Jump to content
Üye Kaydolma hatası giderildi. Tüm 3.parti eklentiler devreye alındı. Yeni bir ilave sorun görürseniz lütfen bize rapor edin. ×

Australian Open | 15 Ocak - 28 Ocak


SABRE

Recommended Posts

sfx186485.jpg

 

1 hafta kaldı. Murray ve Serena Williams yok. Nadal ve Djokovic ne kadar güçlü gelecek bakalım göreceğiz. Maçlar yine Eurosport'ta olacak. 

Link to post
Share on other sites
maverick5

Vay be yine bir tenis sezonu başlıyor ha. Zaman çok hızlı geçiyor. Sanki dün yıl sonu turnuvası yapıldı gibime geliyor.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Murray, Djokovic, Nadal hepsi sakatlıktan dolayı elendi gitti, 37 yaşındaki Federer yola devam ediyor. Adam tam bir atlet. Nazar değmesin. 

 

Yarın 11.30 suları Tomas Berdych ile yarı final için oynayacak. Bu maçı kazanırsa tecrübesi ile, bu kadar ciddi rakiplerde elenmişken 20. Grand Slam gelebilir. 

Link to post
Share on other sites
ben geldim

Federer yarı finalde...:fl:

 

Edited by ben geldim
Link to post
Share on other sites

Ben CHEN den ümitliyim. Çocuk çok iyi oynuyor. Yarı finale kaldı. Halep ne yaptı? İşe gitmek zorundaydım tam maç başladığında evden çıktım. Diğer favorim elendi Ukraynalı. Halep ile yola devam ediyorum kadınlar tarafında, erkeklerde Chen favorim. :butwhy:

Link to post
Share on other sites

Koreli eleman her topa koşuyor, yaşı da genç Federer'i zorlayacaktı illaki ancak buraya kadar gelmişken tecrübesi ile Federer finali çıkartır diyorum. Bakalım Cuma günü göreceğiz.

Link to post
Share on other sites

Federer'i severim nazik, mütevazi, sıcak bir sporcu ve iyi bir sporcu. Mesela Nadal'ı pek sevmiyorum biraz kendini beğenmiş bir tarzı var. Ama birde Federer'in yaş problemi var. Adam 36 yaşında daha kaç sene daha efsane olarak kalacak, artık gençlerden favorilerin çıkması lazım. Chunk'u(çekik gözlülerin hepsi bana chen chan:butwhy:) desteklememin sebeplerinden en önemlisi bu. Chunk 21 yaşında çok azimli bir sporcu. Güçlü, hızlı ve kör.:oleyoel:Çok zarif dokunuşları, imkansızı kurtarışları, sert smaçları yanı sıra, dağa taşa top atmışlığıda az değil.:foleyo: Teçrübe eksikliği aşikar ama gençlik bu oyunda teçrübeyi yenebilir en azından bence şansı yüksek. Federer kendine iyi bakan dinç bir oyuncu ama arada 15 yaş var ve erkeklerde bazı maçlar 3 saati geçiyor. Uzun sert oyunlar Federer'e sorun çıkaracaktır.

 

Gençlik Teçrübeye karşı. Bence çok zevkli bir maç olacaktır.:oleyobira:

 

Bu arada eve gelince Halep'in maçının tekrarı vardı. Benimki kazanmış. :oleyoel:İyiki hiç bir işe yaramıyorsunuz, cevaplasaydınız maçın zevki kaçacaktı.:tesbihleyo:

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Halep manyak bir oyunla finale kaldı. Kimin favorisi.:butwhy:Finalde İsmini yazamadığım bir kadın var Wickoloviz mi ne.:foleyo:

 

Birazdan Cılıc VS Admund maçı başlayacak bakalım finale kim kalacak.

Link to post
Share on other sites

Cılıc finale kaldı. Federer-Chunk maçı yarın Türkiye saatiyle 11:30'da başlayacak. Şimdi gece nöbetindeyim işten çıkınca yetişebiliyorum. 

Link to post
Share on other sites

Wimbledon'ın rövanşı olur gibime geliyor. Umarım öyle olur. 

Link to post
Share on other sites

Kadınlar çiftlerde Cristina ve Timae kazandı. Son sete yetiştim ama öyle göz dolduran bir maç değildi. 2. lere yanlış çekleri ve tabakları vermeleri hem komik hemde en heyecanlı andı herhalde iyi güldüm.:butwhy: Spikerin yorumu iyiydi elleri 2. kupası vermeye varmadı gönüllerin birincisi sizsiniz dedi.:oleyoel:

Link to post
Share on other sites

Ekselansları sahada, maç başlamak üzere, ısınmaya başladılar. 15 yaş genç rakibine üstünlük sağlayıp final oynamak sana yakışır #federer.

Link to post
Share on other sites
ben geldim

Federer 20. grand slam şampiyonluğu için finalde...:97:

Link to post
Share on other sites
SABRE, 24.01.2018 - 18:34 tarihinde yazdı:

Koreli eleman her topa koşuyor, yaşı da genç Federer'i zorlayacaktı illaki ancak buraya kadar gelmişken tecrübesi ile Federer finali çıkartır diyorum. 

 

Biliyoruz abi bu işi. :D 

 

Wimbledon'ın rövanşı olacak. Final sonuçta ama ben yine de Federer'i önde görüyorum. Cilic Nadal maçında da çok dirençli gözüktü. Kesinlikle kolay olmayacak. Umarım Roger 20'yi kaldırır havaya.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Maç son derece cansızdı. Chunk sakatlanması iyi oldu yoksa bu göz kanatan maça daha uzun katlanacaktım. Yarı final demeye bin şahid bir maçtı. Federer rakibimi kortta tartacağım nasıl biri bilmiyorum dedi temkinli oynadı. Chunk daha maç başlamadan heyecandan tir tir titriyordu ne yaptığını bildiğini bile sanmıyorum. Tecrübe farkı kendini gösterdi Federer cabuk adapte oldu maça yinede tırt bir maçtı.

 

1160 galibiyet - 250 Malubiyet -  111m dolar değer.

    54 Galibiyet -   45 Malubiyet -       1m dolar değer.

 

Tecrübe farkı bu kadar büyüktü. :butwhy:15 yaş farkın avantajını hiç kullanamadı. Sakatlığın etkisi yok diyemesekte asıl olay tecrübesizlikten kaynaklı adabtasyon sorunuydu. Bu maçın tek iyi tarafı bütün yorumcuların Chunk için iyi konuşmasıydı. Geleceğinin parlak olduğunu en kötü ihtimalle kendini bozmazsa Asya'nın en iyisi olabileceğini söylediler ki bu tenis adına iyi bir haber.

 

Toplarsak; yarı final demeye dilimin varmadığı vasatın bir tık altı bir maçtı. Sakatlıkların bu kadar çok olması ilginç. Çok iyi maçlar baltalandı sakatlıklarla. Maçlar yarım kalmasada sağlık molası olan baya oyuncu gördüm. Çeyrek ve yarı finaller ezik geçti. Kadınlarda erken final gibi bir yarı final maçı vardı. Aynı güzellikte, heyecanda  bir final yakışır diyorum. DÜnya 1 ve 2 numarası karşı karşıya kim alırsa Dünya 1 numarası olacak. Erkeklerde vasat giden bu maç düzenini Cılıc - Federer ikilisi kırar diye düşünüyorum. Finallere çok sağlam oyuncular kaldı. Rekabetci son ana kadar savaşan sporcular her biri. Hem kadınlarda hem erkeklerde kaçırılmaması gereken finaller bizi bekliyor diyebilirim.

 

@SABRE Yav bırak attın tuttu.:foleyo:

Edited by RyK
  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Halep - Kerber maçının tekrarını izliyorum şimdi. 3. defa izleme rağmen halen inanılmaz heycanlandıran bir maç. Açık ara turnuvanın en iyi maçıydı diyebilirim. Spiker bu iki oyuncudan birine çok yazık olacak dedi ki haklı. İkiside inanılmaz oynadı. Kadınlar final maçı ne zaman bir türlü söylemediler. TV açık bekliyorum.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Wozniacki eski 1 numara olduğu dönemdeki gibi güçlü duruyor servisler gelişmiş sıkıştığı yerde slice yapıyor kısaca oyununu geliştirmiş Halep'in işi zor. Halep'te hafif sakatlık da var sanırım.

Link to post
Share on other sites

İnanılmaz bir maçtı. Wozniachi aldı maçı. Halep sakatlığına rağmen inanılmaz bir maç çıkardı. Kim alırsa alsın hak etmedi diyemeyeceğimiz bir maçtı. İkiside muhteşemdi. Final dediğin böyle olur.

 

Erkeklerde de böyle bir maç bekliyorum. Final adına yakışır, hakkını veren bir maç dilerim. Canlı izleyemeyeceğim yarın çalışıyorum ama akşama tekrarına bakarım. Tabi foruma girmeyeceğim. Kesin söylersiniz.:butwhy:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...