Jump to content
ritel

Divxplanet ve Nostalji

Tavsiye Edilen İletiler

ritel    385
ritel

Önceki forumda hayatımda bir şekilde karşılaştığım bende olumlu izlenim bırakan tüm üyelerin listesini yapmıştım. Bulmak için bayağı bir uğraştım ve bugün mutlu sona ulaştım. İsimlerini unuttuklarım varsa affola. Bunları @Nayinin açmış olduğu "Bir Üyelik Hikayesi" başlığına yazmıştım. Birçok arkadaş da nasıl üye olduğunu yazmıştı. Buradan devam edebiliriz. Hoş bir nostalji olur.

@eposus

@Berkant Bitim

@alihsans

@stone2003

@DayDreamer

@Dinazor
@Ying Yang
@nazo82
@Pirpir
@pitiko
@hayhan44
@rhineceros
@Aybike
@Darkopal
@Gunslinger
@vidanjör

@courtes

@Janus

@REDO1

@Paradigma

@Erkan

@G-G

@Ceyyhun

@yoruk

@Emre Bekman

@M-McFly

@iselimissiz

@nano

@heroson

@batigol-7
@sash®

@Jules
@kocakafa
@kizancik
@Blackworms

@Lethe

@sathaner

@thebane

@Mitra

@Pınar

@eozen81
@si-murg
@emrahfb
@[BtG]LoRdArChEr
@sodist

@darkness_age

@JaguaR

@Kenz-i Mahfî

@Emre

@Mjollnir

@Nayi

@SABRE
@Dortune

@AkrieL

@Avast

@dpka

@Kari Vaara
@congman

@G-G
@Putte

@AasgaarDvoLuNDagR

@Mickey

@Tuğrul Akça

@WhiteJAWS

@TeRLiK

@awalanche

@Coşanadam

@topal_solucan
@shirak

@buraksahin

@GreySa

@Taşkano

@Quezacotl

@Tuck Tucker
@selcukcuk

@judass
@Ruthless

@JaguaR

@Keskin

@neco_z

@Günebakan

@skywalter
@spring
@Fallout
@pckolog

@DarkCrystal
@Cemocem

@ByRoN

@L Lawliet
@fjallraven

@thiefpliskin

@natukh

@emronr

@devilcrysis

@SirEvo

@kemal32
@soulianis
@Niklaus
@Özgün Kasap
@Opeth

@TorukMacto
@guyratlee
@Maximus

@serdar

@ironstone

@selsi
@Prilost
@VeRMiNaaRD
@Johnny Mo
@Vanya Dayı

@ferio

@sarkis

@HaTTaB

@GurayK

@relentless

@Ömer Yılmaz_71

@TheodoreDogg

@levanten

@HakanGil

@Clint

@Prequel

@RyK

@ismuta

@horatio

@Castiel
@speedy

@SunGod

@Nautilus

@thepirate

@aydemir

@gothique

@Lostris

@thiefpliskin

@IRoN

@Irmak

@Nehirin~

@Oktay Hanhan

@alaturka

@cypress

@xeryus

@volcano

@doctor_jivago
@Nekro

@epichan

@kusagami

@Sadeceali

@OzanKnay

@C[a]N

@Vimjunon

@oTToMaNeK 
@CnBkrtl

@Ryu Hayabusa

@MONA RIZA®

@grknglr

@AnacoN

@FeeLThePain

@100000

@x@nder

@Jack Bauer

@Mr.Hate

@Ecthelion

@deriy

@sermiyan

@ranger

@Hüseyin Yılmaz

@ayguno

@mnfc

@Sacrer

@zarat

@Yağızhan Helvacı

@Timeless

@Misery

@steg

@hasangdr

@Kornsky

@Utku Akar

@PaRaNoYa7

@Mechastyler

@Yusuf Kabadayı

@The Black

@Uzunserdar

@lykia

@eray.gns

@Sentius

@Shagrathian

@alpalp84

@ree

@Khons

@Mavi Tuna

@BlackMirror

@Marvoldo Riddle

@Renard

@sky7

@Megablast

@icarus

@Nedural

@DaldanSarkanElma

@umudovski

@FeLis

@CinTonik

@Nikoteen

@uhc

@scarface21

@DeHLiZ

@rexothek

@ben geldim

@puan

@Splash

@Arnold

@sunshine

@Gorath

@guilty57

@Luthien

@mangdasire

@selcuk1709

@wincih

@shirak

@DeanJames

@elbais

@mcake±

@sarveniko

@zisxiri

@Megaman

@Sacit

@vanhelsing

@1023

@iDroid

@McCandless

@saylan_çu

@prncfrn

@Sevban

@KIRPIK

@Ferhat.u

@ibrahimsoze

@akjn
@Subrage

@Butch Cassidy
@justaway
@fuzzylogic
@retr

@oKsEAt
@winters

@Qatana
@OguzhanTuna

@piquet 
@itsmypurgatory

@cashbala

@janiston

@Johnny B. Goode

@Roland-Deschain

@Kilit Adam
@MustangGTx

@morfeus-006
@mr_mojo

@Dharma 

@mtastepe

@Doğa Sevgisi

@kurtn

Unuttuklarım varsa affoluna.  Bilerek yapılmış bir şey değil. @Nightstalker gibi hatırlatmanız yeterli. 

Önceleri(2010'da) listeyi kendim için yapmıştım. Mesaj yapan arkadaşların doğum günlerinde başlık açmak istiyordum. Daha sonra site önce isim değiştirmek zorunda kaldı ardından da istemediğimiz bir olay oldu ve yeni foruma geldik. Kimi arkadaşların kullanıcı adı değişmiş olabilir. Ben ilk forumdaki haliyle yazdığım için çıkmamaları normal. Buradan bana hatırlatırlarsa memnun olurum.

Ek olarak üyelik hikayelerimizi de buradan yazmaya devam edelim

tarihinde ritel tarafından düzenlendi
ekleme
  • Beğeni 11
  • Teşekkür 11

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dinazor    28
Dinazor

15 günde dönmemiş oldukları belli..Biz emekliyiz,buralardayız...:)

• Beğeni 7

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.437
Putte

Nasıl üye olduğunu anlatmamışsın. Merka ediyorum şahsen.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hayhan44    380
hayhan44
gönderildi (düzenlendi)

@ritel dostum,

Kadir kıymet bilen ender insanlardan birisin, :fl:

Bu çatı sadece hit-run yapıp gidilecek bir mecra  olmadı olmayacak.Sabun köpüğü  gibi yitip giden iletilerin hüküm sürdüğü günümüz internet dünyasında eşine az rastlanır bir dantela örülerek yeniden küllerinden doğan bu site daim olsun İnşallah.Dostlar tek tük görünse de bizde aynı durumdayız, yaş bir miktar ilerledi, ev çoluk çocuk, geçim derdi ve sağlık birer engel gibi görünse de yine gönül bağı tüm dostları burada görüyor mutlu oluyorum.Hepinizi çok seviyorum.:)

@Putte başta olmak üzere bu yeniden yapılanma sürecinde emeği geçen tüm dostlara selam olsun... 

---

Nasıl üye olduğumu hatırlamıyorum iyi mi :oleyo:

tarihinde hayhan44 tarafından düzenlendi
  • Beğeni 5
  • Teşekkür 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Irmak    480
Irmak

Benim de adım varmış ama bildirim gelmedi. :/ 

Hakkımda olumlu bir izlenimin varsa ne mutlu bana @ritel:fl:

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.437
Putte

Mention yapmamış ki gelsin. Ayrıca toplu mention diye bir özelliğimiz var. Onun güncellenmesini bekliyorum o vakit active edeceğim. O zaman sadece grupları mention ediyorsun. O gruplara üye olan herkese mention gidecek. Şu anda da aktif ama çalışmıyor güncelleme alması lazım. 

@ritel güzel konu açmışsın teşekkürler.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    385
ritel
Putte, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Mention yapmamış ki gelsin. Ayrıca toplu mention diye bir özelliğimiz var. Onun güncellenmesini bekliyorum o vakit active edeceğim. O zaman sadece grupları mention ediyorsun. O gruplara üye olan herkese mention gidecek. Şu anda da aktif ama çalışmıyor güncelleme alması lazım. 

@ritel güzel konu açmışsın teşekkürler.

Öyle bir şey varsa minnettar olurum. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Irmak    480
Irmak

Her şey şöyle başladı @Putte :D 

Baktım ablam değişik bir şey yapıyor, bunu ben çevirdim falan diyor :D Sonra sen de çeviri yapmak ister misin dedi, tamam deyince de Divxplanet'e üye olmalısın dedi. (Aslında ben önce istemedim, gerek yok falan dedim :D) Böylece aranıza katıldım işte :) 

• Beğeni 3
  • Haha 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nehirin~    999
Nehirin~
Irmak, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Her şey şöyle başladı @Putte :D 

Baktım ablam değişik bir şey yapıyor, bunu ben çevirdim falan diyor :D Sonra sen de çeviri yapmak ister misin dedi, tamam deyince de Divxplanet'e üye olmalısın dedi. (Aslında ben önce istemedim, gerek yok falan dedim :D) Böylece aranıza katıldım işte :) 

Sonra bir başladı bir daha durduramadık :fool:

• Beğeni 3
  • Haha 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.437
Putte

Bir adam 52 yaşına gelince işte leb dahi demeden leblebiyi söyleyebiliyor işte. İyi olmuş bak işte. Pek çok çeviride adın geçiyor. 

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Irmak    480
Irmak

Çeviri yapmayı seviyorum ama daha çok ablamla ortak bir şey yaptığımız için mutlu oluyorum. @Putte

Tabii bir de bu çevirilerden insanlar faydalanıyor, o da mutluluk sebebi :) 

• Beğeni 4

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.437
Putte

Ben ise pek çok insan bilmez Çizgi Roman koleksiyonu yaparım. Martin Mystere, Mister No, Tex , Zagor, Mandrake vb uzar gider. Çok sevdiğim bir esnaf kardeşim var bunun ticaretini yapar. Arada bir giderim yanına. Yeni çıkmış yayınlar varsa alırım. Öyle bir gündü işte. İriyarı bir delikanlı bir kaç kişiye Hdiskler veriyor para alıyor felan. Hayırdır dedim. Nedir onlar? Abi filmler dizifilmler dedi. Baktım acayip miktarda dizi var. Hiç adını sanını duymadığım. Nasıl seyrediyorsunuz bunları dedim. Abi bilgisayarda seyrediyorsun dedi. Video playerlar var indiriyorsun. Divxplanet diye bir site var. Oradan da altyazı indiriyorsun felan. Kaç tane dizi var dedim orada. yaklaşık 50 tane var. 2000 in üzerinde bölüm var dedi. Filmler ? Geniş bir arşivim var. İlgilendiğin türleri söylersen abi hallederiz dedi. 

Kaç para bunlar dedim? Abi Hardiskle beraber bir kaç yüz dolar bir şey söyledi. getireyim mi abi dedi. Bana tüm arşivini getir dedim. Abi bir kaç hdisk tutar. Tuzlu olur dedi. Sen hepsini getir dedim cumartesiye kadar. Abi avans alabilir miyim bir kaç tane hdisk almam lazım o zaman. Verdim para takip eden hafta getirdi. Sonra ben onlarla Yurtdışına çıktım. o zaman Yurtdışında yaşıyordum. Arada Türkiye ye geliyordum. 

Sonra Divxplanete girdim. Dedim üye olmak istiyorum. Olmaz öyle önce DP Bonus da forum ortamına alışacaksın. Sonra oraya alırız seni dediler. İçimden Artiz bunlar dedim. Sonra DP Bonus da gerçekten çok kaliteli arkadaşlarla tanıştım. Uzun bir zaman geceleri sabahları kadar sohbet ederdik. Sonra geçtim Divxplanete işte.

• Beğeni 6

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Erkan    201
Erkan

Başlığı tevafuken gördüm. Menşın mı lazım, sayfalar daha mı hızlı açılmalı? Neyse büyükşehir çalışıyor :)

2004-2005 yılları, o zamanlar Fly Tv kartından SkyStar2 digital tv kartına geçmişim görüntüde devrim yapmışım, çift çanaklar havada uçuşuyor. Ehli bilir Hotbird 13E uydusunda Multivision kanalları vardı. Tabi filmler orijinal dilde bizde de yeterli orijinal dil yok :) Altyazı lazım, altyazı fps ayarlamak lazım, IGI subtitler lazım, altyazı için filtre lazım. O ara foruma üye oldum. Esasen daha önceleri de kullanıyordum forumu. Zaman içerisinde forum bir alışkanlık haline geldi, yüz yüze tanıştığımız üyeler oldu, buradan görüşmeye devam ettiğimiz üyeler oldu. Bana çok şey kattığını her fırsatta ifade etmeye çalışıyorum. Genelde girmeye çalışırım ama bunun aksi olduğunda şişmeye başlayan "Bugün hangi filmi izlediniz" başlığı aklıma gelir durur. Bu vesileyle kıymetli @ritel'e teşekkür ediyorum ayrıca başlığa katkı sağlayan diğer üyeleri de bu teşekküre dahil ediyorum. Selamlar saygılar.

• Beğeni 4

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
pitiko    564
pitiko

Sevgili @ritel, insanı gülümsetmesini bilen ender insanlardansın. Daha önce de bir sürü farklı konu, başlıklar altında bunu başardın. Ben de forumda fikirlerinden, dizi/film zevlerinden esprilerinden ya da yazdıkları iletilerden etkilendiğim için tanışmak istediğim üyeler üzerine düşünmüşümdür. Genelde okuduğum an aklımdan geçer ama gerisini getirmem. Yıllar içinde çeşitli forum aktivitelerinde tanıştıklarım oldu ama kafamdakilerin %10'unu bile kapsamaz. Bir nick ve avatar olarak aşina olduklarıma bir de yüz eklemek, biraz daha yakından tanımak hoş bir duygu. Kafanda canlandırdığınla uyuştu mu oyunu... O listede yer aldığın kesin.

Gelelim nasıl üye olduğuma. Yıl 2009, aylardan Ekim. İş dönüşü yorgun argın TV karşısında oturmuş Glee izliyorum. Divxplanet diye bir sitenin varlığından haberim yok. İngilizce altyazılı izliyorum. İzlediğim bölüm çok hoşuma gitti. Kalktım, sabah 4'e kadar çevirdim. Başladım nereye yükleyeceğim diye aranmaya. Divxplanet'i buldum ama üyelik kapalı. Yükleyemiyorum. Yönetimi üç, beş mesajla taciz ettim. Nafile. O gece mi buldum, birine mi sordum da öğrendim şimdi hatırlayamıyorum ama DP Bonus'u keşfettim. Namıma yüklediler (@Quezacotl). Yolunu yordamını öğrendim. Birkaç yüklemeden sonra davetiye geldi ve bu serüven böyle başladı...

• Beğeni 6

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    385
ritel

En çok saygı duyduğum kişilerden biri olan @pitiko abla böyle düşünüyorsa ne mutlu bana. Divxplanet dönemindeki gibi üyelerin müsait olduğu bir zamana denk getirip buluşma etkinliği olursa belki tanışmak kısmet olur. Benim de tanımak istediğim birçok arkadaş var.
Benim üye olmam divxlerin ilk çıkma dönemine kadar gider. O zamanlar üyelik kapalı olduğu için üye olmasam da sürekli takip ettiğim bir yerdi. DPBonus yollarından ben de geçtim. 2005'de nihayet üye oldum ama başlarda çok pasiftim. 2008'den sonra açıldım. O zaman en aktif başlıklardan biri olan sinema quiz başlığı sayesinde kıdemli üye oldum. Kıdemli üye olduğumdaysa daha önce etkin üye olduğumu öğrendim. Hiç fark etmemişim. :) Ondan sonra en kara yılım 2010 geldi. İşte o dönemde benim buraya olan bağlılığım bir daha kopmamak üzere bağlandı. O yılda üst üste yaşadığım büyük talihsizliklerde buradaki arkadaşların desteğini hiçbir zaman unutmayacağım. Depresyon ve ardından yaşadığım 16 günlük hastane günlerinde en büyük desteklerden birini de burada gördüm. Yukarıda yazmış olduğum isimlerin çoğu bulunuyor.

Daha sonradan forumda kopmalar oldu. Eğer birisi uzun süre foruma girmemişse öm yoluyla ya da arkadaşlara sorarak bulmaya çalışıyordum. Şimdilerde çoğunluk dağılsa da bazılarının adını görünce mutlu oluyorum. Yeniden oluşumda çok büyük pay sahibi olan @Putteabiye teşekkür ediyorum. Sanırım kendisi olmasa divxplanet tamamen anılarda kalacaktı. 

Twitter iyi, güzel de buradaki dostluk ortamının orada oluşması imkansız. Bu yüzden arkadaşların sürekli olmasa da arada bir buraya uğrasınlar. Forumu çok sevdiğiniz ve uzun süredir görüşmediğiniz bir arkadaş olarak görün. Bizler sağlığımız olduğu sürece buradayız. :friends:  

• Beğeni 4

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84    557
alpalp84

Ben en başından beri DP deydim. Fakat forumda aktif edildim. Koleksiyonlar kısmı vardı. ED2K linklerini sırayla tıklardım. İnternete ilk girdiğim sıralar film seyretme adına çok katkıda bulunmuştu o bölüm. Samuray filmleri koleksiyonu kısmı vardı. Bildiğin ansiklopedi gibi bir yerdi. Güzel tartışmalar olurdu, birşey yazmazdım ama hepsini okurdum. Sayfa sayfa WAF ın kötü bir gurup olduğu anlatılırdı... Çok feci konular vardı.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nightstalker    99
Nightstalker

Herne kadar @ritelin beni hatirlamamasina biraz bozulsam da :oleyo: baslik bircok aniyi deprestirdi dogrusu :) Ben de 2005 yilindan beri bu ailedeyim. eksi ve burasi haric uye oldugum onlarca komunotenin hicbirisinde daim olmadim, hicbirisi ben de bu kadar iz birakmadi. Listedeki arkadaslarin herbirini sever, saygi duyarim.

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
thebane    11
thebane

pek müsait değilim, en kısa zamanda büyük bir buluşma yapalım efenim. ne olur :( hatırlanmak güzel, hepinizi seviyorum, dp ailesi iyiki varsınız.

@ritelhala gelmedin istanbula, bekliyoruz :| 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    387
Ecthelion
gönderildi (düzenlendi)

Sene 19 Ağustos 2004. Divxaltyazı/forever'ın müdavimlerindendim, yeni şeylere de kapalı biri olduğum için; sitenin kuruluş sürecini takip etsem de o güne kadar kayıt olmamıştım. Ta ki, Kalender kardeşimizin açtığı "RotK Extended Edition" başlığına kadar. O zamanlar sıkı bir Lotr fanı olduğumdan ötürü, RoTK Extended'la alakalı haber/yorum paylaşan diğer Türk siteleri haricinde, burada da yardırmaya başlamıştım. Ama diğer sitelerin aksine, buradaki muhabbetler topyekün savaş modundaydı. AsMoDeUs'la bi' atışmaya başladık, sayfalar boyunca, aman allahım... Hani ben o zamanlar 19 yaşındayım, o da 24 yaşında. Mesajlarımız tamamen hakaretamiz stayla info dump. Ama birbirimize nasıl ban sınırını geçmeyen türden küfürler ediyoruz, anlatamam. (Ve bir tane bile mesajımızı silmemişlerdi. O kalitede sanatsal hakaretler vardı yani. Sonucunda ban/moderasyon da yemedik.) Bir yerden sonra tartışma o kadar alevlendi ki artık, telefonları aldık, gecenin 2'sinde 3'ünde, birbirimize verip veriştiriyoruz. Neler diyoruz neler, muhabbete de İngilizce konuşarak devam ediyoruz. O kısım da İngilizce konuşma kalitesini belirleme yarışıydı zaten, off ya. xD Ama her şey, her şey "Gandalf mı döver, Witch King mi" sorunsalı üzerinden çıkmıştı. Bu kadar çocukça, basit bir neden yüzünden; "karşı karşıya olsak birbirimizi katledecek" duruma gelmiştik. Ondan sonra, 2013 Ağustos 26'sına kadar, siteye ortalama 3 senede bi' girdim işte. LoGH çevirisiyle de, MMO diyarından kopup, bir şeyler üretme zevkine evrilme bahanesiyle geri döndüm. Ağustos 2014'te, bana attığı o solo mesajını; telefonumu istediği o mesajı arkadaşa yolladım. (Mesaj silen biri olmadığım için 10 senedir kutuda duruyordu tabii.) "Hatırlıyon mu Azmo, bizim o muhabbetleri" mesajını iliştirerek. "Ooo hatırlamam mı" tümcesinden sonra bir sohbet başladı, gitti öyle işte. "2024 Ağustos'ta da yollarım kardeş gene ayak üstü bi' laflarız" deyip kapattıydım konuyu da; eski site bizlere ömür olduğu için o hayalim artık piksel çöplüğüne gömüldü maalesef. "Bu günleri görmüş bir DPci" kıstası altında, kayıt olduğu günü en ateşli şekilde yaşayan üyelerden biri olduğumu; iddia edebilirim sanıyorum. :D 

tarihinde Ecthelion tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2
  • Haha 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Mr.Hate    268
Mr.Hate

Yıl 2007 ya da 2008, tam hatırlamıyorum, MTV de anime gecesi adı altında bir anime başladı, her salı ya da çarşamba tam hatırlamıyorum, anime beni bir sardı anlatamam. Anime de Basilisk'di, konuyu izleyenler az çok bilir, yıllardır birbirlerine düşman iki klan sonunda barışma kararı alıyor ama yalan, animenin baş karakterine tuzak kurmuşlar, amaçları öldürmek ama kötü tarafın saldırmaya bir türlü maçası yemiyor, konu itibari ile herkesin özel gücü gizli olduğu için bizim baş roldeki adamın gücünü bilmiyorlar ve bir türlü cesaret edip saldırmıyorlar. Onlar da ben de meraktan çatladık! :oleyo: 3 bölüm 5 bölüm bekle bekle yok. Her hafta beklemek tam bir işkenceye dönmüştü. Ulan yok mu bu animenin tamamı internette, yeter artık deyip internette aramaya başlamıştım ve bu siteyi o zaman keşfetmiştim. Gerçi daha öncesinden de bu siteyi biliyordum ama bu anime ile iyice siteye ısınmıştım. Ama bir sorun vardı, siteye üye olamıyordum! Üyeliğin kapalı olduğunu öğrendiğimde baya bir üzülmüştüm, hatta dağa küsen fare misali siteye küsmüştüm! :fool: Hatta ve hatta üyelik alımı başladıktan sonra inat edip bir süre üye olmayarak eylem yapıp siteyi protesto bile etmiştim! :foleyo: Tabi 2011 de artık dayanamayıp üye oldum ve iyi ki de olmuşum. Çünkü öyle güzel sohbetler, öyle güzel ortamlar vardı ki, her konuya yazmak istiyordum ama üye olmadığım için yazamıyordum.  

Gerçi üye olmaya da açıkcası o zamanlar korkuyordum. Çünkü... Bu site öncesinde bir çok forumda gezmiştim, forum kültürünü biliyordum ama burası hiç de beklediğim gibi çıkmadığı için kopamadım zaten. Zamanında bir çok forumda tartışıp ban yemişimdir ve yemin ederim hiç biri de benim suçum değildi, tamamen yöneticilerin haksız duruma düştüklerinde ego kasmak adına yapılan adiliklerdi. Benim de lanet bir huyum var, haksızlık görürsem bana ya da bir başkasına, dayanamaz anında savunmaya geçerdim, tabi bu yüzden milletin avukatı etiketi yediğim için yöneticiler pek sevmezdi beni! :oleyo:  Hele bir site var ki, ismini şeytan ansın (ki hatırlamıyorum bile ismini ve hatırlamak da istemiyorum) ergenin biri beni banladı, haksız olduğu halde, adam beni banlamakla kalmayıp üstüne ha bire bana mail atıyordu! Nasılmış artistlenmek, iyi oldu mu? filan. Manyağına denk gelmiştim! :butwhy:

Sözün özü, meğer forum kültürünü ben daha önce bildiğimi sanıp, aslında bilmiyormuşum. O daha önce gördüklerim bildiğin çöp yığını ortamlarıymış. Zaten buraya kayıt olduktan sonra da tedirgindim, daha önce kötü tecrübeler yaşadığım için "aman kimseye bulaşma" modunda, haksız da olsam ses etmemeye odaklanmıştım ama meğer hepsi boşaymış. Hiç de öyle bir şeye gerek kalmadığını çok kısa sürede öğrendim.  Site kapandığında uzun süre zombi gibiydim, yaş ilerlemişti, zaman değişmişti ve bir daha böyle bir ortam bulamayacağımı, bulsam da alışma süreci filan olur diye ne yapacağımı kara kara düşünüyordum. Allah'dan site küllerinden yeniden doğdu da kavuştuk geri. 

Bakın açık açık şimdiden söylüyorum, bu siteyi terk edecek en son kişi benim, nefes aldığım sürece, özgürlüğüm engellenmediği sürece bu siteden asla koıpmam, kopamam. Olur da beni yönetim banlarsa eğer başka bir rumuzla kayıt olur, çaktırmadan yine de devam ederim! :fool:   

• Beğeni 2
  • Haha 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.