Jump to content
Sign in to follow this  
CloudT

Spamusement

Recommended Posts

CloudT

Japonya aştıkça aşıyor ifadesini bir kez daha yinelememiz gerekiyor gibi görünüyor -ki hem bildiğimiz standart eğlence parkını hem de `onsen` fikrini bir araya getiren bir fikirle karşımızdalar.

Belediye başkanı, Beppu'nun bolca kaplıcalarıyla ünlü küçük kasabasında bölgeyi "eğlence parkı" projesi ile popüler bir turizm merkezi yapmaya karar verdi. Projeyi gerçeğe dönüştürmek için belediye başkanı Yasuhiro Nagano, insanlara Youtube üzerinden yayınladıkları video'nun bir milyon görüntüleme elde ederse parkı inşa etmeye devam edeceğini söyledi. 

Video Facebook sayfasında çevrimiçi yayınlandı ve 21 kasım'da Youtube şu an viral hale geldi. "Beppu şehri (Oita bölgesi, Japonya), insanlar tarafından kullanılan kaplıcalarda Dünya'nın en yüksek sıcak su kaynağı verimliliğine sahiptir. Bildiride, projenin ana hedefi üzerinde durarak, kent için yeni bir vizyon gerçekleştirmek için "eğlence parkıyla onsen şehir girişimini" gerçekleştirmek ve sözcüğü ülke ve dünyaya yaymak için bir karar aldılar.

Havlularla sarılı insanların roller coaster, feribotlar, atlıkarıncada eğlendikleri anları gösteren ve daha fazlasına sahip video üç gün içinde hedefini aştı. Benzeri görülmemiş tepki sonrasında belediye başkanının desteği ile halka teşekkürüyle birlikte parkın yakında hayata geçirileceğini doğruladı.

Malum video için;

https://www.youtube.com/watch?v=UbMmhQYoAsM

Son olarak:

Kelime: spa + amusement  = spamusement

Kaynak:  @JJaponya

Ek: Konu yanlış yere açıldıysa eğer düzeltin lütfen fakat konuyu açabileceğim bir asya bölümü olmadığından ya da nereye uygun olacağını akıl edemediğimden sağlıkla bir yandan alakası olduğundan burayı uygun gördüm.

Edited by CloudT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...