Jump to content

Divxplanet ve Nostalji

ritel
 Share

Recommended Posts

• Member ID:  307
  • Followers:  10
  • Content Count:  283
  • Content Per Day:  0.13
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2,126 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Device:  Windows

Bir gönülde yer edinmek için "yaşamış olmak" der sufiler ve gönle girmeyi var oluşun anlamıyla bütünleştirirler ki sufi olmasam da özümsemişimdir bu felsefeyi dolayısıyla hoş oldum, teşekkürler @ritel.

Divxplanet ilk kurulduğu zamanlardan beri göze çarpıyordu zaten, pasaj altı divxçilerden çektirdiğimiz filmlerde görüyordum sürekli adını. Dur bakalım daha ne kadar devam edecek bu hayalperestler diyordum (kendimi bırak, hiçbir şeyle barışık olmadığım hatta kavgalı olduğum bir dönemdi çünkü "hiçbir iyilik cezasız kalmaz" dersini alttan alıyordum hayatın bu yüzden bu sefer bu dersi anlayacaktım :)

Gel zaman git zaman baktım ki sitede bir dünya insan ve izlediğim filmlerden kat kat fazlasının alt yazısı var. Kıskandım ne yalan söyleyeyim çünkü çevirinin ne kadar zahmetli bir iş olduğunu biliyordum hele bir de obsesif kompülsifseniz "mükemmelliyetçiliğiniz" sizin beceriksizliğinize, hiçbir işi tamamlayamayışınıza dönüşür. Çeviri yapmak gibi bir düşüncem yoktu başta fakat bu iyi insanları uzaktan da olsa yakından tanımak istedim :)

DP üyeliklere kapalıydı ve DpBonus'a üye olmuştum fakat dp'yi okuyabiliyorduk sanırım sadece mesaj atma iznimiz olmuyordu ya da öyle bir şey işte... Neyse tabii zamanla forumu okudukça insanların birbiriyle etkileşimi yardımlaşması bende "oyunun dışında kalıyorsun" etkisi bıraktı çünkü çocukluğumdan beri oyunları çok sever ve neredeyse her şeyi oyun olarak görürüm. Zaten bir yerden sonra oyun duygusu gitti, artık sorumluluk hatta borç oldu alt yazı yüklemek yahut bu topluluğa herhangi bir şekilde katkıda bulunmak çünkü gerçekten nikini bile hatırlamadığım o kadar kişinin uğraşı sayesinde o kadar çok film/ dizi izlemiştim ki bu insanları tanımamak BENCE nankörlük olurdu.

Bir ara üyelikler açıldı öyle üye oldum. Deli gibi @Nehirin~ i takip ediyor her yazdıklarını okuyordum. Sonra fark ettim ki  Nehir adg'deymiş yani yüklenen alt yazıları kontrol edenlerden biriymiş. Ortam sanal da olsa kendisine hayranlığımı lappadanak dile getiremezdim derken bir çeviri yükledim eksik olmasın sw'deki ayarları bile ekran görüntüsü atarak yardımcı oldu sonra baktım ki adg'de özellikle sitenin kapanmasına son 5-6 ay varken aktif olarak görev yapan bir Emre bir de Nehir vardı yahu diyordum iki tane insan ki bunlardan biri hem düzenli çeviri yapıyor hem de yüklenen çevirileri kontrol ediyor üstelik bunu amme hizmeti olarak yapıyor. Yani sevgili okur, tanıdıkça daha da büyüyor hayranlık ve takdir böyle insanlara. @eşekherif'in okuduğum bir röportajının etkisini de yok sayamam tabii kısacası hayranlıktan, minnetten, takdirden, sevgi ve saygıdan üye oldum ve artık buralardan hiç ayrılacağımı da düşünmüyorum. Sadece bazen keşke daha fazla şey katabilsem diye dertleniyorum ama hayat şartları işte... Bir gün yok satan bir kitap yazabilecek kadar geliştirebilirsem kendimi kitabın geliriyle yaşayıp kendimi tamamen alt yazı çevirmenliğine vermek istiyorum :61:

Edited by Nikoteen
imlâ
  • Like 5
By Nehirin~,

Sen çok tatlı mı tatlı ve bir o kadar da samimi, temiz kalpli bir insansın :)♥ Çok sağ ol güzel sözlerin için. Ben de celebrity değilim ki, hayranlık ne demek. Estağfurullah :) Arkadaş, dost, kardeşiz biz :friends: ♥

• Member ID:  17
  • Followers:  54
  • Content Count:  579
  • Content Per Day:  0.27
  • Days Won:  19
  • With Us For:  2,127 Days
  • Last Seen:  

Divxplanet'i çok sevdim ^_^ Sonra Divxplanet de beni sevdi (yani ben öyle düşünüyorum en azından, öyle düşünmek hoşuma gidiyor :D )

O zamandan beri Divxplanet evim, Divxplanet ahalisi ailem oldu. Şu an burada hep birlikte yeni bir eve taşındık. Ev değişse de aile aynı, sevgi aynı ♥

• Like 8

• Member ID:  75
  • Followers:  18
  • Content Count:  1,880
  • Content Per Day:  0.88
  • Days Won:  54
  • Last Seen:  

İlk mikrobu annemin hediye ettiği Schneider marka ama aslında Amstrad olan bilgisayar ile kaptım ben, sonra Commodorelar vs derken hayatımda hep bilişim oldu. O zamanlarda tabi ki internet yok, hatta dünyada öyle birşey yok, elimizde tornavida kafa ayarı yapıyoruz yada 2-3 satır kod yazmaya çalışıyoruz :) Ülkede bir şeylere ulaşabilmek çok zor, yurtdışından alıyoruz/getirtiyoruz falan. Oyun işine sardık bu arada, yazılımları kullanmaya başladık. Ama yok, yok, yok... Gelmiyor bize yada çok geç elde edebiliyoruz... Ticaret tarafında oyuncu olmayınca kopyalanmış yani illegal yazılıma mahkum kalıyorsun yada var olanda kullanım kısıtlı olduğu için çok yüksek bedellere sahip, alamıyoruz. 

Kasetten floppye geçtiğimizde yaşadığımız o büyük travmayı bu seferde dial-up ile internete bağlanınca yaşadım. Benim kötü tarafım bilinmez/belirsizlik gibi durumlarda korkmam, aksine onu çözmek ve ele geçirmek için hırslanırım. Internette de böyle oldu sonra kayışı kopardık zaten :butwhy:Sadece kullanıcı olarak kalsaydık iyiydi, bir kaç teknolojik alet ithal etmenin dışında donanıma çok bulaşmadım ama yazılım ticaretinde güzel ve çok keyifli bir geçmişim oldu. Bu zamanlarda web daha 1.0 yani HTML sayfalar, kullanıcının sadece görüntülediği ama paylaşamadığı dönemler yani işin sosyal kısmı yok gibi. Mail grupları vardı, onlarla çok güzel zamanlar geçirdik. Sonra mail gruplarına arayüz yani şimdinin forumları tasarlanmaya başladı. Böylece yurtdışı forumlara takılmaya başladık sonra kendi forumlarımızı açmaya. Ben ömrümün yarısından fazlasını forumlarda geçirdim. Çoğunlukla warez forumları sonra cici muhitler :oleyobira: USENET ağlarında download sapığı olduk :oleyo: Ama bir sorun niye? Yok kardeşim hala aradığımız şeyleri bulamıyoruz ondan indiriyoruz ha babam... Sonra da bu indirdiklerimiz ile warezde diğer bulamayanlara yardımcı oluyorduk :) 

Filmler nete düşünce tabii ki altyazı ihtiyacı oldu. İlk başlarda çok bulamazdık böylece yabancı dil kaslarımız gelişti. Ama bu kasları gelişememiş aile efradı için ihtiyaç sürüyor tabii.. Divxaltyazı, Divxstation, Divxforever, Divxplanet bir yerlerden buluyoruz ama süreklilik yok. Açılıp kapanmalar, server çökmeleri vs çoktu o dönem. Böyle uzunca bir süre sadece altyazıyı kaptık kaçtık, foruma üye olacağız ama üyelik kapalı, zaten kendi forumumuzda işimiz başımızdan aşkın, eşin dostun forumlarına bile üyelik açmışız ama post atmamışız...

Ammaaaa yan gözle, sinsi sinsi üyeliğin açılmasını da beklemiyor değildim. Çünkü adamların forum scripti biz vBulletin kullananlar için öğğkk bir script ama merakta etmiyor da değilim. 2006 yada 2007 idi sanırım, kapı bir aralandı ben tak koltuğu kaptım  :dansaleyo: Yine çok aktif değilim, o aralar iş güçte baya yoğun diğer forumumdan zaman buldukça bir iki okuyorum. Birde ben bilmediğim konuya yazmayı sevmem, bildiğim konuda da enginlere sığmam yazarım. O zamanlar çok nadir bizlik konular olurdu 3-5 post atardım. Bir gün Scandal'ı çeviren arkadaş çeviriyi bıraktı, o zamanda dizi güzel gidiyor. 2 hafta geçti, kimse üstlenmeyince baktım başlığa yazan çoğaldı bir çevirgenlikte ben yapayım dedim. Öyle program subtitle workshop falan bildiğim yok, indirdim LOL sürümü, Addic7ed'ten de ingilizie altyazıyı aldım note pad'de çevirdim. Tabii teknik falan hak getire, ekrana destan yazıyorum. O zaman rahmetli @eposus 'Hülya' çok yardım etmişti portakala boyamıştı beni. Bir diziye daha bulaştım sonra jübile yaptım :floleyo:Daha fazla kitlesel zarar yaratmamalıydım :olemaganda:Böyle böyle özellikle ekonomi ile ilgili konulara daha fazla yazmaya, daha fazla insan ile konuşmaya başladım. Güzel oldu ben cenahtan memnunum, mesudum. Güzel insanlarla güzel arkadaşlıklar kurdum. Şu günün sosyal mecralarına bakınca burası bir katma değer yaratmak meselesinde bence topluma çok önemli katkı yapmıştır, yabancı kültürlere ait nüanslar, sosyal ve toplum psikolojisine dair bilgi burada üretilen altyazı olmasa nasıl yaygınlaşabilirdi? Bugün ülkede varolan sinema seyircisinin, dizi izleyicisinin belli bir kuşağı için yadsınmaz katkıları vardır. 

Şimdi biraz da sevgili Hülya'nın sonrasızlığa intikalinden sonra gördüğüm bir hususta yazmak istiyorum;

11 yıldır buralardayım, az çok aktifi tanırım, bilirim. Şu geçen yıl vuku bulan malum şahsın serverı kapaması, sırra kadem basması ve ardından yaşananlar keşke olmasaydı, çünkü orada kaybedilen sadece portal ve forum değildi :(  İnsanların kendilerinden kattıklarıydı ve çok önemliydi. Sonuçta o günleri aştık ve bir şekilde yeniden toparlandık... :good:

Ama bir çok arkadaşımızı artık aramızda fazla göremiyoruz. Hep söylerim; forumlar yaşayan varlıklardır... Tabii ki hayatın içinde her şey var, iş var, sorunlar var, hastalıklar var, aşklar var, aileler var vs vs... Bunların hepsi zaten hep vardı... Özellikle bildiğim kişisel çatışmalardan dolayı ilgi, alakasını kesmiş çok insan var. Hiç gerek yok, bir iki kişiye kızıpta forumdaki diğer arkadaşlarınızı niye cezalandırıyorsunuz? Aslında buradasınız biliyoruz, görüyoruz ama bazı şeylerden imtina ediyorsunuz. Oysa ki birlikte olduğumuzda güçlüyüz ve her sorunu konuşarak çözebiliriz ;) 

Gün gelir herşey değişir, yarın elin oğlu bir teknoloji yapar ekrana bakan herkes konuşmaları kendi lisanında duymaya başlar, böyle içinden geçirirler adamın altyazıyı...

İnsanlar gitti mi gelmiyor işte, sahip çıkmak sıkı durmak lazım dostlar ;) 

• Like 7
  • Thanks 1
  • Haha 1

• elbais pinned this topic

• Member ID:  774
  • Followers:  1
  • Content Count:  10
  • Content Per Day:  0.00
  • Last Seen:  

Ne kadar güzel bir başlık olmuş. İlk mesajda ismimin geçmesi de ayrıca mutlu etti, @ritel'e teşekkür ediyorum. :fl:

Benim hikayem de 2006 yılına kadar dayanıyor ama o zamanlar forumu ancak uzaktan takip ediyordum. DP Bonus'a da üye olmuştum, sonrasında 'buraya' geçebilmek için ama orada aktif olma başarısını gösterememiştim pek. 2009 yılında sanıyorum üyeliklerin açılmasıyla benim de asıl Divxplanet serüvenim başlamış oldu. Zamanla çok güzel insanlar tanıdım, onlarla birlikte çeviriler yaptım, muhabbet ettim. Hepsine selam olsun. :21: :P 

Yıllarla beraber fiili olarak biraz uzak kalmış olsam da hâlâ düzenli aralıklarla burada olmaya çalışıyorum. - Çalışmak değil aslında bu, bir ihtiyaç, bir özlem.- Bu vesileyle, küllerinden doğan bu mecranın yola devam etmesine destek veren her bir üyeye ve yöneticiye, çevirilere devam eden tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

• Like 1

• Member ID:  1
  • Followers:  10
  • Content Count:  513
  • Content Per Day:  0.24
  • Days Won:  18
  • With Us For:  2,128 Days
  • Last Seen:  

Günlerden bir gün çalıştığım şirkette elemanım "abi bir site var görmen lazım, altyazı falan indiriliyor manyak bir yer" dedi. Kim olduğuna baktım banladım herifi, sağlam küfür etti ağır ol dedim karşında admin var, çocuk  5 dk konuşamadı. Açtım tabi banını :)

Gene askerde gece vakti çekirdek kola yaparken konu açıldı, biri Divxplaneti anlatıyor ama nasıl heyecanlı, nickini sordum söyledi, ilk çarşıya çıktığımızda onu da banladım, uyuz bir tipti açmadım banını :oleyo:

Herkes üyeliğin kapalı olduğu dönemlerden dem vuruyor, ben kapatıyordum gençler üyeliği, istemiyordum fazla insanın gelip ortamı bulandırmasını, elim çok rahat ban tuşuna gidiyordu, atıyorsun geri geliyor falan uğraş dur :foleyo:

• Like 4
  • Haha 9

• Member ID:  5,259
  • Followers:  0
  • Content Count:  147
  • Content Per Day:  0.07
  • With Us For:  2,106 Days
  • Last Seen:  
  • Device:  

Siteye ilk girdiğimde '' ben de geldim'' demiştim. 50 mesajı nasıl ve ne şekilde bitirdiğimi hala hatırlayamıyorum. :whistle: O gün bugündür bir parçam oldunuz. :planetdpok: :friends:

Edited by sash®
  • Like 1

• Member ID:  2,110
  • Followers:  2
  • Content Count:  99
  • Content Per Day:  0.05
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2,125 Days
  • Last Seen:  

Öncelikle bu güzel başlığı açtığı için @ritel arkadaşıma çok teşekkür ederim.

Divxplanet ile haşır neşir olmaya başladığım tarih 2008 Mart ayıydı yanlış hatırlamıyorsam. Daha doğrusu DPBonus. :D O zamanlar üyelikler kapalı idi ve ön eleme turları DPBonus'ta yapılıyordu. @Putte, @cabbaristanbul@Quezacotl ile DPBonus "Gece Uyuyamayanlar" başlığı vesilesiyle ettiğimiz sohbetlerimizi unutamam. :cry:

Sonrasında nasıl olduysa birileri DPBonus'taki aktifliğimizi farkedip DP'ye terfi ettirmişti. :oleyo2: Gel gelelim burası bambaşka bir alemdi. Her gün ayrı şey öğreniyor ve katkıda bulunma iştahım kabarıyordu. Birkaç film-dizi çevirisi yaptım sadece ama beni en çok motive eden şey Hülya ablanın (mekanı cennet olsun) ve @selcukcuk'un önderliğinde açılan "İşitme Engelliler İçin Türkçe Altyazı" konu başlığı olmuştur. A.R.O.G.'un altyazısını hazırladığım kısmın kontrolünü yaparken @eposus un beni yerden yere vurup kahkalara boğulduğunu hatırlarım. NE yapayım, ben de az buçuk işitme engelliyim. :oleyo:

2009 sonlarına doğru karga tulumba askere gitmem sonrası aktifliğim sona ermişti. Halen aktif olamıyorum ne yazık ki.

Bu güzel siteyi geçmişten bugünlere taşıyan ve geleceğe taşıyacak olan kişilere her daim müteşekkir olacağım. İyi ki varsınız dostlar. :planetdpok:

Edited by FeLis
  • Like 3

• Member ID:  1,356
  • Content Count:  4
  • Content Per Day:  0.00
  • Last Seen:  

Hatırlanıyor olmak çok güzel. Seviliyorsun kardeşim :friends:

• Like 1

• Member ID:  53
  • Followers:  7
  • Content Count:  151
  • Content Per Day:  0.07
  • With Us For:  2,127 Days
  • Last Seen:  
  • Device:  Macintosh

Ben de anlatayım bari :)

Kendimi bildim bileli film izlemeyi severim. İnternetin yaygınlaşmasıyla izlemek istediğim filmlere artık daha kolay ulaşabiliyordum. Yeni filmler keşfediyor, izlediğim filmler hakkında derin incelemeler okuyabiliyordum. Divxplanet'i ilk nasıl keşfettim tam olarak hatırlamıyorum. Ama ilk başlarda sadece altyazı indirip kapatıyordum. Forum kısmına birkaç kere girmiştim fakat pek hareketli olmadığını düşünerek fazla incelemeden kapatmıştım. Sonra Sinema Quiz başlığını gördüm :fool: Üyeler film karelerinin hangi filmden olduğunu bulmaya çalışıyorlardı. Aslında bu oyunu başka bir forumda da görmüştüm ama buradaki daha aktifti. Ayrıca film incelemeleri kısmı da oldukça doyurucuydu. Ama bir sorun vardı :| siteye hemen üye olamıyordunuz. Ben de Dpbonus'a üye oldum. Orada biraz zaman geçirdikten sonra nihayet DP'ye üye olmuştum. Soluğu Sinema Quiz'de aldım diye hatırlıyorum. İzlediğim filmlerden kareler soruyor, diğer üyelerin sorduğu soruları en hızlı biçimde cevaplamaya çalışıyordum. Müthiş zevkli bir aktiviteydi. Sevgili @ritel ile taa o zamandan tanışıyoruz:fl:. O başlık sayesinde bir sürü film keşfetmişimdir. Beraber oyun oynadığımız üyeler umarım mutlu mesut bir şekilde hayatlarına devam ediyorlardır. 

İyi ki bu siteyi tanımışım. Bana çok şey öğrettiğini düşünüyorum. Sevgiler saygılar :planetdpok:

• Like 6

• Member ID:  3
  • Followers:  8
  • Content Count:  1,899
  • Content Per Day:  0.89
  • Days Won:  21
  • With Us For:  2,128 Days
  • Last Seen:  

Benim de siteyle tanışmam 2007-2008 yılında başladı. O dönem Prison Break, Smallville vs ilk dizilerin indirilmesi, torrent derken Planet dünyasına giriş yapmış oldum. Benim için önemli olan kısım yani forumla tanışma olayı 2010 yılında, sitenin doğum gününde üyeliklerin açılması ile gerçekleşti. Sonrasında ise haber vs. paylaşımda bulunmanın verdiği keyifle birlikte daha çok bağlandık siteye. Site ve ortamı sevdikten sonra, bir de yönetim kısmında yer alınca olay bambaşka bir bağımlılık haline geldi. Üniversite yıllarında vakit boldu tabi daha fazla aktiftik ama iş güç vs devreye girince bizimde aktifliğimiz azaldı ve artık emekliliğe doğru yürüyoruz. :D Önemli olan yapının devam etmesi tabi, kuruluş döneminden bu yana bir sürü yöneticisi, çevirmeni, foruma katkı sağlayanı gelmiş geçmiş bir şekilde bu güzel birliktelik devam ediyor ve umarım uzun yıllar devam eder. Bu vesileyle bu yapının oluşmasına katkı sağlayan, emeği geçen herkesin yüreğine sağlık. :planetdpok:

• Like 3

• Member ID:  228
  • Followers:  5
  • Content Count:  908
  • Content Per Day:  0.43
  • Last Seen:  

Ben de hatırlanmışım eyvallah. :friends: Lost'un sanırım 3. veya 4. sezonu olması lazım. O zamana kadar ne altyazılı dizi ne de doğru dürüst film izlemişliğim vardı. Üniversitedeyiz o yıllarda. O zamanki kız arkadaşım bir dvd çantası dolusu dizi geitrmişti bana bak bunları izle çok güzel diziler diye. Özellikle de Lost'la başla dedi. Neyse bir gece 3 arkadaş toplandık benim odada. Taktım dvdyi bilgisayara. @doctor_jivago nun çevirileriyle 3 günde 3 sezonu bitirdik sanırım. Sonrasında Heroes ve Prison Break dizilerinin de dvddeki bölümlerini bitirdik. Güncele yetişince önce nereden indirebileceğimi araştırırken kardeş site sharebus la tanıştım. Daha sonra da altyazı ararken de divxplanetle tanıştım. Gel zaman git zaman forumdaki konulardan da yararlanarak siteye oldukça alıştım. Forumda pek aktif değildim ama elimden geldiğince de yardımcı olmaya çalışıyordum çünkü kendimi borçlu hissediyordum. 1-2 defa siyasi konularda mesajlarım silinip bana da geri dönüş olmayınca yönetime baya tepem atmıştı yalan yok. O arada soğudum. Mesaj yazmayı bıraktım filan. Daha sonra hani dedim buranın da raconu bu. Ben de daha önce çeşitli forumlarda yöneticilik yaptığım için biraz empati kurabilmiştim. Ama açıklama yapılmadan filan olunca ister istemez bir kırgınlık olmuştu. Her neyse bugüne kadar olan süreçte hem çok faydasını gördüm hem de elimden geldiği kadar katkı sağlamaya çalıştım. Site kapandığında ve destekteam olarak biraraya geldiğimizde bana ulaşıldığında çok şaşırmıştım. Site kapandı diye karalar bağlarken hem sitedeki saygıdeğer arkadaşlarla tanışıp muhabbet fırsatı hem de yıllarca bana altyazı konusunda karşılıksız olarak hizmet veren çevirmenlere bir vefa borcu olarak bir nebze de olsa katkı sağlama fırsatı elime geçmişti. Çok şükür özverili arkadaşlar sayesinde çabuk toparlandık ve altından kalktık. @Nehirin~ her ne kadar ünlü falan değiliz dese de böylesine yorucu bir hizmeti beklentisiz olarak insanlara ulaştırmak benim gözümde tarifi olmayan birşey. Kendi açımdan çevirmenlerle ünlüleri aynı kefeye koymam bile. :) Onun için bugüne kadar bir çevirmene şu altyazı nerede kaldı diye asla sitem etmedim. Edenleri de anlamadım. Benim gözümde riyakarlıktan başka birşey değil. İngilizce bilmekle bitmiyor o iş. Buradan da mesajımı okuyan bu kafada olan arkadaşlara önerim önce oturun 1 filmin altyazısını çevirin bakalım. Belki o zaman anlarsınız da az biraz empati kurarsınız. Çevirmen arkadaşlarımızın her zaman kıymetini bilmemiz lazım. Konunun dışına daha fazla çıkmadan son olarak burada olmaktan ve elimden geldiği kadar katkı sağlamaktan mutluyum. Çünkü burası olumlu anlamda türünün ilk ve son örneği olacak hep benim gözümde, sitenin ismi ne kadar değişirse değişsin buradaki nasıl desem o ruh hep aynı kalmaya devam edecektir.

• Like 3
By Nehirin~,

Teşekkür ederiz :)♥ Takdir edilmek hepimizin hoşuna giden bir şey ama valla celebrity değiliz yavv :oleyo: Amme hizmeti veren fikir işçisi bize daha çok yakışır :D

• Member ID:  75
  • Followers:  18
  • Content Count:  1,880
  • Content Per Day:  0.88
  • Days Won:  54
  • Last Seen:  

PaRaNoYa7, 3 dk önce tarihinde yazdı:

1-2 defa siyasi konularda mesajlarım silinip bana da geri dönüş olmayınca yönetime baya tepem atmıştı yalan yok. O arada soğudum.

@ritel tamam abi yükle yeni konuyu, zamanıdır: "Ritel'le Gıybet Sofrası" :oleyobira:

• Haha 4

• Member ID:  2,664
  • Content Count:  77
  • Content Per Day:  0.04
  • With Us For:  2,124 Days
  • Last Seen:  

@ritel Teşekkür ederim hocam bu ince ve sıcak yaklaşımın için. Ben de 2004 sonlarına doğru üye olmuştum Divxplanet' e. Başlarda sadece altyazı aramak için siteye giriyor olsam da bir vakit sonra bir vakit sonrasında özellikle unutulmaz ve klasikler başlıkları ile sitede baya bir vakit geçirmeye başladım. Hiç bir zaman  çok aktif  bir üye olmuş olmasam da çok uzun yıllar boyunca kendimi kaliteli ve seviyeli bir fikir paylaşım ortamı bir parçası olarak hissettiren sanırım çoğu da burada da devam eden bütün dostlara da teşekkür etmek isterim. Özellikle DSL internetin de yaygınlaşması ile belki de yüzlerce siteye üye olup bir şeyler yazdık, çizdik ama bir şekilde bıraktık oraları. Divxplanet hariç. Kapandığına çok üzülmüştüm zira adeta elimizde büyümüştü, az atışmışlığım da yoktu oralarda üyeler ile :). Planetdp nin de açılmasına aynı şekilde sevindim. Divxplanetteki anıların bir parçası olarak hatırlanmak güzel gerçekten de. Zira Türkiye de fenomen olmuş siteler diye bir geriye bakılacak olsa yıllar sonra Divxplanet' in adı mutlaka geçecektir.  Orada güzel olan her şeye burada da devam edebilmek ümidiyle. Herkese selamlar....:good:

• Like 2

• Member ID:  1,589
  • Content Count:  18
  • Content Per Day:  0.01
  • Last Seen:  

@ritel çok teşekkürler, duygulandırdın bizi.

Üniversitede yurt günlerim 2003 - 2004 yılları, DC++ paylaşım programı vardı, film, dizi vs. indiriyoruz, gönderiyoruz. Çok aktiftim ben hubda, sonrasında beni OP yaptılar.

O zamanki ekip; Dante, sidisi, Tuzsuzdelibekir, Zeratul, serki ve ben :D

Hubda yazışırken yeni site ve forumdan bahsettiler, bende üye oldum foruma.

ID im 388 di (bizim memleketin telefon kodu), hiç unutmam :) 

Çok güzel günlerdi

• Like 2

• Member ID:  115
  • Followers:  11
  • Content Count:  336
  • Content Per Day:  0.16
  • Days Won:  4
  • Last Seen:  

Çoğu zaman gidenlerin hepsinin dönmesini istiyorum diğer taraftansa normal hayatta bile yıllarca arkadaşlığımızın olduğu kişilerle hatta aileden birileriyle dâhi anlaşamayıp birbirimize küstüğümüz aklıma gelince ne yazık ki küsüp gidenlerin dönmesinin kolay olmayacağını görüyorum. Burada benim de atıştığım kişiler, tatsız anlar yaşadığım zamanlar oldu ama geçen 14-15 yıllık zamana bakınca yaşadığım mutlu anların yanında, bu tatsız anlar okyanusta bir damla kadardır.

Alıntı

kişisel çatışmalardan dolayı ilgi, alakasını kesmiş çok insan var. Hiç gerek yok, bir iki kişiye kızıpta forumdaki diğer arkadaşlarınızı niye cezalandırıyorsunuz?

Burada @elbaisçok güzel bir detaya değinmiş. Başkalarına kızıpta ayrılmışsanız bizleri de cezalandırıyorsunuz. 

elbais, 15 sa önce tarihinde yazdı:

@ritel tamam abi yükle yeni konuyu, zamanıdır: "Ritel'le Gıybet Sofrası" :oleyobira:

Burada biz bize yaşadığımız her türlü konuda şikayetimizi yazıp eleştirirdik. 

• Like 1

• Member ID:  241
  • Content Count:  49
  • Content Per Day:  0.02
  • Last Seen:  

@ritel :fl:

Ben hangi yıldı hatırlamıyorum ama bonus forum üzerinden gelmiştim. Bonus'a üyelikten önce de epeyce bir süre okuyucuydum. Güzel insanlarla tanıştım. İki defa buluşmalara katıldım. Benim için özel bir yerdi DP ve hep öyle kalacak...

Artık iş güç ve çocuk sebebi ile pek giremesem de hep aklımdadır DP...

• Like 1

• 2 weeks later...

• Member ID:  1,435
  • Followers:  2
  • Content Count:  72
  • Content Per Day:  0.03
  • Days Won:  2
  • Last Seen:  

İşlerin fazla olmasından dolayı uğrayamıyorum artık eskisi gibi. Bir de bu yeni arayüze bir türlü alışamadım ne yazık ki. Biz de emekliliğin tadını çıkarıyoruz. :)

• Like 4

• Member ID:  116
  • Content Count:  23
  • Content Per Day:  0.01
  • Last Seen:  

Ben de Kore dizi ve film çevirileri yapıyordum. Divxplanet'e de @Mitra davet etmişti beni. Onun sayesinde üyelik aldım. Tavsiye ile üyelik açılıyordu o zaman. Son yillarda hayatin telaşesine dalıp etkin katılım sağlayamasam da burada olmak her zaman güzel. :)

Edited by sunshine
  • Like 1

• Member ID:  81
  • Content Count:  243
  • Content Per Day:  0.11
  • Last Seen:  

Hatırladığı ve hatırlattığı için @ritel dostuma teşekkür ederim.

Uzun süredir foruma uğrama şansım olmadı.

Verdiği eksiklik duygusunu tahmin edebilirsiniz.

Sanki yıllardır görüşmediğin kuzene kavuşmak gibi bir duygu.

Tüm dostlara ve binayı taşıyan tüm üyelere minnetle teşekkür ediyorum.

Rabbim yokluğunu göstermesin.

• Like 1

• Member ID:  14,107
  • Followers:  1
  • Content Count:  343
  • Content Per Day:  0.17
  • With Us For:  1,977 Days
  • Last Seen:  

Sayın @ritel Geç mesajım için kusura bakma. Beni de bu listeye aldığın için teşekkür ederim, sağolasın. Özgürlüğümü kazanayım, daha fazla zamanım olduğunda uzunca yazacağım.

• Like 1

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...