Jump to content
Laravel Framework 5.7.6 güncellemesi tıklayın lütfen Devamını oku... ×
rubens9999

Windows 8.1 Problemleri

Tavsiye Edilen İletiler

rubens9999    0
rubens9999

Arkadaşlar merhaba

 

1. Bilgisayarımda Windows 10 ve Windows 8.1 kurulu, Windows 10`u bilen bilir donanımın üzerine fil gibi çöker, Windows 10`u hafifletmek için yaptığım ayarların haddi hesabı yok (Nasa Hubble teleskobuna bu kadar ayar yapmamıştır), yaptığım ayarlar sayesinde sadece Microsoft`un beğendiği 10 her seferinde biraz daha hafifliyor.

 

Neyse konuya gireyim: Geçen gün gene Windows 10`u kullandığım sırada bir seçeneğe rastladım (mönitör ayarlarının orasındaydı sanırım)  ve tıkladım ("bu düğme ne işe yarıyor?" ayarında kurcalama modu: ON)  Windows 10 masaüstü gitti simsiyah oldu (Windows 10`u hafifletmek için öyle gözümü karartmıştım ki; o an bunu hiç önemsemedim), ve aynı gün Windows 8.1`e geçtiğimde Windows 8.1`inde masaüstü simsiyah olmuştu (masaüstü simgeleri aynen duruyor sadece duvar kağıdı gitti).

 

Bu masaüstü kararması sonrası,  Windows 10`da bir şeyi değiştirmeyi denediğimde ise "Windows şu modda alındı, değiştiremezsiniz" gibi bir uyarı veriyordu (tam olarak böyle yazdığından emin değilim ama böyle bir şey yazıyordu).

 

(bilen bilir Windows 8-10`a sadece Hotmail hesabı ile giriş yapılabildiğinden her iki işletim sistemi de göbek bağı ile birbirine bağlıdır, zaten ne zaman  Windows 8.1 veya 10`da masaüstünü değiştirsem diğeri de aynen değişir).

 

Windows 8.1`de duvar kağıdını değiştiriyorum ve sistemin duvar kağıdını değiştirme işlemini yaptığını "kişileştir" bölümünden gözlemleyebiliyorum ama masa üstü simsiyah

 

Sorum şu; 8.1`de  bunu nasıl değiştirebilirim? (ileride lazım olacağından 10 için de söylerseniz makbule geçer).

 

 

 

2. Windows 8.1`de ses simgesi kayboldu, Windows`ta aşırı işlemci ve harddisk tüketimi vardı, bende dün birçok Windows ayarı ve özelliğini kapatmıştım, herhalde sorun bundan kaynaklanıyor (gerçi ses simgesi bazen kaybolup sonra kendiliğinden geri geliyor, çok nadir de olsa bu sorunu yaşadım, belki de öyle bir sorundur).

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×