Jump to content
SABRE

90. Akademi Ödülleri (Kazananlar Belli Oldu)

Tavsiye Edilen İletiler

SABRE    1.007
SABRE

Kazananlar;

BbO7izus_o.png

bVmZ4kOn_o.png

ZGARTw4B_o.png

IzAibc3h_o.png

r7CqXNUA_o.png

zf3J48bP_o.png

f5TMIUgu_o.png

eLYXwzxg_o.png

NJwEoDnO_o.png

KLJU3sZL_o.png

Lx3rzBvr_o.png

yWaL9mDh_o.png

hArA7D4z_o.png

iNWLlfMd_o.png

UCMWzC5B_o.png

yPjB3iQx_o.png

PVhaLuqT_o.png

MzRLyX2F_o.png

PH2QhctM_o.png

zESn3RTt_o.png

eL8FgIl4_o.png

DAx6x8EI_o.png

UHQiC2w9_o.png

vLRItL1F_o.png

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi
  • Beğeni 4

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    674
Tuğrul Akça

90. Akademi ödüllerinde Yabancı Dilde En İyi Film Oscarı için yarışacak filmlerin sayısı 9’a düşürüldü. Oscar adaylıkları 23 Ocak’ta açıklanacak.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames    914
DeanJames

Bildiğim kadarıyla nihai olarak aday sayısı 5'e indirilecek. Haneke'nin filmi “Happy End",Angelina Jolie'nin filmi “First They Killed My Father” ,Fransa'nın adayı Robin Campillo'nun filmi “BPM (Beats Per Minute)" finale kalamayarak şaşırttı. 

İçlerinde en merak ettiğim film "A Fantastic Woman".Yine "Foxtrot" ve "In the Fade" listemdeki filmlerden. "The Square" de Cannes'da altın palmiye aldı,atlamamak lazım.İçlerinden henüz sadece Loveless'ı izleyebildim.Umarım diğer filmleri kısa zaman içinde görme şansımız olur.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hasangdr    2.080
hasangdr
gönderildi (düzenlendi)

5a3fb88b2e10d.jpg

4 Mart'ta, Jimmy Kimmel'ın sunumuyla düzenlenecek etkinlikle kazananların açıklanacağı 90. Akademi Ödülleri'nden tüm kategorilerdeki adaylar açıklandı. 

Spoiler

5a678937be41b.png

5a677c68a8e3c.png

5a677cc15b516.png

5a677cf05bd33.png

5a677d49297b7.png

5a677db347257.png

5a677deebcafd.png

5a677eb2e800d.png

5a677f3f728a1.png

5a677f70def01.png

5a677faf54df3.png

5a67805f9a020.png

5a678096e1913.png

5a6780f41cb7c.png

5a6781344de66.png

5a67817df3c42.png

5a6781f257801.png

5a678241ad21e.png

5a6782ce3547b.png

5a6782f962196.png

5a67859c6cf14.png

5a67836c8eb7a.png

5a6783919ece0.png

5a6783f078b7a.png

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi
  • Beğeni 5
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
arminius    66
arminius

Geçen seneye göre bu yıl çok kaliteli ve başarılı filmler adaylık elde etmiş.Düşük bütçeli bağımsız filmlerin ve Avrupa yapımlarıda listede bulunmakta.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Laudrup    2
Laudrup

Lady Bird ya da The Shape of Water en iyi film ödülünü alırsa baya sinirlenirim. :/ Three Billboards Outside Ebbing, Missouri en iyi film + senaryo + en iyi kadın + en iyi yardımcı erkek olmak üzere bu 4lüyü almalı.martin mcdonagh da en azından en iyi yönetmen adaylığı verilmeliydi bence. ona şaşırdım

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Franz_K    597
Franz_K

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri'yi en güçlü aday olarak görüyorum. Dunkirk ve Get Out'un listeye girebilmesi bile tuhaf. 

Verilmez ama Greta Gerwig'in son dönem performansından dolayı ödüllendirilmesini teşvik edici bulurum. Saygı duyarım. Zaten diğer en iyi yönetmen adayları arasında kayda değer kimse yok. 

Loveless'in yabancı dilde en iyi film almasına hiç şaşmam. Hak ediyor da.. Ancak ben Happy End'i de görmek isterdim. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Paradigma    149
Paradigma

Yönetmen Paul Thomas Anderson reiz ve başrolde Daniel abi, senenin beklediğim filmi bu. The Shape of Water da bekliyorum heyecanla izlemeyi. Blade Runner 2049, Baby Driver bunları vasat buldum. The Darkest Hour belki izlerim diyorum ama izlemem herhalde. Dunkirk, The Post, Call me by your name gibi filmleri sanırım izlemem, ilgimi çekmediler. Get Out çok iyiydi bence. Logan fena değildi. Mudbound duymadım desem yeri, bakayım konusuna. I, Tonya gibi biopic'ler beni fazlasıyla baydı. Molly's Game de o bayan grupta. Disaster Artist ilgi çekici ama Amerikan kültürünün kitsch'i ne kadar açar beni bilmiyorum. Three Billboards outside vs. filmi de orta karardı bence ama Sam Rockwell severiz. O yönetmen In Bruges'u aşamadı bence :)

Oscar'ları kim alır derseniz işte çeşitli liberal duyarlar arasında paylaştırırlar; eşcinsel konu var kadın hakları teması var, ırkçılığa çakma duyar var, diversity var, Nazi karşıtlığı duyarı var sepet dolu yani.

Yabancı film adaylarına da bir bakayım, iç karartan şeylerse hiç uğraşmam :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames    914
DeanJames

James Franco'nun hakkının yendiğini düşünüyorum.Denzel Washington adaylık için adı bile geçmezken birden aday oldu , arkasında farklı sebepler olduğunu düşünüyorum.

En iyi film ödülünü %90  Three Billboards Outside Ebbing Missouri alır bence ve sonuna kadar hak ediyor.

En iyi yönetmen ödülü için Guillermo del Toro açık ara önde götürüyor yarışı.

Aynı şey erkek oyuncu ödülünde Gary Oldman için geçerli.

Kadın oyuncu ödülü ise muhtemelen Frances mcDormand'a gider ,gitmezse benim için büyük sürpriz olur.

Yardımcı oyuncularda da Sam Rockwell ve Allison Janney güçlü adaylar.

En iyi özgün senaryo Lady Bird'e , en iyi uyarlama senaryo ise Call me by Your Name'e gidecek gibi duruyor.

Yabancı film dalında henüz The Square filmini görmemiş olsam da akademiyi biraz tanıyorsam Fantastic Woman ödülü alır diye düşünüyorum.

Tabii bunlar en beğendiğim filmler değil tahminlerim ,daha sonra toparlayıp yeniden yazarım herhalde.Birçok etken var filmlerin aday olmasında ve ödülü almasında ,mesela ödül için güçlü bir şekilde kampanyası yapılmayan filmlerin pek şansı olmuyor,belki arada 1-2 istisna çıkmıştır.Benim henüz görmediklerimden merak ettiklerim the square, the post ve phantom thread , diğerlerinin çoğunu izledim sanırım. Bir de duruma göre Coco'ya bakabilirim.Bu arada ses departmanıyla ilgili ödülleri de Dunkirk toplar gibi geliyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
timoti    200
timoti
gönderildi (düzenlendi)

Adayların çoğunu izleyemedim henüz. Şu ana dek izlediğim filmler zayıf olduğu için Get Out aralarından sıyrılan bir film oldu ama yine de yönetmen ve en iyi film dalında aday olacak kadar hak ediyor muydu bilemiyorum. Diğer adayları da izlemem lazım kanaat vermem için. Daniel Kaluuya'nın hak ettiğini söyleyebilirim ama, iyi bir oyunculuk sergilemişti.

Ödül sezonu ilk başladığında Timothee Chalamet mi alacak diyordum ama bu kadar genç cocuğa vermezler zati, Gary Oldman alır büyük ihtimal. Alırsa sevinirim şahsen, Oldman reyiz oskarsız kalmasın.

Denzel Washington abimizdir, iyi oyuncudur ama sanki her sene "token black" olarak koyuyorlar onu adayların arasına gibi geliyor :oleyo:

Sam Rockwell sonunda hakettiği değeri görmeye başladı. Çok underrated bir oyuncu. Adaylık almasına çok sevindim. Anladığım kadarıyla da oskara son sürat koşuyor, hayırlısı.

Three Billboards en iyi filmi alacaksa senaryoyu da alır gibi geliyor, oskar tarihinde çoğunlukla böyle oldu. Ama yakınlardaki cinsel taciz skandalları sonucu gerçekleşen feminizm ayaklanmaları ışığında, kadın elinden çıkmış, kadın perspektifini işleyen Lady Bird de sürpriz bir şekilde büyük ödülü alabilir. Altın kürede Greta Gerwig'in yönetmen dalında aday olmaması kadınlardan büyük tepki toplamıştı. Artık yönetmen adayların sadece erkeklerden oluşmamasını dile getiriyorlardı. Acaba bu tepki üzerine mi yönetmen adayı olabildi diye bile konuşuluyor.

Shape of Water'ı henüz izlemedim ama del Toro yönetmen ödülünü alırsa gerçekten çok sevineceğim. Büyük ihtimalle alacak gibi gözüküyor. Böylece Meksikalı kankalar (Inarritu ve Cuaron) seriyi tamamlamış olacak :oleyo:

Blade Runner hakettiği kadar adaylık almış oldu, iyi oldu. Overrated bulmuştum. Roger Deakins sonunda oskarı alacak mı bakalım. Hoş bir Coen kardeşler filmiyle almasını yeğlerdim.

Biliyorum bu forumda herkes bayıldı, azınlıktayım belki ama Logan gibi vasat bir filmin senaryo adaylığı almasını saçma buldum.

tarihinde timoti tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    1.007
SABRE

• Haha 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hasangdr    2.080
hasangdr

Kazananlar ilk iletiye eklendi.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Franz_K    597
Franz_K

"En iyi film"de heykelcik eklenmemiş.

Akademi üyeleri yine "Ne şiş yansın ne kebap" tarzı kararlar vermişler. Hepsi bir yana "Yabancı dilde en iyi film" ödülü beni ciddi hayal kırıklığına uğrattı.  On Body and Soul ve Loveless varken hele...

En iyi filmde  Three Billboards Outside Ebbing, Missouri'yi görmek isterdim ama Call Me by Your Name almadı ya ona da şükür diyorum. Diğerleri pek sürpriz olmadı açıkçası.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.