Jump to content
Sign in to follow this  
byesiler

Turk.net

Recommended Posts

Emir    10
Emir

Up hızı bazılarına 4 mbit verilmiş yeni abonelere 2 mbit görünüyo
2917084907.png

Xperia Z2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Edited by Emir

snake    2
snake

Facebook sayfasında 250 gb Kota ile ilgili duyuruyu görünce türk.net oim sayfasından baktım,kota 250 gb olmuş,adamların altyapıları yeterli olsa,kotayı kaldırmak istediklerine gerçekten inanmaya başladım.

Edited by snake

AasgaarDvoLuNDagR    285
AasgaarDvoLuNDagR

@byesiler  değerlerinde dl için snr düşük görünüyor bu kopmalara neden olabilir. 20-30 arasında bir değer makul kabul ediliyor. Hat zayıflamasında vdsl için biraz yüksek ama ul için biraz daha yüksek çıkmış. Hattında ara bağlantılar varsa bundan kaynaklı yüksek çıkmış olabilir. Ancak UL hızının beklenilenin yarısı kadar çıkması Turk.net kaynaklı bir kısıtlama olabilir büyük ihtimal. Hız testinde @WhiteJAWS ile yakın değerlerde ul hızına ulaşmışsınız.. :)

byesiler    456
byesiler

Turk.net'te öğlenden beri bir sorun var. Sitelere bağlanmıyor. Bağlandığından bile yavaş. Sizlerde nasıl ? 

Şu anda bile telefon bağlantısı ile giriyorum.

Edited by byesiler

AasgaarDvoLuNDagR    285
AasgaarDvoLuNDagR

Bende bir problem yok. Bölgesel bir sorun olabilir.

Nautilus    290
Nautilus

Telekom'un altyapı çalışması var birkaç gündür. Ondan olabilir. Bende şu an sorun görünmüyor.

byesiler    456
byesiler
Nautilus, 38 dakika önce tarihinde yazdı:

Telekom'un altyapı çalışması var birkaç gündür. Ondan olabilir. Bende şu an sorun görünmüyor.

Söyleyince hatırladım. Yakınlarda çalışan ekipler görmüştüm. Bağlantıda hala gidip geliyor. 

Ek: Bu mesaj bile gitmemiş .Modeme DNS girmiştim. Onu kaldırınca galiba düzeldi. DNS'lerimi engelliyorlar ne yapıyorlar.

208.067.222.222 208.067.220.220 DNS'leri vardı. Sizlerde hangi DNS'ler var.

6469075886.png

Edited by byesiler

byesiler    456
byesiler

Sabah arıza kaydı bırakmıştım. Az önce telekom ekipleri gelip kontrol etti. Bina girişine kadar olan hızı  78 mbit iken 105 mbite çıkardıklarını söylediler. Daireye kadarda 85 mbit'e kadar hıza imkan sağlıyor. Biraz kullanın eğer yine kopmalar yaşarsanız daha düşün bir hıza geçin dedi. Bakalım neler olacak.

6470548850.png

Edited by byesiler

Hüseyin Yılmaz    503
Hüseyin Yılmaz

Ben de Superonline'dan Turk.Net'e geçtim. Burada 150Gb akk ile 75Mbps hız veriyor. Superonline iptal konusunda epey sorun çıkarttı ama en son bir sürü tehditin ardından iptal ettiler. Dün telekomdan gelip kabloyu ayarladılar ve modemi resetleyene kadar Superonline'dan hızı 71Mbps download ve 4 Mbps upload olarak aldım. Benim anlamadığım olay, bu Superonline biz abone olurken bölgenizdeki en yüksek hız 16Mbps demişti, ben dün nasıl 71Mbps hız aldım bu adamlardan? Başvuru evraklarını gönderdim ama daha ulaşmadı, sinyal aldıktan sonra bağlantının kararlılığı hakkında yorum yaparım. Bu arada VDSL'e geçtiğim için ASUS DSL-AC55U modem aldım. Özellik bakımından çok iyi bir modem ama bilgisayarım 5GHZ bağlantı desteklemiyormuş, makul fiyatlı bir adaptör önerebilecek varsa sevinirim.

SunGod    281
SunGod

ADSL için 16 demiştir belki.

AasgaarDvoLuNDagR    285
AasgaarDvoLuNDagR
SunGod, 6 saat önce tarihinde yazdı:

ADSL için 16 demiştir belki.

Bence de. :) İlk sol aboneliğinizde büyük ihtimal hizmet aldığınız santrali geçen süre içinde Telekom tarafından güncellenmiştir ve hat VDSL ile fiber bağlantıya geçiş imkanı tanımıştır. Benim yaşadığım bölgede santral değişimi tam bunun öncesine denk geldi. Öncesinde bölgede çok sıkıntılar çekiyorduk ve telekom yeni bir santral kurdu ancak sonrasında VDSL ile fiber yatırımlarına başladı. Bizim bölgede bir süre daha VDSL'e hasret kalıcaz. :S Yeni hattınızı güle güle, sıkıntısız  kullanın  @Hüseyin Yılmaz  :good:

ocuonline    5
ocuonline
NeC, 01.06.2017 - 06:28 tarihinde yazdı:

Bir şey deniyorlarmış... :) 

3qBpQO.jpg

SZCQUGz.jpg

Yiğenimin internet kotasını 350GB yapmışlar. (Daha önceden 250GB yapmışlar dı...) Ama benim internet kotam 150gb :(

AasgaarDvoLuNDagR    285
AasgaarDvoLuNDagR

O birşeyi denemeye devam ediyorlar anlaşılan.. Benimkini 250'ye çıkarmışlardı. Bölge bölge, dalga dalga artıyorlar sanırım.. Zaten açıklamalarında kotayı tamamen kaldırmaya çalışacaklarını söylemişlerdi. :)

dp01-04-22.jpg.200f01da36271bb273e00050012525e9.jpg

Yeğeninizin hızı daha fazla benimkinden.. Benimki 16mbps adsl, yeğeninizinki vdsl büyük ihtimalle.. Üst hızlarda da deniyor olabilirler...

Edited by AasgaarDvoLuNDagR

Hüseyin Yılmaz    503
Hüseyin Yılmaz
AasgaarDvoLuNDagR, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Bence de. :) İlk sol aboneliğinizde büyük ihtimal hizmet aldığınız santrali geçen süre içinde Telekom tarafından güncellenmiştir ve hat VDSL ile fiber bağlantıya geçiş imkanı tanımıştır. Benim yaşadığım bölgede santral değişimi tam bunun öncesine denk geldi. Öncesinde bölgede çok sıkıntılar çekiyorduk ve telekom yeni bir santral kurdu ancak sonrasında VDSL ile fiber yatırımlarına başladı. Bizim bölgede bir süre daha VDSL'e hasret kalıcaz. :S Yeni hattınızı güle güle, sıkıntısız  kullanın  @Hüseyin Yılmaz  :good:

Öncelikle teşekkürler. Ben bu altyapı olaylarına pek akıl erdiremiyorum. Superonline'dan önce TTNET fiber kullanıyordum, Superonline sadece ADSL var dedi burada, o yüzden 2 yıl 8Mbps adil kullanım kotasız kullandım. Şimdi Türk.Net VDSL veriyor ama Superonline sorguladığımda hala ADSL gözüküyor. Bu adamlarda VDSL hizmeti mi yok? Bu arada, Turk.Net'e geçecek arkadaşlar evraklarını PTT ile kargolamasın, üç gündür İstanbul'dan Tekirdağ'a götüremediler.

AasgaarDvoLuNDagR    285
AasgaarDvoLuNDagR

Sanırım sol ttnet altyapısından kontrol ediyor hatların durumlarını, ayrıca ülkede vdsl çok bilinmiyor. Özellikle üzerinde durulup istenmezse iss'ler varsa fiber yoksa adsl üzerinden abonelikleri başlatmak istiyorlar. Turk.net vdsl üzerinde yoğunlaşmaya çalışıyor göründüğü kadarıyla.. Bu nedenle ttnet santralinden vdsl sinyali için başvuruda bulunmuşlardır. TTnet çalışanları da vdsl hakkında çok bilgili değiller.. MH ile görüşüldüğü zaman ve bölgede vdsl imkanı varken yok deyip hattınız adsl'i destekliyor şeklinde bilgi veriyorlar. Bağlı bulunan bölge müdürlüğüne gidip vdsl için diretmesek adsl ya da fiber verip geçiştirecekler. Benim gördüğüm kadarıyla iss'lerin hareket politikası şu şekilde:

Turk.net : Öncelik VDSL yoksa ADSL

SOL : Öncelik Fiber yoksa ADSL 
TTnet : Fiber varsa Öncelik %30 Fiber, %70 ADSL... Fiber yoksa ADSL... %0 VDSL (o da ne? 5G ile alakalı bişeymi :foleyo:)

Edited by AasgaarDvoLuNDagR

SunGod    281
SunGod

250-350 GB'lık AKK sınırları yaz ayları boyunca deneme amaçlı yapılıyor, kendileri açısından olumsuz yansımazsa daha sonra herkese uygulanacak.

Üstteki duyuru afişi geç yüklendi. :)

Edited by SunGod

Hüseyin Yılmaz    503
Hüseyin Yılmaz

Sonunda evraklar ulaştı ve bağlantım aktifleşti. Kablo ile 69Mbps, Wireless ile 5Ghz üzerinden 65, 2.4Ghz üzerinden 35Mbps hız alıyorum. Oyun olarak LoL EUW sunucusu ve CS GO'da denedim, ikisinde de ping 60'ı geçmedi hiç. Superonline'da iken çok dalgalanıyordu, özellikle CS'de 90'ın altına zor iniyordum. Şu anlık çok iyi ama AKK aşınca, ki en fazla 1-2 gün dayanır, ne olur bilemiyorum.

ree    42
ree

Sinirleri çok sağlam olanlar geçsin türknet'e. yakında bir yerlerde olsa çağrı merkezleri gidip basıcam o denli.

HakanGil    219
HakanGil

Kablonet'e geçtim sonunda. Bunca zaman geçmeyerek ne büyük geri zekalılık etmişim diye kızıyorum kendime. Bütün sinirim stressim geçti. Karnımdaki şişkinlik, bacağımdaki uyuşma, dudağımdaki uçuk.. Hepsi geçti bir günde. Kabahat Turk.net'te değil, altyapı sahibi Telekom denen ahlaksızlık abidesi şirkette. Neyse... Sorunu olan çözüm beklemesin Turk.net'ten. Hemen teknik servisi olan bir şirkete geçsin. Benden tavsiye.

ree    42
ree

Sorun da burada başlıyor. Bizim buralarda kablonet yok. Teknik servisi olan tek şirket ttnet mecburen ttnet e mahkum kalıyoruz. Bütün iss ler içinde bu turk.net en rezaleti tek ayak üstünde 10larca yalan uyduruyorlar baya baya yalancılar yani. 3 gündür internet yok daha sebebini bilmiyor gerizekalılar.