Jump to content
kizancik

Adını Hatırlayamadığım Bir Dizi

Tavsiye Edilen İletiler

kizancik    248
kizancik

Adını hatırlayamadiğimiz diziler hakkında bilgi paylaşımlarını bu başlık altında paylaşabiliriz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Serciey    6
Serciey

Bir grup insan terkedilmiş bir kasabada mahsur kalıyordu. Bir nedenle gitmelerine izin verilmiyordu, gitmek isteyenlerin başlarına birşeyler geliyordu. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
feraset    7
feraset

Diziyi izleyeli epey oldu, 2. ya da 3. sezondan sonra sona erdirilmişti

Dizinin kahramanı adamın sanırım evi yanmıştı, karısıyla da sorunlu ama evi tamir ettiremediği için evde kalamıyor, park gibi bir yerde çadırda kalmak zorunda Bir yandan da geçim derdinde Sonra bir iş kuruyor yanında bir yardımcı alıyor, çirkin, sakar bir tip, bir kez bununla birlikte de oluyor ama devamı gelmiyor sonra çok hoş güzel bir kadın müşterisi sanırım onunla bir ilişkisi var ama diğer yandan da ailesi ile de ilgilenmek istiyor

Adamın yaptığı işi hatırlayamadım Dedektiflik bürosu idi sanırım O hoş kadın da bir takip işi için gelmişti sanırım Adam çok çapkın ve yakışıklı bu arada Evi bir türlü halledemiyordu

Hatırlayabildiğim bu kadar Diziyi izlemiş olanlar hemen hatırlayacaktır

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
birkante    205
birkante

90'lı yıllarda gece televizyonda yayınlanan bir dizi vardı. 2 genç erkek siyah takım elbiseli suikatçi birbirini sürekli öldürmeye çalışırdı. bunları izleyen güzel bir kız vardı. erkeklerden biri japon görünümlüydü sanırım diğeri amerikandı. biraz araştırdım adamı shane west zannettim ama o değil sanırım. erkeklerden biri esmer diğeri sarışın. sürekli didişip kavga ederlerdi. adını hatırlayan var mıdır?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Harzam    7
Harzam

Merhaba arkadaşlar,

Bugün Addams Family izlerken aklıma bir dizi takıldı. Daha doğrusu dizi miydi onu da tam hatırlayamıyorum ama sanırım diziydi. 90'lı yıllarda TRT 1'de yayınlanıyordu öğleden sonra kuşağında. Adı "Sevimli Canavarlar" idi sanırım. Yanılıyor da olabilirim ama canavarların sempatik ve komik yaşantılarından kesitler sunuyordu. Hatta ailenin evde yaşayan yeşil kıllı bir canavar üyesi falan vardı. Tamamen yanlış hatırlıyor da olabilirim. Bilen, hatırlayan var mı acaba?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismail0100    271
ismail0100

Lilo & Stitch geldi aklıma ama değil.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Captain Hook    51
Captain Hook

80li yıllarda Trt de yayınlanmış ve her bölümünde izleyenlere japonca öğreten denizcilik temalı bir diziyi arıyorum, daha önce forum da bahsedilmişti fakat buılamadım. Umarım biri yardımcı olur.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
birkante    205
birkante

Bu olabilir mi @Captain Hook ?

IMDb
8.1/10K

Shogun (1980)

1. 1 sezon
  2. 5. bölüm
  3. 1 saat
  4. Dizi

1. Puan
    6/3
  2. Yapımcı
    Bilinmiyor
  3. Vizyon Tarihi
    15 Eyl, 1980
  4. Ülke
      • Amerika
      • Japonya
  5. Dil
      • English
      • Japanese
  6. Türler
  7. Oyuncu
    1. Richard Chamberlain
        (
      • Anjin-san
      • )
      5
    2. Toshirô Mifune
        (
      • Lord Yoshi Toranaga
      • )
      5
    3. Yôko Shimada
        (
      • Lady Toda Buntaro - Mariko
      • )
      5
    4. Furankî Sakai
        (
      • Yabu
      • )
      5
    5. Alan Badel
        (
      • Father Dell'Aqua
      • )
      5
    6. Damien Thomas
        (
      • Father Alvito
      • )
      5

Shogun, James Clavell’in 1975 tarihli, aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Gerçek olaylardan esinlenerek yazılan Shogun ise 1600 senesinde kaderin bir cilvesiyle Japonya’ya düşen İngiliz navigatör William Adams’ın hayatından esintiler taşır.

17’nci yüzyılın başında İspanyol kolonileri yağmalamak amacıyla yola çıkan Hollandalı bir korsan filosunda Erasmus isimli geminin pilot navigatörü olan John Blackthorne ve arkadaşlarının başı, başarısız bir deniz savaşı ve arkasından bastıran sevimsiz bir fırtına sonucunda ciddi belaya girmiştir. Avrupa’ya geri dönmektense Macellan geçidinden geçip büyük okyanusa açılarak Asya’ya, Japon Adaları’na ulaşmaya çalışan Erasmus ve mürettebatı, uzun süren, açlık, susuzluk ve fırtınalar sonunda varlığından bile emin olmadıkları Japonya açıklarında karaya oturur.

Mürettebatı Anjiro adında küçük bir balıkçı köyünde esir alınan Erasmus gemisi insanlarının tek bir şansı vardır: Japonlarla anlaşmak. Ne var ki ne navigatör Blackthorne Japonca bilmektedir ne de Japon köylüler İngilizce. Kahramanımızın hayatı, ne dilini ne adetlerini bildiği bu tuhaf insanların ülkesinde, aklı ve iç güdülerinden oluşan bir pamuk ipliğine bağlıdır. kaynak: www.planetdp.org

1. tt0080274
  2. 3 altın küre
  3. 5 ödül
  4. 13 adaylık
güncellendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Captain Hook    51
Captain Hook
birkante, 5 saat önce tarihinde yazdı:

Bu olabilir mi @Captain Hook ?

IMDb
8.1/10K

Shogun (1980)

1. 1 sezon
  2. 5. bölüm
  3. 1 saat
  4. Dizi

1. Puan
    6/3
  2. Yapımcı
    Bilinmiyor
  3. Vizyon Tarihi
    15 Eyl, 1980
  4. Ülke
      • Amerika
      • Japonya
  5. Dil
      • English
      • Japanese
  6. Türler
  7. Oyuncu
    1. Richard Chamberlain
        (
      • Anjin-san
      • )
      5
    2. Toshirô Mifune
        (
      • Lord Yoshi Toranaga
      • )
      5
    3. Yôko Shimada
        (
      • Lady Toda Buntaro - Mariko
      • )
      5
    4. Furankî Sakai
        (
      • Yabu
      • )
      5
    5. Alan Badel
        (
      • Father Dell'Aqua
      • )
      5
    6. Damien Thomas
        (
      • Father Alvito
      • )
      5

Shogun, James Clavell’in 1975 tarihli, aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Gerçek olaylardan esinlenerek yazılan Shogun ise 1600 senesinde kaderin bir cilvesiyle Japonya’ya düşen İngiliz navigatör William Adams’ın hayatından esintiler taşır.

17’nci yüzyılın başında İspanyol kolonileri yağmalamak amacıyla yola çıkan Hollandalı bir korsan filosunda Erasmus isimli geminin pilot navigatörü olan John Blackthorne ve arkadaşlarının başı, başarısız bir deniz savaşı ve arkasından bastıran sevimsiz bir fırtına sonucunda ciddi belaya girmiştir. Avrupa’ya geri dönmektense Macellan geçidinden geçip büyük okyanusa açılarak Asya’ya, Japon Adaları’na ulaşmaya çalışan Erasmus ve mürettebatı, uzun süren, açlık, susuzluk ve fırtınalar sonunda varlığından bile emin olmadıkları Japonya açıklarında karaya oturur.

Mürettebatı Anjiro adında küçük bir balıkçı köyünde esir alınan Erasmus gemisi insanlarının tek bir şansı vardır: Japonlarla anlaşmak. Ne var ki ne navigatör Blackthorne Japonca bilmektedir ne de Japon köylüler İngilizce. Kahramanımızın hayatı, ne dilini ne adetlerini bildiği bu tuhaf insanların ülkesinde, aklı ve iç güdülerinden oluşan bir pamuk ipliğine bağlıdır. kaynak: www.planetdp.org

1. tt0080274
  2. 3 altın küre
  3. 5 ödül
  4. 13 adaylık
güncellendi

Evet bu, teşekkürler.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dede korkut    13
dede korkut

Arkadaşlar merhaba.

En geç 2006-2007 civarı izlemişimdir. 4 bölümlük mini dizi diye hatırlıyorum, ya da en azından ben 4 bölüm izlemiştim :). Black Mirror tarzı bölümler birbirinden bağımsız, gelecekte geçiyor havası hatırlıyorum. İki bölümünden iki sahne hatırlıyorum:

Bir bölümde insana benzeyen bir robot mayın tarlasında bir insanı mayına itip ölümüne sebep oluyordu. Kamera görüntülerine bakarak bu olayı inceliyorlardı, robot nasıl olur da duygusal davranır diye.

Diğer bölümde ise pencerede her şey yolunda, günlük güneşlik bir hava var, ama aslında öyle değilmiş. günlük güneşlik hava sadece bir görüntü imiş. Bu görüntüyü kaldırınca gerçekte etraf toz duman, savaş mı olmuş fırtına mı bilmiyorum.

Herkesin bildiği bir dizi çıkacak diye korkuyorum. 9_9

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
sly666    0
sly666
On 1/17/2019 at 3:08 PM, Harzam said:

Merhaba arkadaşlar,

Bugün Addams Family izlerken aklıma bir dizi takıldı. Daha doğrusu dizi miydi onu da tam hatırlayamıyorum ama sanırım diziydi. 90'lı yıllarda TRT 1'de yayınlanıyordu öğleden sonra kuşağında. Adı "Sevimli Canavarlar" idi sanırım. Yanılıyor da olabilirim ama canavarların sempatik ve komik yaşantılarından kesitler sunuyordu. Hatta ailenin evde yaşayan yeşil kıllı bir canavar üyesi falan vardı. Tamamen yanlış hatırlıyor da olabilirim. Bilen, hatırlayan var mı acaba?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Harzam    7
Harzam
sly666, 4 saat önce tarihinde yazdı:

Şu an ekrana parlayan gözlerle bakıyorum :) çok teşekkürler 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş