olsun diye :D

• Like 1

xreaLy+    10
xreaLy+

miui 8.5 te ekran ikiye bölünüyor mu acaba ? Ben bulamadım nasıl yapılacağını.

Nayi    215
Nayi

Ben de ilk Mi'cilerdenim aslında. 3 yıl önce Çin'den Mi4 almıştım. Bu zamana kadar büyük bir memnuniyetle kullandım. Herkes merakla bu ne diye bakar, ismini cismini bilmeyince burun kıvırırlardı. Bilmezlerdi tabii nasıl bir canavar olduğunu. Ancak tek bir sorunu vardı, Çin için üretilmiş bir modeldi ve ne 3G ne de 4G'si Türkiye'de kullanılamıyordu. İlk zamanlar pek dert etmedim bunu; wifi ve çok sıkışınca 2g hızıyla işimi görmeye çalıştım. Fakat son zamanlarda mobil internet de çok yaygınlaşınca artık bıkkınlık vermeye başlamıştı. Yoksa telefonun hızı, rami, miui'si çok iyiydi, birkaç yıl daha rahatlıkla kullanabilirdim. Kurban bayramında kayınpeder bizi ziyarete gelince, o da telefonu sadece arama yapmaktan öte kullanmıyor olunca elindeki iPhone 5S'le değiştik. Böylece internet sorununu aşmış oldum ama aklım hala da Mi'dedir. İnanın herkesin bayıla bayıla bir hal olduğu iphone'u, ios'u ben sevemedim. Çok dert değil, çok da önemsemem ve kullanıyorum bir şekilde ama bugün para verip alacak olsam ilk bakacağım telefon yine Mi'dir. 

Güle güle kullanın, uygun fiyatlara taş gibi cihazlardır. 

• Like 3

alihsans    354
alihsans
xreaLy+, 2 sa önce tarihinde yazdı:

miui 8.5 te ekran ikiye bölünüyor mu acaba ? Ben bulamadım nasıl yapılacağını.

Bildiğim kadarıyla 8.5'te yok. MIUI 9'da varmış.

Ne denli stabil olur bilmem ama harici uygulamalarla ekranı ikiye bölmek mümkün.

• Like 1

Dadaloglu    31
Dadaloglu

(MIUI 9) 7.10.12 Beta yayınlandı bugün. 

Miui 8.5 da Ekranı 2'ye bölme özelliği yok. 

Miui 9'da Ekranı 2'ye bölme çok stabilize ve güzel çalışıyor.

mnth    260
mnth

Miui 9 Beta 7.10.12 yayınlandı...

simunye    0
simunye

Benide yazabilirsiniz.

Mi 6 64GB Global Sürüm Kullanıyorum.

Sürüm MIUI 9 Global 7.9.22 Beta.

Dadaloglu    31
Dadaloglu
Nayi, 13.10.2017 - 10:31 tarihinde yazdı:

Ben de ilk Mi'cilerdenim aslında. 3 yıl önce Çin'den Mi4 almıştım. Bu zamana kadar büyük bir memnuniyetle kullandım. Herkes merakla bu ne diye bakar, ismini cismini bilmeyince burun kıvırırlardı. Bilmezlerdi tabii nasıl bir canavar olduğunu. Ancak tek bir sorunu vardı, Çin için üretilmiş bir modeldi ve ne 3G ne de 4G'si Türkiye'de kullanılamıyordu. İlk zamanlar pek dert etmedim bunu; wifi ve çok sıkışınca 2g hızıyla işimi görmeye çalıştım. Fakat son zamanlarda mobil internet de çok yaygınlaşınca artık bıkkınlık vermeye başlamıştı. Yoksa telefonun hızı, rami, miui'si çok iyiydi, birkaç yıl daha rahatlıkla kullanabilirdim. Kurban bayramında kayınpeder bizi ziyarete gelince, o da telefonu sadece arama yapmaktan öte kullanmıyor olunca elindeki iPhone 5S'le değiştik. Böylece internet sorununu aşmış oldum ama aklım hala da Mi'dedir. İnanın herkesin bayıla bayıla bir hal olduğu iphone'u, ios'u ben sevemedim. Çok dert değil, çok da önemsemem ve kullanıyorum bir şekilde ama bugün para verip alacak olsam ilk bakacağım telefon yine Mi'dir. 

Güle güle kullanın, uygun fiyatlara taş gibi cihazlardır. 

Çok teşekkürler. Band 20 sorunu hariç o da kırsal için gerekli hiçbir şebeke sorunu kalmadı bu markada. 

Dün 4g+ yazısı gelince ekrana test edeyim dedim 128 Mbps indirme 24.68 Mbps gönderi sonuçlarını aldım :)
4G çekmeyen yani Band 20 sorunu olan yerlerde de H+ olarak test ettiğimde 22 indirme 11 gönderme testleriyle karşılaştım. 

Bu sonuçlar gayet yeterli geldi bana ki Lig maçlarını DigitürkPlay olarak telefonun internetinden Tv'ye verip izliyorum. 

Markanın her modeli kendine has + ve - detayları elbette var uzun kullanım testlerinden sonra Mi 5s Plus için ayrıca yazabilirim :)

Edited by Dadaloglu
Eksik yazılmıştı.

Nayi    215
Nayi

Hayır, benim cihazın sorunu bant 20 ya da başka bir sorun gibi değildi. Benim cihazın donanım farklılığından kaynaklanan bir sorunu vardı. Çin ve Avrupa 4G yayınları farklıymış. Normalde bütün firmalar cihazlarında her iki sistemi destekleyen donanım koyuyor ama Xiaomi o dönem iki farklı Mi4 çıkarmış. Biri FDD-LTE dedikleri global sürüm, bir de sadece Çin ve benzeri 4G kullanan ülkeler için ürettikleri TD-LTE sürüm. Benimki işte bu TD-LTE sürümdü. Alırken bu farklılığı bilmiyordum. Ülkeye dönünce fark ettim bu durumu. Türkiye'de ne 3G ne de 4G çekti. Uzun süre 2G ile kaplumbağa hızında internete girmek zorunda kaldım. :) 

• Like 1

Dadaloglu    31
Dadaloglu

Baya baya dayanmışsın :) Son 20 günde en ufak sorunlar için kaç tane telefon değiştirdiğime inanamazsın :D

• Like 1

Nayi    215
Nayi

Gün boyu işteyim, akşamları evdeyim. Genelde wifi ile götürdüm işe.  Çok ihtiyaç olduğu zamanlarda da eş-dostun paylaşımıyla idare ettim. :D 

Ama şunu da tecrübe ettim. İstanbul'daki internet hızları Anadolu'ya göre daha iyi sanırım. 2G'yle Konya'da navigasyon amaçlı haritayı bile zor açarken, bir İstanbul seyahatimde 2 gün boyunca gideceğim her yere 2G hızında navigasyon kullanarak kolayca eriştim. Youtube açıp bir video izlemek imkansız elbette ama İstanbul'da en azından navigasyonu hiç sorun yaşamadan kullanmıştım. Bu da böyle bir anımdır. :) 

byesiler    456
byesiler

Baz istasyonları daha sık olduğu için olabilir. Bu yaz tatilinde 2G ile gogılın  g'sini bile görememiştim.

• Like 1

Dadaloglu    31
Dadaloglu

Gerçekten çok farklılıklar olabiliyor. 

3G Bile bazı yerlerde sayfa açtırmadığına rastlamışımdır :)

métèque    1
métèque

Redmi 4A

MIUI 8.5 global stable 

Beş altı aydır kullanıyorum. Ancak birkaç uygulamayı aynı anda kullanmaya kalkınca donanımın yük altında ezildiğini fark ediyorum. Örneğin spotify ve health uygulaması açıkken  google  maps kullanmak işkence oluyor. Sanırım biraz daha paraya kıyıp bir tık üst bir model almak lazımmış :D

Aslında bakinca o kadar da yetersiz bir donanım özelliği yok. Ram 2gb,  işlemci 1.4 quadcore. Yani delirtmeden yavaş yavaş da olsa işini yapması için epey iyi gibi ama bazen çekilmiyor özellikle de biraz aceleniz varsa inadına takılıyor >:(

xreaLy+    10
xreaLy+

Miui 9 betayı kurarsam diğer stabil güncellemeleri otomatik alır mıyım?  Önceden htc m8 vardı, rom attım diye gelen stabil güncellemeleri alamamıştım.  Ayrıca telefon garanti dışı kalmıştım. Bu konu da sizlerden yardım alabilir miyim?

Nautilus    290
Nautilus

Dostlar, önceki cihazlarımda ilk yaptığım ayarlardan biri dil ve giriş ayarlarında yazım denetleyiciyi kapatmaktı. MIUI'da bununla ilgili bir ayar bulamadım. Kelimelerin altında çıkan kırmızı çizgiyi sevmiyorum. Yazım denetleyiciyi kapatmanın bir yolu var mıdır?

@xreaLy+, kararlı sürümdeki güncellemeleri almakla ilgili bir sorun olacağını sanmıyorum. Ancak yazılımınız hep bir sonraki sürümün betası olarak güncellenmeye devam edecektir sanırım. Betacı arkadaşlar bu konuda daha net bilgi verebilirler.

métèque    1
métèque
Nautilus, 6 sa önce tarihinde yazdı:

Kelimelerin altında çıkan kırmızı çizgiyi sevmiyorum. Yazım denetleyiciyi kapatmanın bir yolu var mıdır?

Denetleyici olarak google seçip klavyelerde gboard'u disable yapınca olmuyor mu. Bende %99 kırmızı çizgi görmüyorum. SwiftKey kullanıyorum. klavye olarak. Nedense sadece bazen çıkıyor, ama neye göre çıkıyor anlamadım.