Jump to content
SABRE

Australian Open | 15 Ocak - 28 Ocak

Tavsiye Edilen İletiler

alaturka    7
alaturka

Nedendir bilmem, Romanya'nin yakın olmasından belki başından beri Halep'i destekledim. Son sete kadar da elinden geleni gösterdi ama final maçında eski maçlarındaki performansından uzaktı.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CoolKat    137
CoolKat
gönderildi (düzenlendi)

Bir finalde olması gereken her şeyin yaşandığı ve iki taraf için de anlamlı hikâyeler barındıran bir maçtı. Halep'in sakatlık molası, maçta tutunmasını ve bir nebze de olsa nefes almasını sağladı. Final setinde, oyunlarda 2-0 gerideyken geri döndü ve öne geçti. O noktada Halep'in maçı kazanacağını düşündüm ama Wozniacki'nin aldığı sakatlık molası, Halep'in ritmini bozdu ve dizginler yeniden Wozniacki'nin eline geçti. Sandalye hakeminin kritik bir anda yaptığı overrule, Halep'in tabutuna son çiviyi çaktı. Maçın son iki sayısı gerçekten muhteşemdi. Son yıllarda izlediğim en heyecanlı tenis maçlarından biriydi. Darısı yarınki finalin başına.

tarihinde CoolKat tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
RyK    426
RyK
gönderildi (düzenlendi)
alaturka, 1 sa önce tarihinde yazdı:

Nedendir bilmem, Romanya'nin yakın olmasından belki başından beri Halep'i destekledim. Son sete kadar da elinden geleni gösterdi ama final maçında eski maçlarındaki performansından uzaktı.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende hep Halep'i destekledim. Ama Wozmizc(bu isimde yazılmıyor arkadaş:butwhy:) inanılmaz savunma yaptı. Halep çok küçük hatalarla duramadan sayı verdi. Spikerinde açı açık Woz hayranı olduğu belliydi o yüzden anlatımı biraz canımı sıktı. Halep sayı kaybedince Woz hata yaptırdı oluyor. Woz kaybedince Woz hata yapyı oluyor. Bu Chunk Federer maçı değilki bu ifadeyi durmadan taraflı kullanıyorsun. Dünya 1 numarasıyla 2 numarası oynuyor. Sıradan bir vuruşda fileye takılınca yada dışarı vurunca biri hata yaptırmış olmaz. Ayrıca Woz sayılarında neredeyse kıza tezahürat edecekti. Halep'in iyi sayılarında güzel sayıydıdan başka birşey demedi.

Benim bireysel sporları sevmemin en büyük sebebi takım fanatizmi yoktur. Yanı GS li olursanız kim oynarsa oynasın kim yönetirse yönetsin bir isme hayransınızdır buda bana saçma gelir. Burada bir kişiye hayransınızdır. Onun eforuna, tekniğine, sportmenliğine hayransınızdır. Yani sporcunun kişisel özelliklerine hayransınızdır ve bu özellikler rakibi içinde geçerlidir. Rakibin kişisel becerilerine de oyun esnasında hayran olabilirsiniz. Kimi tutarsanız tutun iki tarafıda alkışlamadan edemezsiniz. Takım olayı böyle değil siz yenildiyseniz karşı tarafın ne yaptığının önemi yoktur. İşte spiker neredeyse takım tuttu diyebileceğimiz bir anlatım sergiledi. Yanındaki konuğu(ismini unuttum) Halep'i es geçmemek gerekir mükemmel bir oyun çıkardı diye hakkını teslim etmeye çalıştı. Açıkcası ben izlerken rahatsız oldum spikerden. 

Halep'i destekliyordum, her nekadar kendisi bunu bilmesede:butwhy:, Woz için övgüler düzmekten geri duramadım. Bu sene kadınlar tarafı çok iyiydi. Sadece erkekleri takip ediyorsanız çok şey kaçırdığınız söylemek isterim.

Hatta erkekleri şu ana kadar izlemediyseniz neredeyse hiçbirşey kaçırmadınız bile diyebilirim. Federer için konuşuyorlar. Federer daha oynamadı. Bu sene Federer nasıl oynuyor formunda mı değil mi diyebileceğimiz bir maç yapmadı. Karşısına zorlayabilecek biri çıkmadı dediler. Maçlarda favoriler ya domine ediyor yada sakatlanıp çıkıyor. Chunk gibi süprizler çıkıp beklenmeyen maçlar çıkarıyor onlarda biraz zevk alıp yeni yetenekler kendini gösterecek mi acaba diye ümitlensek de olmuyor. Bu sene erkekler bana tad vermedi şuana kadar. Tadı damağımda kalan bir maç izlemedim desem yeridir. İlk maçları kaçırdım olduysa onuda kaçırmışımdır.:oleyoel:

Ekleme: Şunuda eklemeliyim. Woz'un sakatlık molası alması oyunun kaderini değiştiren hareket oldu. Ben sakatlandığını da düşünmüyorum. Bunu etik ve sportmence de bulmadım. Tamamen Halep'in ateşini söndürmeye yönelik bir hareketti. Taktiksel olarak doğru ama etik olarak bence yanlıştı. Ne maç içinde bir emaresini gördük ne de maç sonunda konuşulduğunu duyduk. Hiç olmayan bir sakatlık. Bunu bir futbolcunun kendini yere atıp foul istemesi kadar yanlış buldum.

tarihinde RyK tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CoolKat    137
CoolKat
RyK, 8 dk önce tarihinde yazdı:

Hatta erkekleri şu ana kadar izlemediyseniz neredeyse hiçbirşey kaçırmadınız bile diyebilirim. Federer için konuşuyorlar. Federer daha oynamadı. Bu sene Federer nasıl oynuyor formunda mı değil mi diyebileceğimiz bir maç yapmadı. Karşısına zorlayabilecek biri çıkmadı dediler. Maçlarda favoriler ya domine ediyor yada sakatlanıp çıkıyor. Chunk gibi süprizler çıkıp beklenmeyen maçlar çıkarıyor onlarda biraz zevk alıp yeni yetenekler kendini gösterecek mi acaba diye ümitlensek de olmuyor. Bu sene erkekler bana tad vermedi şuana kadar. Tadı damağımda kalan bir maç izlemedim desem yeridir. İlk maçları kaçırdım olduysa onuda kaçırmışımdır.:oleyoel:

Thiem'le Sandgren arasındaki maçın son seti dışında heyecanlı bir maç yoktu gerçekten. Ama Halep'in Kerber'le yaptığı maçın özellikle son seti ve bugünkü maç gerçekten çok üst seviye maçlardı.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    1.007
SABRE

Hak eden kazandı bana göre. Sonuçta Wozniacki önde giderken de Halep sakatlık molası almıştı ilk sette, o yüzden bu tarz bahaneleri geçelim yok ritim bozdu vs. :D Halep'in eline bayağı bir fırsat geldi ama son oyunlarda çok pasif kalarak harcadı hepsini ve kaybetti. 

Yarın 11.30 gibi Federer'in maçı var. Adam 36 yaşında yine final oynuyor. Nadal, Djokovic, Murray vs. zaten bu yaşları görecek mi orası bile şüpheli şimdiden sakatlıkla boğuşuyorlar. Federer turnuvadaki en zor maçını Berdych'e karşı oynadı ve ilk sette 5-2 geriden gelip 3-0 ile maçı aldı. Geçen seneki Wimbledon finalinde Cilic de sakatlanmıştı ama bu sakatlıkların Federer'e denk gelmesi tesadüf değil. Federer'le başa çıkmak için rakipleri her topa ısrarla koşup dengesiz ayakta yakalandıkları için sakatlanıyorlar haliyle. Federer'le oynarken her zaman bir tık üstünü vermeniz lazım, yoksa zor. 

Güzel ve sakatlıksız bir final olur umarım ve Roger'ın kazanması dileğiyle tabi. :D 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
RyK    426
RyK
gönderildi (düzenlendi)

Tenis maçlarının zaten hepsini hak eden kazanıyor. Futbol değil bu hakem yanlış penaltı verdi diye 1-0 yenilmiyorsunuz.:butwhy: Halep sağlık molası aldı ama diyebilir misin ki Halep sakat değildi? Maç öncesi sonrası ve sırasında herkesin ağzında sakatlığı vardı maç öncesi buz tedavisiyle maça çıktı. Röportajlara bak bir allahın kulu Woz sakatlandın ne diyeceksin diye sormadı bile. Dile bile getirilmedi. Herkes biliyordu külliyen yalan olduğunu. :foleyo: Mola hakkın olur kullanırsın ama sakatlandım deyip yalan söyleyerek oyun yavaşlatmak, rakibinin soğutmak nedir etik midir yani? Federer bundan büyük sporcu. Çıkar çarpışır, savaşır yener yada yenilir çamura yatmaz. 

Bizim çocukluğumuzda tüm Türkiye tenis izlerdi. Tek kanal ne verirse o.:butwhy: Steffi Graf'ı tanımayan yoktu. Tenis izliyorum ama ismini hiç duymadım bu karadenizli ablanın diyen var mı!:oleyoel: Rakiplerinin kötü oynamasına bel bağlayarak efsane olamazsın sadece bir kupa alırsın o kadar.:butwhy:

Bu arada maçın tekrarını izliyordum hakikaten spiker çok fena taraflıymış. Halep bir sağa bir sola yatırıyor, Woz kurtarıyor akabinde smaçla alıyor sayıyı spiker "oooo Wozniacki mükemmel, başka biri olsaydı 2 vuruş önce sayı olurdu, Woz buna izin vermiyor." diye tezahürat ediyor. Başka birinin kurtaramayacağı vuruşlara neden prim yok sayıyı çalan hırsızın hiç mi suçu yok.:olemaganda: Ben mi yanlış görüyorum dedim çok sağlam vuruşlarla rakibini yerden yere vuruyor çok güzel bir smaçla noktayı koyuyor adam Halep'in ismini anmıyor bile. Sesi kapattım öyle izledim maçı. Ciddi manada sinirime dokundu adam.

Bir an şüphelendim acaba maçı Sabre mi sunuyordu diye.:olemaganda: Bu maçta Cılıc tutuyorum. Federer'i çok severim ama nedense adamdan soğudum birileri seviyor diye mi ne bilemedim.:dansaleyo:

tarihinde RyK tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    1.007
SABRE

Efsane tescillendi. GOAT. :23: 20. Grand Slam geldi. Ryk nın ahı tuttu herhalde maç gereksiz yere uzadı 5. sete yoksa çok daha erken bitecekti. :D 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CoolKat    137
CoolKat

Federer finale zorlanmadan gelmişti ve maçın favorisiydi. İlk sette Cilic maça teşrif edememişti ve Federer güle oynaya seti kazandı. Maçın genelinde Cilic ilk servislerini oyuna sokmakta ve Federer'in servisini karşılamakta zorlandı. Bir yerden sonra maç resmen psikolojik savaşa döndü ve ekselansları bir kez daha büyüklüğünü gösterip maçı kazandı. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
steg    79
steg

5. setteki ilk servis oyunu çok kritikti. Federer orada tutunmayı başarınca psikolojik üstünlüğü ele geçirdi ama hakikaten çok zorlandı. Yine de sonuç olarak ekselanslarını izlemek büyük zevk ya, adam 37'ye merdiven dayadı ama hâlâ müthiş. :cool:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    1.007
SABRE

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    1.007
SABRE

Nerede bu ryk yahu. :D 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.